Jak zmienić język w Valorant

Jeśli poznałeś Valorant w zamkniętej wersji beta, prawdopodobnie przyzwyczaiłeś się do pewnych ograniczeń w ustawieniach gry.

Jak zmienić język w Valorant

W zamkniętej becie nie można było zmienić języka w grze z menu gry. To zdezorientowało wielu graczy, ponieważ nie mogli znaleźć sposobu na przejście z domyślnego angielskiego na inny język.

Istniało obejście problemu, ale było równie mylące. Gracze musieli zrobić takie rzeczy, jak wyłączenie automatycznego logowania i zmiana parametrów skrótów gry.

Wszystko to się jednak zmieniło wraz z pełną wersją gry. Odkryj prostszy sposób na zmianę języka głosu i tekstu w Valorant i kontynuuj swoje mecze.

Jak zmienić język głosu w Valorant

W pełnej wersji Valorant zmiana języka głosu w menu głównym gry jest stosunkowo prosta. Aby rozpocząć, spójrz na te kroki:

 1. Wejdź do menu ustawień, dostępnego w lewym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierz preferowany język z menu rozwijanego Język gry.

 3. Wyjdź z menu.

Po wprowadzeniu zmian zamknij grę i uruchom ją ponownie, aby umożliwić jej pobranie pakietu językowego.

Jak zmienić język w Valorant

Zmiana języka głosu w Valorant zmienia również język tekstu. Jeśli chcesz mieć dźwięk i tekst w różnych językach, możesz zastosować obejście.

Pamiętaj, że to obejście obejmuje modyfikację plików gry, co może spowodować zablokowanie Twojego konta. Chociaż nie ma nic złego w tej modyfikacji, takie zmiany są wykrywane automatycznie. Algorytm nie rozróżnia dobroczynnych modyfikacji od tych, które można wykorzystać do uczynienia konkurencyjnego środowiska gry niesprawiedliwym.

Część 1 – Tworzenie pakietu językowego

 1. Znajdź pliki tekstowe w języku, który chcesz zobaczyć. Te pliki znajdują się w katalogu plików gry.
 2. Ścieżka powinna wyglądać tak: Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Content\Paks

 3. Dwa pliki, których szukasz, to plik .SIG i plik .PAK o nazwie en_US_Text-Windows Client. Skopiuj razem pliki .SIG i .PAK.

 4. Utwórz nowy folder w dowolnym miejscu na komputerze i wklej tam dwa pliki.

 5. Uruchom Valorant i zmień język na preferowany język audio, jak opisano wcześniej.

 6. Ponownie otwórz program uruchamiający grę i pozwól mu pobrać nowy pakiet językowy.

 7. Otwórz katalog od pierwszego kroku i odśwież go.

 8. Znajdź nowe pliki .SIG i .PAK.

 9. Otwórz folder, do którego skopiowałeś poprzednie dwa pliki i zmień ich nazwy tak samo, jak dwa nowe pliki z katalogu gry.

W przypadku plików wymienionych w kroku 2 wystarczy zastąpić pl_PL prefiks nazw plików z odpowiednim skrótem języka dla wybranego języka. Pozostałe nazwy plików powinny pozostać takie same.

Część 2 – Tworzenie Launchera

Ponieważ program uruchamiający automatycznie przywraca pliki językowe przy każdym uruchomieniu, skopiowanie plików o zmienionych nazwach z powrotem do katalogu gry nie wystarczy. Zamiast tego musisz stworzyć skrypt do uruchomienia gry.

 1. Aby rozpocząć tworzenie skryptu, utwórz nowy dokument tekstowy Notatnika. Skopiuj i wklej lub wprowadź następujące polecenia dokładnie tak, jak napisano poniżej:

  @echo wyłączone

  uruchom "" "ścieżkę skrótu do programu uruchamiającego Valorant"

  limit czasu 6

  skopiuj /y "Twoja preferowana lokalizacja plików tekstowych \*.*" "Twój katalog gry Valorant"

 2. Zastąp wiersz „ścieżka skrótu programu uruchamiającego Valorant” rzeczywistą ścieżką. Domyślna ścieżka skrótu powinna być C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Menu Start\Programy\Riot Games\VALORANT.lnk.

  Pamiętaj, aby zastąpić tylko słowa i pozostawić w cudzysłowie.

 3. Zastąp „Twoją preferowaną lokalizację plików języka tekstowego” ścieżką katalogu plików, które skopiowałeś i zmieniłeś ich nazwy w krokach 3 i 9 w Części 1 „Tworzenie pakietu językowego”.

  Jeśli skopiowałeś je do nowego folderu na pulpicie, ścieżka powinna wyglądać mniej więcej w stylu C: \ Users \ YourName \ Desktop \ New Folder. Upewnij się, że wiersz w pliku tekstowym kończy się na \*.* i ponownie pozostaw znaki cudzysłowu nietknięte.

 4. Pozostała tylko jedna linia tekstu do zastąpienia, a jest to „twój katalog gier Valorant”. Zastąp ją ścieżką z kroku 3. Ścieżka powinna wyglądać mniej więcej tak:

  …\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Content\Paks

  Twój ostateczny dokument Notatnika powinien wyglądać tak (z dołączonymi własnymi ścieżkami):

  @echo wyłączone

  start ** C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Menu Start\Programy\Riot Games\VALORANT.lnk

  limit czasu 6

  copy/y „C:\Users\lyjif\Desktop\English Text\*.*” E:\GAMES\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Content\Paks

 5. Po odpowiedniej edycji tekstu w Notatniku przejdź do Plik, a następnie kliknij Zapisz jako. Zmień nazwę pliku i zapisz go jako rozszerzenie .BAT.

 6. Upewnij się, że program uruchamiający Valorant jest zamknięty i uruchom grę z nowego pliku .BAT.

Ta metoda powinna umożliwić uruchomienie Valorant z jednym językiem głosu i innym językiem tekstu. Najważniejsze jest, aby zawsze uruchamiać grę z pliku .BAT, a nie z programu uruchamiającego.

Zmiana języka w kliencie

Wspomniana przez nas metoda zmiany języka w Valorant odnosi się do dokonywania zmiany w kliencie. Oto krótkie powtórzenie tego:

 1. Uruchom program uruchamiający Valorant. Po lewej stronie powinny być widoczne pola logowania, a po prawej grafika gry.

 2. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu.

 3. Dostępne będą dwa menu – Aktualny patchline i język gry. Kliknij Język gry, aby wyświetlić rozwijane menu.

 4. Wybierz preferowany język, klikając go.
 5. Wyjdź i uruchom ponownie program uruchamiający.

Zmiana języka w grze

Jeśli chcesz zmienić język, gdy jesteś już w grze, proces jest stosunkowo prosty.

 1. W lewym górnym rogu kliknij stylizowaną ikonę V. Rozpoznasz go, ponieważ jest to pierwszy od lewej, a V jest w pudełku.
 2. Zobaczysz menu rozwijane z elementami takimi jak Ustawienia, Wsparcie i Informacje. Kliknij Ustawienia.

 3. Spowoduje to otwarcie okna Ustawienia z pięcioma zakładkami u góry. Upewnij się, że znajdujesz się na karcie Ogólne.

 4. Pierwsza opcja po lewej stronie to Język tekstu. Kliknij go, aby otworzyć menu rozwijane i wybierz żądany język.

 5. Podobnie jak w przypadku zmiany w kliencie, musisz ponownie uruchomić grę, zanim zmiana zacznie obowiązywać.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak zmienić głosy w Valorant?

Świetnym sposobem na zmianę głosu swojej postaci w Valorant są mody. Jest mod o nazwie Voicemod stworzony właśnie do tego.

Mod jest darmowy i zmienia głos postaci w czasie rzeczywistym, jednocześnie obsługując płyty rezonansowe. Modulator głosu można aktywować za pomocą skrótu klawiaturowego do sterowania w czasie rzeczywistym.

Najlepszą częścią tego modu jest to, że możesz użyć dołączonych ustawień lub stworzyć niestandardowy głos. Aby zainstalować mod, musisz wykonać następujące kroki:

• Pobierz i zainstaluj mod.

• Otwórz aplikację i skonfiguruj ją według własnych upodobań.

• Upewnij się, że jako urządzenie wejściowe wybrano wirtualne urządzenie audio moda.

Po zapisaniu ustawień będziesz mógł zmieniać głosy swoich agentów w Valorant.

2. Jak zmienić moje imię Valorant?

Nazwę Valorant możesz zmienić raz w miesiącu. Ważne jest, aby pamiętać, że nie możesz tego robić częściej i przed zmianą powinieneś być całkowicie zadowolony ze swojej nowej nazwy, ponieważ utkniesz z nią przez następne 30 dni.

Zmiana imienia odbywa się za pomocą Riot ID, który jest kombinacją twojego pseudonimu i krótkiego hashtagu. Chociaż każdy może zobaczyć nazwę, hashtag jest przydatny do dodawania nowych znajomych w Valorant.

Oto jak zmienić swoje imię za pomocą Riot ID:

• Aby zmienić nazwę Valorant, zaloguj się na swoje konto Riot. Pamiętaj, że przed kontynuowaniem może być konieczne udzielenie odpowiedzi na e-mail weryfikacyjny.

• Po pomyślnym zalogowaniu zobaczysz okno z opcjami konta. Zobaczysz różne ustawienia po lewej stronie ekranu. Kliknij Riot ID.

• Następny ekran pokazuje Twój pseudonim Valorant i hashtag. Kliknij ikonę ołówka obok swojego imienia, aby edytować swój Riot ID.

• Wpisz swoją nową nazwę lub hashtag. Upewnij się, że nie używasz słowa Riot ani żadnych nieodpowiednich terminów w swoim nowym imieniu, ponieważ takie zmiany nie będą tolerowane.

• Jeśli chcesz również zmienić hashtag, możesz wymyślić dowolną kombinację cyfr i liter, o ile ma ona od trzech do pięciu znaków. Alternatywnie użyj opcji Randomize, aby uzyskać wygenerowany hashtag.

3. Jak zmienić język w Valorant?

Jeśli zastosowałeś się do wcześniej podanych rad z tego artykułu, do tej pory powinieneś mieć jasny pomysł, jak zmienić język w Valorant.

Krótko mówiąc, możesz zmienić język z odpowiedniego menu w kliencie lub w grze. Co więcej, możesz nawet skonfigurować grę tak, aby mówiono i wyświetlano różne języki, chociaż może to być ryzykowne.

Spraw, by Valorant brzmiał tak, jak lubisz

Przy dostępnych opcjach widać, że zmiana języka w Valorant to dość prosta sprawa. Teraz, gdy wiesz dokładnie, jak to zrobić, możesz skutecznie komunikować się ze swoim zespołem, koordynować działania i oczywiście drwić z wrogów. Po skonfigurowaniu języka gry zgodnie z własnymi potrzebami droga do komunikacji jest otwarta.

Czy udało Ci się zmienić język w Valorant? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.