Jak usunąć konto Twitcha?

Twitch jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą do strumieniowego przesyłania gier, ale niekoniecznie jest dla wszystkich. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zainstalowały Twitcha, ale nie chcą już utrzymywać swojego konta, masz szczęście. W tym artykule pokażemy, jak usunąć konto Twitch na wielu platformach, na których jest ono dostępne, wraz z innymi przydatnymi informacjami dotyczącymi konta.

Jak usunąć konto Twitch z komputera z systemem Windows, Mac lub Chromebook

W przeciwieństwie do funkcji wyłączania, usunięcia konta Twitch nie można wykonać bezpośrednio z rzeczywistej strony Twitch. Aby to zrobić, będziesz potrzebować bezpośredniego linku do funkcji usuwania konta Twitcha. Po usunięciu konta wszystkie istotne informacje zostaną usunięte, w tym istniejące subskrypcje, obserwatorzy i filmy. Jeśli nadal chcesz kontynuować, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Twitch.

 2. Na pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz //www.twitch.tv/user/delete-account lub kliknij ten link, aby przejść do strony usuwania konta.

 3. Wpisz nazwę konta, które chcesz usunąć.

 4. Opcjonalnie możesz również wpisać powód, dla którego chcesz usunąć swoje konto.

 5. Kliknij przycisk Usuń konto.

 6. Zostaniesz poproszony o podanie hasła w oknie potwierdzenia.
 7. Kliknij Zweryfikuj.
 8. Zostaniesz przekierowany na swoją stronę główną z wiadomością wskazującą, że Twoje konto Twitch zostało usunięte. Przejdź dalej lub odśwież tę stronę, aby sfinalizować proces.

 9. Twoje konto powinno teraz zostać usunięte.

Jak usunąć konto Twitch z iPhone'a?

W przeciwieństwie do większości funkcji Twitcha, opcja usuwania konta nie jest tak naprawdę dostępna w mobilnej wersji aplikacji. Jeśli chcesz usunąć swoje konto na iPhonie, nadal musisz uzyskać dostęp do strony usuwania konta w przeglądarce internetowej. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Twitch i zaloguj się.
 2. Otwórz przeglądarkę mobilną i wpisz //www.twitch.tv/user/delete-account lub dotknij tego linku.
 3. Kontynuuj usuwanie konta zgodnie z instrukcjami dla systemu Windows, Mac lub Chromebook podanymi powyżej.

Jak usunąć konto Twitch z urządzenia z Androidem?

Twitch to aplikacja, która nie jest zależna od platformy. W związku z tym usunięcie konta na urządzeniu z Androidem będzie przebiegać tak samo, jak na iPhonie. Sama aplikacja mobilna nie ma funkcji bezpośredniej, dlatego musisz uzyskać dostęp do linku do usuwania konta. Zapoznaj się z instrukcjami podanymi w powyższej części dotyczącej iPhone'a.

Jak usunąć konto Twitch z Firestick

Jeśli używasz Amazon Firestick do oglądania filmów Twitch, usunięcie konta podczas korzystania z urządzenia będzie podobne do robienia tego na komputerze. Jak wspomniano, Twitch nie jest aplikacją specyficzną dla platformy i nie ma bezpośredniego linku do usuwania na samej stronie Twitcha. Jeśli chcesz to zrobić na Firestick, wykonaj następujące kroki:

 1. Na stronie głównej Firestick kliknij ikonę Szukaj w lewej górnej części ekranu.

 2. Wpisz swoją aktualną przeglądarkę internetową. Jeśli nie masz zainstalowanego, możesz pobrać jedną z następujących rzeczy:

  1. Jedwab dla Amazona.

  2. Firefox dla Fire TV

  3. Opera

  Możesz także korzystać z innych przeglądarek, ale będziesz potrzebować opcji pobierania z nieznanych źródeł.

 3. W przeglądarce internetowej przejdź do strony swojego konta Twitch i zaloguj się.

 4. Wpisz //www.twitch.tv/user/delete-account w przeglądarce internetowej. Od tego momentu procedura jest dokładnie taka sama, jak na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook. Proszę zapoznać się z instrukcjami podanymi powyżej.

Jak usunąć konto Twitch z urządzenia Roku?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń wymienionych w tym artykule, usunięcie konta Twitch na Roku będzie musiało zostać wykonane w przeglądarce internetowej. Jednak w przeciwieństwie do innych platform nie jest to tak łatwe do zrobienia na Roku, ponieważ możliwości przeglądania stron internetowych na urządzeniu nie są tak rozwinięte, jak jego współcześni. Naprawdę lepiej jest użyć do tego telefonu.

Jeśli nadal chcesz to zrobić na swoim Roku, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

 1. Na stronie głównej Roku wybierz z menu opcję Szukaj.
 2. Wpisz przeglądarkę internetową X lub przeglądarkę POPRISM.
 3. Zainstaluj te aplikacje zgodnie z instrukcjami.
 4. Otwórz wybraną przeglądarkę. Stąd zaloguj się na swoje konto Twitch.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook.

Jak usunąć konto Twitch z Apple TV?

Z jakiegoś powodu Apple nie opracowało jeszcze odpowiedniej przeglądarki internetowej dla Apple TV i wydaje się, że nie spieszy się z tym. Ponieważ usunięcie konta Twitch musi zostać wykonane na określonej stronie usuwania konta, nie można tego zrobić na Apple TV, ponieważ przeglądarka internetowa nie jest dostępna.

Możesz przeglądać Internet na swoim Apple TV za pomocą AirPlay, ale oznacza to, że będziesz do tego używać iPhone'a lub Maca. Jeśli masz już te urządzenia, nie ma sensu dodawać kolejnej warstwy złożoności, wykonując proces usuwania konta na Apple TV. Technicznie rzecz biorąc, ty Móc zainstaluj przeglądarkę na swoim Apple TV, modyfikując wiersze kodu w systemie operacyjnym, ale jest to zbyt skomplikowane i nie warte wysiłku.

Jak wyłączyć swoje konto Twitch?

Jeśli zamiast trwale usuwać swoje konto Twitch, chcesz je wyłączyć tylko na określony czas, proces ten jest łatwiejszy niż usuwanie konta. Proces robienia tego wygląda następująco:

Wyłączanie konta Twitch na komputerze stacjonarnym

 1. Otwórz i zaloguj się na swoje konto Twitch.

 2. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Z menu rozwijanego wybierz i kliknij Ustawienia.

 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz kartę „Wyłączanie konta Twitch”.

 5. Kliknij łącze Wyłącz konto.

 6. Wpisz nazwę konta, które chcesz wyłączyć. Opcjonalnie możesz również wpisać powód, dla którego chcesz wyłączyć swoje konto.

 7. Kliknij Wyłącz konto.

 8. W wyskakującym okienku, które się pojawi, wpisz swoje hasło, a następnie kliknij Zweryfikuj.
 9. Otrzymasz wtedy wiadomość, że Twoje konto zostało wyłączone.

Wyłączanie konta Twitch na urządzeniu mobilnym

Podobnie jak w przypadku usuwania konta, funkcja wyłączania konta nie jest dostępna w samej aplikacji mobilnej. Aby wyłączyć swoje konto Twitch na urządzeniu mobilnym, otwórz mobilną przeglądarkę internetową, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w rozdziale Wyłączanie konta Twitch na komputerze stacjonarnym podanym powyżej.

Gdy wyłączysz swoje konto, Twitch nadal będzie prowadził rejestr twoich prywatnych informacji, wraz z listą twoich obserwatorów, twoimi obserwowanymi i wszelkimi filmami, które możesz mieć na swoim koncie. Oznacza to, że jeśli zmienisz zdanie i zechcesz odzyskać swoje stare konto, możesz to zrobić, ponownie je aktywując.

Jak ponownie włączyć swoje konto Twitch?

Jeśli chcesz ponownie włączyć swoje konto, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności w przeglądarce internetowej:

 1. Otwórz Twitcha.

 2. W oknie logowania wpisz dezaktywowaną nazwę użytkownika i hasło.

 3. Pojawi się komunikat informujący, że bieżące konto jest dezaktywowane. Kliknij Reaktywuj.

 4. Otrzymasz kolejną wiadomość z informacją, że konto zostało ponownie włączone. Kliknij Kontynuuj, aby przejść do strony głównej Twitcha.

Ważne rzeczy do zapamiętania przed usunięciem lub wyłączeniem konta

Zanim usuniesz lub wyłączysz swoje konto, pamiętaj o kilku kwestiach:

 1. Jeśli masz inne konta, w mediach społecznościowych lub usługach gier, rozważ odłączenie ich przed usunięciem lub wyłączeniem konta. Ułatwi Ci to połączenie tych kont z innym kanałem, jeśli chcesz utworzyć nowy.
 2. Jeśli wyłączasz tylko swoje konto, wszelkie subskrypcje, które nie zostały odnowione w czasie, gdy Twoje konto jest w trybie offline, będą musiały zostać odnowione ręcznie. Subskrypcje automatyczne nie mają zastosowania, gdy Twoje konto jest dezaktywowane. Przejdź do strony subskrypcji Twitcha, aby zobaczyć wszystkie wygasłe subskrypcje i ponownie je włączyć. Jeśli usunąłeś swoje konto, wszystkie rekordy subskrypcji również zostaną usunięte.
 3. Jeśli usunąłeś swoje konto Twitch, ale od tego czasu zmieniłeś zdanie, nadal możesz odzyskać swój kanał, włączając go ponownie, jak pokazano powyżej. Można to zrobić tylko wtedy, gdy żądanie usunięcia zostało złożone w ciągu 90 dni od Twojej prośby o ponowną aktywację. Po upływie tego czasu usunięcie jest trwałe i nie można go cofnąć.
 4. Jeśli wyłączysz tylko swoje konto, saldo Bits, obserwowany kanał, obserwujący i odpowiednie informacje o kanale zostaną w pełni przywrócone po ponownej aktywacji.
 5. Pamiętaj, że Twitch regularnie przetwarza konta i nazwy użytkowników, gdy minie pewien okres bez żadnej aktywności. Jeśli wyłączyłeś swoje konto, masz 12 miesięcy, zanim Twitch odzyska je. Wszelkie informacje na koncie zostaną usunięte, a nazwa użytkownika ponownie będzie dostępna publicznie. Ten 12-miesięczny okres recyklingu dotyczy również kont, które nie zostały dezaktywowane, ale nie wykazały żadnych oznak aktywności. Aby temu zapobiec, wystarczy zalogować się na swoje konto, a odliczanie zostanie zresetowane.
 6. Jeśli chcesz, możesz utworzyć więcej niż jedno konto Twitch. Ta opcja jest dostępna dla każdego użytkownika, który ma zweryfikowane konto e-mail. Ta opcja jest domyślnie wyłączona, ale można ją włączyć, wykonując następujące czynności:
  1. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz i kliknij Ustawienia z menu.
  3. Na kartach kliknij Ustawienia i Prywatność.
  4. W obszarze Kontakt przestaw przełącznik „Włącz tworzenie dodatkowego konta”.

Przydatna informacja

Wiedza o tym, jak usunąć konto Twitch, to przydatna informacja, zwłaszcza jeśli tylko wypróbowujesz tę usługę. Zawsze dobrze jest usunąć dane osobowe z witryn, z których tak naprawdę nie masz zamiaru korzystać. Ponieważ założenie konta Twitch jest bezpłatne, zawsze możesz to zrobić ponownie, jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z usunięciem konta Twitch? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.