Jak wykonać kopię zapasową wiadomości sygnałowych

Czy właśnie masz nowy telefon i chcesz wykonać kopię zapasową starych wiadomości i plików Signal? Jeśli tak, masz szczęście – aplikacja obsługuje funkcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Jeśli jednak wyczyściłeś telefon, nie masz starego urządzenia lub zmieniłeś numer, możesz nie mieć tyle szczęścia. Ale nie martw się. Jesteśmy tutaj aby pomóc.

Jak wykonać kopię zapasową wiadomości sygnałowych

W tym artykule pokażemy, jak tworzyć kopie zapasowe wiadomości i plików w zależności od systemu operacyjnego telefonu. Dodatkowo odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania związane z kopiami zapasowymi Signal.

Jak wykonać kopię zapasową sygnału na nowym urządzeniu z systemem iOS

Aby utworzyć kopię zapasową aplikacji Signal na swoim nowym iPhonie, postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi poniżej.

Ważna uwaga: Możesz przesyłać dane tylko z innych urządzeń Apple.

 1. Zaktualizuj oba urządzenia do najnowszych wersji Signal i iOS.

 2. Włącz Wi-Fi, Bluetooth i uprawnienia do sieci lokalnej w ustawieniach obu urządzeń.

 3. Wyłącz tryb niskiego zużycia energii w ustawieniach obu urządzeń.

 4. Upewnij się, że rejestracja nowego iPhone'a lub iPada została zakończona.
 5. Zainstaluj Signal na swoim nowym urządzeniu i zarejestruj się.

 6. Podczas rejestracji wybierz „Przenieś z urządzenia iOS”, a następnie „Dalej”

  .

 7. Kliknij „Dalej” na starym urządzeniu i zeskanuj kod QR, który pojawił się na nowym urządzeniu.

 8. Sprawdź dokładnie kopię zapasową, wysyłając wiadomość z nowego urządzenia.

Jak wykonać kopię zapasową sygnału na nowym urządzeniu z Androidem?

Możesz przesyłać dane Signal między dowolnymi urządzeniami z Androidem, wykonując następujące czynności:

 1. Aby włączyć tworzenie kopii zapasowej na starym urządzeniu, kliknij ikonę swojego profilu i wybierz „Ustawienia sygnału”, „Czaty i multimedia”, a następnie „Kopie zapasowe czatu” i naciśnij „Włącz”.

 2. Pojawi się 30-cyfrowy kod dostępu. Skopiuj to.

 3. Kliknij „Włącz kopie zapasowe”.

 4. Aby przenieść folder zawierający dane Signal, użyj kabla, aby połączyć stary telefon z nowym telefonem. Niektóre telefony udostępniają instrukcje w ustawieniach pamięci.
 5. Zainstaluj Signal na swoim nowym urządzeniu.

 6. Kliknij „Przywróć kopię zapasową” lub „Kontynuuj”. Zaakceptuj uprawnienia.

 7. Wybierz folder kopii zapasowej („Sygnał”) i plik.

 8. Wprowadź 30-cyfrowy kod dostępu.

Jak wykonać kopię zapasową sygnału na pulpicie?

Możesz przenieść swoje wiadomości Signal na nowy komputer. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności, w zależności od systemu operacyjnego:

 1. Zamknij wersję Desktop na starym urządzeniu.
 2. Odłącz wersję na komputer. Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz „Połączone urządzenia” > „Edytuj” > „Usuń” na urządzeniu stacjonarnym > „Odłącz”.
 3. Zainstaluj i otwórz wersję Desktop na nowym komputerze.

 4. Otwórz aplikację Signal na swoim telefonie, kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz „Ustawienia sygnału”, a następnie „Połączone urządzenia”.

 5. Kliknij „Połącz nowe urządzenie” w systemie iOS lub ikonę plusa w systemie Android.

 6. Zeskanuj telefonem kod QR, który pojawił się na pulpicie.

 7. Nazwij połączone urządzenie i kliknij „Zakończ”.

 8. Aby usunąć dane Signal ze starego komputera, znajdź plik „Odinstaluj Signal.exe” w C:\Users\AppData\Local\Programs\signal-desktop i usuń C:\Users\AppData\Roaming\Signal dla Windows .

W przypadku systemu macOS usuń plik Signal.app z katalogu aplikacji, a następnie usuń dane lokalne z biblioteki/obsługi aplikacji/sygnału.

W systemie Linux użyj „apt-get remove signal-desktop” i usuń „~/.config/Signal”.

Jak odszyfrować dane sygnału

Wszystkie wiadomości Signal są zaszyfrowane, co oznacza, że ​​nikt, w tym aplikacja, nie może ich odczytać, poza osobami prowadzącymi konwersację. Może to czasami powodować problemy z kopiami zapasowymi, ponieważ Signal nie zapisuje danych w chmurze. Nie ma oficjalnego narzędzia do odszyfrowania danych Signal. Jest to jednak możliwe przy pomocy GitHub.

 1. Odwiedź stronę „Wersje” i pobierz plik binarny w zależności od systemu operacyjnego.
 2. Uruchom ten link.
 3. Skopiuj plik kopii zapasowej ze starego urządzenia na nowe urządzenie.
 4. Uruchom ten link, aby wyeksportować wiadomości.
 5. Uruchom ten link, aby wyeksportować multimedia.

Jeśli posiadasz iPhone'a, inną metodą jest użycie przeglądarki Elcomsoft Phone Viewer. Elcomsoft iOS Forensic Toolkit może wyodrębnić elementy pęku kluczy z urządzenia z systemem iOS. Przedmiot jest niezbędny do odszyfrowania.

 1. Zainstaluj i uruchom aplikację Elcomsoft. Znajdź obraz systemu plików Signal i otwórz go za pomocą aplikacji.
 2. Wybierz ikonę Signal, a następnie wybierz plik pęku kluczy. Aplikacja automatycznie odszyfruje Twoje dane.

FAQ

Gdzie mogę znaleźć plik kopii zapasowej Signal na telefonie z Androidem?

Plik kopii zapasowej Signala można znaleźć w folderze kopii zapasowej. Aby uzyskać do niego dostęp, kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz „Czaty i multimedia” > „Kopie zapasowe czatu” > „Folder kopii zapasowej”.

Co zrobić, jeśli zgubię 30-cyfrowy kod zapasowy?

Kopia zapasowa jest niemożliwa bez hasła, a kodu nie można przywrócić. Dlatego, aby przetworzyć transfer danych, będziesz musiał rozpocząć nową kopię zapasową.

Mam problem z przesłaniem danych na urządzenie z systemem iOS. Jaki jest powód?

Może pojawić się kilka problemów związanych z tworzeniem kopii zapasowej Signal na iOS.

Najczęstszym powodem jest to, że rejestrujesz się zbyt często. Aby go rozwiązać, odczekaj około godziny i spróbuj ponownie.

Jeśli kod QR nie jest skanowany, spróbuj zwiększyć jasność ekranu i trzymać aparat jak najbliżej.

Czy po zeskanowaniu kodu QR pojawia się alert „Niewłaściwe urządzenie”? Jeśli tak, prawdopodobnie Twoje urządzenia nie są połączone. Sprawdź ustawienia „Połączone urządzenia”, do których można uzyskać dostęp, klikając swoje zdjęcie profilowe i wybierając „Ustawienia sygnału”.

Upewnij się, że nie przekraczasz limitu pięciu połączonych urządzeń. Jeśli korzystasz z VPN lub zapory, zezwól na porty *.signal.org, *.whispersystems.org i TCP 443.

Co zrobić, jeśli mam nowy numer telefonu?

Jeśli zmieniłeś swój numer, nie będziesz mógł zrobić kopii zapasowej. Aby zapobiec brakującym wiadomościom, możesz usunąć swoje stare konto Signal. Zostaw wszystkie grupy Signal ze starego telefonu. Wyrejestruj stary numer telefonu w aplikacji Signal i pobierz Signal na nowe urządzenie. Połącz ponownie Signal Desktop, jeśli go używasz.

Jak zarządzać uprawnieniami Signal na moim urządzeniu?

Jeśli uprawnienia aplikacji są wyłączone, możesz nie być w stanie przenieść swoich danych.

Aby włączyć uprawnienia na urządzeniach z Androidem, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do aplikacji i powiadomień. Następnie znajdź ikonę aplikacji Signal, kliknij ją i wybierz „Uprawnienia aplikacji”.

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem iOS, otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a i przejdź do "Sygnał" lub "Prywatność". Za pomocą ustawień „Prywatność” możesz zarządzać poszczególnymi uprawnieniami dla każdej aplikacji. Na przykład zezwól tylko na używanie mikrofonu lub lokalizacji dla wszystkich aplikacji. W ustawieniach Signal możesz zarządzać wszystkimi uprawnieniami tylko dla aplikacji Signal.

Uprawnienia wymagane przez Signal to:

Lokalizacja – umożliwia GPS identyfikację Twojej lokalizacji.

Łączność – niezbędne dla funkcji kopii zapasowej. Daje aplikacji dostęp do wszystkich kontaktów w telefonie.

Zdjęcia – daje Signalowi dostęp do Twojej galerii. Musisz włączyć to uprawnienie do tworzenia kopii zapasowych nośników.

Lokalna sieć – Signal wykorzystuje to uprawnienie wyłącznie do przesyłania danych na Twoje nowe urządzenie. Domyślnie będzie wyłączony, dopóki go nie włączysz.

Mikrofon – umożliwia korzystanie z wiadomości głosowych.

Odświeżanie aplikacji w tle i dane komórkowe – to uprawnienie jest niezbędne do otrzymywania i wysyłania wiadomości bez opóźnień.

Dlaczego moje urządzenie pokazuje, że nie ma kopii zapasowych?

Jeśli ostatnia informacja o kopii zapasowej mówi „Nigdy”, musisz upewnić się, że uprawnienia aplikacji i kopie zapasowe są włączone. Aby to zrobić, przejdź do ustawień telefonu, znajdź uprawnienia aplikacji Signal i włącz je wszystkie. Spróbuj zwolnić trochę miejsca na urządzeniu i wyjmij kartę SD, aby zamiast tego można było zapisać kopię zapasową w pamięci wewnętrznej urządzenia.

Być w kontakcie

Kopie zapasowe są niezbędne do zapisywania kontaktów, informacji i wspomnień przechowywanych w aplikacji. Twoje dane powinny zostać teraz przeniesione na nowe urządzenie, niezależnie od tego, czy posiadasz urządzenie z systemem Android lub iOS, czy korzystasz z komputera. Jeśli zgubiłeś swój numer lub nadal masz problemy, wypróbuj pomoc techniczną swojego urządzenia. Można to zwykle znaleźć na oficjalnej stronie internetowej lub w ustawieniach.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z tworzeniem kopii zapasowych w Signal? Jak poradziłeś sobie z problemem? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.