Jak przeciąć przewód – kompletny przewodnik – czerwiec 2021 r.

Czy w końcu masz dość stale rosnących rachunków za kable za ciągły spadek jakości programu? W tym z pewnością nie jesteś sam. Istnieją setki tysięcy ciężko pracujących osób, które mają lepsze rzeczy do wydawania pieniędzy niż rachunek, który zapewnia im ograniczoną liczbę programów telewizyjnych.

Ewolucja przesyłania strumieniowego wyprowadziła na pierwszy plan szeroką gamę usług, w których znajduje się znacznie większa i bardziej zróżnicowana biblioteka filmów i programów telewizyjnych do wyboru. Netflix, Hulu i Crackle to tylko wierzchołek góry lodowej. Nawet normalnie, płatne programy skoncentrowane na kablu, takie jak HBO i Cinemax, przez lata wchodziły w mieszankę, dzięki czemu można oglądać ich programy bezpośrednio przez Internet.

Cięcie sznurka

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, czy odcięcie przewodu jest dla Ciebie odpowiednie, zanim faktycznie wyciągniesz wtyczkę. Jeśli miałbyś to zrobić, ale w przyszłości poczujesz, że popełniłeś błąd, koszty nowych opłat aktywacyjnych i kontraktów mogą być dość wysokie.

Aby rozpocząć drogę do cięcia kabli, spójrz na miesięczne zestawienie rachunku za telewizję kablową lub satelitarną. Szanse są duże, że jest już za wysokie, w przeciwnym razie prawdopodobnie nie szukałbyś innych opcji. Ten rachunek będzie świetnym odniesieniem do tego, co będziesz skłonny wydać na opcje przesyłania strumieniowego w przyszłości.

Możesz zrobić sobie przysługę i sprawdzić tańsze pakiety pakietów, które oferuje Twoja firma kablowa. Cięcie sznurów wpłynęło negatywnie na ich sprzedaż, a tym samym firmy te wypuszczają cieńsze, bardziej ekonomiczne pakiety. To lepsza opcja dla tych, którzy lubią listę programów telewizyjnych oferowaną przez ich usługę, ale uważają, że rachunek jest nieco oburzający.

Lista rzeczy do zrobienia, jeśli uważasz, że przesyłanie strumieniowe jest lepszą opcją:

  • Upewnij się, że Twoja obecna prędkość internetu sobie z tym poradzi. Tak, jeśli nie było to już oczywiste, nadal będziesz potrzebować dostępu do Internetu. Twój dostawca telewizji kablowej mógł dołączyć ją do usługi kablowej. W takim przypadku możesz zajrzeć do nowego dostawcy Internetu lub znaleźć samodzielny pakiet internetowy oferowany przez obecnego dostawcę usług internetowych.
  • Uruchom test prędkości Internetu, aby sprawdzić otrzymywaną przepustowość. Im większa prędkość, tym lepsze wrażenia z oglądania.
  • Sprawdź wszystkie alternatywy. Usługi przesyłania strumieniowego to nie jedyna gra w mieście. Istnieją również urządzenia do przesyłania strumieniowego, a nawet anteny telewizyjne, które pozwalają bezpłatnie oglądać telewizję bezprzewodową w krystalicznie czystej jakości HD. Warto zajrzeć do wszystkiego przed podjęciem pełnego zobowiązania.
  • Dowiedz się, które usługi zapewniają Twoje kanały lokalne, zanim dokonasz zmiany.
  • Anuluj aktualną subskrypcję telewizji kablowej lub satelitarnej. Chociaż w tej chwili możesz naprawdę interesować się programem w telewizji, prawdopodobnie znajdziesz go w całości w nowej wybranej usłudze. Zamknij rachunek już dziś i zacznij oszczędzać. Jeśli w końcu zdajesz sobie sprawę, że cięcie kabla nie jest dla Ciebie, jestem pewien, że Twoja firma kablowa przywita Cię z otwartymi ramionami.

W dalszej części artykułu zagłębimy się w różne usługi, w których można oglądać telewizję bez wysokich rachunków miesięcznych.

Urządzenia do przesyłania strumieniowego

Odcięcie kabla może wydawać się tak proste, jak skontaktowanie się z operatorem telewizji kablowej, odłączenie usługi i zapisanie się na abonament. Ale to się komplikuje, jeśli jesteś nowy w tym pomyśle. Zanim przejdziemy do mnóstwa dostępnych usług przesyłania strumieniowego, porozmawiajmy najpierw o tym, jak będziesz oglądać swoje ulubione programy i filmy.

Nawet jeśli masz smart TV, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zainwestowanie w dekoder. Te urządzenia umożliwiają strumieniowe przesyłanie filmów i programów za pośrednictwem aplikacji takich jak Netflix, Hulu, Vudu i nie tylko! Na szczęście można kupić dobry, całkiem tani od kilku producentów.

Bardziej popularne opcje to Roku, FireTV i AppleTV, ale niektóre usługi działają tylko z określonymi urządzeniami. Z tego powodu, czytając poniższą listę, będziesz chciał się upewnić, że wybrane urządzenie jest kompatybilne z usługą przesyłania strumieniowego, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Niezależnie od wybranego urządzenia konfiguracja jest dość prosta. W większości przypadków do uruchomienia wystarczy wolny port HDMI i gniazdko ścienne. Może być konieczne założenie konta (na przykład do korzystania z Roku potrzebne będzie konto Roku).

Teraz, gdy rozmawialiśmy o urządzeniach, których potrzebujesz, porozmawiajmy o usługach telewizyjnych! Jak omówimy poniżej, nie musisz poświęcać telewizji na żywo, sportu, filmów ani żadnego innego ulubionego, aby odciąć przewód.

Oglądanie telewizji na żywo

Podjąłeś decyzję o porzuceniu telewizji kablowej, ale zastanawiasz się nad swoimi ulubionymi programami telewizyjnymi na żywo. Jeśli telewizja na żywo jest priorytetem, dostępnych jest kilka opcji, a każdego dnia pojawia się coraz więcej.

Jak wspomniano wcześniej, masz możliwość zainstalowania anteny, aby oglądać swoje programy na falach radiowych, tak jak w dawnych czasach, lub zasubskrybować usługę przesyłania strumieniowego, która obejmuje opcję telewizji na żywo. Po prostu wiedz, że jeśli wybierzesz opcję przesyłania strumieniowego, musisz upewnić się, że masz do niej dostęp.

Można to zrobić za pomocą urządzenia do przesyłania strumieniowego, takiego jak Amazon Fire, dekodera, konsol do gier, takich jak PlayStation 4 lub inteligentnego telewizora. Możesz także oglądać je bezpośrednio ze źródła, jeśli masz laptopa lub domowy komputer jest podłączony do telewizora za pomocą kabla HDMI.

Używanie anteny do oglądania lokalnej telewizji

Nowa technologia zmieniła relikt przeszłości w cud przyszłości. Już nie te uszy królika, które kiedyś znałeś (dla tych z nas w odpowiednim wieku), najtańszym sposobem na nadawanie lokalnych stacji na żywo i za darmo jest podłączenie anteny. Jedyny zakup to sama antena.

Wszystkie dostępne kanały zostaną określone przez te nadawane w Twojej okolicy. Po prostu postępuj zgodnie ze wskazówkami dołączonymi do urządzenia, a będziesz gotowy do surfowania po telewizji na żywo w mgnieniu oka. Jeśli nie możesz złapać tego, co chcesz w momencie, gdy program jest transmitowany na żywo, dostępne są rejestratory DVR w różnych przedziałach cenowych, które pomogą Ci nagrać te programy do późniejszego wykorzystania.

Telewizja na żywo z usługą przesyłania strumieniowego

Istnieje kilka pakietów usług przesyłania strumieniowego, które są dostarczane w pakiecie z telewizją na żywo. Hulu, Sling, DirecTV, a nawet YouTube to tylko niektóre z usług oferujących telewizję na żywo.

Wybranie opcji subskrypcji Hulu z telewizją na żywo umożliwia oglądanie na żywo lokalnych kanałów telewizyjnych, sportu, wiadomości, treści dla dzieci, a także dostęp do ich rozszerzonej biblioteki strumieniowej. Będzie Cię kosztować około 64,99 USD miesięcznie, w tym rejestrator oparty na chmurze, aby w razie potrzeby ponownie oglądać telewizję na żywo.

Sling TV oferuje trzy różne pakiety do wyboru, zaczynając od 35 USD miesięcznie. Najlepsze w tym jest to, że nie ma żadnych umów i możesz dodać dodatkowe minipakiety dla określonych gatunków, kanałów premium, a nawet kanałów międzynarodowych. Podobnie jak Hulu, jest wyposażony w rejestrator w chmurze, dzięki czemu możesz nagrywać swoje programy i oglądać je w dowolnym momencie.

DirecTV wkroczyło do gry online z usługami transmisji strumieniowej, udostępniając Ci DirecTV Now. Brak umowy do podpisania, tylko usługa przesyłania strumieniowego online, która umożliwia dostęp do kanałów telewizyjnych na żywo i kosztuje około 55-80 USD miesięcznie, w zależności od wybranego pakietu.

Dostępna jest również opcja YouTube TV , ale nie jest ona dostępna na wszystkich obszarach. Możesz korzystać z YouTube TV na prawie każdym urządzeniu za jeden łatwo przystępny miesięczny pakiet w wysokości 65 USD. Oglądaj telewizję na żywo z kilkudziesięciu sieci, w tym ABC, CBS, FOX, NBC i innych kanałów kablowych, z opcją dodania Showtime, Starz, Fox Soccer Plus, Sundance Now, Shudder i innych za dodatkową opłatą. Tak, ma też funkcje DVR z nieograniczoną pamięcią.

Koncentracja na sporcie

Jak wspomnieliśmy powyżej, nie musisz rezygnować z ulubionych sportów, kiedy porzucasz swojego dostawcę telewizji kablowej. Ale jest coś, co musisz wiedzieć, aby oglądać swoje ulubione drużyny.

Lokalne sporty zazwyczaj emitowane są w lokalnej telewizji, dlatego antena naziemna będzie działać dobrze. Sporty narodowe przyjmą coś innego. Przecięcie kabla może być trudne dla fanów drużyn sportowych, których nie można oglądać lokalnie. Właśnie dlatego otrzymałeś ten drogi pakiet satelitarny.

Po pierwsze, jeśli kochasz ESPN, Disneya i Hulu, jest teraz doskonały pakiet! Możesz zarejestrować się za 13,99 USD/mies. usługa korzystająca z tego linku.

Żaden z tych sportów nie łaskocze twojej wyobraźni? FuboTV oferuje Ci programy piłkarskie za 30-80 USD miesięcznie. Zawiera również kilka kanałów niesportowych w pakiecie, jeśli jesteś zainteresowany.

Pasja do krążka? Najlepszy zasięg NHL, jaki znajdziesz, będzie pochodził z YouTube TV. Usługa telewizji na żywo będzie kosztować 64,99 USD miesięcznie. z dodatkowymi 10,99 USD/mies. dla dodatku sportowego, który zapewnia jeszcze więcej treści.

Ci, którzy potrzebują każdego sportu, jaki można sobie wyobrazić, i korzystali z abonamentu kablowego, mogą chcieć po prostu trzymać się abonamentu kablowego. Cięcie sznurka dla konkretnych fanów sportu jest znacznie tańsze niż tych, którzy potrzebują ich wszystkich. Kupowanie wszystkich pakietów tylko po to, aby uzyskać poprawkę, może być dość kosztowne.

Chociaż…

Istnieje również kilka stron internetowych, które pozwolą Ci oglądać dowolne wydarzenie sportowe za darmo. Na tych stronach znajdziesz listę linków do wyboru, aby obejrzeć wydarzenie na żywo. Jednak witryny takie jak te są zazwyczaj pełne reklam, wyskakujących okienek i potencjalnych zagrożeń złośliwym oprogramowaniem, więc bezpieczniej może być skorzystanie z jednej z powyższych opcji. Właściwie zapomnij, że coś powiedziałem.

Telewizja sieciowa i kanały premium

Istnieje wiele opcji oglądania telewizji sieciowej, jeśli jest to dla Ciebie priorytet. Nie musisz przegapić żadnych swoich ulubionych, takich jak FOX, NBC, ABC, CBS, The CW lub PBS, ponieważ są one dostępne za pośrednictwem ich własnych stron internetowych. Crackle i Tubi umożliwiają strumieniowe przesyłanie kilku kanałów sieciowych za darmo. Musisz tylko trochę zbadać, aby je znaleźć.

Jedną z doskonałych ofert, które możesz uzyskać, aby przesyłać strumieniowo Network TV, jest Paramount Plus. Jest dostarczany z CBS, BET, Comedy Central, Nickelodeon, MTV i kanałem Smithsonian za 4,99 USD/mies.

Jeśli chodzi o kanały premium, takie jak HBO, Showtime i Starz, każdy z nich ma własne samodzielne usługi subskrypcyjne, które całkowicie unieważniają wszelkie umowy dotyczące telewizji kablowej lub satelitarnej. Usługi takie jak HBO Now , Showtime Streaming i Starz Streaming są dostępne z bezpłatną 7-dniową wersją próbną do uruchomienia.

W szczególności usługi przesyłania strumieniowego

Uwielbiam ich lub nienawidzę, serwisy streamingowe robią wielkie fale i prawdopodobnie będą przyszłością programów telewizyjnych. Z mnóstwem łatwo dostępnych treści, praktycznie nie trzeba się zastanawiać, czy chcesz wziąć udział w akcji.

Netflix od dłuższego czasu jest główną usługą do strumieniowego przesyłania programów telewizyjnych i filmów. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza dostępna usługa przesyłania strumieniowego i możesz wybierać spośród trzech różnych planów w cenie od 8 do 15 USD (może wzrosnąć). Każdy plan zawiera różne dodatki, takie jak zawartość HD, liczba ekranów, które można wykorzystać do jednoczesnego wyświetlania zawartości, a nawet dostępność wideo 4K HD.

Dotknęliśmy już Hulu jako opcji telewizji na żywo, ale jeśli nie jest to coś, co uważasz za konieczne, sam pakiet przesyłania strumieniowego zapewni ci 8 USD miesięcznie. Ta usługa jest również stosunkowo popularna i udostępnia własną oryginalną zawartość, podobnie jak Netflix. Większość biblioteki będzie się różnić od pozostałych usług ze względu na wyłączność w umowach sieci. Masz również dodatki, takie jak Starz, Showtime, Cinemax i HBO, które są dostępne jako osobne pakiety, gdy wybierzesz Hulu.

Amazon Prime ma jeszcze jedną popularną usługę przesyłania strumieniowego opartą na subskrypcji o nazwie Prime Video. Obejmuje to dostęp do strumieniowego przesyłania telewizji i filmów bez dodatkowych kosztów członkostwa Prime. Ciesz się całą ich biblioteką niesamowitych programów poza polecaną 2-dniową dostawą. Wolisz coś bardziej fizycznego? Amazon Prime umożliwia wypożyczanie lub kupowanie nowo wydanych filmów i programów telewizyjnych bezpośrednio z witryny Prime Video.

Członkostwo Prime wiąże się z wysokimi kosztami 120 USD rocznie, co przekłada się na 12 USD miesięcznie, jeśli subskrybujesz rocznie. Miesięczne koszty obsługi ręcznej wyniosą 13 USD miesięcznie. To może wydawać się nieco wyższe niż wspomniane wcześniej usługi przesyłania strumieniowego, ale Prime oferuje dodatkowe korzyści, takie jak strumieniowe przesyłanie muzyki na żądanie, nieograniczone czytanie tysięcy książek i czasopism, bezpłatne nieograniczone miejsce na zdjęcia i wiele innych.

Możesz także obejść zakup członkostwa Prime i po prostu nabyć sam Prime Video za 9 USD miesięcznie.

Vudu jest bardziej elastyczną opcją spośród wymienionych tutaj, ponieważ nie ma żadnego planu subskrypcji, o który trzeba się martwić. Zamiast tego zapłacisz za ulubione filmy i programy telewizyjne, wypożyczając je lub kupując je za około 1,99 do 19,95 USD. Vudu oferuje wiele bezpłatnych programów telewizyjnych i filmów do przesyłania strumieniowego, jeśli uznasz to za preferowaną opcję.

Często Zadawane Pytania

Anulowanie usługi kablowej to wielka sprawa. Jeśli nadal masz pytania dotyczące tego, czego się spodziewać, czytaj dalej!

Czy warto przeciąć przewód?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od tego, dlaczego chcesz zrezygnować z usługi. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, musisz uważać na usługi przesyłania strumieniowego, w których się rejestrujesz i szukać ofert/pakietów. W przeciwnym razie wkrótce wydasz tę samą kwotę.

Jeśli rezygnujesz z kabla lub satelity, ponieważ nie chcesz podpisywać kolejnej umowy, to absolutnie! Wszystkie wymienione przez nas usługi są opłacane co miesiąc. Oznacza to, że możesz je anulować w dowolnym momencie bez ponownego obciążenia.

Czy są jakieś bezpłatne usługi przesyłania strumieniowego?

Absolutnie! Jedną z najpopularniejszych, darmowych, legalnych usług przesyłania strumieniowego jest PlutoTV. W tej usłudze nie ma DVR ani opcji wyszukiwania, ale będziesz mieć przewodnik telewizyjny i wiele treści na żywo. PlutoTV oferuje również treści na żądanie! Możesz oglądać wiadomości, filmy, programy telewizyjne i nie tylko dzięki PlutoTV całkowicie za darmo.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Jako ktoś, kto z powodzeniem przeciął sznurek lata temu, jest kilka rzeczy, których się nauczyliśmy, które pomogą ci po drodze.

Najpierw skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych (ale nie zapomnij ich anulować). Istnieją setki opcji przesyłania strumieniowego, więc nie można nadążyć za tym, który z nich będzie dla Ciebie idealny. Większość z tych usług oferuje bezpłatne wersje próbne, więc skorzystaj z nich i wypróbuj wiele usług.

Po drugie, uważaj na nadmierne wydatki. Jeśli masz tylko jedną subskrypcję telewizji na żywo w połączeniu z HBO, Netflix i Disney+, wydajesz już taką samą kwotę, jak w przypadku rachunku za kablówkę (lepsze treści tak, ale tak naprawdę nic nie oszczędzasz). Uważaj więc, że posiadanie wielu usług strumieniowych oznacza, że ​​nie możesz wydawać żadnych pieniędzy.

Następnie ważne jest, aby znaleźć oferty i zrozumieć drobny druk. Na przykład usługa przesyłania strumieniowego Hulu może być zwykle połączona z inną usługą (Spotify, Disney+ itp.). Ale najpierw musisz anulować swoje bieżące konto. Prawie każda z tych usług naliczy rachunek do następnej daty odnowienia, więc jeśli anulujesz wcześniej, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy. Będziesz po prostu nadal korzystać z usługi, aż do końca cyklu rozliczeniowego.

Wreszcie, przygotuj się na krzywą uczenia się. Standardowy kabel niewiele się zmienił w ciągu ostatniej dekady, więc jeśli przechodzisz na dekoder, przygotuj się na naukę zupełnie innej platformy. Musisz zainstalować aplikacje, zalogować się na konta i poznać interfejs aplikacji po zalogowaniu.