Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Fortnite?

Ze względu na jego ogromną popularność wiele osób próbuje Fortnite tylko po to, aby zobaczyć, o co to całe zamieszanie. Tworzą konto, wpisują głupią nazwę użytkownika, a następnie zaczynają grać, nie oczekując zbyt wiele od gry. Jeśli jednak chcą dalej grać, często żałują nazwy, którą pierwotnie wybrali. Inni chcą po prostu zmienić nazwę użytkownika, którą teraz uważają za nudną.

W tym artykule pokażemy, jak zmienić nazwę użytkownika w Fortnite na wszystkich platformach.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Fortnite na urządzeniu z Androidem?

Jeśli korzystasz z mobilnej wersji Fortnite, zmiana nazwy użytkownika jest prostym procesem. Ponieważ sama gra nie ma dedykowanej strony, opierając się na stronie Epic Games dla wszystkich jej ustawień, będziesz musiał ją tam zmienić. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Na urządzeniu z Androidem otwórz mobilną przeglądarkę internetową.
 2. Przejdź do witryny Epic Games, wpisując „epic games” w pasku wyszukiwania. To powinien być pierwszy wynik.

 3. Jeśli nie zalogowałeś się na swoje konto, możesz to zrobić teraz. Jeśli jesteś już zalogowany, przejdź do kroku 7. W przeciwnym razie możesz zalogować się, dotykając ikony trzech linii w prawym górnym rogu ekranu. Stuknij w Zaloguj się.

 4. Stuknij ikonę wybranej metody logowania.

 5. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, a następnie dotknij Zaloguj się teraz.

 6. Po zalogowaniu wrócisz na stronę główną. Stuknij ikonę Trzy linie w prawym górnym rogu ekranu, a następnie stuknij swoją nazwę użytkownika.

 7. W wyświetlonym menu dotknij Konto.

 8. Przewiń w dół do Ustawień konta. Twoja nazwa wyświetlana będzie wyszarzona. Stuknij w przycisk edycji po prawej stronie. To niebieski przycisk ołówka.

 9. Wpisz żądaną nazwę użytkownika, a następnie wprowadź ją ponownie w polu tekstowym potwierdzenia wyświetlanej nazwy, a następnie dotknij Potwierdź.

 10. Twoja wyświetlana nazwa powinna teraz zostać zmieniona. Możesz wyjść z tego ekranu i kontynuować grę.

Jak zmienić nazwę użytkownika w Fortnite na iPhonie?

Zmiana nazwy użytkownika na telefonie komórkowym nie jest zależna od platformy, ponieważ zmiana następuje na stronie Konta Epic Games, a nie w aplikacji. Aby zmienić nazwę użytkownika na iPhonie, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej. Są jednym i tym samym. Jedyna różnica polega na tym, że używasz Safari zamiast innej przeglądarki internetowej.

Jak zmienić nazwę użytkownika w Fortnite na Xbox One?

W przypadku użytkowników konsoli ich nazwy wyświetlane nie są powiązane z kontem Epic Games. Zamiast tego są zależni od dostawców usług konsoli. W przypadku konsoli Xbox One oznacza to, że nazwa wyświetlana w Fortnite jest powiązana z tagiem gracza Xbox. Należy zauważyć, że zmiana tagu gracza Xbox zmienia go we wszystkich grach, nie tylko w Fortnite. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Na Xbox One

 1. Używając kontrolera, przytrzymaj przycisk Xbox.
 2. Przejdź do Profil i system, a następnie wybierz istniejący tag gracza.
 3. Wybierz mój profil
 4. Wybierz Dostosuj profil.
 5. Na karcie Wybierz nowy tag gracza wpisz nowy tag gracza, którego chcesz użyć. Alternatywnie możesz wybrać jeden z podanych sugerowanych tagów gracza. Możesz wybrać Więcej sugestii, jeśli chcesz zobaczyć inny zestaw sugerowanych nazw użytkownika.
 6. Wybierz Sprawdź dostępność, aby sprawdzić, czy tag gracza jest już zajęty. Jeśli tak, wybierz inną nazwę lub edytuj ją, aby stała się unikalna. Jeśli nie jest używany przez nikogo innego, potwierdź swój wybór.
 7. Możesz teraz wyjść z ekranu systemu.

Zmiana tagu gracza za pomocą przeglądarki

 1. W przeglądarce internetowej otwórz swoje konto Microsoft.
 2. Kliknij swoją nazwę użytkownika.
 3. Przewiń w dół i kliknij Przejdź do swojego profilu Xbox.
 4. Kliknij Dostosuj profil.
 5. Kliknij ikonę zmiany tagu gracza po prawej stronie tagu gracza.
 6. Możesz też przejść bezpośrednio do ekranu zmiany tagu gracza, klikając ten link.
 7. Wprowadź nowy tag gracza, a następnie kliknij Sprawdź dostępność. Jeśli tak nie jest, zmień go, aż go otrzymasz. W przeciwnym razie kliknij Zmień tag gracza.
 8. Twój tag gracza powinien zostać zmieniony.

Jak zmienić nazwę użytkownika w Fortnite na PS4?

Podobnie jak Xbox, PlayStation 4 opiera się na nazwie PSN jako nazwie użytkownika gry. Jeśli chcesz to zmienić w Fortnite, będziesz musiał zmienić nazwę PSN. Pamiętaj, że zmieni to również wszystkie inne gry w PlayStation Network. Oto jak to się robi:

Na PS4

 1. Na stronie głównej PS4 przejdź do Ustawień.
 2. Wybierz z menu Zarządzanie kontem.
 3. Wybierz Informacje o koncie.
 4. Przewiń w dół, a następnie wybierz Profil.
 5. Wybierz identyfikator internetowy.
 6. Kliknij „Akceptuję” w wyświetlonym oknie. Pamiętaj, że zmieniasz nazwę całego konta PSN. Każda inna gra, której postęp jest powiązany z tym identyfikatorem, może zostać wyczyszczona. Jeśli nie masz nic przeciwko, kliknij Kontynuuj.
 7. Tutaj będziesz mógł wprowadzić swój nowy identyfikator internetowy. Możesz to zrobić teraz lub wybrać jedną z sugestii po prawej stronie. Jeśli chcesz zobaczyć więcej sugestii, kliknij Odśwież.
 8. Po wpisaniu nowego identyfikatora internetowego kliknij Potwierdź. Jeśli identyfikator nie jest dostępny, musisz wprowadzić nowy, dopóki nie znajdziesz takiego, który nie jest używany.
 9. Wyjdź z tego ekranu. Twoje imię powinno być teraz zmienione.

Zmiana identyfikatora internetowego w przeglądarce

 1. Otwórz swoje konto PlayStation Network. Z menu wybierz Profil PSN.
 2. Kliknij przycisk edycji obok swojego identyfikatora internetowego.
 3. Wprowadź żądany identyfikator online lub wybierz jedną z podanych sugestii.
 4. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Po zmianie identyfikatora internetowego kliknij Potwierdź.

Jak zmienić nazwę użytkownika w Fortnite w systemie Windows lub Mac?

Zmiana nazwy wyświetlanej na komputerze PC lub Mac jest dość podobna, ponieważ zmiana odbywa się za pośrednictwem witryny Epic Games.

 1. Przejdź do witryny Epic Games za pomocą wybranej przeglądarki.

 2. Najedź kursorem na swoją nazwę użytkownika. Znajduje się w prawej górnej części strony. W wyświetlonym menu kliknij Konto.

 3. Na karcie Ogólne znajdziesz swoją nazwę wyświetlaną w sekcji Informacje o koncie. Kliknij przycisk edycji obok niego.

 4. W wyświetlonym oknie wprowadź nową nazwę wyświetlaną, a następnie kliknij Potwierdź.

 5. Twoja wyświetlana nazwa powinna teraz zostać zmieniona. Możesz teraz zamknąć witrynę.

Jak zmienić nazwę użytkownika w Fortnite na Nintendo Switch?

Fortnite na Nintendo Switch również używa nazw wyświetlanych na koncie Epic Games. Aby to zmienić, musisz odwiedzić stronę Epic Games. Możesz to zrobić, uzyskując dostęp do strony za pomocą komputera PC lub Mac, a nawet urządzenia mobilnego. Po otwarciu witryny wykonaj czynności opisane powyżej, aby zmienić nazwy użytkowników za pomocą komputera.

Aktualizacja kont konsoli do pełnego konta Epic Games

Jeśli grasz w Fortnite na konsoli lub na wielu platformach i nie zarejestrowałeś się w Epic Games, możesz rozważyć uaktualnienie do pełnego konta. Pozwala to na przeniesienie postępów z jednej konsoli na drugą. Ponieważ Fortnite oferuje kompatybilność z Crossplay, może to być świetny pomysł. Aby to zrobić:

 1. W przeglądarce internetowej przejdź do witryny Epic Games.
 2. Upewnij się, że jesteś aktualnie wylogowany. Jeśli nie, wyloguj się teraz.
 3. W prawym górnym rogu ekranu kliknij Zaloguj się.
 4. Wybierz ikonę platformy, na której masz konto, czy to Xbox, czy PSN. Jeśli masz przełącznik Nintendo, to również możesz wybrać.
 5. Zostaniesz przekierowany na konto swojej platformy. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające. Po zakończeniu nastąpi przekierowanie z powrotem do Epic Games. Pamiętaj, że jeśli nie wrócisz do Epic Games, oznacza to, że to konto nie ma danych o postępach. Sprawdź ponownie, czy zalogowałeś się na właściwe konto.
 6. Wprowadź wymagane dane, a następnie kliknij Utwórz konto.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących nazw użytkowników Fortnite:

1. Czy zmiana nazwy użytkownika Fortnite jest bezpłatna?

Odpowiedź na to pytanie zależy od używanej platformy. Jeśli korzystasz z wersji mobilnych, takich jak Android lub iOS, jest to całkowicie bezpłatne. Dotyczy to również wersji na Nintendo Switch. Wersja na PC oferuje również bezpłatną zmianę nazwy. Ponieważ edytowanie nazwy użytkownika jest powiązane z Epic Games, nie będziesz musiał płacić za żadne dodatkowe zmiany nazwy wyświetlanej, których dokonasz.

To samo nie dotyczy wersji konsolowych na Xbox i PS4. Edycja nazwy konta będzie bezpłatna tylko w przypadku zmiany tagu gracza lub nazwy PSN po raz pierwszy. Za wszelkie dodatkowe zmiany trzeba będzie zapłacić. Zarówno Xbox, jak i PlayStation pobierają opłaty za dodatkowe edycje po pierwszej. Każda zmiana kosztuje obecnie 10,00 USD za edycję na obu platformach.

2. Jak często możesz zmieniać swoją nazwę użytkownika Fortnite?

Jeśli zmieniasz nazwę użytkownika za pomocą konta Epic Games, możesz to zrobić raz na dwa tygodnie. Oznacza to, że jeśli korzystasz z Androida, iOS, Nintendo Switch lub PC, po każdej zmianie będziesz musiał poczekać dwa tygodnie.

Ponieważ PlayStation i Xbox pobierają opłaty od użytkowników za zmianę nazwy konta, mogą to robić tak często, jak chcą.

Wykonywanie prostych kroków

Może być kilka powodów, dla których ktoś chciałby zmienić swoją nazwę użytkownika w Fortnite. Są tacy, którzy chcą zmieniać nazwy użytkowników wymyślone w locie lub chcą nowej, ponieważ stara się zestarzała. Jest to dość prosty proces, o ile znasz kroki, które należy wykonać.

Czy kiedykolwiek napotkałeś problemy związane ze zmianą nazwy użytkownika w Fortnite? Czy użyłeś metody, która nie została opisana powyżej? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.