Czy GroupMe może być używany bez numeru telefonu?

Czy próbowałeś utworzyć konto GroupMe, ale zrezygnowałeś, ponieważ musiałeś podać swój numer telefonu? Czy można w ogóle korzystać z aplikacji bez tego?

Czy GroupMe może być używany bez numeru telefonu?

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w sieci ma ogromne znaczenie, a ludzie nie lubią ujawniać swoich danych osobowych, chyba że jest to absolutnie konieczne. W tym artykule dowiemy się, czy z GroupMe można korzystać bez numeru telefonu.

Czy mogę korzystać z GroupMe bez numeru telefonu?

Krótko mówiąc, odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Aby rozpocząć korzystanie z GroupMe, musisz podać numer telefonu. Ale zanim to zrobisz, musisz najpierw pobrać aplikację. Jest bezpłatny i dostępny w sklepie Google Play, Apple Store lub Windows Phone Store.

Następnym krokiem jest założenie konta. Ten proces jest dość prosty. Musisz podać swój adres e-mail i silne hasło. Alternatywnie możesz połączyć GroupMe ze swoim kontem na Facebooku lub Twitterze.

W pewnym momencie rejestracji zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Powodem, dla którego GroupMe tego potrzebuje, jest wysłanie kodu weryfikacyjnego lub kodu PIN. Po jego otrzymaniu będziesz musiał wstawić kod do aplikacji. W ten sposób potwierdzasz, że jesteś właścicielem tego numeru telefonu.

Po wykonaniu tego kroku nie zostaniesz ponownie poproszony o podanie swojego numeru.

Czy GroupMe może być używany bez numeru?

Co się stanie, jeśli nie otrzymam kodu?

Po dodaniu numeru telefonu dostarczenie kodu może zająć kilka minut. Jednak w niektórych przypadkach możesz w ogóle nie otrzymać kodu. Może się tak zdarzyć, ponieważ GroupMe nie może wysłać kodu do operatora telefonicznego.

Jeśli GroupMe nie wyśle ​​kodu w ciągu pięciu minut, nie panikuj. Aby zakończyć proces weryfikacji, możesz wypróbować następujące rozwiązania:

 1. Nie odświeżaj przeglądarki ani nie zamykaj aplikacji. Utrzymuj GroupMe aktywne. Nie wznawiaj też procesu rejestracji, ponieważ wygeneruje to nowy kod. To z kolei może utrudnić sprawę.
 2. Wyślij e-mail do zespołu pomocy GroupMe i wyjaśnij problem. Pamiętaj, że zespół jest zawsze dostępny, aby pomóc Ci rozwiązać wszelkie problemy, które możesz napotkać.
 3. Gdy zespół odpowie, wprowadź kod w aplikacji, aby zakończyć proces.

Czy GroupMe może być używany bez numeru telefonu?

Korzystanie z aplikacji

Po skonfigurowaniu konta nadszedł czas, aby zacząć rozmawiać z ludźmi. Podobnie jak w przypadku innych komunikatorów internetowych, możesz wysyłać bezpośrednie wiadomości do innych użytkowników i udostępniać im obrazy, memy lub filmy. Ale prawdziwą moc GroupMe ilustrują czaty grupowe.

Aby doświadczyć radości z dzielenia się, musisz najpierw utworzyć grupę. Ten proces nie jest trudny. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację i wybierz ikonę dymka.
 2. Kliknij Rozpocznij grupę
 3. Wybierz imię i awatar.
 4. Znajdź członków, których chcesz w swojej grupie, wpisując ich imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail. Możesz także przeglądać swoje kontakty GroupMe.
 5. Stuknij Gotowe lub ikonę znacznika wyboru.

Kontrolowanie Grupy

Kiedy tworzysz grupę, automatycznie stajesz się jej administratorem. Oznacza to, że masz całkowitą kontrolę nad grupą. Możesz dodawać lub usuwać członków oraz zmieniać nazwę grupy i/lub awatar. Jeśli kiedykolwiek coś Cię przytłacza, możesz usunąć grupę lub przenieść własność.

Jak dodawać lub usuwać członków

Jako administrator grupy możesz chcieć odświeżyć grupę o nowych członków. Wykonaj następujące czynności, aby dodać nowe osoby:

 1. Otwórz czat i kliknij awatar grupy.
 2. Wybierz członków.
 3. Stuknij ikonę + lub wybierz Dodaj członków.
 4. Wpisz imię i nazwisko, numer lub adres e-mail osoby, którą chcesz dodać.
 5. Wybierz imię osoby i kliknij ikonę znacznika wyboru.

Opcjonalnie możesz wysłać innym link do udostępniania. Pozwoli im dołączyć do grupy.

Jeśli kiedykolwiek zdenerwujesz się członkiem grupy, możesz go usunąć, wykonując następujące czynności:

 1. Wybierz awatar grupy i dotknij Członkowie.
 2. Stuknij osobę, którą chcesz usunąć.
 3. Wybierz Usuń z (nazwa grupy). Jeśli chcesz usunąć więcej niż jednego członka, kliknij ikonę trzech kropek i dotknij Usuń członków.
 4. Wybierz osoby, które chcesz usunąć, i dotknij Usuń.

Usunięci członkowie będą mogli ponownie dołączyć do grupy tylko wtedy, gdy zaproszą ich obecni członkowie.

Bawić

Niestety nie możesz korzystać z GroupMe bez numeru telefonu. Ale w żadnym wypadku nie powinno to być złamaniem umowy. Gdy zaczniesz korzystać z aplikacji, odkryjesz wszystkie jej niesamowite funkcje. Zmiana imion i awatarów, dodawanie lub usuwanie członków to tylko niewielka część niesamowitych funkcji GroupMe. Im głębiej się zagłębisz, tym bardziej będziesz zachwycony.

Jakie są Twoje pierwsze wrażenia z aplikacji? Ile grup utworzyłeś? Czy zmieniłeś już ich nazwy lub zmieniłeś ich awatary? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!