Jak naprawić „Nie znaleziono kamery” w Google Meet

Jaka jest Twoja ulubiona aplikacja do wideokonferencji? Jeśli odpowiedzią jest Google Meet, to już wiesz wszystko o jego doskonałych funkcjach. Jak możesz dołączyć do spotkania na wiele sposobów, udostępniać ekran i nagrywać same spotkania.

Jak naprawić

Ale wszystko to może być skomplikowane, jeśli masz problemy z wideo. Co możesz zrobić, jeśli Google Meet nie wykrywa kamery? Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które możesz wypróbować. Czasami wystarczy prosta poprawka. Innym razem potrzeba trochę więcej wysiłku.

Sprawdź swój aparat

Jeśli używasz komputera stacjonarnego i kamery internetowej podłączonej do portu USB, często połączenie może zostać przerwane. Powinieneś upewnić się, że kamera jest prawidłowo umieszczona w porcie USB i jest włączona.

Na wszelki wypadek odłącz go i podłącz ponownie, zanim ponownie spróbujesz dołączyć do rozmowy wideo w Google Meet. Jeśli zewnętrzna kamera internetowa nie odpowiada, czas sprawdzić, czy działa z innym komputerem. Jeśli inne urządzenie nie może go wykryć, może być zepsute.

Jeśli używasz zintegrowanej kamery internetowej na laptopie i nie wyświetla się ona w filmie z Google Meet, spróbuj najpierw zamknąć wideo ze spotkania i otworzyć je ponownie. Czasami ta prosta sztuczka zadziała.

Możesz również sprawdzić, czy sterowniki kamery internetowej są aktualne. A jeśli nie, pobierz aktualizacje i zainstaluj je na swoim komputerze. Ale jeśli to nie zadziała, przejdź do następnego możliwego rozwiązania.

Spotkanie Google

Sprawdź także uprawnienia aparatu

Czasami wydaje się, że każda nowa witryna prosi o pozwolenie na użycie mikrofonu, kamery i wielu innych danych. Albo po prostu akceptujesz wszystko, albo natychmiast je blokujesz. W przypadku tego ostatniego może to prowadzić do zablokowania niezbędnych uprawnień w Google Meet.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, musisz zezwolić Google Meet na dostęp do kamery. W przeciwnym razie kamera się nie pojawi. Jeśli rozpoczynasz rozmowę wideo w Google Meet po raz pierwszy, po wyświetleniu monitu o przyznanie dostępu do aparatu kliknij „Zezwól”.

Ale na wypadek, gdybyś już przypadkowo go zablokował, w porządku, możesz to zmienić. Oto, co robisz:

  1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do Google Meet.
  2. Wybierz „Rozpocznij nowe spotkanie”.
  3. W prawym górnym rogu wybierz „Kamera zablokowana”.
  4. Wybierz „Zawsze zezwalaj //meet.google.com na dostęp do kamery i mikrofonu”.
  5. Wybierz „Gotowe”. Wideo rozpocznie się automatycznie.

Google Meet Jak naprawić

Zaktualizuj aplikację Google Meet

Mimo że niektóre funkcje Google Meet, takie jak nagrywanie, działają tylko w przeglądarce internetowej, aplikacja działa dobrze. Ale powinieneś od czasu do czasu sprawdzać aktualizacje. Czasami pojawiają się błędy i funkcje, które Google naprawiło, więc wersja aplikacji, którą masz, może już nie odpowiadać.

Jednym z takich problemów może być to, że nie można znaleźć aparatu. Aby uniknąć tego problemu, przejdź do Sklepu Play, jeśli używasz urządzenia mobilnego z systemem Android i App Store na iOS, aby sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja.

Ponadto, jeśli Google Meet na urządzeniu inteligentnym jest zaktualizowane, ale nadal masz problemy z aparatem, spróbuj wymusić zatrzymanie aplikacji. Następnie uruchom go ponownie i sprawdź, czy kamera została wykryta.

Sprawdź swoje połączenie z internetem

Za każdym razem, gdy program lub aplikacja działa nieprawidłowo, jedną z pierwszych rzeczy do sprawdzenia jest połączenie internetowe. Jakiego rodzaju połączenia bezprzewodowego używasz? Jeśli jesteś w domu, sprawdź router. Czy jest we właściwym miejscu i czy są jakieś przeszkody na sygnale? Jeśli jest we właściwym miejscu, zresetuj router i sprawdź ponownie.

Gdy sygnał internetowy jest słaby, a połączenie jest niestabilne, często zdarza się, że funkcja aparatu nie działa. A jeśli nie ma Cię w domu, możesz nie wiedzieć, z jakim połączeniem masz do czynienia. Możesz wykonać test prędkości, a jeśli jest słaby, spróbuj zmienić sieci.

Nie znaleziono kamery w Google Meet

Wyczyść pamięć podręczną

Wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki internetowej i aplikacji Google Meet to kolejny krok, który warto rozważyć. Często to właśnie to rozwiązanie rozwiązuje wiele problemów związanych z Google Meet.

Jeśli używasz Chrome do uzyskiwania dostępu do Google Meet, co prawdopodobnie powinieneś, ponieważ są one najbardziej zgodne, w ten sposób wyczyścisz pamięć podręczną:

  1. Przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Wyczyść dane przeglądania” w „Prywatność i bezpieczeństwo”.
  2. Zaznacz pole „Obrazy i pliki w pamięci podręcznej”.
  3. Możesz również sprawdzić „Pliki cookie i inne dane witryny”, jeśli chcesz. Ale to spowoduje wylogowanie z większości witryn.
  4. Wybierz „Wyczyść dane”.

Teraz możesz zamknąć wszystkie okna i ponownie uruchomić komputer. Po utworzeniu kopii zapasowej systemu możesz spróbować uruchomić inny film w Google Meet lub dołączyć do niego.

Znajdź idealny kąt kamery

O ile Twoja kamera internetowa nie jest uszkodzona, zawsze istnieje rozwiązanie problemu „nie znaleziono kamery”. Oczywiście może to być po stronie Google, ale jest to rzadkie i zwykle szybko naprawiane.

Sprawdzenie uprawnień i połączeń powinno znajdować się na górze listy rozwiązań. Niezależnie od tego, czy korzystasz z Google Meet na komputerze czy urządzeniu mobilnym. Ale każde z opisanych powyżej rozwiązań powinno sprawić, że aparat znów będzie działał.

Czy masz jakieś problemy z aparatem w Google Meet? Udało ci się to naprawić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.