Jak sprawdzić saldo PayPal

PayPal to usługa płatnicza, która istnieje od ponad dwóch dekad. Przelewy pieniężne – niezależnie od tego, czy są to dokonywanie lub przyjmowanie płatności, wysyłanie pieniędzy w prezencie, czy darowizny na cele charytatywne – są chlebem powszednim PayPal, ale także ułatwiają dokonywanie płatności online. Połącz swoje karty z kontem PayPal i nie musisz ponownie wpisywać wszystkich informacji o karcie za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu online. Wystarczy zalogować się do PayPal.

PayPal umożliwia również przechowywanie salda w usłudze do celów bezpośredniego przelewu pieniędzy. Saldo to jest łatwo dostępne i możesz uzyskać do niego dostęp na każdym urządzeniu, o ile możesz zalogować się w przeglądarce lub aplikacji PayPal.

Jak sprawdzić saldo PayPal na urządzeniu z systemem Android lub iOS za pośrednictwem przeglądarki?

Chociaż aplikacje PayPal istnieją zarówno na Androida, jak i iOS, możesz zamiast tego nie instalować aplikacji i korzystać z przeglądarki na swoim urządzeniu. Lub aplikacja PayPal może nie być dostępna w Twoim regionie i możesz korzystać tylko z przeglądarki. Mając to na uwadze, oto jak uzyskać dostęp do informacji o saldzie w systemie PayPal za pomocą przeglądarki smartfona.

Cały proces jest identyczny, niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzeń z systemem Android i iOS. Otwórz więc preferowaną przeglądarkę i wykonaj następujące kroki.

 1. Przejdź do www.paypal.com.

 2. Przejdź do prawego górnego rogu ekranu. Stuknij Zaloguj się.

 3. Wprowadź swoje dane logowania PayPal.

 4. Będziesz mógł zobaczyć swoje dokładne saldo PayPal na stronie głównej.

 5. Aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących salda, dotknij menu w lewym górnym rogu ekranu (ikona hamburgera), a następnie kliknij Saldo.

Jak sprawdzić saldo PayPal w aplikacji na iOS

Jeśli używasz przede wszystkim iPhone'a lub iPada, możesz rozważyć pobranie oficjalnej aplikacji na iOS, co może ułatwić ten proces. Pamiętaj, że ta aplikacja jest nadal niedostępna w niektórych regionach. Zacznij od pobrania aplikacji, a następnie wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz aplikację App Store na swoim urządzeniu z systemem iOS.

 2. Stuknij Szukaj w górnej części aplikacji.

 3. Wyszukaj PayPal. Jeśli aplikacja jest dostępna w Twoim obecnym regionie, powinien być to najlepszy wynik. Nazywa się PayPal: Mobilna Gotówka.

 4. Stuknij wpis i wybierz Pobierz na następnej stronie, tak jak w przypadku każdej innej aplikacji. Po pobraniu i zainstalowaniu otwórz aplikację.

 5. Wprowadź swoje dane logowania PayPal.

 6. Twoje aktualne saldo PayPal znajduje się na głównej stronie konta, po lewej stronie ekranu.

Jak sprawdzić saldo PayPal w aplikacji na Androida?

Jako użytkownik Androida możesz również korzystać z aplikacji PayPal (jeśli jest dostępna w Twoim regionie). Przejdźmy więc do tego, jak pobrać i zainstalować aplikację oraz sprawdzić stan konta.

 1. Otwórz aplikację Sklep Play na smartfonie. U góry ekranu wprowadź PayPal. Jeśli pojawi się aplikacja o nazwie PayPal Mobile Cash: Wyślij i zażądaj pieniędzy szybko, dotknij jej i wybierz Zainstaluj. Po pobraniu i zainstalowaniu otwórz aplikację.

 2. Wprowadź swoje dane logowania PayPal. Podobnie jak w przypadku iOS, saldo PayPal znajdziesz na stronie głównej aplikacji po lewej stronie.

Jak sprawdzić saldo PayPal na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook?

W rzeczywistości możesz znaleźć aplikacje PayPal innych firm dla systemu Windows. Ponieważ jednak omawialiśmy Twoje pieniądze, możesz chcieć ich uniknąć ze względów bezpieczeństwa. Możesz zrobić wszystko za pomocą przeglądarki w systemie PayPal, ponieważ przeglądarka jest głównym centrum PayPal.

Kiedy mówimy o dostępie do witryn za pośrednictwem przeglądarki, wszystko wygląda tak samo na wszystkich platformach. Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera z systemem Windows, Maca czy Chromebooka, po prostu uzyskasz dostęp do witryny PayPal i zalogujesz się do niej.

 1. Przejdź do www.paypal.com. W prawej górnej części ekranu kliknij Zaloguj się.

 2. Wprowadź swoje dane logowania do PayPal.

 3. Twoje saldo PayPal zostanie wyświetlone po załadowaniu strony. Znajdziesz go w lewej części strony.

Wysyłanie pieniędzy przez PayPal

Za pomocą systemu PayPal możesz wysyłać pieniądze innym osobom i firmom. Niezależnie od tego, czy korzystasz z przeglądarki na komputery stacjonarne/mobilne, czy jednej z aplikacji mobilnych/tabletów, wszystko jest dość proste.

 1. Zaloguj się do PayPal, jak wyjaśniono powyżej.
 2. Na karcie Podsumowanie kliknij przycisk menu (trzy kropki) obok Saldo Paypal. Następnie kliknij Wyślij i zażądaj płatności.

 3. Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail osoby, do której chcesz wysłać pieniądze. Lub, jeśli wcześniej wysłałeś im pieniądze, zostaną wyświetlone nazwy Twoich kontaktów.

 4. Wpisz kwotę, którą chcesz zapłacić i wybierz Kontynuuj.

 5. Będziesz mógł wybrać, czy chcesz zapłacić z salda PayPal, czy użyć jednej z kart/kont bankowych powiązanych z Twoim PayPal.

 6. Gdy skończysz, wybierz Wyślij płatności teraz.

Poproś o pieniądze przez PayPal

Możesz również zażądać pieniędzy od osób, które są ci coś winne. Link Prośba znajduje się tuż obok Wyślij, niezależnie od używanej platformy.

 1. Wybierz opcję Poproś w systemie PayPal.

 2. Wpisz nazwiska lub adresy e-mail osób, od których prosisz o pieniądze. Możesz wybrać do 20 osób, które nie muszą mieć konta PayPal, aby otrzymać Twoją prośbę, a następnie wybierz Dalej.

 3. Na następnej stronie wprowadź kwotę pieniędzy, o którą prosisz każdą osobę. Możesz również dodać więcej osób na tej stronie, wybierając Dodaj kogoś innego?

 4. Kiedy skończysz, przejdź do Poproś o płatność.

Wybrane osoby/firmy natychmiast otrzymają wiadomość e-mail z zapytaniem i będą mogły zapłacić zgodnie z bardzo prostymi instrukcjami. Po raz kolejny nie muszą mieć konta PayPal, aby otrzymywać te żądania.

Dołączanie banków i dodawanie kart

Do swojego konta możesz dołączyć aż osiem aktywnych banków. W przypadku kart kredytowych lub debetowych maksymalna liczba to cztery. Oto jak zrobić jedno i drugie.

 1. Kliknij kartę Saldo.

 2. Znajdź łącze Połącz kartę lub bank. Nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem go na żadnej z obsługiwanych platform. Otrzymasz dwie opcje: Połącz kartę kredytową i Połącz konto bankowe.

 3. Niezależnie od tego, który z dwóch wybierzesz, zostaniesz poproszony o wprowadzenie niezbędnych informacji.

 4. Po zakończeniu wybierz opcję Karta łącza lub Zgadzam się i połącz.

Utwórz fakturę lub kosztorys

PayPal umożliwia również tworzenie faktur i szacunków. Są one nieco bardziej skomplikowane niż proste polecenia wysyłania / żądania, ale jeśli często potrzebujesz faktury lub kosztorysu, informacje mogą być Ci znajome. Oto jak stworzyć fakturę lub kosztorys.

 1. W pobliżu przycisków Wyślij i Poproś, znajdziesz przycisk Więcej. Wybierz to.

 2. Następnie wybierz Utwórz fakturę lub Utwórz oszacowanie.

 3. Wypełnij formularz i potwierdź, aby je utworzyć.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy będę mógł zobaczyć saldo mojej karty przedpłaconej za pomocą powyższych metod?

Możesz dołączyć swoje karty kredytowe i debetowe do swojego konta PayPal i bezproblemowo używać ich do zakupów online oraz płacić bezpośrednio przez PayPal. PayPal nie ma jednak dostępu do Twojego salda – firma jedynie zabezpiecza transakcję, jeśli jest to możliwe. Nie można więc uzyskać dostępu do salda karty lub konta bankowego przez PayPal.

2. Czy mogę korzystać z cudzej karty kredytowej w systemie PayPal?

Tak, możesz. PayPal nie monitoruje własności karty. Nie porównują nazwiska z osobą proszącą o korzystanie z konta. Dopóki będziesz mógł zweryfikować kartę i pomyślnie zakończyć proces zajęcia, będziesz mógł korzystać z karty na koncie. To może uprościć sprawę, ponieważ możesz sprawić, że różne kombinacje płatności będą działać.

3. Czy mogę korzystać z konta bankowego innego użytkownika w systemie PayPal?

Chociaż PayPal pozwala na używanie kart kredytowych przez różne osoby, usługa nie pozwoli Ci połączyć konta bankowego zarejestrowanego na kogoś innego z Twoim kontem PayPal. Różne powiązane kwestie prawne powodują, że rachunki bankowe są poddawane większej kontroli niż karty kredytowe/debetowe.

4. Co to jest konto firmowe PayPal?

Istnieją dwa główne typy kont PayPal: osobiste i biznesowe. Konto osobiste jest najczęstszym. Konta firmowe są jednak bardziej szczegółowe, ale także znacznie przyspieszają transakcje biznesowe. Płatności kartą kredytową są przetwarzane szybciej. Dzięki kontu biznesowemu Twoi klienci nie muszą posiadać kont PayPal, aby Ci zapłacić. Mogą to zrobić za pomocą kart kredytowych, kart debetowych, Venmo, kredytu PayPal lub samego PayPala.

5. Czy mogę utworzyć kilka kont PayPal?

Oczywiście możesz, pod warunkiem, że używasz innego adresu e-mail. Ponieważ żądania płatności i wysyłanie są obsługiwane za pośrednictwem adresów e-mail, posiadanie dwóch kont PayPal z tym samym adresem e-mail nie jest możliwe. Nawet jeśli chcesz założyć konto osobiste i firmowe, nie możesz tego zrobić na tym samym adresie e-mail. Tak więc, chociaż możesz mieć tyle kont PayPal, ile chcesz, musisz użyć różnych danych uwierzytelniających.

Twoje wrażenia z PayPal

Sprawdzenie salda PayPal jest prawdopodobnie najłatwiejszą rzeczą do zrobienia w systemie PayPal. Działa prawie tak samo na wszystkich urządzeniach. Dopóki wprowadzisz swoje dane uwierzytelniające i zalogujesz się, będziesz mógł natychmiast zobaczyć swoje saldo.

Czy udało Ci się sprawić, by wszystko działało w systemie PayPal? Czy wysłałeś płatność lub prośbę, którą chciałeś? Masz jeszcze jakieś inne pytania? Zapraszam do przyłączenia się do dyskusji w komentarzach poniżej i zadawania wszelkich pytań.