Jak często aktualizuje się Google Street View?

Mapy Google i Google Street View zmieniły sposób, w jaki odkrywamy nasz świat, nawigujemy do naszych miejsc docelowych, szpiegujemy byłych partnerów i wszelkiego rodzaju dobre rzeczy. Możliwość podróżowania w dowolne miejsce, „jazdy” ulicą i przyglądania się, jak różni ludzie żyją w różnych krajach, to coś, czym nigdy się nie znudzimy. Ale jak często aktualizuje się Google Street View? Czy obraz, który widzisz na ekranie, jest aktualny? A może to historia starożytna?

Jak często aktualizuje się Google Street View?

Usługa Google Street View została uruchomiona w 2007 roku i rozpoczęła się w San Francisco, Las Vegas, Denver, Miami i Nowym Jorku. W miarę rozszerzania się programu dodawane były kolejne miasta w USA. Następnie w 2008 roku Google Street View stał się międzynarodowy, kiedy dodano większe miasta we Francji, Włoszech, Japonii i Australii.

Od tego czasu Street View Google posunął się jeszcze dalej i teraz obejmuje większość krajów oraz większość miast i miasteczek w tych krajach. To ogromne przedsięwzięcie, które przynosi korzyści nam wszystkim.

Jak często aktualizuje się Street View?

Szczegóły omówimy nieco poniżej, ale na potrzeby tego artykułu zagłębimy się w Twoje pytanie.

Google Street View nie ma dokładnego harmonogramu aktualizacji. Jeśli jesteś w mieście lub na gęsto zaludnionym obszarze, zobaczysz zaktualizowany widok dość szybko w porównaniu z bardziej wiejskimi obszarami. W chwili pisania tego tekstu wydaje się, że Google koncentruje się na pozyskiwaniu nowych obrazów online, a nie na aktualizowaniu starszych.

Niestety Google nie prowadzi dokładnego harmonogramu dla każdej ulicy na całym świecie. Istnieją jednak inne narzędzia Google, których możesz użyć do rozszyfrowania, jak aktualny jest naprawdę widok Street View.

Ze względu na charakter Map Google aktualizuje się znacznie częściej niż Google Street View. Jeśli nie masz pewności, jakie zdjęcie widzisz w Street View, sprawdź wskazówki w Mapach Google. Na przykład, jeśli zobaczysz w widoku znak „Nie włączaj czerwonego”, Mapy Google będą odpowiednio nawigować Twoją trasą.

Jeśli zastanawiasz się, czy firma jest nadal otwarta, czy nie, wyszukiwarka Google również poda Ci te informacje! Po prostu wpisz w Google firmę i sprawdź godziny pracy. Google jest dość niezawodny, gdy mówi, że firma jest zamknięta.

Jeśli jednak używasz Google Street View, aby dowiedzieć się, czy znajomy nadal mieszka w tym samym domu, prawdopodobnie nie masz szczęścia. Jeśli to są informacje, które chcesz zebrać, łatwiej uzyskasz pożądane wyniki, przeglądając lokalne rejestry podatkowe hrabstwa niż korzystając z Google Street View.

Pomimo braku dokładnych ram czasowych, wciąż istnieją sposoby, aby zobaczyć, dokąd zmierza Google!

Zbieranie danych Google Street View

Google Street View wykorzystuje teraz dwie formy aktualizacji, aby być na bieżąco. Nadal korzysta z samochodów z kamerami, które jeżdżą po naszych ulicach, rejestrując wszystko w swoich specjalnych kamerach 360 stopni. Te trasy podróżują zakazane w lokalizacjach na całym świecie zgodnie z globalnym harmonogramem.

Ta strona w witrynie Google pokazuje dokładnie, kiedy i gdzie samochód Google Street View będzie w danym momencie. Przewiń stronę w dół do „Dokąd zmierzamy” i możesz zobaczyć opublikowany harmonogram.

Drugim źródłem zdjęć Google Street View są użytkownicy. Google wprowadził tę funkcję w 2017 roku, aby umożliwić współtwórcom dodawanie własnych zdjęć do bazy danych Google Street View w celu ewentualnego włączenia do mapy.

Aktualizacje Google Street View

Jak możesz sobie wyobrazić, za kulisami jest dużo pracy, aby pobrać zdjęcia z samochodów i współpracowników, zamazać twarze i tablice rejestracyjne oraz przygotować je do użycia w Google Street View. Od momentu wykonania zdjęć do zobaczenia ich na mapie mija trochę czasu.

Może istnieć ustalony harmonogram robienia nowych zdjęć, ale nie ma harmonogramu aktualizacji ich w Internecie. Możesz sprawdzić, kiedy Google Street View zostało zaktualizowane w prawym dolnym rogu ekranu. Powinieneś zobaczyć małe pudełko w rogu z napisem „Przechwytywanie obrazu: maj 2018”. To wtedy ta konkretna scena była ostatnio aktualizowana.

Google twierdzi, że priorytetowo traktuje obszary, w których nie ma obecności w Google Street View, niż aktualizowanie tych, które już istnieją. Wkładają więcej zasobów w dodawanie do projektu i to ma sens. Jeśli sprawdziłeś harmonogram samochodów Street View, zobaczysz, że samochód nadal odtwarza swoje kroki, więc nie wszystkie samochody są wysyłane do nowych miejsc. Niektórzy przynajmniej aktualizują istniejące obrazy.

Na szczęście Mapy Google pokazują miesiąc i rok zdjęcia, na które patrzysz, gdy klikniesz opcję Street View.

Czy możesz poprosić o aktualizację Google Street View?

Ludzie często proszą Google o ponowne odwiedzenie ich miasta lub ulicy, ponieważ zostały odnowione, ulepszone, rozbudowane, zmienione lub po prostu nie podobało im się zdjęcie zrobione przez samochód. Niestety nie możesz poprosić o nowe zdjęcie ani aktualizację w Street View. Samochód ma harmonogram i trzyma się tego harmonogramu.

Jeśli jednak coś jest poważnie nie tak z Twoim Google Street View, możesz wysłać zgłoszenie do Google. W Street View kliknij „Zgłoś problem” i prześlij zgłoszenie.

Użyj linku, aby zgłosić problem do Google do sprawdzenia. Oczywiście zawsze możesz przesłać własne zdjęcia do miejsc, które odwiedziłeś, korzystając z Map Google. Przesyłaj zdjęcia, opinie, a nawet oceniaj firmy, korzystając z funkcji Google Contribution w Mapach Google, klikając pasek menu z trzema poziomymi liniami i klikając „Trzymaj się”.

Często Zadawane Pytania

Street View Google to niezwykle przydatne narzędzie. Zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań.

Czy mogę poprosić o aktualizację w Google Earth?

Tak właściwie! Chociaż nie możesz poprosić o aktualizację w Street View, możesz to zrobić w Google Earth. Odwiedź witrynę Google Earth i kliknij lokalizację mapy, którą chcesz zaktualizować. Kliknij „Opinie” w menu (trzy poziome linie w lewym górnym rogu) i wypełnij formularz. Pamiętaj, aby dołączyć tekst „Chciałbym polecić odświeżenie zdjęć” przed przesłaniem opinii.

Czy mogę wyświetlić wcześniejsze zdjęcia w Street View?

Niektóre lokalizacje dają możliwość obejrzenia poprzednich zdjęć. Musisz uzyskać dostęp do Street View z Map Google. W lewym górnym rogu zobaczysz małe pudełko z nazwiskiem fotografa i częścią adresu. Tuż pod adresem zobaczysz mały zegar. Kliknij zegar, a zobaczysz suwak. Przesuń suwak z powrotem (w lewo), aby zobaczyć starsze obrazy.