Jak znaleźć swój adres e-mail, jeśli go zgubiłeś lub nie pamiętasz?

Jak znaleźć swój adres e-mail, jeśli go zgubiłeś lub nie pamiętasz? Jak odzyskać konto, jeśli nie pamiętasz swojego adresu e-mail? Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, zdarza się to częściej, niż mogłoby się wydawać.

Jak znaleźć swój adres e-mail, jeśli go zgubiłeś lub nie pamiętasz?

Jako technik IT w mojej innej pracy, cały czas widuję użytkowników, którzy nie pamiętają swojego pełnego adresu e-mail. Czasami są to nowe startery lub nowe konta. Czasami jest to ktoś, kto niedawno się ożenił i właśnie zmienił nazwisko, a czasami ludzie po prostu zapominają. Choć dla niektórych zaskakujące, jeśli pomyślisz o liczbie adresów e-mail, haseł i loginów, którymi żonglujemy każdego dnia, zapomnienie jednego z nich nie jest niczym niezwykłym.

Twoim głównym wyzwaniem w przypadku zapomnienia adresu e-mail jest identyfikacja konta. Tak wiele kont będzie używać adresu e-mail jako podstawowego identyfikatora, jeśli jest to rzecz, której nie pamiętasz, będzie to trudniejsze niż w przeciwnym razie.

Istnieją dwa środki zapobiegawcze, których możesz użyć, aby temu zapobiec. Jednym z nich jest zawsze ustawianie pomocniczego adresu e-mail podczas konfigurowania nowego konta, a drugim jest użycie menedżera haseł. Oba pomogą, jeśli zapomnisz swój adres e-mail.

Adres pomocniczy

Jest jedna rzecz, którą możesz zrobić, zanim zapomnisz swój adres e-mail, a jest to ustawienie kopii zapasowej. Zwykle określany jako adres odzyskiwania, jest to opcja w przypadku większości dostawców poczty e-mail i kont internetowych. Umożliwia podanie podstawowego adresu e-mail jako loginu, ale także zapasowego adresu e-mail na wypadek, gdyby coś się stało. Dzieje się tak głównie w przypadku włamań, ale służy również jako przypomnienie, jeśli zapomnisz swojego głównego loginu.

Następnie możesz spróbować zalogować się na swój adres e-mail, wypełnić część „utracony login”, poprosić o przesłanie linku logowania na zapasowy adres e-mail i stamtąd odzyskać swój podstawowy adres e-mail.

Menedżer haseł

Menedżerowie haseł nie tylko pamiętają hasła, ale także adresy e-mail, dane konta online, formularze online i wiele więcej. Jeśli używasz go za każdym razem, gdy logujesz się do czegoś online, nigdy nie powinieneś tracić swojego adresu e-mail. Możesz go zapomnieć, ale Twój menedżer haseł zawsze będzie o tym pamiętał.

Odzyskiwanie adresu e-mail, jeśli go zgubisz lub nie pamiętasz

Jeśli nie masz dostępu do żadnego z tych środków zapobiegawczych i potrzebujesz dostępu do poczty e-mail bez adresu e-mail, Twoje opcje są ograniczone. Bezpieczeństwo poczty e-mail jest najważniejsze, a dostawcy dokładają wszelkich starań, aby chronić Twoje konta. Jednak nadal masz opcje.

Sprawdź historię swojej przeglądarki

Jeśli jesteś na komputerze, na którym ostatnio logowałeś się na swoje konto przy użyciu zapomnianego adresu e-mail, sprawdź w historii przeglądarki, czy możesz znaleźć stronę Skrzynka odbiorcza. Prawdopodobnie zostaniesz poproszony o ponowne zalogowanie, ale w niektórych przypadkach zamiast prosić o cały login, poprosi o hasło.

Jeśli masz szczęście, powinieneś zobaczyć coś w stylu „Upłynął limit czasu sesji, wprowadź ponownie hasło dla [chroniony adres e-mail]”. Outlook robi to, co przydarzyło mi się już wcześniej. Twój adres e-mail jest z przodu i na środku.

Użyj strony logowania

Każdy dostawca poczty e-mail będzie miał stronę logowania, na której możesz poprosić o odzyskanie konta. Zwykle poprosi o podanie adresu e-mail, ale często zamiast tego będzie mieć możliwość wybrania numeru telefonu. Jeśli masz skonfigurowany numer telefonu, możesz z niego korzystać.

Google to robi, Outlook to robi, Facebook to robi, Twitter to robi i wielu innych dostawców internetowych też to robi.

Gdy trafisz na stronę logowania dowolnego z nich, zobaczysz monit o podanie adresu e-mail, numeru telefonu i być może również innej opcji. Na przykład Outlook umożliwia zalogowanie się przy użyciu nazwy użytkownika Skype. Jeśli zapomnisz swój adres e-mail, w ten sposób nadal możesz uzyskać dostęp do swojego konta.

Skontaktuj się z obsługą klienta

Jedyną inną opcją, jeśli nie pamiętasz nazwy użytkownika lub powiązałeś numer telefonu, jest skontaktowanie się z dostawcą. Może to chwilę potrwać i będzie frustrującym doświadczeniem, ale jest to jedyna opcja.

Większość dostawców poczty e-mail używa botów jako pierwszej linii czatu internetowego. Następnie prawdopodobnie zostaniesz wysłany do operatora, dla którego angielski jest drugim językiem i chociaż mogą chcieć ci pomóc i być uroczymi ludźmi, komunikacja jest wyzwaniem. Jednak zwykle jest to jedyna opcja z tego miejsca.

Zapobieganie naprawdę jest kluczem. Jeśli nie możesz znaleźć swojego adresu e-mail lub jeśli go zgubisz lub nie pamiętasz, Twoje opcje są ograniczone do zachowania bezpieczeństwa konta. Chociaż może to być dla Ciebie frustrujące, te procedury bezpieczeństwa mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Twojego konta.

Znacznie lepiej jest wcześniej powiązać numer telefonu, ustawić adres pomocniczy i skorzystać z menedżera haseł. W ten sposób nie ma znaczenia, ile rzeczy zapomnisz, zawsze jest sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz.