Jak uzyskać adres e-mail telefonu komórkowego?

wiadomość tekstowaNiezależnie od tego, czy masz smartfon, czy telefon z internetem (czyli „zwykły” lub „głupek”), według mojej najlepszej wiedzy każdy telefon komórkowy ma możliwość wysyłania wiadomości tekstowych – nawet jeśli masz tani, tani, dostępny z półki telefon na kartę kupiony od sklep spożywczy.

Jak uzyskać adres e-mail telefonu komórkowego?

Kluczem do poznania adresu e-mail telefonu komórkowego jest znajomość jego bramy SMS (prosta usługa przesyłania wiadomości). Kiedy już to wiesz, możesz wysłać do siebie testową wiadomość tekstową, a jeśli telefon ją odbierze, znasz adres e-mail telefonu.

Bardzo obszerna lista wszystkich bramek SMS znajduje się tutaj:

//pl.wikipedia.org/wiki/List_of_SMS_gateways

I tak, wymienia je dla prawie każdego przewoźnika na świecie.

Uwagi dotyczące MMS-ów

Zauważysz, że niektórzy operatorzy mają adresy SMS i MMS. Różnica między SMS-em a MMS-em polega na tym, że MMS może obsługiwać takie rzeczy, jak załączone zdjęcia, podczas gdy SMS to tylko zwykły tekst. Jeśli Twój telefon obsługuje wiadomości MMS, przed wypróbowaniem zapoznaj się z uwagami, aby sprawdzić, czy są jakieś wymagania wstępne, aby z niego korzystać.

Uwagi dotyczące wysyłania wiadomości na adresy SMS z tradycyjnej poczty

Musisz pamiętać, że SMS to zwykły tekst i ma limit 160 znaków. Wysyłając wiadomość e-mail na adres SMS, nie używaj podpisu wiadomości e-mail i, jeśli to możliwe, wysyłaj bez jakiegokolwiek formatowania tekstu.

Hotmail i Yahoo! Mail na szczęście sprawia, że ​​jest to dość łatwe.

Podczas tworzenia wiadomości e-mail na adres SMS w Hotmail wybierz Zwykły tekst, a następnie napisz wiadomość:

obraz

W Yahoo! Mail, zobaczysz link Przełącz na zwykły tekst po prawej stronie podczas tworzenia wiadomości e-mail:

obraz

Co się stanie, jeśli przez pomyłkę wyślesz sformatowany/sformatowany tekst do wiadomości SMS?

Istnieje szansa, że ​​wiadomość nie zostanie wysłana lub zostanie wysłana, ale odbiorca otrzyma tylko kilka śmieci.

Potrzebujesz szybkiego licznika znaków, aby nie przekroczyć 160?

Żaden problem. Dodaj tę stronę do zakładek: www.lettercount.com

Wpisz tam swoją wiadomość i naciśnij przycisk "Policz znaki", a następnie skopiuj / wklej tekst do wiadomości e-mail.

Jakie są zalety wysyłania wiadomości SMS w ten sposób?

Prawdą jest, że większość głównych systemów poczty internetowej ma możliwość bezpośredniego wysyłania wiadomości SMS na telefony, jednak nie działa to u wszystkich operatorów. Z drugiej strony na prawdziwy adres e-mail zawsze może zostać wysłana wiadomość.

W przypadku większości głównych systemów poczty internetowej wiadomości SMS są traktowane dokładnie tak samo, jak wiadomości błyskawiczne, co oznacza, że ​​historia rozmów zwykle nie jest przechowywana. W przypadku tradycyjnych adresów wszystkie otrzymane wiadomości są zachowywane, a wszystkie wysłane wiadomości są umieszczane w folderze Wysłane, aby ułatwić późniejszy dostęp do historii konwersacji.

Jakie są zalety znajomości tych informacji?

Jeśli nienawidzisz SMS-ów, ale znasz ludzi, którzy „żyją przez telefon komórkowy”, że tak powiem, teraz masz sposób komunikowania się z nimi za pomocą wygodnej metody pisania, jak na prawdziwej klawiaturze.

Jeśli lubisz SMS-y i chcesz pozostać w kontakcie z osobami, które nie wysyłają SMS-ów, możesz podać im adres e-mail swojego telefonu komórkowego i poinformować ich o ograniczeniach (tylko w krótkich wiadomościach, bez podpisu w wiadomości e-mail itp.)

Niektórzy szefowie nie lubią widzieć ludzi „bawiących się” telefonami komórkowymi, ale nie obchodzi mnie, czy korzystasz z poczty e-mail, ponieważ przynajmniej wygląda to na rzeczywistą pracę. Tak, to prawda, że ​​cała poczta wysyłana przez firmowy system pocztowy jest monitorowana, ale administrator poczty IT nie będzie się przejmował, ponieważ są to bardzo krótkie wiadomości tekstowe, które w ogóle nie obciążają sieci. Zaleca się jednak, aby nie wysyłać/odbierać niczego zbyt osobistego, aby być po bezpiecznej stronie. Pamiętaj również, że istnieje niewielka szansa, że ​​system pocztowy Twojej firmy może blokować adresy SMS. Wątpliwe, żeby tak było, ale jeśli wiadomości nie przychodzą, można bezpiecznie założyć, że adresowanie SMS-ów jest niedozwolone z jakiegokolwiek powodu.

Czy dobrze jest „poznać SMS-y”?

Absolutnie.

Telefony komórkowe są szalenie popularne i każdy ma taki telefon, ale nie każdy ma smartfon lub telefon obsługujący wiadomości multimedialne. SMS w postaci zwykłego tekstu działa na każdym telefonie komórkowym w dowolnym miejscu na świecie, zużywa znacznie mniej przepustowości łącza i ma solidną historię niezawodności.

W końcu wszyscy będziemy używać telefonów obsługujących inteligentne funkcje, ale nie stanie się to przez długi czas. Na chwilę obecną SMS jest nadal numerem 1 w wysyłaniu wiadomości w sieciach bezprzewodowych.