Jak ukryć polubienia na Facebooku

Strony i komentarze, które zdecydujesz się polubić na Facebooku, są Twoją własną decyzją. Dlaczego więc Facebook uważa za stosowne dzielić się tą wiedzą ze światem? Niektóre rzeczy, które lubisz, mogą być osobiste lub prywatne. Niestety, gdy coś Ci się spodoba, każdy, kto odwiedzi tę lub Twoją stronę, może to zobaczyć.

„Nie czuję się z tym komfortowo. Zdecydowanie wolę zachować pewne rzeczy w tajemnicy, w tym polubienia.

Jeśli nie jesteś typem, który składa wielkie oświadczenie i wolisz zachować wszystkie swoje upodobania dla siebie, masz szczęście. Oto kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą uniknąć wystawiania zbyt wielu osobistych uczuć na jaw. W tym artykule omówimy, jak ukryć wszystkie swoje polubienia na Facebooku przed kimkolwiek poza sobą.

Różne rodzaje polubień na Facebooku

Po pierwsze, musisz zrozumieć, że na Facebooku można znaleźć kilka rodzajów polubień. Są te dla różnych kategorii, takich jak filmy, telewizja, muzyka, książki, drużyny sportowe, sportowcy, inspirujący ludzie, restauracje, gry, zajęcia, zainteresowania, sport, jedzenie, odzież, strony internetowe i inne. Oczywiście istnieje wiele miejsc, w których podobne osoby mogą się pojawić. Masz możliwość kontrolowania na poziomie kategorii, kto może zobaczyć Twoje polubienia. Oznacza to, że będziesz musiał ukryć wszystkie lub pokazać wszystkie polubienia w określonej kategorii.

Obecnie nie ma opcji ukrywania polubień poszczególnych stron. Oznacza to, że jeśli podoba Ci się strona o piłce nożnej, pokaże Ci się, że polubiłeś stronę o tematyce sportowej, ale możesz ją mieć tak, aby nie wyświetlała się polubiona przez Ciebie poszczególna drużyna.

Istnieją również polubienia, które pojawiają się na Twojej osi czasu od znajomych lub nieznajomych. Możesz je również ukryć, ale podobnie jak w przypadku kategorii, będziesz potrzebować podejścia „wszystko albo nic” do określonej grupy osób. Oznacza to, że musisz dostosować, kto może zobaczyć co na Twojej osi czasu, a nie bezpośrednio polubienia.

Ukrywanie polubień przed opinią publiczną

Kroki do prywatyzacji osobistych polubień na Facebooku są dość proste. Aby ukryć swoje polubienia:

 1. Najpierw zaloguj się do Facebooka za pomocą odpowiednich danych uwierzytelniających.

 2. Następnie kliknij awatar/obraz swojego profilu znajdujący się na pasku u góry strony.
  • Awatarowi/obrazowi będzie towarzyszyć Twoja wyświetlana nazwa i będzie on znajdować się po prawej stronie ikony Grupy.

 3. Na stronie profilu znajdź Jeszcze menu rozwijane na pasku tuż pod zdjęciem na okładkę.

 4. Kliknij Jeszcze rozwijanej i z menu kliknij Lubi .

 5. Przewiń w dół do obszaru „Lubię to” i wewnątrz banera po prawej stronie znajdź Zarządzanie przycisk.

  • ten Zarządzanie przycisk jest reprezentowany przez ikonę z trzema kropkami.

 6. Kliknij przycisk Zarządzaj iz menu wybierz Edytuj prywatność swoich polubień .

 7. Pojawi się lista kategorii. Po prawej stronie każdej kategorii znajduje się globus ze strzałką w dół. Dla każdej kategorii, którą chcesz ustawić jako prywatną, kliknij odpowiednią listę rozwijaną i wybierz Tylko ja .

  • ten Tylko ja ikona będzie stonowaną blokadą. Możesz także zezwolić tylko znajomym widzieć Twoje polubienia, wybierając Przyjaciele opcja.
  • Możesz także wybrać określone osoby do udostępnienia lub ukryć polubienia, wybierając Zwyczaj wybór z listy.

 8. Po wybraniu poziomu prywatności dla wybranych kategorii, każda z nich powinna mieć teraz widoczną odpowiednią ikonę. Dzięki temu wiesz, że został ustawiony poprawnie.

 9. Po zakończeniu edycji, kto może, a kto nie może zobaczyć Twoich polubień, kliknij Blisko przycisk na dole.

Twoje polubienia w tych kategoriach zostały teraz sprywatyzowane. Jak wspomniano wcześniej, ukrywanie polubień dla poszczególnych stron nie znajduje się obecnie w kartach. Jednak możliwość wyboru różnych ograniczeń dla każdej kategorii jest nadal przyzwoitym sposobem na zachowanie prywatności.

Ukrywanie polubień przed określonymi grupami

Innym sposobem na usunięcie swoich polubień z publiczności jest uniemożliwienie całym grupom ludzi zobaczenia, co jest na Twojej osi czasu na Facebooku. Aby to zrobić:

 1. Będąc już zalogowanym na Facebooku, kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu strony.

 2. Z wyskakującego menu wybierz Ustawienia& Prywatność następnie kliknij Ustawienia.

 3. W menu po lewej stronie wybierz Profil i tagowanie .

4. Na tej stronie dostępne są trzy różne opcje dotyczące tego, kto może zobaczyć Twoją oś czasu, kto może Cię oznaczyć i czy chcesz przejrzeć te posty, zanim zostaną opublikowane.

5. Jeśli się wycofasz i zamiast tego wybierzesz Prywatność z menu po lewej stronie możesz edytować „Twoja aktywność”. Oznacza to, że wszystkie przeszłe i przyszłe posty mogą być niewidoczne dla publiczności, wszystkich znajomych lub określonych, lub wszystkich oprócz Ciebie.

Zawijanie

Być może pewnego dnia Facebook doda bardziej szczegółowe kontrole prywatności dla polubień, w których będziesz mógł ukryć fakt, że lubisz piłkę wodną lub że jesteś kotem, a nie psem. Niestety, do tego dnia wszyscy jesteśmy zmuszeni korzystać z funkcji, które udostępnił nam Facebook.

Masz pytania, doświadczenia, wskazówki lub triki dotyczące ukrywania lajków na Facebooku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!