Jak zmienić kolor paska zadań systemu Windows 10?

System Windows 10 oferuje szeroką gamę opcji dostosowywania, w tym możliwość zmiany koloru, rozmiaru i kontrastu paska zadań. Jednak znalezienie wszystkich ustawień w stosunkowo nowej wersji systemu Windows może być trudne.

Jak zmienić kolor paska zadań systemu Windows 10?

Ale nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

W tym artykule przedstawiamy przewodnik krok po kroku dotyczący zmiany koloru, rozmiaru i kontrastu paska zadań systemu Windows 10. Ponadto wymienimy najczęstsze błędy występujące podczas dostosowywania paska zadań systemu Windows 10.

Jak zmienić kolor paska zadań systemu Windows 10?

Aby dostosować kolor paska zadań systemu Windows 10, wykonaj poniższe proste czynności.

 1. Wybierz „Start” > „Ustawienia”.

 2. Wybierz „Personalizacja” > „Otwórz ustawienie kolorów”.

 3. W sekcji „Wybierz kolor” wybierz kolor motywu.

Windows 10 oferuje tryby kolorów „Jasny”, „Ciemny” i „Niestandardowy”. Tryb „Jasny” jest w zasadzie standardowym motywem i najlepiej nadaje się do jasnych przestrzeni, ustawiając biały kolor przycisku Start, paska zadań, centrum akcji i większości aplikacji. „Ciemny” wykonuje pracę w ciemniejszych ustawieniach, sprawiając, że przyciski i aplikacje są czarne/ciemnoszare. Opcja „Niestandardowa” zapewnia kombinację dowolnej tapety i koloru akcentu. Tryb „Jasny” nie obsługuje zmiany koloru paska zadań – dowolny wybrany kolor będzie wyświetlany w kolorze szarym.

Wybierz kolor akcentu.

Kolor akcentu dotyczy przycisku "Start", paska zadań, centrum akcji, pasków tytułu i obramowań okien.

Istnieją cztery opcje ręcznego wyboru. Wybierz kolor spośród sugerowanych, klikając pod „Ostatnie kolory” lub „Kolory systemu Windows”. Aby ustawić inny kolor, kliknij "Kolor niestandardowy".

Kliknięcie "Automatycznie wybierz kolor akcentujący z mojego tła" pozwala systemowi Windows wybrać odpowiedni kolor na podstawie tapety.

Wybierz powierzchnie, na których chcesz pokazać kolor akcentu.

Wybierz „Pokaż kolor akcentu na następujących powierzchniach” i zaznacz jedno z poniższych lub oba – „Start, pasek zadań i centrum akcji” lub „Paski tytułu i obramowania okien”.

Jak zmienić kolor paska zadań systemu Windows 10 bez aktywacji?

Personalizacja systemu Windows 10 bez aktywacji jest nieco bardziej skomplikowana, ale możliwa za pośrednictwem Edytora rejestru. Poniżej znajduje się przewodnik, jak sprawić, by system Windows 10 automatycznie wybierał kolor akcentu, aby uzupełnić tło. Aby ustawić obraz tła, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny obraz z plików i wybierz „Ustaw jako tło”. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Edytor rejestru. Wpisz „regedit” w polu wyszukiwania paska zadań i kliknij „Edytor rejestru” lub wybierz „Start” > „Uruchom”. Następnie wpisz „regedit” w polu „Otwórz” i kliknij „OK”.

 2. Przejdź do folderu: HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize i kliknij dwukrotnie „Rozpowszechnienie kolorów”, a następnie zmień pole Dane wartości na „1”.

 3. Przejdź do HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop i wybierz „Katalog pulpitu”, nie rozwijając go.

 4. Kliknij dwukrotnie „Automatyczna koloryzacja”, a następnie zmień dane wartości na „1”.

 5. Zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie Eksplorator plików.

Po skonfigurowaniu motywu i koloru paska zadań możesz potrzebować kilku dodatkowych wskazówek dotyczących personalizacji pulpitu w systemie Windows 10.

Jak zmienić rozmiar paska zadań systemu Windows 10?

Aby zmienić wysokość paska zadań:

 1. Odblokuj pasek zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz "Zablokuj pasek zadań", jeśli po lewej stronie znajduje się znacznik wyboru. Jeśli go nie ma, pasek zadań jest już odblokowany.

 2. Przesuń kursor do krawędzi paska zadań. Kursor wskaźnika zmieni się w kursor zmiany rozmiaru, dwustronną strzałkę.

 3. Kliknij i przeciągnij kursor w górę lub w dół, aby zmienić wysokość.
 4. Zwolnij przycisk myszy.
 5. Zablokuj pasek zadań.

Ten krok jest opcjonalny i pomoże zapobiec przypadkowej zmianie rozmiaru paska zadań.

Aby zmienić szerokość paska zadań:

 1. Przełącz pasek zadań do pozycji pionowej.
 2. Przesuń kursor do krawędzi paska zadań.
 3. Kursor wskaźnika zmieni się w kursor zmiany rozmiaru, dwustronną strzałkę.
 4. Kliknij i przeciągnij kursor w lewo lub w prawo, aby zmienić wysokość.
 5. Zwolnij przycisk myszy.
 6. Zablokuj pasek zadań.

Inne opcje dostosowywania

Windows to niezwykle wszechstronny system operacyjny, więc jest wiele rzeczy, które możesz zrobić za pomocą paska zadań systemu Windows 10. Przyjrzyjmy się jeszcze kilku, aby udoskonalić interfejs swojej maszyny.

Zmień rozmiar swoich ikon

Możesz zmienić rozmiar swoich ikon. Możesz je zmniejszyć, przechodząc do ustawień komputera, tak jak zrobiliśmy to powyżej. Wybierz opcję „Personalizacja”, a następnie opcję „Pasek zadań”. Następnie przełącz przełącznik „Użyj małych przycisków paska zadań”.

Dostosuj zasobnik systemowy

Jeśli chcesz pozbyć się ikony zegara lub powiadomienia, po prostu przejdź do Ustawień systemu i kliknij opcję „Personalizacja”, a następnie kliknij „Pasek zadań”. Kliknij „Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań” i przełącz z tych, które chcesz usunąć (lub włącz te, które chcesz zobaczyć).

Ukryj Cortanę

Możesz ukryć pasek wyszukiwania Cortany, klikając prawym przyciskiem myszy pasek zadań i klikając opcję „Wyszukaj”. Stąd zobaczysz opcję „Ukryty”. Kliknij go, a Cortana zniknie z paska zadań.

Często Zadawane Pytania

Jak wspomnieliśmy powyżej, w tej sekcji zamieściliśmy więcej informacji o pasku zadań systemu Windows 10!

Jak zwiększyć kontrast w systemie Windows 10?

• Kliknij przycisk „Start”.

• Kliknij „Ustawienia” > „Łatwość dostępu” > „Wysoki kontrast”.

• Wybierz przycisk przełączania „Włącz wysoki kontrast”.

• Wybierz motyw z sugerowanych opcji

• Wybierz ponownie przycisk „Włącz wysoki kontrast”. System Windows może wyświetlić ekran „Proszę czekać” między krokami. Aby szybko przełączyć się z trybu wysokiego kontrastu na tryb zwykły, naciśnij lewy klawisz Alt + lewy klawisz Shift + Drukuj ekran.

Jeśli żaden z sugerowanych motywów kolorystycznych nie jest dla Ciebie odpowiedni, system Windows oferuje opcję tworzenia niestandardowego motywu poprzez zmianę kolorów elementów ekranu, takich jak hiperłącza, zaznaczony tekst i tekst przycisku w menu rozwijanym "Wybierz motyw".

Dlaczego nie mogę zmienić koloru mojego paska zadań w systemie Windows 10?

Istnieje kilka typowych powodów, dla których kolor paska zadań się nie zmienia. Najpierw sprawdź, czy wybrany jest tryb „Światło”. Niestandardowe kolory akcentów nie są obsługiwane w tym trybie, więc musisz wrócić do menu motywu i wybrać „Ciemny” lub „Niestandardowy”.

Drugim najczęstszym powodem jest zły wybór motywu. Niektóre motywy znalezione w Internecie mogą zakłócać ustawienia kolorów paska zadań systemu Windows 10, powodując wybór nieprawidłowych kodów kolorów. Aby to naprawić, spróbuj wybrać niestandardowy kolor akcentu zamiast koloru wybieranego automatycznie. Jeśli to nie pomoże, wybierz inny motyw i uruchom ponownie komputer.

Trzecim powodem jest wybór filtra kolorów. Windows 10 pozwala ustawić filtr kolorów dla wyłączonego dostępu. Jeśli wybrany kolor akcentu nie wyświetla się poprawnie, prawdopodobnie filtr jest włączony.

Oto jak rozwiązać ten problem:

• Kliknij „Ustawienia” w menu „Start” i wybierz „Ułatwienia dostępu”.

• Kliknij „Filtry kolorów”.

• Znajdź „Włącz filtry kolorów” i wyłącz znajdujący się obok niego przycisk przełączania.

Wreszcie sterownik ekranu może wymagać aktualizacji. Aby zaktualizować sterowniki ekranu:

• Znajdź w polu „Szukaj” „Menedżer urządzeń” i kliknij go.

• Znajdź opcję „Karty graficzne”, kliknij ją i znajdź nazwę wyświetlaną.

• Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę wyświetlaną i wybierz „Aktualizuj sterownik”.

• Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

• Uruchom ponownie komputer.

Kolorowe rozwiązania

Zwiększenie kontrastu wyświetlacza i zmiana wysokości paska zadań służą praktycznemu celowi, a zmiana motywu i koloru paska zadań systemu Windows 10 może naprawdę rozjaśnić pulpit i wyróżnić go. Mamy nadzieję, że są teraz dostosowane do twoich preferencji.

Daj nam znać, jeśli napotkałeś jakiekolwiek problemy związane z personalizacją systemu Windows 10 i jak je naprawiłeś! Czy masz dodatkowe wskazówki, jak dodać odrobinę koloru do komputera? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej!