Jak często aktualizują się statystyki na Instagramie?

Jak często aktualizują się Instagram Insights? Jak mogę go wykorzystać do analizy moich działań marketingowych? Jak mogę nawet zarejestrować się w Insights na Instagramie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz tutaj.

Jak często aktualizują się statystyki na Instagramie?

Instagram Insights to analityczna strona sieci społecznościowej. Jest używany głównie przez marketerów w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, jak publiczność angażuje się w marki, jak skuteczne są różne kampanie, ilu odwiedzających dalej angażuje się w markę i mnóstwo innych rzeczy. Marketerzy uwielbiają dane, a Instagram Insights dostarcza ich tyle, ile możesz zjeść.

Jak zarejestrować się w Insights na Instagramie?

Statystyki Instagrama są dostępne tylko dla kont firmowych. Jeśli chcesz wykorzystać go do marketingu, musisz korzystać z konta biznesowego i zarejestrować się w Insights. Proces jest prosty i na razie nadal bezpłatny. Będziesz potrzebować istniejącej strony na Facebooku dla swojej firmy, a Twoje konto musi być również publiczne. Konta prywatne nie mogą być zamienione na konta firmowe.

  1. Zaloguj się na Instagram i wybierz swój profil.
  2. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień.
  3. Z listy ustawień wybierz Przełącz na profil firmy.
  4. Dodaj swoją stronę biznesową na Facebooku, gdy zostaniesz o to poproszony.
  5. Sprawdź swoje dane kontaktowe, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
  6. Wybierz Gotowe.

Otrzymasz powiadomienie z informacją, że Twoje konto na Instagramie jest teraz kontem firmowym, ale możesz od razu zacząć z niego korzystać.

Jak uzyskać dostęp do Instagram Insights

Po przejściu na konto firmowe możesz przeglądać Instagram Insights ze swojego profilu. Na górze powinna pojawić się nowa ikona, która wygląda jak wykres. Tutaj to znajdziesz. Wybierz wykres, a zobaczysz dane o tym, kto wchodził w interakcję z Twoim kontem. Jeśli uzyskujesz dostęp do Statystyk natychmiast po przejściu na konto firmowe, możesz jeszcze nic nie widzieć. Zebranie danych wykorzystywanych w analityce wymaga czasu.

Powinieneś zobaczyć trzy zakładki, Aktywność, Treść i Odbiorcy. Aktywność pokaże Ci, ile wizyt ma Twoje konto i ile kliknięć Twoja witryna miała od użytkowników Instagrama. Powinieneś również zobaczyć wykres Discovery pokazujący, skąd przybyli ci użytkownicy i co oglądali.

Treść pokazuje posty na Twoim profilu na Instagramie, historie, filmy i wszelkie opublikowane przez Ciebie płatne posty lub reklamy. Możesz zobaczyć, jak radzi sobie Twoja treść, pokazując wyświetlenia, wyświetlenia, zaangażowanie i tak dalej.

Odbiorcy dają Ci dane o tym, kto przegląda Twoje treści na Instagramie. Obejmuje to ich dane demograficzne, kiedy są online, skąd pochodzą, ich przedział wiekowy, płeć i liczbę obserwujących ty i oni.

Jak często aktualizują się Instagram Insights?

Gdy Twoje konto biznesowe będzie już działać, Instagram Insights pokaże Ci tygodniowe dane. Dane są gromadzone i przechowywane w sposób ciągły, ale Insights przedstawia tydzień na raz. Jest aktualizowany co 24 godziny według harmonogramu kroczącego, więc widzisz 7 dni na raz, aktualizowane codziennie.

Jest to wystarczająco długi czas, aby móc mieć wystarczającą ilość danych do analizy, ale wystarczająco krótki, aby szybko reagować na zmiany lub udoskonalać podejście bez marnowania zbyt wiele czasu.

Jak mogę wykorzystać Instagram Insights do analizy moich działań marketingowych?

Sposób korzystania z Instagram Insights zależy wyłącznie od tego, co chcesz osiągnąć. Marketing w mediach społecznościowych nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Możesz budować świadomość marki, generować leady, budować silną społeczność lub coś zupełnie innego.

Posłużmy się przykładem zwiększania świadomości marki, ponieważ jest to bardzo częsty cel. W tym przypadku będziesz zainteresowany trzema głównymi punktami danych, liczbą obserwujących, wyświetleniami i zasięgiem. Wszystkie te informacje są dostępne w ogólnym przeglądzie, ale możesz przejść do szczegółów w dalszej części Instagram Insights.

Liczba obserwujących będzie na stronie głównej Instagram Insights. Pokaże Ci, ilu obserwujących ma Twoje konto. Dla świadomości marki budowanie tej liczby jest niezbędne.

Wrażenia jest dostępny z Treści. Tutaj możesz zobaczyć, ile wyświetleń uzyskał Twój post, historia lub inne treści. Możesz to doprecyzować w zależności od grupy demograficznej odbiorców, którą uzyskasz na karcie Odbiorcy.

Zasięg śledzi liczbę wyświetleń, ale tylko niepowtarzalne widoki. Wyświetlenia nie rozróżniają kont, dzięki czemu dowiesz się, ile niepowtarzalnych wyświetleń otrzymuje Twoja treść.

Moglibyśmy poświęcić dziesiątki samouczków omawiając, jak działają Instagram Insights, jakie dane są przydatne w jakiej sytuacji i jak najlepiej z nich korzystać. Może się okazać, że bardziej przydatne będzie założenie konta firmowego i rozpoczęcie eksploracji we własnym czasie. Nic nie przebije uczenia się przez działanie!

Czy korzystasz z Instagram Insights? Masz jakieś wskazówki dla nowych użytkowników? Udostępnij je poniżej, jeśli tak!