Jak korzystać z Google Voice na pulpicie komputera

Google Voice to bezpłatna internetowa usługa telefoniczna obsługiwana przez Google. Zapewnia obsługę wiadomości głosowych i tekstowych, przekierowywania połączeń i poczty głosowej dla klientów korzystających z konta Google.

Jak korzystać z Google Voice na pulpicie komputera

Pomimo integracji z niezwykle popularnymi Google Hangouts, Google Voice nie stracił swojego blasku. Wciąż może pochwalić się legionem zagorzałych fanów, którzy codziennie dzwonią i wysyłają SMS-y do kontaktów w Internecie, zarówno w celach osobistych, jak i biznesowych. Jedynym kluczem w pracach, który powstrzymuje Google Voice, jest brak oficjalnego klienta na komputery stacjonarne, z wyjątkiem rozszerzenia przeglądarki Chrome.

Oznacza to, że nie należy zamykać strony przeglądarki Google Voice, jeśli chcesz otrzymywać wiadomości lub powiadomienia o połączeniach od ulubionych kontaktów. Może to być dość denerwujące i zniechęcać wielu użytkowników. Na szczęście na końcu tego artykułu przygotowaliśmy listę najlepszych klientów aplikacji komputerowych Google Voice.

Ikona Google VoiceZanim jednak omówimy te aplikacje, konieczne jest poznanie podstaw instalacji i korzystania z Google Voice. Ta aplikacja jest wbudowana w Gmaila, więc jest automatycznie dostępna dla każdego, kto ma konto Gmail. Oprócz połączeń głosowych i wideo, jego inne funkcje obejmują filtrowanie połączeń, połączenia konferencyjne, przekazywanie połączeń i transkrypcję głosu. Niestety usługa Google Voice jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wymagania dotyczące instalacji Google Voice

Aby korzystać z Google Voice, musisz mieć konto Google. Ze swojego konta Google przejdź do strony głównej Google Voice i zarejestruj się. Usługa Google Voice umożliwia wybranie jednego numeru telefonu, pod którym znajomi, współpracownicy lub członkowie rodziny mogą się z Tobą kontaktować. Jeśli masz kilka numerów telefonów, ten jeden numer Google Voice zadzwoni do wszystkich jednocześnie. Umożliwia to odbieranie połączeń przychodzących za pomocą najwygodniejszego urządzenia.

Aby uzyskać płynną jakość połączeń, kup dedykowany zestaw słuchawkowy z wbudowanym mikrofonem, jeśli chcesz wykonywać regularne połączenia przy użyciu komputera i chronić swoją prywatność.

Przygotowanie

Po utworzeniu konta Google Voice Google poprosi o wybranie nowego numeru Google Voice. Jest to numer, pod który ludzie będą dzwonić, aby połączyć się z Twoim kontem Google Voice. Możesz go przypisać na podstawie swojego miasta lub numeru kierunkowego. Oczywiście ten krok można pominąć na krótką metę, ale nie będziesz miał dużego wykorzystania konta, dopóki nie zostanie przypisany numer Google Voice.

Po jej wybraniu zostaniesz poproszony o połączenie konta Google Voice z istniejącym numerem telefonu, a następnie o wprowadzenie kodu weryfikacyjnego wysłanego na ten połączony numer.

Trzecim krokiem jest dodanie dodatkowych numerów telefonów, na które Google Voice ma przekazywać. Oznacza to skonfigurowanie telefonu służbowego, komórkowego lub domowego tak, aby dzwonił jednocześnie po wybraniu numeru Google Voice. W każdej chwili możesz dodać nowy numer powiązany, przechodząc do zakładki ustawień, a następnie do zakładki konto.

Wkrótce po zakończeniu konfiguracji konta otrzymasz krótką wiadomość głosową powitalną w usłudze Google Voice. Wtedy możesz już iść.

3 najlepsze aplikacje klienckie na komputer dla usługi Google Voice

Fakt, że Google Voice jest darmowy i ma silny sygnał, który działa nawet po zmianie lokalizacji sieci, czyni go atrakcyjnym; niezawodność to wielka zaleta. Łączy również wszystkie Twoje numery telefonów w jeden, co zapewnia większą wygodę. Jedynym zauważalnym minusem jest brak wbudowanego widżetu pulpitu.

Mając to na uwadze, oto lista trzech najlepszych aplikacji klienckich na komputery, których możesz używać z Google Voice, aby znacznie ułatwić odbieranie i zarządzanie alertami połączeń, wiadomościami głosowymi i SMS-ami.

GVNotifier

Ta potężna aplikacja kliencka na komputery, stworzona specjalnie dla użytkowników systemu Windows, umożliwia odsłuchiwanie poczty głosowej, wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS oraz łączenie się z kontaktami za pośrednictwem połączeń. Natychmiast powiadamia Cię o każdej przychodzącej wiadomości, połączeniach lub skrzynce głosowej. Prowadzi również szczegółowy rejestr wszystkich odebranych lub nawiązanych połączeń, a także umożliwia transkrypcję poczty głosowej i odtwarzanie dźwięku.

VoiceMac

Ikona VoiceMacStworzony specjalnie dla entuzjastów komputerów Mac, ten klient Google Voice umożliwia użytkownikom wykonywanie i odbieranie połączeń i wiadomości SMS. Możesz także uzyskać dostęp do poczty głosowej i wysłać kilka wiadomości SMS w jednej partii. Jego główną zaletą jest przyjemny i łatwy w użyciu interfejs, możliwość powiadamiania o wszelkich alertach za pomocą dostosowywanych dźwięków oraz odwrotne wyszukiwanie połączeń, które działa nawet w przypadku numerów, których nie ma na liście kontaktów.

Google Voice od Google

Jest to rozszerzenie Chrome, które pomaga pozostawać w kontakcie z kontaktami Google Voice za pośrednictwem połączeń, przeglądać skrzynkę odbiorczą, wysyłać SMS-y i otrzymywać powiadomienia SMS za pośrednictwem przeglądarki Chrome na komputerze. Rozszerzenie pojawia się w postaci przycisku na pasku narzędzi przeglądarki, który ostrzega o wszelkich przychodzących wiadomościach.

Google Voice dla Firm

W prowadzeniu organizacji biznesowej komunikacja jest niezbędna, aby przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Google Voice zapewnia przydatne funkcje ułatwiające właścicielom firm utrzymywanie kontaktu i organizację. Aby uzyskać więcej informacji o jego funkcjach, kliknij ten link. Plan cenowy Google Voice Business waha się od 10 do 24 USD miesięcznie.