Jak korzystać z niestandardowej muzyki i Self Radio Station w Grand Theft Auto V?

Istnieje wiele powodów, dla których Wielka kradzież Automatyczny V Wersja na PC jest lepszy od swoich konsolowych poprzedników, a jednym z tych powodów jest niestandardowa muzyka. ten GTA Seria od dawna zawiera ogromną różnorodność muzyki w postaci stacji radiowych opartych na gatunkach, ale poprzednie wpisy w serii pozwoliły również graczom stworzyć niestandardową stację „Self Radio” opartą na własnej kolekcji cyfrowych plików muzycznych.

Jak korzystać z niestandardowej muzyki i Self Radio Station w Grand Theft Auto V?

Podczas gdy niestandardowa funkcja stacji „Self Radio” jest nieobecna w konsolowych wersjach gry, PlayStation 4 oferuje możliwość dodania konta Spotify, aby odtwarzać muzykę w GTA 5. Oto jak dodać swoją muzykę do GTA 5 na PC i dodaj Spotify na PS4.

Dodaj niestandardową muzykę w GTA V na PC

Aby korzystać z niestandardowej muzyki w GTA 5, potrzebujesz plików audio w formatach MP3, AAC (m4a), WMA lub WAV. Inne rozszerzenia audio, takie jak FLAC, OGG lub AAC chroniony przed kopiowaniem (takie jak rozszerzenie pliku m4p iTunes) nie działają w GTA 5. Będziesz także potrzebował co najmniej trzech oddzielnych plików audio, ponieważ gra nie utworzy twojego niestandardowa stacja radiowa z tylko jednym lub dwoma utworami. Oto jak dodać swoją muzykę do Grand Theft Auto V na PC.

 1. Zbierz pliki muzyczne, a następnie przejdź do folderu GTA 5 Custom Music w lokalizacji „C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Rockstar Games\GTA V\User Music”.
 2. Skopiuj kompatybilne pliki muzyczne do powyższego folderu, a następnie uruchom GTA 5. Po załadowaniu gry wstrzymaj grę i przejdź do „Ustawienia -> Dźwięk”.
 3. Wybierz „Wykonaj pełne skanowanie w poszukiwaniu muzyki”, a gra zacznie przetwarzać informacje, których długość zależy od liczby utworów w folderze niestandardowej muzyki GTA 5.

 4. Gdy GTA V zakończy przetwarzanie Twojej muzyki, przenieś zaznaczenie do opcji „Self Radio Mode” i wybierz jedno z następujących ustawień: „Radio”, „Random” lub „Sequential”.

  „Radio” tworzy naprawdę niestandardową stację radiową, odtwarzając Twoje utwory w losowej kolejności z DJ-ami, reklamami i aktualizacjami wiadomości automatycznie przeplatanymi na Twojej liście odtwarzania.

  „Random” odtwarza tylko Twoje niestandardowe utwory muzyczne GTA 5 w losowej kolejności bez żadnych przerw ze strony DJ-ów, reklam lub wiadomości.

  „Sekwencyjny” odtwarza tylko niestandardowe utwory muzyczne GTA 5 bez przerw, ale w kolejności sekwencyjnej wymienionej w folderze Muzyka niestandardowa.

 5. Po dokonaniu wyboru wróć do gry i wejdź do pojazdu. Użyj koła wyboru stacji radiowej, a zobaczysz nową stację o nazwie „Self Radio” u góry koła stacji radiowej. Wybierz opcję, aby usłyszeć własne utwory muzyczne w oparciu o wybraną opcję trybu Self Radio.
 6. Jeśli dodasz więcej utworów do niestandardowego folderu muzycznego GTA 5, wróć do „Ustawienia -> Dźwięk” lokalizacja opisana powyżej i wybierz „Wykonaj szybkie skanowanie w poszukiwaniu muzyki” lub „Wykonaj pełne skanowanie w poszukiwaniu muzyki”. Pełne skanowanie jest najlepsze, ponieważ szybkie skanowanie może pominąć część Twojej muzyki.
 7. Opcjonalnie: możesz również włączyć „Automatyczne wyszukiwanie muzyki” opcja, która automatycznie wykona szybkie skanowanie przy każdym uruchomieniu gry.

Dostosowywanie muzyki do GTA 5 dla użytkowników konsoli

Nie należy pomijać tych, którzy grają na konsolach, chociaż często tak jest, ponieważ komputery PC mogą o wiele więcej. Przyjrzyjmy się sposobom dostosowywania dźwięków dla Xbox One i PS4.

Dodaj Spotify do PlayStation 4 w GTA 5

Na szczęście użytkownicy PlayStation 4 mogą połączyć swoje konta Spotify z konsolą PS4, aby odtwarzać muzykę podczas grania. Dzięki opcjom dostępu do elementów sterujących z menu podręcznego to doświadczenie jest prawie bezproblemowe.

Chociaż oficjalnie nie tworzy niestandardowej listy odtwarzania dla GTA V, zapewnia nieco większą elastyczność w zakresie preferencji dźwięku.

 1. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to wyłączyć muzykę w grze w GTA V. Odwiedź „Ustawienia w grze”, następnie wybierz "Audio." Wyłącz dźwięki, w tym muzykę.
 2. Przejdź do „Aplikacja muzyczna PlayStation” na konsoli.
 3. otwarty „Spotify” na Twoim telefonie .
 4. Zaloguj się za pomocą „Połącz Spotify” lub uzyskaj dostęp, używając swojego "Nazwa użytkownika i hasło" a nawet twój „Przypinka Spotify”.
 5. Zdecydowałeś się połączyć swoje konta.
 6. Aby słuchać muzyki podczas grania w grę, otwórz szybkie menu, naciskając i przytrzymując „Przycisk PS”.
 7. Wybierać „Spotify”. Upewnij się, że wszystkie uprawnienia są dozwolone, jeśli pojawi się błąd lub nie widzisz opcji Spotify.
 8. Odtwarzaj wybrane utwory lub listy odtwarzania.

Możesz także użyć Spotify Connect z urządzenia mobilnego, aby uzyskać łatwiejsze opcje sterowania. Działa to tylko wtedy, gdy twoje urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, jeśli korzystasz z danych komórkowych, musisz wskoczyć do lokalnego Wi-Fi.

Dodaj Spotify do Xbox One w GTA 5

Tak, wracamy tutaj również do Spotify i połączenia konsoli. Wszechstronność usługi strumieniowego przesyłania muzyki jest tak duża, że ​​pozwala na dostosowanie ulubionych list odtwarzania i dodanie ich do ulubionych gier wideo.

 1. Wyłącz muzykę w ustawieniach audio GTA 5.
 2. Gdy muzyka w grze jest cicha, przejdź do „Sklep Microsoft” na konsoli i pobierz „Spotify”.
 3. Zaloguj się do Spotify na konsoli XBOX One, korzystając z jednej z tych samych trzech metod, których używasz na PlayStation 4: „Połącz Spotify” lub „Spotify nazwę użytkownika i hasło” lub Twój „Przypinka Spotify”.
 4. wciśnij „Przycisk Xbox” na kontrolerze, aby wyświetlić przewodnik Xbox (w zasadzie menu podręczne).
 5. Wybierać „Spotify” w przewodniku po konsoli Xbox.
 6. Wybierz swoje piosenki, przejdź do następnej, rób wszystko, co musisz, aby cieszyć się muzyką.

Jak wspomniano powyżej, możesz użyć „Połącz Spotify” do sterowania muzyką w grach, o ile telefon i Xbox One są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Jak skonfigurować Spotify Connect dla GTA V na XBOX One i PS4?

 1. Zaloguj się do „Spotify” w aplikacji mobilnej i upewnij się, że jesteś na ekranie głównym.
 2. Uzyskiwać „Ustawienia” (to trybik) w prawym górnym rogu.
 3. Przewiń w dół i dotknij „Połącz z urządzeniem”.
 4. Wyszukaj urządzenie i wybierz swoją konsolę (XBOX One lub PlayStation 4).
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby połączyć konsolę do gier z aplikacją Spotify na telefonie.

Jeśli uważasz, że to wszystko brzmi skomplikowanie, to naprawdę nie jest to, kiedy to zrobisz, ale witamy w trudnej sytuacji dostosowywania graczy.