Jaki jest limit uczestników w Google Meet?

Google Meet to fantastyczna aplikacja, której firmy i organizacje używają do połączeń konferencyjnych audio i wideo. Jest częścią wszystkich trzech edycji G Suite. Ale nie każda edycja ma te same funkcje Google Meet. Jednym z nich jest maksymalna liczba uczestników dostępna na spotkanie.

Jaki jest limit uczestników w Google Meet?

W tym artykule dowiesz się więcej o ostatnich zmianach oraz o tym, co aplikacja zazwyczaj obsługuje w każdej wersji G Suite.

Najnowsze ulepszenia Google Meet

W marcu 2020 r. Google udostępnił płatne funkcje Google Meet we wszystkich wersjach G Suite. Oznacza to, że każda edycja obsługuje teraz do 250 uczestników, nagrywanie i funkcję przesyłania strumieniowego na żywo. Ale jest pewien haczyk. Korzyści te będą obowiązywać tylko do 30 września 2020 r.

Potem będzie działać jak zwykle z wersjami G Suite. Jednak wszystkie nagrania z Meet, które mogłeś w międzyczasie zrobić, będą przechowywane na Dysku Google.

To uaktualnienie jest doskonałą okazją dla Twojej organizacji do korzystania ze wszystkich funkcji Google Meet.

Co to jest limit uczestników Google Meet

Uczestnicy Google Meet w standardowych wersjach G Suite

Jak wspomniano, Google Meet lub Hangout Meet, jak jest lepiej znane, jest częścią konta G Suite. Coraz więcej firm i organizacji zaczęło z niego korzystać i nie bez powodu. Jest lekki i bardzo wydajny, jeśli chodzi o wideokonferencje. Obsługuje również wielu uczestników. Oto liczby dla każdego G Suite:

Podstawowy – 100 uczestników

Biznes – 150 uczestników

Przedsiębiorstwo – 250 uczestników

W porównaniu z niektórymi konkurentami nawet wersja podstawowa obsługuje więcej uczestników rozmów wideo. Bardzo ważne jest, aby zaznaczyć, że liczby te obejmują również uczestników zewnętrznych. Oznacza to, że nawet osoby, które nie są częścią Twojej organizacji, mogą dołączyć do spotkania.

Wszystkie trzy wersje G Suite obsługują funkcję Uczestnicy zewnętrzni. Jeśli mają konto Google, mogą dołączyć do spotkania z zaproszeniem za pośrednictwem linku. Ale nawet jeśli uczestnik zewnętrzny nie ma konta Google, nie oznacza to, że nie może uczestniczyć w spotkaniu. Ale oznacza to, że osoba, która zorganizowała spotkanie, musi dać im dostęp do dołączenia.

Działa również poprzez wysłanie zaproszenia za pośrednictwem linku. Ale kiedy osoba, która otrzyma zaproszenie, kliknie na nie, będzie musiała poprosić o dołączenie, zamiast dołączać automatycznie. Po uzyskaniu autoryzacji można już iść.

Ważna uwaga: jeśli nie masz konta Google, w Google Meet możesz używać tylko przeglądarki internetowej. Nie możesz zalogować się za pomocą aplikacji na Androida lub iOS.

Limit uczestników Google Meet

Transmisje na żywo w Google Meet

Jeśli Twoja organizacja korzysta z G Suite Enterprise Edition, możesz włączyć funkcję transmisji na żywo w dowolnym momencie. Ale tylko jeśli jesteś administratorem G Suite. Spotkanie wideo w Google Meet może oglądać nawet 100 000 osób.

Wszyscy użytkownicy G Suite otrzymują adres URL strumienia, który mogą następnie wysyłać do innych uczestników. Z kolei ci uczestnicy mogą tylko oglądać strumień, ale nie mogą go w żaden sposób kontrolować.

Uczestnicy Google Meet, którzy są pełnoprawnymi użytkownikami G Suite w organizacji, mogą kontrolować niektóre części spotkania. Na przykład mogą rozpocząć i zatrzymać transmisję oraz nagrać wydarzenie, jeśli chcą.

Jeśli jesteś administratorem G Suite Enterprise, wykonaj następujące czynności, aby rozpocząć transmisję na żywo:

  1. Zaloguj się i przejdź do strony głównej konsoli administracyjnej. Następnie podążaj tą trasą Aplikacje>G Suite>Hangouts i Google Hangouts.
  2. Następnie wybierz „Ustawienia Meet”.
  3. Wybierz „Transmisja”, a następnie zaznacz „Pozwól ludziom transmitować swoje spotkania”.
  4. Następnie wybierz „Zapisz”.

Te zmiany nie zawsze są natychmiastowe. Zwykle zajmuje to kilka minut, ale czasami może potrwać do 24 godzin. O tym wszystkim należy pamiętać, planując transmisję na żywo.

Ilu uczestników jest za dużo?

W chwili pisania tego tekstu Google Meet obsługuje do 250 uczestników na każdą edycję. Transmisja na żywo również jest częścią umowy. Po 30 września wszystko wraca do poprzedniego stanu.

Ale kto wie, być może Google dostrzeże zalety obecnego modelu i zezwoli na funkcję premium we wszystkich edycjach. Tymczasem nawet 100 uczestników w edycji Basic to dużo. A uczestnicy zewnętrzni są mile widziani, niezależnie od tego, czy mają konto Gmail, czy nie.

Czy kiedykolwiek brałeś udział w dużej telekonferencji w Google Meet? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.