Jak włączyć bity na Twitchu?

Twitch pozostaje jedną z najpopularniejszych platform, na których można próbować zarabiać na rozgrywkach. Oferuje wiele funkcji, zarówno dla streamerów, jak i widzów, w odniesieniu do finansowej strony przesyłania strumieniowego gier.

Przykładem jednej z tych funkcji są bity, alternatywna waluta, która umożliwia widzom Twitcha przekazywanie darowizn twórcom podczas rzeczywistego streamu. Poniżej powiemy Ci, jak włączyć bity na Twitchu, wraz ze wszystkimi innymi szczegółami, które musisz znać, aby korzystać z tej przydatnej funkcji.

Jak włączyć subskrypcje i bity na Twitchu?

Niezależnie od tego, czy jesteś widzem, czy streamerem, subskrypcje i bity to funkcje, z którymi warto się zapoznać. Szczegóły dotyczące tych opcji Twitcha mogą się różnić w zależności od tego, czy tworzysz zawartość dla Twitcha. Te szczegóły są następujące:

Włączanie subskrypcji i bitów dla streamerów

Jeśli chcesz tworzyć treści dla Twitcha, pamiętaj, że nie będziesz w stanie od razu korzystać z niektórych funkcji skoncentrowanych na twórcy. Zanim ta możliwość zostanie odblokowana, musisz być partnerem Twitcha lub partnerem.

Bycie partnerem Twitcha nie jest łatwe, a nawet aby się zakwalifikować, musisz wykonać następujące zadania:

 1. Streamuj przez co najmniej 25 godzin w okresie 30 dni.

 2. Streamuj przez co najmniej 12 różnych dni w okresie 30 dni.

 3. Uzyskaj średnio co najmniej 75 widzów w swoich strumieniach w tych samych 30 dniach.

Gdy je osiągniesz, zdobędziesz osiągnięcie Ścieżka do partnera, ale nie sprawi to, że staniesz się od razu Partnerem; daje tylko możliwość zgłoszenia się do programu.

Aby zostać Towarzyszem Twitcha, musisz również wykonać kilka zadań, ale są one porównywalnie łatwiejsze niż wymagania partnera Twitcha. To są:

 1. Zdobądź co najmniej 50 obserwujących.

 2. Streamuj przez co najmniej osiem godzin w okresie 30 dni.

 3. Streamuj przez co najmniej siedem dni w okresie 30 dni.

 4. Uzyskaj średnio trzech widzów na transmisję w ciągu tych samych 30 dni.

Gdy się zakwalifikujesz, otrzymasz osiągnięcie Path to Affiliate i po pewnym czasie zostaniesz o tym powiadomiony za pomocą powiadomień i e-mailem. Po zaakceptowaniu zaproszenia będziesz mieć możliwość włączenia subskrypcji i bitów. Gdy zostaniesz zaakceptowany jako Towarzysz lub Partner, na Twoim kanale pojawi się przycisk subskrypcji.

Teraz… do bitów. Czym właściwie one są? Pomyśl o nich jako o ekskluzywnej walucie online Twitcha, która daje ludziom możliwość udzielania wskazówek pieniężnych podczas przesyłania strumieniowego. Zasadniczo widzowie płacą Twitchowi, aby uzyskać określoną liczbę bitów, a następnie mogą dać twórcom treści niektóre z nich podczas oglądania strumienia. Podobnie jak w przypadku subskrypcji, musisz być Towarzyszem lub Partnerem, aby móc akceptować bity.

Jeśli jesteś już Partnerem Partnera, możesz włączyć dopingowanie, wykonując następujące czynności:

 1. Na swoim kanale Twitch kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.

 2. Z menu rozwijanego kliknij Pulpit nawigacyjny twórcy.

 3. W zależności od Twojego statusu, poszukaj i kliknij Ustawienia Towarzysza lub Partnera.

 4. W menu kliknij Bitsy i doping. Następnie przełącz opcję Włącz dopingowanie za pomocą bitów. Twój kanał może teraz akceptować fragmenty od widzów.

Subskrybowanie i kupowanie bitów dla widzów

Czym dokładnie są subskrypcje lub subskrypcje? Zasadniczo widz płaci regularną opłatę, aby uzyskać korzyści za treści tworzone przez streamerów. Subskrypcja kosztuje 4,99 USD miesięcznie, chociaż istnieją również opcje subskrypcji wielomiesięcznych.

Są one głównie podzielone na następujące:

 • Subskrypcja cykliczna – najpopularniejszy rodzaj, tego rodzaju opłata od widzów 4,99 USD miesięcznie za korzyści z subskrypcji. Twitch oferuje również widzom trzymiesięczną subskrypcję cykliczną za 14,97 USD i sześciomiesięczną subskrypcję cykliczną za 29,94 USD.
 • Subskrypcje jednorazowe – niektóre kanały proszą widzów tylko o jednorazową opłatę za możliwość uzyskania bonusów dla subskrybentów.
 • Subskrypcje podarunkowe – dokładnie tak brzmią. Są to subskrypcje, które można podarować od jednego widza do drugiego.
 • Subskrypcje Prime Gaming — to jednomiesięczne subskrypcje przyznawane użytkownikom Twitch Prime za darmo. Nie mają opcji cyklicznych, więc ich subskrypcja zostanie automatycznie anulowana po miesiącu, chyba że użytkownicy ponownie zdecydują się na subskrypcję.

Więc jakie są korzyści z bycia subskrybentem? To faktycznie zależy od kanału, który subskrybujesz. Wspólne korzyści to:

 • Koniec z reklamami na kanałach, które subskrybujesz.
 • Możliwość czatowania, gdy „tryb tylko dla subskrybentów” jest włączony przez streamera.
 • Niestandardowe emotikony.
 • Odznaki subskrypcji Twitcha.

Inne profity można odblokować, subskrybując wyższe poziomy podrzędne, takie jak dodatkowe emotki i odznaki. Niektórzy streamerzy oferują również własne korzyści dla subskrybentów, takie jak czaty tylko dla subskrybentów, ankiety lub prezenty.

Jeśli chodzi o bity, jak wspomniano powyżej, są to waluta Twitcha, której możesz użyć do napiwku ulubionego streamera podczas transmisji. Możesz kupować bity bezpośrednio od Twitcha lub zdobywać je za darmo, wykonując kilka zadań.

Jeśli chodzi o płatne bity, mają one następujące nominały:

 • 100 bitów za 1,40 USD.
 • 500 bitów za 7,00 USD.
 • 1500 bitów za 19,95 USD z 5% rabatem.
 • 5000 bitów za 64,40 USD z 8% rabatem.
 • 10 000 bitów za 126,00 USD za 10% zniżki.
 • 25 000 bitów za 308,00 USD z 12% rabatem.

Chociaż rzeczywisty kurs wymiany za nieco do dolara wynosi jeden cent za jeden bit, Twitch pobiera około 40% jako obniżkę. Streamerzy, którzy otrzymują bity, otrzymują je w reklamowanej wartości, dzięki czemu dokładnie wiedzą, ile zarabiają.

A co z darmowymi bitami? Cóż, możesz je zdobyć, wykonując następujące czynności:

Oglądanie reklam. Możesz zarobić 5 bitów za każdym razem, gdy oglądasz reklamę powiązaną na Twitchu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Na kanale, który umożliwia dopingowanie bitami, kliknij ikonę dopingowania. Znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu w oknie czatu, tuż obok ikony emotikonów.
 • Kliknij Pobierz bity.
 • Jeśli na kanale jest dostępna reklama, przycisk Obejrzyj reklamę powinien być włączony. Jeśli jest wyszarzony, oznacza to, że na kanale nie ma obecnie powiązanej reklamy.
 • Obejrzyj reklamę przez cały czas i kliknij ją przynajmniej raz. Kiedy się skończy, zobaczysz, ile bitów zarobiłeś.

Wypełnianie ankiet. Możesz również otrzymać 5 bitów za każdym razem, gdy zrobisz ankietę dla Twitch RPG lub badawczej grupy władzy. To społeczność ponad 60 tysięcy użytkowników na całym świecie, którzy w zamian za bity odpowiadają na krótkie ankiety. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Zarejestruj konto Twitch RPG, przechodząc na ich stronę Dołącz.
 2. Po zarejestrowaniu się powiadomią Cię o każdej dostępnej ankiecie, za pośrednictwem poczty lub strony członka Twitch RPG.

Czasami istnieją również ograniczone ankiety oferowane kilku pierwszym osobom, które mogą je wypełnić. Ankiety te są warte około 500 bitów na ankietę, ale jak możesz sobie wyobrazić, mogą zostać wypełnione przez innych dość szybko.

Gdy już zdobędziesz bity, możesz przekazać je swojemu ulubionemu streamerowi, klikając wspomniany przycisk kibicowania, a następnie wybierając liczbę bitów, które chcesz przekazać.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka typowych pytań zadawanych, gdy pojawiają się dyskusje dotyczące bitów Twitcha.

Jak przekazujesz bity na Twitchu?

Jak wspomniano powyżej, gdy masz już trochę bitów na swoim koncie, płacąc za nie lub zarabiając za darmo, po prostu znajdź kanał, który je ma. Kliknij ikonę dopingowania w prawym dolnym rogu ekranu streamera, a następnie wybierz kwotę, którą chcesz dać. Twitch zarobił już na swoją część podczas kupowania bitów, więc wszystkie bity, które dajesz, trafiają do twojego ulubionego streamera w tempie jednego centa za bit.

Jak zdobyć darmowe bity na Twitchu?

Zostało to omówione powyżej w części przeglądarki dotyczącej napisów i bitów. Możesz je uzyskać za pośrednictwem reklam lub ankiet, wykonując czynności opisane w tej sekcji.

Czy możesz dać sobie bity na Twitchu?

Technicznie nie. Twitch uniemożliwił ludziom dawanie bitów na ich własny kanał. Ma to zniechęcić streamerów do samodzielnego uprawiania bitów. Jednak to nie powstrzymuje ludzi przed tworzeniem podwójnych kont, a następnie dawaniem sobie bitów, a tak naprawdę nie ma konkretnej zasady Twitcha, która zakazuje tej aktywności.

Lepiej jednak dmuchać na zimne. Chociaż mogą nie istnieć przepisy przeciwko temu, dawanie sobie części zarobionych na ankietach lub reklamach jest ogólnie niemile widziane. Jeśli mod Twitch się dowie, ma całkowitą moc, aby cię zbanować zgodnie z umową licencyjną użytkownika końcowego.

Zarabianie odszkodowania

Bity Twitch to kolejny sposób, w jaki streamerzy mogą zarabiać na wynagrodzenie za dostarczanie swoim widzom treści rozrywkowych. Chociaż droga do udostępnienia ich na Twoim kanale wymaga wysiłku, świadomość, że możesz zarabiać za robienie czegoś, co kochasz, jest świetną formą motywacji. Wiedza o tym, jak włączyć bity na Twitchu, wraz z informacjami o subskrybentach, to świetne narzędzie dla tych, którzy chcą włamać się na scenę streamingową.