Jak wyeksportować zakładki z Chrome

Przy tak wielu stronach internetowych, które ludzie odwiedzają codziennie, są szanse, że znajdziesz takie, które warto zapisać. Oczywiście utrzymanie tak wielu zakładek nie stanowi problemu dla nowoczesnych przeglądarek. Co jednak stanie się z zakładkami, jeśli ponownie zainstalujesz system operacyjny na swoim komputerze lub wymienisz stary komputer na nowy?

Nie martw się, ponieważ Google Chrome ma rozwiązanie, które pozwala zachować te cenne zakładki. Chrome ma wbudowaną funkcję synchronizacji, która zapisuje wszystkie zakładki, dzięki czemu możesz z nich łatwo korzystać na dowolnym urządzeniu z przeglądarką Chrome. Jasne, ty i prawie wszyscy inni to oczywiście wiecie. Jednak od czasu do czasu mogą wystąpić problemy z manipulowaniem, wymazywaniem lub uniemożliwianiem dostępu do zsynchronizowanych zakładek.

Co więc możesz zrobić, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do zsynchronizowanych zakładek lub w jakiś sposób je zgubiłeś? Odpowiedź brzmi: zapisujesz wszystkie zakładki, eksportując je na zewnętrzne urządzenie magazynujące, takie jak pamięć USB, dysk SSD, dysk twardy, a nawet usługa w chmurze innej firmy. Za każdym razem, gdy chcesz odzyskać zakładki, wystarczy zaimportować plik do przeglądarki Chrome.

Kolejną zaletą eksportowania zakładek jest to, że można je dodać do prawie każdej przeglądarki, która akceptuje importowanie. Oto jak wykonać kopię zapasową zakładek Chrome i zaimportować je do dowolnej przeglądarki, kiedy tylko chcesz.

Jak wyeksportować zakładki w Chrome na komputerze Mac

Aby wyeksportować zakładki Chrome na komputer Mac, wykonaj poniższe czynności.

 1. otwarty "Chrom" na komputerze Mac.

 2. Kliknij „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu Chrome.

 3. Kliknij „Zakładki”.

 4. Wybierać „Menedżer zakładek”.

 5. Gdy otworzy się menu menedżera zakładek, kliknij „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) po prawej stronie pola „Przeszukaj zakładki”.

 6. Kliknij „Eksportuj zakładki do pliku HTML”.

 7. Wybierz "Lokalizacja" dla pliku eksportu i wpisz "Nazwa." Tylko upewnij się, że zostawiłeś rozszerzenie pliku „.html” na końcu nazwy pliku.

 8. Kliknij "Zapisać" przycisk, aby wyeksportować zakładki Chrome.

Powinno to automatycznie wyeksportować wszystkie zakładki Google Chrome do pliku HTML. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zawsze możesz ręcznie wyeksportować swoje zakładki Chrome. Po ich zapisaniu możesz je łatwo zaimportować do Safari, Firefox, Opera lub wielu innych przeglądarek. Możesz też zaimportować je do Chrome w dowolnym momencie na dowolnym urządzeniu.

Jak zaimportować moje zakładki Chrome z powrotem do Chrome na Macu

Jeśli chcesz zaimportować zakładki z powrotem do Google Chrome na Macu, wykonaj poniższy proces.

 1. otwarty "Chrom" na komputerze Mac.

 2. Kliknij „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) menu w prawym górnym rogu przeglądarki.

 3. Kliknij „Zakładki”.

 4. Kliknij „Menedżer zakładek”.

 5. Teraz kliknij „pionowy wielokropek” (trzy kropki w pionie) po prawej stronie pola wyszukiwania.

 6. Kliknij „Importuj zakładki”.

 7. Wyszukaj plik eksportu i kliknij "Import" kiedy będziesz gotowy.

 8. Gdy to zrobisz, Chrome zaimportuje wszystkie zakładki znajdujące się w pliku eksportu.

Jak wyeksportować zakładki w Chrome na komputerze z systemem Windows

Podobnie jak w przypadku komputerów Mac, eksportowanie zakładek Chrome jest dość proste w systemach Windows 10, 8, 8.1 i 7.

 1. otwarty „Google Chrome” w systemie Windows 10 lub starszym.

 2. Kliknij „pionowy wielokropek” (trzy kropki) w prawym górnym rogu Chrome.

 3. Wybierać „Zakładki”, następnie wybierz „Menedżer zakładek”.

 4. W menu „Menedżer zakładek” kliknij „pionowy wielokropek” (trzy kropki w pionie) — ta, która znajduje się po prawej stronie pola Wyszukaj zakładki.

 5. Wybierać „Eksportuj zakładki”.

 6. Pojawi się menu „Zapisz jako”. Przejdź do lokalizacji, do której chcesz wyeksportować swoje zakładki. Wprowadź nazwę pliku i upewnij się, że „Typ” jest ustawiony na „Dokument HTML”, następnie kliknij "Zapisać."

 7. Chrome wyeksportuje teraz wszystkie Twoje zakładki do wybranego folderu. Gdy go otworzysz, plik eksportu będzie tam.

Utrzymywanie zakładek w uniwersalnym formacie o nazwie „Dokument HTML” umożliwia łatwe importowanie ich z powrotem do przeglądarki Chrome lub dowolnej innej przeglądarki internetowej, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jak zaimportować moje zakładki Chrome z powrotem do Chrome w systemie Windows 10, 8, 8.1 i 7?

Po wyeksportowaniu zakładek Chrome w Chrome w systemie Windows możesz łatwo zaimportować je z powrotem do ponownie zainstalowanego systemu operacyjnego, nowego komputera, ponownie zainstalowanej przeglądarki Chrome lub dowolnego innego scenariusza.

 1. otwarty "Chrom" na komputerze, a następnie naciśnij przycisk „Ctrl + Shift + O” (MS Windows) na klawiaturze w tym samym czasie. Spowoduje to otwarcie "Menedżera zakładek" Chrome.

 2. Kliknij „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) menu w prawym górnym rogu strony. To ten, który jest zgodny z polem wyszukiwania.

 3. Wybierać „Importuj zakładki”.

 4. Pojawi się okno Otwórz, umożliwiające przejście do lokalizacji pliku eksportu zakładek. Gdy go znajdziesz, wybierz plik i kliknij "Otwarty" w prawym dolnym rogu okna.

 5. Rozpocznie się import, który może potrwać kilka sekund. Zależy to bezpośrednio od liczby zakładek w pliku eksportu.

Jak wyeksportować zakładki w Chrome na Chromebooku

Podobnie jak komputery z systemem Windows i Mac, Chromebooki mają również funkcje eksportu do zarządzania zakładkami.

 1. Otwórz przeglądarkę „Google Chrome”.

 2. Kliknij "menu z trzema kropkami" w prawym górnym rogu Chrome.

 3. Kliknij „Zakładki”, a następnie „Menedżer zakładek”.

 4. Kliknij "menu z trzema kropkami" w prawym górnym rogu Chrome, ale to, które jest zgodne z polem wyszukiwania (niebieska sekcja).

 5. Kliknij „Eksportuj zakładki”.

 6. Wybierz lokalizację zapisu i nazwę pliku, aby zapisać plik eksportu boomarks. Upewnij się, że zostawiłeś rozszerzenie pliku „.html” na końcu, a następnie kliknij "Zapisać" aby wyeksportować zakładki.

Jak zaimportować zakładki z powrotem do Chrome na Chromebooku

Aby zaimportować zakładki Chrome zapisane wcześniej w pliku HTML na Chromebooku, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz Chrome.

 2. Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij Zakładki, a następnie Menedżer zakładek.

 4. Teraz kliknij menu z trzema kropkami, które jest zgodne z polem wyszukiwania.

 5. Kliknij Importuj zakładki.

 6. Przejdź do lokalizacji pliku eksportu zakładek i wybierz go.

 7. Kliknij Importuj i to wszystko.

Jak wyeksportować zakładki w Chrome na Androida

Niestety nie możesz bezpośrednio eksportować zakładek w aplikacji mobilnej Google Chrome na Androida, ale nadal możesz je wyeksportować. Aby wykonać zadanie, użyj funkcji synchronizacji Chrome. Możesz także użyć aplikacji innej firmy znajdującej się w Sklepie Google Play, jeśli chcesz odizolować zakładki mobilne od reszty.

Zasadniczo zakładki Google Chrome synchronizują się między wszystkimi urządzeniami korzystającymi z przeglądarki Chrome, dlatego nie musisz koniecznie eksportować niczego na smartfonie lub tablecie, aby je uzyskać.

W przypadku każdej strony internetowej, do której dodasz zakładkę na urządzeniu mobilnym, nowy wpis pojawi się w folderze „Zakładki mobilne”, chyba że zmienisz miejsce zapisywania zakładki. Możesz również uzyskać dostęp do zakładek z komputera stacjonarnego lub laptopa. Stamtąd możesz wyeksportować swoje zakładki, które zawierają folder "Zakładki mobilne".

Jak wyeksportować zakładki Chrome na Androida za pomocą synchronizacji i komputera?

 1. otwarty "Chrom" na urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij w „pionowy wielokropek” (menu z trzema kropkami) w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierać „Ustawienia”.

 4. Stuknij w „Synchronizuj” aby otworzyć menu synchronizacji.

 5. Wybierz synchronizację wszystkiego, ustawiając suwak na "Na" pozycji lub odznacz ją i wybierz elementy do synchronizacji, zaznaczając pola. Zapewnić „Zakładki” jest zaznaczone dla obu opcji.

 6. Jeśli chcesz przywrócić zakładki po zresetowaniu telefonu lub ponownej instalacji Chrome, po prostu zaloguj się ponownie w Chrome i upewnij się, że „Synchronizuj” jest włączony. Jeśli chcesz wyeksportować zakładki mobilne, przejdź do następnego kroku.

 7. Wyjdź z Androida Chrome (opcjonalnie), a następnie przejdź do komputera z systemem Windows lub Mac i uruchom "Chrom."

 8. Kliknij na „pionowe elipsy” (menu z trzema pionowymi kropkami).

 9. Wybierać „Zakładki”.

 10. Kliknij „Menedżer zakładek”.

 11. Kliknij na „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) w niebieskiej sekcji, aby otworzyć „Bookmrks M

  enu.”

 12. Wpisz a "Nazwa" dla pliku eksportu zakładek lub pozostaw domyślny (zawiera datę). Dodaj dowolne „tagi” w razie potrzeby. Wybierz gdzie "zapisać" plik. Upewnij się, że format jest ustawiony na „Tekst HTML”. Kliknij "Zapisać" skończyć.

Teraz wyeksportowane zakładki są przechowywane w wybranej lokalizacji pod wybraną nazwą. W razie potrzeby możesz je zaimportować do dowolnej przeglądarki, w tym Chrome na komputerze PC, Mac lub Chromebooku, zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami.

Jak eksportować i importować zakładki w Chrome na iPhonie

Podobnie jak w przypadku urządzeń z Androidem, funkcje eksportowania nie istnieją w wersji Google Chrome na iOS. Oczywiście wszystkie zakładki pozostają zsynchronizowane z komputerem stacjonarnym lub laptopem. Dzięki temu możesz wybrać zestaw zakładek, których chcesz używać na swoim urządzeniu mobilnym.

Aby przełączać się między różnymi zestawami zakładek, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz Chrome na swoim iPhonie.

 2. Stuknij ikonę menu w prawym górnym rogu ekranu. To ta, która wygląda jak trzy pionowe kropki.

 3. Teraz dotknij Zakładki.

 4. Spowoduje to otwarcie listy zakładek zapisanych na iPhonie. Stuknij strzałkę wstecz w lewym górnym rogu ekranu.

 5. Teraz możesz wybierać zakładki z przeglądarek Chrome na innych urządzeniach. Wystarczy dotknąć dowolnego folderu zakładek, aby załadować ten zestaw.

Import/eksport, który działa

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się zapisywać wszystkie zakładki utworzone w Google Chrome. Niezależnie od tego, czy jest to komputer z systemem Windows, Mac czy Chromebook, na pewno żadne zakładki nie zostaną pominięte. Chociaż wersja mobilna Chrome nie zapewnia żadnych opcji importu/eksportu, synchronizacja zakładek na wszystkich urządzeniach załatwi sprawę.

Czy udało Ci się wyeksportować zakładki Chrome? Co powiesz na zaimportowanie ich do innej przeglądarki?