Jak często aktualizuje się mapa Snapchata?

Mapa Snapchat, czyli Snap Map, nadal jest funkcją dzielącą, nawet kilka miesięcy po premierze. Niektórzy ludzie, z którymi rozmawiałem, uważają, że jest to doskonałe, podczas gdy inni albo go wyłączyli, albo rzadziej używają Snapchata z tego powodu. Tak czy inaczej, im więcej wiesz o tym, jak to działa, tym lepiej możesz nim zarządzać. W tym artykule omówimy, jak często aktualizuje się mapa Snapchata, jak ją wyłączyć, a także kilka innych fajnych sztuczek.

Jak często aktualizuje się mapa Snapchata?

Snap Map został uruchomiony ponad rok temu i nie spotkał się zbyt dobrze z opinią publiczną. Chociaż pomysł jest dobry, aby zobaczyć, gdzie na świecie są znajomi i kontakty na fajnej mapie, w praktyce nie jest tak dobry. Jest to funkcja dobrowolna, więc nic nie jest domyślnie udostępniane i można ją łatwo wyłączyć, ale wiele osób uważa ją za zbyt inwazyjną.

Kiedy aktualizuje się mapa Snapchata?

Snap Map jest w czasie rzeczywistym, więc aktualizuje mapę co kilka sekund. Dobrą wiadomością jest to, że zrobi to tylko wtedy, gdy masz otwarty Snapchat. Jeśli więc zwykle jesteś fanem Snap Maps, ale chcesz trochę czasu dla siebie, po prostu nie używaj Snapchata. Jeśli masz dodatkową paranoję, wyloguj się z aplikacji i wyłącz ją.

Gdy skończysz, zaloguj się ponownie do Snapchata, a mapa Snap zostanie natychmiast zaktualizowana o Twoją lokalizację.

Kto może zobaczyć Twoją lokalizację na Snap Mapie?

Teraz wiesz, że Snap Map jest aktualizowany w czasie rzeczywistym, gdy masz otwartą aplikację, kto może zobaczyć, gdzie jesteś? W menu ustawień mapy znajduje się ustawienie, które pozwala ograniczyć osoby, które mogą zobaczyć Twoją lokalizację.

Możesz wybrać tryb Ghost, który ukrywa twoją lokalizację, Moi znajomi, który pozwala widzieć Cię tylko znajomym Snapchat, Moi znajomi z wyjątkiem…, który pozwala odfiltrować znajomych lub Tylko ci przyjaciele, który pozwala dokładnie określić, kto może zobaczyć, gdzie jesteś.

Dostęp do tego ustawienia można uzyskać poprzez:

  1. Otwórz mapę przyciągania i wybierz Ustawienia.
  2. Wybierz „Kto może zobaczyć moją lokalizację”.
  3. Wybierz ustawienie, które Twoim zdaniem najlepiej odpowiada Twojej sytuacji.

Jeśli w ogóle nie chcesz używać Snap Map, wybierz tryb Ghost i ustaw go na czas nieokreślony. W ten sposób całkowicie przestajesz pojawiać się na Snap Mapie. Włącz tryb ducha, ustaw go na czas nieokreślony i zajmij się swoim biznesem. Inne funkcje śledzenia lokalizacji Snapchata będą nadal działać i nadal będziesz mógł korzystać z geotagów i wszystkich innych dobrych rzeczy, ale nie pojawisz się na Snap Maps.

Nasze historie również udostępnią Twoją lokalizację

Funkcja Nasze historie Snapchata dotyczy lokalizacji i wspólnych doświadczeń. Jeśli jesteś uczestnikiem festiwalu lub chcesz zobaczyć, jak inni widzieli karnawał, mecz piłki nożnej lub inne wydarzenie, Nasze historie to miejsce, w którym to zrobisz. Musisz wiedzieć, że ta funkcja udostępnia również Twoją lokalizację.

Dobrą wiadomością jest to, że nasze historie to tylko jedna funkcja sieci społecznościowej, a nie ta, w której musisz uczestniczyć. Snapchat zbiera i kategoryzuje wpisy z naszych historii i umieszcza je wokół wydarzenia, dzięki czemu możesz zobaczyć, kto jeszcze tam jest i jak się bawią to. To kolejna doskonała funkcja Snapchata, która z samej swojej natury wiele mówi o tym, gdzie jesteś.

Aby opublikować wpis Nasze historie:

  1. Utwórz Snap tak jak zwykle.
  2. Wybierz nasze historie z ekranu Wyślij do.
  3. Wybierz niebieską strzałkę do przesłania.

Pamiętaj tylko, że w tym samym czasie udostępniasz swoją lokalizację!

Jeśli umieściłeś wpis w Naszych historiach i chcesz go usunąć, teraz wiesz, ile udostępniasz, możesz:

  1. Wybierz swój profil Snapchat i wybierz Moja historia.
  2. Wybierz przyciąganie, które chcesz usunąć.
  3. Wybierz ikonę kosza na śmieci do usunięcia.

Oczywiście zwykła zasada 24 godzin dotyczy naszych historii, podobnie jak Snapów, więc nie musisz się martwić o historyczne posty.

Przyciągaj mapy

Kiedy Snap Maps został wydany po raz pierwszy, nie spotkał się z powszechnym uznaniem. Nie byłem zadowolony z tego, ale szybko zauważyłem, że możesz wyłączyć tę funkcję w trybie Ghost. Zaakceptowanie tej funkcji zajęło użytkownikom dużo czasu, a większość ludzi, których znam, w ogóle z niej nie korzysta, z wyjątkiem wydarzeń takich jak koncerty lub festiwale.

Jeśli jednak dobrze zarządzasz Snap Maps, może to dodać zupełnie nowy poziom do interaktywności, a w połączeniu z naszymi historiami może pokazać perspektywy na rzeczy, których nigdy wcześniej nie widziałeś. Chociaż nie podoba mi się, ile danych udostępniam na Snapchacie, te funkcje są zbyt dobre, aby je zignorować!