Jak pobierać filmy z Instagrama

Instagram dodał w ostatnich latach wszelkiego rodzaju kompatybilność, od krótkich filmów po historie; a ostatnio do nowej opcji Instagram TV (IGTV) do oglądania ulubionych twórców. Dzięki temu Instagram jest nie tylko miejscem do przesyłania zdjęć, ale także wyjątkowymi i kreatywnymi filmami. W pewnym sensie wydaje się, że Facebook i Instagram jeszcze bardziej utrudniają opuszczenie strony, a jeśli kierujesz się w trybie offline, istnieje duża szansa, że ​​zechcesz zabrać ze sobą kilka filmów do obejrzenia bez WiFi. Na szczęście proces pobierania wideo jest dość prosty.

Jednym z oczywistych powodów, dla których możesz chcieć pobierać filmy, jest zapisanie kopii swoich ulubionych filmów. Na szczęście dla Ciebie istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, a my przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych metod.

Pobieranie własnych filmów z Instagrama

Historie

Często zdarza się, że nagrywasz filmy, aby przesłać je do swojej historii na Instagramie bezpośrednio z aplikacji. Na szczęście Instagram bardzo ułatwia pobieranie filmów zrobionych za pośrednictwem aplikacji. Po prostu wykonaj następujące kroki:

 1. Nagraj film, aby opublikować swoją historię na Instagramie.

 2. Znajdź symbol pobierania u góry ekranu i naciśnij go

To wszystko, co trzeba zrobić, aby pobrać historie, które nakręciłeś w aplikacji Instagram!

Używanie IFTTT do pobierania postów na Instagram

Najlepsza metoda automatycznego pobierania filmów publikowanych na Instagramie za pomocą IFTTT. Wykorzystuje przepis IFTTT, aby automatycznie pobierać dowolny film, który publikujesz w pamięci w chmurze. Jest to świetne, jeśli masz misję zbierania serii filmów lub po prostu chcesz zapisać filmy do późniejszego wykorzystania.

jak-pobrać-instagram-filmy-3

Aby to zadziałało, potrzebujesz konta IFTTT, konta Dropbox i (oczywiście) konta na Instagramie. Zaloguj się do IFTTT i skorzystaj z tego przepisu lub stwórz własny (o wiele łatwiej jest skorzystać z przepisu). Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij duży przycisk łączenia na stronie podanej w powyższym linku.

 2. Autoryzuj IFTTT, aby połączyć się z Twoim kontem na Instagramie, klikając „Zezwól”.

 3. Zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, aby połączyć Twój Dropbox z IFTTT. Zaloguj się i naciśnij „Zezwól”.

Teraz za każdym razem, gdy prześlesz film na Instagram, IFTTT automatycznie pobierze go do Dropbox, abyś miał do niego dostęp w dowolnym momencie. Jakie to jest świetne?

Pobieranie filmów innych osób: wybierz swoją metodę

Istnieją cztery główne sposoby pobierania filmów z Instagrama. Możesz użyć aplikacji lub przeglądarki i kilku witryn pobierania. Możesz również pobrać ręcznie, jeśli wolisz, lub użyć IFTTT do zautomatyzowania. Przyjrzyjmy się każdemu.

Pobieranie filmów z Instagrama nie jest obsługiwane przez sam Instagram. Oczywiście woleliby, abyś spędzał jak najwięcej czasu w sieci społecznościowej. Dopóki nie udostępniasz pobranych treści i nie naruszasz żadnych praw autorskich, wszystko będzie dobrze.

Pobierz filmy z Instagrama za pomocą aplikacji

Android

Aplikacja InstaSave na Androida to przydatna aplikacja, która pozwala pobrać dowolny film z Instagrama. Oto, co musisz zrobić:

jak-pobrać-instagram-wideo-2
 1. Pobierz aplikację z Google Play i zainstaluj ją.

 2. Następnie otwórz go i wklej adres URL filmu do aplikacji, gdzie jest napisane „wklej swój link tutaj’.

 3. Kliknij Zapisz wideo a aplikacja wykona swoją pracę. Aplikacja umożliwia również pobranie dowolnych hashtagów lub tekstu dołączonego do filmu.

iPhone

Dobrą opcją dla bezpłatnej aplikacji innej firmy na iOS do pobierania filmów z Instagrama jest Instdown . Jest prosty i łatwy w użyciu, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Pobierz aplikację Instdown ze sklepu z aplikacjami

 2. Otwórz film, który chcesz pobrać na Instagram. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Kopiuj łącze”.

 3. Wklej link do Instdown i naciśnij przycisk pobierania po prawej stronie. Zezwól aplikacji na dostęp do Twoich zdjęć, a film powinien zostać zapisany.

Pobierz filmy z Instagrama na przeglądarkę Mac lub PC

Istnieje kilka opcji witryn internetowych, które umożliwiają szybkie pobieranie filmów z Instagrama za pośrednictwem przeglądarki. Jednym z najpopularniejszych jest W3Toys. Aby to zadziałało, wykonaj następujące kroki:

 1. Skopiuj adres URL filmu, który chcesz pobrać.

 2. Przejdź do witryny W3Toys i wklej adres URL w polu. Kliknij „Pobierz”.

 3. Powinieneś zobaczyć komunikat potwierdzający sukces. Naciśnij zielony przycisk „pobierz”, a witryna pobierze wideo na Twoje urządzenie.

Niestety, W3Toys może działać wolno w godzinach szczytu. Dobrą alternatywą jest strona o nazwie Save Deo. Mamy jednak uczciwe ostrzeżenie, jeśli wybierzesz SaveDeo. Ma tendencję do wymieniania najpopularniejszych pobrań wideo, a wiele z nich zdecydowanie nie jest bezpiecznych dla pracy lub dla młodszych oczu! Inną przyzwoitą witryną do pobierania, która działa tak jak dwie poprzednio wspomniane, jest Instadown.

Zawijanie

Każda z tych metod jest realnym sposobem pobierania filmów z Instagrama. Jeśli nie jesteś najbardziej obeznany z technologią lub nie pobierasz regularnie filmów, korzystanie z metody IFTTT nie jest warte twojego czasu. W takim przypadku metoda ręczna lub strony internetowe, które wymieniliśmy powyżej, mogą bardziej odpowiadać Twoim gustom.

***

Czy regularnie pobierasz z Instagrama? Czy masz inne sposoby pobierania, które nie są tutaj wymienione? Korzystasz z innej niewymienionej aplikacji na Androida lub iOS? Opowiedz nam o tym poniżej.