Jak usunąć konto Microsoft

Jeśli nie jesteś fanem firmy Microsoft lub fanem poważnych naruszeń prywatności, zamknięcie konta Microsoft może być dobrym początkiem. Jasne, może to nie być świetny pomysł, jeśli Twoje życie zależy od konta Outlook. Ale w wielkim schemacie posiadanie i używanie konta Microsoft jest bardziej uciążliwe.

Jak usunąć konto Microsoft

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć swoje konto i wszystkie inne z poziomu systemu Windows, a także jak sprawić, by zniknęło na zawsze.

Usuń swoje konto Microsoft z systemu Windows

Konto można usunąć w Ustawieniach systemu Windows. Spowoduje to usunięcie konta z urządzenia, ale nie z serwerów Microsoft. Aby tak się stało, musisz podjąć dodatkowe kroki.

Usuń swoje konto lokalnie:

 1. Kliknij przycisk Windows.

 2. Kliknij ikonę Ustawienia.

 3. Przejdź do sekcji Konta.

 4. Przejdź do zakładki Twoje konto.
 5. Znajdź opcję Usuń konto na dole.

Pamiętaj, że nie możesz usunąć konta, jeśli jesteś na nim zalogowany. Więc zanim to zrobisz, zaloguj się na inne konto lub po prostu utwórz konto lokalne, a następnie wykonaj powyższe kroki.

Szukasz tylko lokalnego przeprowadzki?

Innym sposobem usunięcia konta Microsoft lub wszystkich z nich z komputera lokalnego jest ponowna instalacja systemu Windows. Od czasu do czasu to i tak dobry pomysł. Wyczyści cały system, zapewni nowy początek i zwiększy wydajność.

Zapewni również, że twój komputer jest wolny od wirusów, złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego i uszkodzonych plików. Nie wspominając o przyspieszeniu rozruchu przez pierwsze kilka tygodni. Co więcej, robiąc to, możesz wybrać tylko konto Microsoft, którego na pewno chcesz używać.

Usuń swoje konto z serwerów Microsoft

Tutaj rzeczy stają się prawdziwe. Zanim dojdziesz do tego punktu, powinieneś być mocno przekonany, że jest to działanie, które chcesz podjąć.

 1. Zaloguj się na swoje konto Microsoft w witrynie Microsoft.

 2. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i kliknij Dalej.

 3. Kliknij „Zaloguj się” w lewym dolnym rogu

 4. Zweryfikuj swoją tożsamość za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu.

 5. Wpisz kod weryfikacyjny.

 6. Zacznij sprawdzać wszystkie pola w wyskakujących przypomnieniach.

 7. Na koniec wybierz powód odejścia.

 8. Kliknij opcję „Oznacz konto do zamknięcia”.

 9. Kliknij przycisk Gotowe.

Pamiętaj, że firma Microsoft daje Ci możliwość wycofania się z decyzji, o ile potwierdzisz swoją tożsamość i zalogujesz się w ciągu dwóch miesięcy.

Alternatywnie możesz kliknąć ten bezpośredni link do formularza anulowania. Zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających, a następnie wykonaj powyższe kroki.

Czy potrzebujesz konta Microsoft, aby korzystać z systemu Windows?

Oto ciekawa myśl. Jakie korzyści naprawdę czerpiesz z korzystania z konta Microsoft? Niewiele, jeśli tak naprawdę potrzebujesz tylko systemu Windows 10.

Możesz legalnie korzystać z systemu Windows 10, nawet go nie aktywując. Możesz aktywować licencję systemu Windows 10 i nadal nie musisz logować się na swoje konto Microsoft, aby korzystać z systemu Windows.

Dlaczego więc coraz więcej użytkowników tworzy konta lokalne, a nie korzysta z kont rzeczywistych? Cóż, jeśli możesz zapewnić własne wsparcie techniczne w niektórych sprawach, korzystanie z konta lokalnego może uchronić Cię przed wieloma problemami dotyczącymi prywatności.

Firma Microsoft nie wykonuje takiej samej ilości śledzenia i monitorowania licencji korzystających z kont lokalnych. Istnieje również wiele usług, które są wyłączone, chyba że używasz aktywnego konta Microsoft podczas logowania się na swoje konto Windows.

Co więcej, nadal możesz korzystać z tych samych aktualizacji i optymalizacji, które może wykonywać Microsoft, bez względu na to, czy masz konto, czy nie i czy płacisz za system Windows 10, czy nie.

Inne rzeczy, o których należy pamiętać podczas zamykania konta Microsoft

Usunięcie konta wiąże się z wieloma sprawami. Jeśli poświęcisz trochę czasu na przeczytanie przypomnień, zauważysz, że subskrypcje Xbox i OneDrive znikają. Możesz nawet stracić dostęp do poczty e-mail, przechowywanych zdjęć, a nawet dostępu do pieniędzy w portfelu Windows Store.

Dlatego ważne jest, aby przejść do strony przeglądu konta i sprawdzić wszystkie posiadane subskrypcje oraz środki, które pozostały. Wypłacaj pieniądze, anuluj subskrypcje powiązane z Twoim kontem Microsoft, zanim je usuniesz.

Jeśli używasz konsoli Xbox do grania, po usunięciu stracisz swój tag gracza oraz wszystkie swoje gry i postępy. W takim przypadku całkowite usunięcie konta może mieć poważne konsekwencje. Usunięcie konta Microsoft wpłynie również na historię i konto Skype'a.

Anulowanie subskrypcji konta może być bardzo niefortunne, jeśli nie masz już dostępu do samego konta lub adresu e-mail powiązanego z kontem. Oczywiście możesz również chcieć zachować wszelkie dane osobowe.

To znaczy, jeśli nadal chcesz uzyskać do niego dostęp po zamknięciu konta i po 60-dniowym okresie zwrotu.

Anulowanie subskrypcji

Jeśli chcesz, aby konto Microsoft było aktywne, ale masz dość płacenia za subskrypcje (takie jak pakiet Microsoft Office lub usługi gier), możesz anulować usługi. Aby anulować usługi subskrypcji przy użyciu konta Microsoft, wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się na stronę swojego konta Microsoft
 2. Znajdź subskrypcje, które chcesz anulować, i kliknij „Zarządzaj” po prawej stronie
 3. Kliknij „Anuluj subskrypcję” po prawej stronie
 4. Potwierdź, że chcesz usunąć usługę

Na tym ekranie możesz sprawdzić kolejną datę płatności, przewijając w dół do poprzednich płatności. Twoja subskrypcja może nie zostać anulowana do tego dnia, więc nadal będziesz mógł przez chwilę cieszyć się korzyściami. Sprawdź e-mail z potwierdzeniem, aby upewnić się, że anulowałeś usługę poprawnie.

Staraj się zachować swoje konto Microsoft i konto Windows jako oddzielne jednostki

Jeśli utrata konta Microsoft nie jest dla Ciebie opcją, istnieją sposoby na ulepszenie korzystania z systemu Windows 10. Po prostu upewnij się, że podczas instalowania nowej kopii systemu Windows nie logujesz się przy użyciu konta Microsoft, ale tworzysz konto lokalne.

Spowoduje to wyłączenie wielu funkcji śledzenia i nadal będziesz mógł korzystać z Outlooka, publikować posty na forum firmy Microsoft, aby uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów z systemem operacyjnym i tak dalej.