Jak sprawdzić swoje oceny w Google Classroom

Przy obecnym stanie rzeczy na całym świecie praca zdalna nigdy nie była bardziej krytyczna. Lub zdalne uczenie się w przypadku edukacji.

Jako jedno z najpopularniejszych i najlepszych narzędzi do zdalnej klasy, Google Classroom jest niezbędnym narzędziem dla osób zaangażowanych w zdalną naukę.

Tak, oczywiście istnieje system ocen. Ale jak sprawdzasz swoje stopnie? Jak uzyskać dostęp do tej części platformy Google Classroom?

Dowiedz się więcej w tym artykule.

Jak sprawdzić swoje oceny w Google Classroom na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook

Systemy operacyjne dla wszystkich trzech z powyższych są bardzo różne. Tak, komputer z systemem Windows może zrobić prawie wszystko, co komputer Mac, tylko w inny sposób. Chromebooki są pod tym względem znacznie gorsze, niż zostały zaprojektowane.

Ale to nie ma znaczenia. Ponieważ Google Classroom, jak każda inna część ekosystemu Google, działa w przeglądarce. I nie, nie musi to być Google Chrome.

 1. Niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem Windows, Maca czy Chromebooka, po prostu otwórz wybraną przeglądarkę i wpisz adres class.google.com.

 2. Na tej stronie zobaczysz listę klas, w których uczestniczysz lub które utworzyłeś w formie kart zajęć. Znajdź klasę, dla której chcesz zobaczyć swoje oceny, i kliknij Twoja praca, reprezentowana przez ikonę ID.

 3. Na następnym ekranie zobaczysz swoją ocenę z tej konkretnej klasy. Aby uzyskać dostęp do dalszych szczegółów, kliknij Marks.

Istnieją inne sposoby sprawdzania ocen w przeglądarce na komputerze. Możesz na przykład zobaczyć lepiej podsumowane oceny na stronie Zadania. Oto jak uzyskać do niego dostęp.

 1. Na stronie class.google.com wybierz odpowiednią klasę.
 2. Następnie wybierz Zadania.

 3. Kliknij Wyświetl swoją pracę.

 4. Możesz również uzyskać dostęp do szczegółów oceniania, klikając wyświetl Przypisanie.

Możesz także uzyskać dostęp do ocen na stronie Strumień.

 1. Wybierz zajęcia, dla których chcesz zobaczyć ocenę.

 2. Przejdź do Wyświetl wszystko.

 3. Zobaczysz ocenę w klasie.

 4. Ponownie kliknij wyświetl szczegóły, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jak sprawdzić swoje oceny w Google Classroom z iPhone'a/iPada?

Z urządzeniami mobilnymi sytuacja wygląda nieco inaczej. Chociaż możesz używać przeglądarki iOS w ten sam sposób, korzystanie z natywnej aplikacji Google Classroom jest znacznie prostsze. Oto, jak uzyskać aplikację Google Classroom na urządzenie z systemem iOS.

 1. Zacznij od przejścia do App Store na urządzeniu z systemem iOS, a następnie przejdź do prawego dolnego rogu ekranu i dotknij Szukaj.

 2. W pasku wyszukiwania wpisz google class.

 3. Wybierz Pobierz, uwierzytelnij swój identyfikator, a aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana.

Po zainstalowaniu aplikacji nadszedł czas, aby sprawdzić swoje oceny. Oto jak to zrobić.

 1. Stuknij opcję Klasa, oznaczona zieloną ikoną tablicy.

 2. Stąd przejdź do zadań.

 3. W prawym górnym rogu wybierz Twoja praca, reprezentowana przez ikonę przypominającą schowek.

 4. Obok swojego zdjęcia profilowego zobaczysz swoją ocenę ogólną.

 5. Jeśli chcesz zobaczyć więcej szczegółów dotyczących swojej oceny, kliknij ocenę ogólną.

Pamiętaj, że Twój nauczyciel może nie udostępniać ogólnych ocen w określonej klasie. W takim przypadku nie zobaczysz oceny ogólnej. Jedynym sposobem na obejście tego byłoby poproszenie nauczyciela o udostępnienie informacji o ocenie.

Jak sprawdzić swoje oceny w Google Classroom na urządzeniu z Androidem

Niezależnie od tego, czy masz telefon czy tablet z Androidem, aplikacja Google Classroom działa w ten sam sposób. Aby rozpocząć, musisz pobrać daną aplikację. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz aplikację Google Play na ekranie głównym urządzenia.

 2. Natychmiast zauważysz pasek wyszukiwania. Użyj go, aby znaleźć aplikację Google Classroom.

 3. Aby pobrać i zainstalować aplikację, wybierz Zainstaluj i poczekaj, aż wszystko się zakończy.

To wszystko, pomyślnie zainstalowałeś aplikację Google Classroom. Ale jak przejść do ocen? Cóż, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi dla urządzeń z systemem iOS.

Konfigurowanie systemu oceniania

W Google Classroom dostępne są dwie opcje systemu oceniania, nie licząc Brak oceny ogólnej. Możesz wybrać pomiędzy Sumą punktów a Ważeniem według kategorii. W obu przypadkach oceny zostaną obliczone automatycznie.

Google Classroom umożliwia także organizowanie zajęć na trzy kategorie ocen: eseje, testy i prace domowe. Chociaż kategorie są dostępne zarówno z łączną liczbą punktów, jak i bez ogólnej oceny, są one potrzebne w przypadku kategorii Ważone według kategorii.

Pamiętaj, że wybór systemu oceniania można wykonać tylko w wersji przeglądarki internetowej.

 1. Wejdź na class.google.com
 2. Przejdź do zajęć lub utwórz je.

 3. W klasie przejdź do Ustawień.

 4. Przejdź do Obliczanie oceny ogólnej.

 5. Wybierz jedną z trzech opcji: Bez oceny ogólnej, Suma punktów i Ważone według kategorii.

 6. Możesz kliknąć Pokaż, aby ogólna ocena była widoczna dla uczestników zajęć. Oczywiście w przypadku opcji Brak oceny ogólnej ta opcja nie istnieje.

 7. Aby zakończyć, kliknij Zapisz.

Brak oceny ogólnej

Ogólny system ocen jest dość prosty – oceny nie są obliczane, a uczniowie nie widzą ocen.

Suma punktów

System łącznej liczby punktów to system średniej oceny. Całkowite punkty zdobyte przez ucznia są zaokrąglane w górę i dzielone przez łączną możliwą liczbę punktów. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, możesz zezwolić uczniom na wyświetlanie ich średnich ocen w tym systemie.

Ważone według kategorii

Ten system sumuje wyniki w różnych kategoriach. To najprostszy z dwóch systemów oceniania. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, możesz pozwolić uczniom zobaczyć ich oceny ogólne.

Przekazywanie opinii o Projektach Google Classroom

Możesz łatwo przekazywać uczniom opinie dotyczące ich zadań. Po prostu otwórz ich pracę w Google Classroom, zaznacz fragment i kliknij Dodaj komentarz. Działa to podobnie jak fizyczne dodawanie komentarzy do pracy uczniów. Tylko lepsze i gładsze.

Ocenianie i zwracanie projektów w Google Classroom

Projekty w Google Classroom możesz oceniać za pomocą ocen liczbowych. To najprostszy sposób oceniania uczniów. Jest to również jedyny sposób obliczania ocen. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to wystawić opinię opartą na komentarzach. Oczywiście projekty można zwracać bez ocen.

Można to zrobić za pomocą narzędzia do oceniania w Classroom na stronie pracy Uczniów oraz na stronie Oceny. Oto jak to zrobić.

 1. Wejdź na class.google.com.

 2. Wybierz klasę, którą chcesz ocenić/zwrócić, a następnie przejdź do zakładki Oceny.

 3. Jeśli chcesz ocenić projekt, wpisz ocenę w odpowiednim polu.

 4. Jeśli chcesz zwrócić projekt, wybierz Więcej, a następnie Zwróć i potwierdź.

FAQ

Czy uczniowie mogą zobaczyć swoje oceny w Google Classroom?

Tak, jeśli nauczyciel na to pozwoli. W przypadku punktów Suma punktów i ocen ważonych według kategorii dostępna jest opcja Pokaż, którą nauczyciel może włączyć lub wyłączyć. Oczywiście, jeśli opcja jest włączona, uczestnicy zajęć będą mogli zobaczyć swoje oceny ogólne. Oczywiście, jeśli wybierzesz Brak oceny ogólnej, żadna ocena nie zostanie obliczona, a uczniowie nie zobaczą żadnej oceny.

Jak pobierać oceny do Arkuszy Google?

Ekosystem Google sprawił, że funkcje Google w tym ekosystemie są bardzo wygodne. Widząc, jak dobrze radzą sobie zarówno Google Classroom, jak i Arkusze Google, Google umożliwia łatwe pobieranie ocen do dokumentu Arkuszy Google.

Aby to zrobić, wejdź na class.google.com i wybierz odpowiednią klasę. Następnie przejdź do Zadania i wybierz Wyświetl pytanie. Następnie w prawym górnym rogu ekranu przejdź do Ustawień, a następnie Skopiuj wszystkie oceny do Arkuszy Google. Arkusz kalkulacyjny zostanie automatycznie utworzony w Twoim folderze Dysku Google.

Co nauczyciele mogą zobaczyć w Google Classroom?

Jako gospodarz wszystko. Mogą zobaczyć, którzy uczniowie są na ich zajęciach, którzy nie oddali swoich zadań, które zadania zostały ocenione i jakie oceny. Gospodarze Google Classroom mogą również edytować różne ustawienia, wybierać systemy oceniania, dodawać nowych uczniów do zajęć, usuwać uczniów z zajęć itp.

Czy mój nauczyciel może mnie zobaczyć w Google Classroom?

Chociaż nauczyciele mają ogromną kontrolę nad swoimi klasami, technicznie nie mogą zobaczyć Cię na ekranie. Chociaż będą mogli sprawdzić, czy oddałeś swoje zadania i uzyskać dostęp do projektów szkolnych, gospodarz nie będzie mógł sprawdzić, czy uzyskujesz dostęp do platformy lub pracujesz nad nią. Więc możesz spać spokojnie w tym dziale.

Praca w Google Classroom

Google Classroom z powodzeniem wykorzystuje moc rozległego ekosystemu Google, aby przenieść klasę do wirtualnego środowiska. Na platformie możesz szczegółowo sprawdzić swoje oceny. Nauczyciele mogą wybierać między różnymi ustawieniami i opcjami, które sprawią, że ich klasa stanie się lepszym miejscem do nauki i oceniania.

Nauczyłeś się tutaj czegoś przydatnego? Czy czujesz, że poszerzyłeś swoją wiedzę o Google Classroom? Czy masz coś do dodania, co mogliśmy przegapić? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Nie możemy się doczekać wiadomości od Ciebie!