Czy ankiety GroupMe są anonimowe?

Wśród wielu dostępnych obecnie aplikacji do czatowania GroupMe koncentruje się wyłącznie na zapewnianiu czatów grupowych między znajomymi. Uruchomiona w 2010 roku aplikacja ma obecnie około 10 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w samych Stanach Zjednoczonych.

Czy ankiety GroupMe są anonimowe?

Jednym z mile widzianych dodatków do GroupMe była funkcja ankiety 2017. Dzięki temu możesz teraz uzyskać demokratyczne głosowanie na dowolny wybrany przez siebie temat. Jest to przydatne, jeśli istnieje pilna decyzja biznesowa, która wymaga rozwiązania. Wspaniale jest też skorzystać z ankiet przy wyborze miejsca na wieczorne wyjście ze znajomymi.

Ankiety anonimowe?

Pozwalając członkom czatu głosować na zadane pytanie, możesz dość szybko uzyskać opinię grupy. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się, kto głosował na którą opcję, niestety nie jest to możliwe w ankietach GroupMe. Odpowiadając na to pytanie wprost, tak, te ankiety są w rzeczywistości anonimowe.

To, czy jest to dobre, czy niekorzystne rozwiązanie, pozostaje tematem do dalszej dyskusji. Co ważne, na pewno dostaniesz głos grupy na dany temat.

Ankiety GroupMe Anonimowe

Nie możesz ich usunąć

Jednym z niekorzystnych skutków ubocznych, jakie ankiety wywierają na czat w GroupMe, jest to, że nie można ich usunąć. Oznacza to, że wszelkie ankiety utworzone przez Ciebie lub Twoich znajomych pozostaną na stałe w historii czatu.

Chociaż początkowo powoduje to bałagan na ekranie czatu, pozwala na zapisywanie opinii grupy. Zawsze możesz cofnąć się do tego momentu w czasie i zobaczyć, jaki był wtedy powszechny konsensus.

Oczywiście, gdy na czacie pojawi się ekran ankiety, możesz go ukryć, gdy już na nie odpowiesz. A jeśli chcesz uzyskać dostęp do poprzednich ankiet dla określonej grupy, możesz to zrobić, przechodząc do zakładki „Wygasłe” w menu ankiety.

Ankiety GroupMe

Dostępne opcje

Poprzednie dwie sekcje dotyczyły tego, czego nie można zrobić z ankietami GroupMe. Przyjrzyjmy się teraz, co możesz zrobić.

Tworząc ankietę, najpierw dodajesz pytanie, które chcesz zadać. Z dostępnymi 160 znakami to wystarczająco dużo, aby wyrazić siebie. Następnie wpisujesz opcje ankiety. Domyślna wartość to dwa, maksymalnie do 10 pytań.

To więcej niż wystarczająco, ponieważ nie chcesz zbyt wielu opcji w swojej ankiecie. Wyobraź sobie, że twoja grupa ma pięciu członków i tworzysz ankietę z dziesięcioma pytaniami. Są szanse, że Twoja ankieta okaże się niejednoznaczna, podważając tym samym jej cel.

Po zakończeniu dodawania pytania ankiety i dostępnych odpowiedzi możesz przejść do ustawienia limitu czasu, w którym Twoja ankieta powinna wygasnąć. Obecnie maksymalny czas trwania to dwa tygodnie w przyszłości. Oczywiście istnieje również minimalny czas trwania ankiety, który domyślnie jest ustawiony na 15 minut.

Należy zauważyć, że istnieje limit liczby ankiet, które mogą być aktywne w dowolnym momencie. Limit ten wynosi 50 ankiet. Biorąc pod uwagę, że ankiety pomagają Twojej grupie w podjęciu decyzji w określonym temacie, ta liczba aktywnych ankiet wydaje się całkiem rozsądna. Jeśli nie, trochę przesadnie.

Osiągnięcie porozumienia

Chociaż nie możesz być pewien, kto głosował na którą opcję, Twoje ankiety na pewno przyniosą wynik. Niezależnie od tego, czy jest to zgodne z Twoimi oczekiwaniami, czy coś zupełnie przeciwnego, sondaże służą do podejmowania wspólnej decyzji.

Czy anonimowe odpowiedzi działają dla Ciebie? Czy naprawdę musisz wiedzieć, kto głosował na każdą z opcji? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.