Recenzja Audio-Technica ATH-MSR7NC: Anuluj hałas, a nie muzykę

Recenzja Audio-Technica ATH-MSR7NC: Anuluj hałas, a nie muzykę

Obraz 1 z 5

audio-technica-ath-msr7nc-recenzja-1

audio-technica_ath-msr7nc_review_4
audio-technica_ath-msr7nc_review_2
audio-technica_ath-msr7nc_review_3
audio-technica_ath-msr7nc_review_5
249 £ Cena podczas recenzji

Wokół mojego biurka nieustannie warczą dwa wentylatory, nad głowami łomocze klimatyzator, a mimo to prawie nic nie słyszę. Paplanina ruchliwego biura jest odległa, a jedyne, co mnie niepokoi, to pusty ekran przede mną, na którym powinna znajdować się recenzja. Tym razem winne są słuchawki Audio-Technica z redukcją szumów ATH-MSR7NC – byłem zbyt zajęty słuchaniem mojej listy odtwarzania iTunes, by wpisać choć jedno słowo.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze słuchawki, jakie możesz teraz kupić

Projekt i funkcje

ATH-MSR7NC może wyglądać znajomo dla miłośników słuchawek i nie bez powodu: Audio-Technica po prostu wzięła swoje nauszne słuchawki ATH-MSR7 (180 funtów) i dodała aktywną eliminację szumów do listy funkcji. Cisza jest, jak mówią, złotem – a przynajmniej warta dopłaty do 50 funtów.

Poza tym konstrukcja jest identyczna jak ATH-MSR7, z regulowanym pałąkiem i nausznikami pokrytymi miękką, sztuczną skórą i wypełnionymi pianką zapamiętującą kształt. W efekcie są to bardzo wygodne słuchawki. Oprócz lekko spoconych uszu podczas biegania po mieście, rzadko zauważałem, że noszę ATH-MSR7NC. W rzeczywistości często zapominam o nich całkowicie, gdy muzyka ucichła.

W zestawie znajduje się również kabel do ładowania USB, adapter lotniczy i dwa kable o długości 1,2 m. Oba mają złącza 3,5 mm na każdym końcu, co dobrze wróży długowieczności, a podczas gdy jeden jest standardowym kablem audio, drugi dodaje przyjazny dla smartfona uniwersalny mikrofon na przewodzie i pilot do odbierania połączeń, regulacji głośności, wstrzymywania muzyka i pomijanie utworów. W zestawie znajduje się również miękka torba do przenoszenia, a ponieważ nauszniki obracają się, aby leżeć płasko, ATH-MSR7NC nie zajmuje zbyt dużo miejsca w torbie.

[galeria:2]

Redukcja szumów

Jeśli chcesz, możesz ich używać jako standardowych słuchawek, ale przesuń przełącznik na lewej słuchawce, a podwójne mikrofony – jeden na zewnątrz każdej muszli – robią wszystko, aby wyciąć hałas w tle. Wewnętrzna bateria litowo-jonowa ATH-MSR7NC zapewnia 30 godzin pracy na baterii, a złącze micro-USB ładuje ją do pełnej pojemności w około cztery godziny. Jednak w przeciwieństwie do niektórych rywali, możesz słuchać muzyki nawet po wyczerpaniu baterii.

Redukcja szumów nie jest tak dramatyczna jak w konkurencyjnych słuchawkach, takich jak Bose QuietComfort QC35, ale wciąż jest wystarczająco dobra, aby radykalnie zmniejszyć głośność stałego hałasu w tle, takiego jak dudnienie pociągu lub samolotu, lub ciągły szum klimatyzatora. Oznacza to, że nie ma potrzeby zwiększania głośności do poziomu szkodliwego dla uszu, aby zagłuszyć hałas uliczny lub hałaśliwy stukot pociągu metra.

Jakość dźwięku

Zobacz pokrewną recenzję Audeze Sine: Najlepsze słuchawki do iPhone'a? Recenzja Bose QuietComfort 35: Jeden z najlepszych słuchawek z redukcją szumów, które można kupić za pieniądze Najlepsze słuchawki w 2018 roku: 14 najlepszych słuchawek dousznych i dousznych, które można teraz kupić

Audio-Technica sprzedaje ATH-MSR7NC jako słuchawki „wysokiej rozdzielczości” i jest to bardzo dokładny opis. Ich zmierzone pasmo przenoszenia rozciąga się daleko poza ludzki słuch, w głąb infradźwięków i aż do uciążliwego dla psa 40 kHz, ale ogólny wynik to po prostu świetnie brzmiąca muzyka.

Cóż, większość czasu. Nakarm ATH-MSR7NC nagrania o niskiej jakości lub pliki MP3 o niskiej przepływności, a twoje uszy nie podziękują ci za to. Wydobywają z nagrania każdy najdrobniejszy szczegół i chociaż działa to cuda w przypadku plików o nieskazitelnej jakości, oznacza to również, że trzaski i trzaski winyli lub nadmiernie skompresowanych plików muzycznych słychać głośno i wyraźnie.

Jednak słuchanie ich nigdy nie jest mniej niż ekscytujące. Sekcje skrzypiec, smyczków i rogów pozornie unoszą się poza słuchawkami, rozprzestrzeniając się głęboko i szeroko, a elektronika wysyła dźwięki krążące wokół w hipnotyczny sposób; w porównaniu do 400 funtów Audeze Sine, Audio-Technica jest znacznie bardziej otwarta i przestrzennie brzmiąca.

Oczywiście nie są idealne. Niewielkie podniesienie częstotliwości średnich może nadać perkusji i wokalowi nieco szorstkie, szorstkie brzmienie w niektórych utworach, zwłaszcza przy wyższych głośnościach, ale nigdy nie staje się nie do słuchania. Mocny, napięty bas i krystalicznie czysta góra wydobywają z muzyki każdy szczegół i podekscytowanie.

Werdykt

W tej cenie te słuchawki znajdują się w bardzo zdolnym towarzystwie – spójrz na naszą listę najlepszych słuchawek, a zobaczysz, że nie brakuje fantastycznych dostępnych opcji, nie tylko Bose QuietComfort 35, który ma oba bezprzewodowe ORAZ aktywna redukcja szumów, a za 290 funtów nie kosztuje dużo więcej. Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób go przytniesz, są to świetnej jakości słuchawki, które zapewniają skuteczną redukcję szumów w wygodnym, przemyślanym opakowaniu. Jeśli mieszczą się w Twoim budżecie, Audio-Technica ATH-MSR7NC zdecydowanie powinien znaleźć się na Twojej krótkiej liście.