Jak zmienić język w Netflix [Wszystkie urządzenia]

Netflix, bardzo popularna usługa przesyłania strumieniowego, oferuje treści i ustawienia w kilku językach. Może to prowadzić do zamieszania, gdy na ekranie wyświetlany jest język inny niż Twój język ojczysty. Mógł zostać przypadkowo ustawiony przez inną osobę korzystającą z Twojego konta lub domyślnie ustawiony na ten język.

Bez względu na powód, wiedza o tym, jak zmienić język Netflix, to przydatna informacja. W tym artykule pokażemy, jak zmienić język w Netflix na wszystkich dostępnych platformach.

Jak zmienić język w Netflix w systemie Windows, Mac lub Chromebook

Jeśli korzystasz z Netflix na komputerze, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, Mac czy Chromebook, zmiana ustawień językowych dla Netflix to ten sam proces. Wykonaj poniższe czynności, jeśli ustawienia nie dotyczą wybranego języka:

Aby zmienić ustawienia języka profilu

 1. Przejdź do witryny Netflix.

 2. Jeśli nie jesteś automatycznie zalogowany, zaloguj się teraz.

 3. W prawym górnym rogu ekranu głównego kliknij ikonę swojego profilu.

 4. W rozwijanym menu kliknij Rachunek. Jeśli nie możesz zrozumieć wyborów, ponieważ język ma inny pismo, powinien to być wybór tuż po linii.

 5. Raz na twój Rachunek stronę, przewiń na sam dół do Mój profil Sekcja. Kliknij Język, powinien to być wybór tuż pod Twoim zdjęciem profilowym. Zawsze możesz przejść przez wszystkie dostępne linki, jeśli pierwszy link nie otwiera strony językowej.

 6. Na Język pojawi się możliwość wyboru języka do ustawienia. Każdy język jest wyświetlany w swoim własnym stylu pisania, więc znalezienie tego, czego szukasz, powinno być łatwe.

 7. Po wybraniu odpowiedniego języka kliknij Zapisać.

 8. Ekran Twojego konta powinien być teraz w ustawionym języku.

Aby zmienić napisy i dźwięk

 1. Przejdź do witryny Netflix.

 2. Zaloguj się na konto, dla którego chcesz zmienić ustawienia języka.

 3. Na ekranie głównym wybierz dowolny tytuł programu i kliknij go. Pozwól, aby program się odtwarzał.

 4. Po odtworzeniu kliknij Pauza przycisk. Powinien to być dolny lewy przycisk na ekranie.

 5. Po wstrzymaniu najedź kursorem na paski menu, w prawym dolnym rogu menu kliknij napisy na filmie obcojęzycznym Ikona. Ma kształt balonu ze słowem.

 6. Będziesz mieć możliwość wyboru zarówno ustawień dźwięku, jak i napisów. Pamiętaj, że dostępne języki zależą zarówno od programu, jak i ustawień językowych Twojego profilu. Nie wszystkie programy są dostępne w tych samych językach. Jeśli żądany język nie jest wyświetlany w dostępnych opcjach, musisz włączyć go na stronie profilu. Aby to zrobić, zapoznaj się z powyższymi instrukcjami dotyczącymi zmiany języka profilu.

 7. Twój dźwięk i napisy powinny teraz zostać zmienione. Jeśli nie, spróbuj ponownie załadować wideo, aby umożliwić zastosowanie zmian.

Jak zmienić język Netflix na urządzeniu z Androidem

Może się również zdarzyć niewłaściwa konfiguracja języka w mobilnej wersji aplikacji Netflix. Na szczęście jest to dość łatwy problem do naprawienia. Jeśli chcesz zmienić bieżący domyślny język Netflix na Androida, wykonaj następujące kroki:

Zmiana ustawień języka profilu

 1. Otwórz aplikację mobilną Netflix. Uwaga, aby to zrobić, powinieneś mieć połączenie z Internetem.

 2. Zaloguj się i wybierz profil z ustawieniami języka, które chcesz zmienić.

 3. W prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz Jeszcze menu opcji. To jest ikona, która wygląda jak trzy linie.

 4. Stuknij w Rachunek, jeśli nie rozumiesz podanych opcji, powinna to być druga opcja zaraz po wierszu. Nad linią powinien znajdować się Moja lista opcja ze znacznikiem wyboru.

 5. Zostaniesz przekierowany na stronę swojego konta Netflix. Przewiń na sam dół, aby zobaczyć ikony wszystkich dostępnych profili na koncie. Kliknij strzałkę w dół obok profilu, którego język chcesz zmienić.

 6. Na Język opcja, dotknij Zmiana. Powinna to być druga pozycja na liście rozwijanej.

 7. Będziesz mieć możliwość wyboru języka do zmiany. Na szczęście te opcje są wyświetlane w konkretnym skrypcie każdego języka, więc możesz łatwo znaleźć ten, który chcesz.

 8. Po przełączeniu żądanego języka przewiń w dół, a następnie dotknij Zapisać.

 9. Możesz teraz wyjść z tego ekranu i wrócić do strony głównej aplikacji Netflix. Twoje ustawienia językowe powinny teraz zostać zmienione.

Zmiana napisów i dźwięku

 1. Otwórz aplikację mobilną Netflix i zaloguj się do profilu, który chcesz edytować.

 2. Wybierz dowolny dostępny tytuł, a następnie dotknij Bawić się.

 3. Po odtworzeniu filmu wstrzymaj go.

 4. Stuknij w Dźwięk i napisy Ikona. Powinien to być ten, na którym obok znajduje się obrazek z balonem.

 5. Zostanie wyświetlony mały ekran opcji z osobnymi zakładkami dla dźwięku i napisów. Wybierz język, w którym chcesz ustawić wideo. Stuknij w Zastosować.

 6. Twój film powinien być teraz przełączony na ustawiony język. Pamiętaj, że nie wszystkie programy są dostępne we wszystkich językach. Ponadto wybory dostępne na karcie audio i napisów są ograniczone przez domyślny język Twojego profilu. Jeśli dostępnego języka nie ma w opcjach, możesz aktywować ten język w ustawieniach profilu. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

Jak zmienić język Netflix na iPhonie

Chociaż instalacja aplikacji wymaga przejścia do sklepu Apple App Store, mobilna wersja Netflix nie jest zależna od platformy. Oznacza to, że zmiana języka dla wersji Netflix na iOS jest praktycznie taka sama, jak w przypadku Androida. Jeśli ustawienia językowe dla wersji aplikacji na iPhone'a zostały zmienione, zapoznaj się z metodą przełączania języków w systemie Android, jak opisano powyżej.

Jak zmienić język Netflix na urządzeniu Roku

Wszelkie zmiany języka wprowadzone na koncie Netflix dokonane w witrynie powinny również odzwierciedlać Twój telewizor Roku. Zmiany nie są zależne od platformy, więc możesz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w wersji na PC lub Androida, aby zmienić ustawienia dla Roku. Jeśli chcesz zmienić napisy i dźwięk w samym Roku, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do ekranu głównego Roku, naciskając Dom przycisk na pilocie. Przycisk Home Remote Roku
 2. Następnie przewiń w dół boczne menu i wybierz Ustawienia z listy. Strona główna Roku
 3. Następnie przewiń w dół Ustawienia menu i wybierz Dostępność. Menu ustawień Roku
 4. w Dostępność menu, wybierz Preferowany język napisówmi. Menu ułatwień dostępu Roku
 5. Z listy wybierz preferowany język. Dostępnych jest kilka opcji. Menu języka Roku
 6. Twój Roku powinien wtedy używać tego języka napisów, jeśli jest dostępny. Pamiętaj, że zmiany w ustawieniach Roku niekoniecznie zmienią ustawienia profilu Netflix, jeśli skonfigurujesz to w witrynie.

Jak zmienić język Netflix na Amazon Firestick?

Podobnie jak w przypadku platformy Roku, ustawienia Netflix można zmieniać niezależnie na stronie. Oto, co musisz zrobić, aby zmienić lokalne opcje napisów Firestick:

 1. Otwórz film i zezwól na jego odtworzenie.

 2. Na pilocie Fire TV lub w aplikacji Fire TV naciśnij Menu.

 3. Z opcji wybierz Napisy i dźwięk. Pod Napisy i podpisy menu, wybierz Wyłączony. Zostanie wyświetlonych kilka opcji wyboru języków do ustawienia. Wybierz swoje preferencje.

 4. Naciśnij Menu ponownie.
 5. Twój film powinien teraz odtwarzać się w wybranym języku.

Jak zmienić język Netflix na Apple TV?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń do przesyłania strumieniowego, rzeczywiste ustawienia języka profilu nie zależą od platformy, ale od strony internetowej. Jeśli jednak chcesz zmienić napisy na Apple TV, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do ekranu głównego Apple TV.
 2. Nawiguj i wybierz Ustawienia.
 3. Z opcji wybierz Ogólny.
 4. Wybierać Dostępnośćtak.
 5. W zależności od modelu Apple TV zobaczysz Napisy kodowane + SDH lub znajdź ten wybór pod Napisy i podpisyg.
 6. W tym menu możesz edytować ustawienia napisów według własnego uznania.
 7. Opuść ten ekran, gdy skończysz.

Jak zmienić język Netflix na telewizorze Smart TV

Telewizory Smart TV mają teraz własne ustawienia napisów i dźwięku, które można zmieniać niezależnie od programu Netflix. Zapoznaj się z instrukcją obsługi telewizora Smart TV, aby dowiedzieć się, jak edytować ustawienia języka w zależności od modelu. Ogólnie rzecz biorąc, ustawienia znajdują się w opcjach Język gdzieś w Ustawieniach systemu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto dwa najczęściej zadawane pytania dotyczące zmiany języka w serwisie Netflix:

1. Jak zmienić język z powrotem na domyślny w serwisie Netflix?

Z technicznego punktu widzenia nie ma domyślnego ustawienia języka dla aplikacji Netflix. Program automatycznie ustawia język podczas tworzenia profilu, który jest wówczas uważany za domyślny. Jeśli zapiszesz jakiekolwiek zmiany językowe, zostaną one uznane za nowe domyślne. Aby wrócić, musisz ponownie przejść do opcji językowych. W zależności od platformy, zapoznaj się z instrukcjami na PC lub Android podanymi powyżej, aby zmienić ustawienia języka na nowe domyślne.

2. Czy zmiana języka zmienia również domyślny język napisów?

Chociaż ustawienia języka dźwięku i napisów można zmienić niezależnie od profilu, zmiana języka profilu spowoduje również zmianę dźwięku i napisów. Język Twojego profilu określa zarówno domyślne używane języki audio i napisów, jak i wszystkie obecnie dostępne dialekty. Jeśli nie chcesz używać języka swojego profilu dla dźwięku lub napisów, najpierw zmień profil, a następnie zmień dźwięk i napisy.

Unikanie mylącej sytuacji

Zmiana ustawień językowych dla Netflix może być dość myląca, zwłaszcza gdy nie możesz nawet przeczytać wyborów. Znajomość i pamiętanie, jak zmienić dialekt z powrotem na coś, co można zrozumieć, pomoże uniknąć bólów głowy, jeśli tak się stanie.

Czy znasz inne sposoby zmiany języka Netflix, których nie podano tutaj? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.