Jak dołączyć do klanu w WarFrame?

Warframe to bardzo popularna strzelanka RPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Przy dużej liczbie graczy w grze, wielu z nich połączyło siły, aby cieszyć się grą i pomagać sobie nawzajem w misjach. Grupy te są znane w Warframe jako Klany.

Jak dołączyć do klanu w WarFrame?

Klany oferują graczom wiele korzyści, a dołączenie do jednego jest raczej łatwe. W tym artykule pokażemy, jak dołączyć do klanu w Warframe, a nawet stworzyć własny.

Jak dołączyć do klanu w Warframe?

Dołączenie do klanu jest tak proste, jak przyjęcie zaproszenia. Przedstawiciel klanu musi tylko wysłać ci zaproszenie, a po zaakceptowaniu zostaniesz dodany do listy.

Przedstawiciele klanów zwykle kręcą się w pobliżu zakładki Rekrutacja na ekranie czatu. Możesz po prostu wpisać „Klan WTJ” lub „LFC”, aby zwrócić ich uwagę. Terminy oznaczają odpowiednio chęć dołączenia i szukanie klanu.

Chociaż technicznie nie ma wymogu rangi mistrzowskiej, aby zostać zaproszonym do klanu, wiele klanów ma własne warunki, aby zostać zaakceptowanym. Zwykle lepiej jest zdobyć 5 rangę mistrzostwa, aby móc przyczynić się do rozwoju klanu, ale nie jest to twarda i szybka zasada.

Wiadomości z zaproszeniem pojawią się w Twojej skrzynce odbiorczej. Możesz uzyskać do nich dostęp, otwierając menu główne, klikając „Komunikacja”, a następnie „Skrzynka odbiorcza”. Gdy zaakceptujesz zaproszenie, udaj się do swojej odlewni i znajdź schemat klucza Dojo, aby uzyskać dostęp do klanu Dojo. Schemat jest przedmiotem jednorazowego użytku, ale po zrobieniu klucza pozostaje w twoim ekwipunku. Jeśli opuścisz klan, klucz zostanie automatycznie zniszczony. Dołączenie do nowego klanu da ci nowy klucz.

Klucz Dojo kosztuje 1500 kredytów i wymaga do zbudowania 1 Morphic, 500 Polymer Bundles i 500 Ferrites. Budowa klucza zajmie 12 godzin, ale możesz przyspieszyć budowę, używając 10 Platyn.

Jak stworzyć klan w Warframe?

Jeśli chcesz zbudować własny klan, przejdź do menu głównego. Nawet Tenno rangi mistrzowskiej 0 może tworzyć klany, a to świetny sposób na grę z ludźmi, których już znasz.

Tworzenie klanu

Aby stworzyć klan, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz menu główne.

 2. Kliknij „Komunikacja”.

 3. Kliknij „Klan”.

 4. Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem klanu, będziesz mieć możliwość założenia własnego klanu lub dowiedzenia się o klanach. Kliknij „Załóż własny klan”.

 5. Wpisz nazwę swojego klanu, a następnie kliknij „OK”.

Po utworzeniu otwórz stronę klanu, aby uzyskać informacje o swoim klanie. Po prawej stronie znajdziesz swoją rangę klanu, ilość powinowactwa klanu potrzebną do przejścia do następnej rangi, wszystkie aktywne sesje, wejście do Dojo klanu oraz dziennik klanu. Po lewej stronie zobaczysz listę wszystkich członków klanu.

Jeśli nie utworzyłeś klucza do Dojo, kliknięcie „Wejdź do Dojo klanu” automatycznie utworzy go w Twojej odlewni. Jak już wspomniano, kosztuje 1500 kredytów i wymaga do zbudowania 1 Morfika, 500 Paczek Polimerowych i 500 Ferrytów. Budowa zajmie 12 godzin, ale możesz się spieszyć, płacąc 10 Platyn.

Jak zaprosić ludzi do swojego klanu w Warframe?

Jeśli utworzyłeś swój klan lub jesteś przedstawicielem klanu szukającym nowych członków, możesz rekrutować, wysyłając zaproszenia do dołączenia. Można to zrobić na dwa sposoby:

A. Zaproszenie przez Chatroom

 1. Otwórz Chatbox w lewym dolnym rogu ekranu. Domyślny klucz dla komputera to „T”. W przypadku konsol jest to Opcje + L2 na PS4, Menu + lewy spust na Xbox i Menu + ZL na Nintendo Switch.

 2. Znajdź nazwę gracza, którego chcesz zaprosić, i kliknij na nią. Na PS4 naciśnij „X” na Xbox, naciśnij „A”. na Nintendo Switch naciśnij „B”.

 3. Z rozwijanej listy wybierz „Zaproś do klanu”.

 4. Poczekaj, aż zaakceptują.

B. Z ekranu zarządzania klanem.

 1. Otwórz menu główne.

 2. Wybierz Komunikacja.

 3. Wybierz klan.

 4. W prawym dolnym rogu ekranu kliknij „Zarządzanie klanem”.

 5. Kliknij „Zaproś”.

 6. Wpisz imię gracza.

 7. Kliknij „OK”.
 8. Poczekaj, aż zaakceptują.

Zarządzanie klanem Warframe

Jeśli masz wystarczająco dużo uprawnień klanowych, możesz wykonywać wiele czynności związanych z zarządzaniem klanem, aby usprawnić organizację klanu. Przypisywanie hierarchii i ról różnym członkom jasno pokazuje, kto może zaangażować się w jaką działalność klanową. Te hierarchie i różne role są następujące:

Hierarchia członków

Klan ma osiem dostępnych hierarchii lub pozycji. To nie jest dokładnie pokazanie rangi, ale raczej przypisanie ról. Osoba, która tworzy klan, otrzymuje tytuł „Władcy Założycieli” i domyślnie ma odblokowane wszystkie role. Każdy z rolą „Awans” lub „Regulator” może przypisywać role innym członkom aż do ich rangi. Role są następujące:

 • Linijka — może przypisywać/usuwać uprawnienia.
 • Rekruter – może zapraszać ludzi do klanu.
 • Regulator – może usunąć graczy niższej rangi.
 • Awans — umożliwia graczowi awansowanie innych osób poniżej ich rangi na pozycję mniejszą lub równą jego własnej.
 • Architekt – może niszczyć lub budować pokoje i dekoracje w Dojo.
 • Dekorator Dojo — może tworzyć lub usuwać tylko dekoracje Dojo.
 • Skarbnik – może używać sklepów Krypty Klanu do finansowania badań, pomieszczeń Dojo i dekoracji. Może również dostosować stawkę podatku klanowego.
 • Tech – może kolejkować badania, aby członkowie klanu mogli je finansować.
 • Taktyk – może ustawić w kolejce Solar Rails w laboratorium Orokin i rozmieścić je w całym Układzie Słonecznym.
 • Moderator czatu – pozwala graczowi wyrzucić lub zawiesić kogoś na czacie klanu.
 • Herald — może edytować lub tworzyć Wiadomość dnia.
 • Fabrykator – pozwala graczowi na replikację technologii klanowej.

Założyciel i Warlord mają domyślnie wszystkie role i nie można ich usunąć. W razie potrzeby można dostosować role pozostałych sześciu rang.

Zdobywanie powinowactwa do klanu

Przynależność do klanu to zasób, który określa rangę klanu. Im więcej zdobędziesz powinowactwa, tym wyższa będzie ranga klanu. Biegłość klanową zdobywa się, budując pokoje i dekoracje w Dojo lub kończąc badania. Ilość powinowactwa, jaką da budowanie pokoju lub dekoracji, będzie wymieniona w menu budowy tego konkretnego pokoju.

Każdy poziom klanu ma dziewięć rang, które dadzą ci Endo za każdym razem, gdy podniesiesz rangę. Mając w sumie pięć poziomów, z dziewięcioma rangami każdy, możesz mieć 45 awansów i dostęp do tysięcy Endo. Zajmie to oczywiście dużo czasu i poświęcenia zarówno od Ciebie, jak i od członków Twojego klanu.

Wstąpienie klanu

Kiedy klan zdobędzie wystarczające powinowactwo, aby wspiąć się na kolejną rangę, członek z rolą dekoratora lub architekta może zbudować Ołtarz Wzniesienia, aby podnieść rangę klanu. Liczba członków wymaganych do rozpoczęcia ceremonii zmienia się w zależności od poziomu klanu. Są to:

 • Duch: jeden członek
 • Cień: pięciu członków
 • Burza: 15 członków
 • Góra: 30 członków
 • Księżyc: 50 członków.

Po aktywacji ceremonia wniebowstąpienia trwa trzy dni, podczas których członkowie klanu mogą odebrać Endo z ceremonii. Nagrody Endo na poziom to poziom x 1000. Tak więc wyniesienie na poziomie 1 da 1000 Endo, a wyniesienie na poziomie 2 da 2000 i tak dalej.

Poziomy Klanu Warframe

Klany mają różne poziomy, które mogą wskazywać, jak duży jest w rzeczywistości klan. Jest to jednak trochę miecz obosieczny, ponieważ im wyższy jest poziom klanu, tym więcej zasobów potrzeba do ukończenia badań oraz budowy pokoi i dekoracji. Służy jako sposób na wyrównanie pola pod względem awansu między dużymi i małymi klanami.

Poziomy są następujące:

 • Poziom 1: Duch – Maksymalnie 10 członków, nie są wymagane koszary, mnożnik zasobów x 1.
 • Poziom 2: Cień – Maksymalnie 30 członków, wymagane koszary Cienia, mnożnik zasobów x 3.
 • Poziom 3: Burza – Maksymalnie 100 członków, wymagane Koszary Burzy, mnożnik zasobów x 10.
 • Poziom 4: Góra – Maksymalnie 300 członków, wymagane koszary górskie, mnożnik zasobów x 30.
 • Poziom 5: Księżyc – Maksymalnie 1000 członków, wymagane koszary księżycowe, mnożnik zasobów x 100.

Poziom klanu można ulepszyć, tworząc koszary wymagane dla tego poziomu. Klan może zostać zmniejszony w przypadku utraty aktywnego członkostwa, co utrudnia finansowanie badań, ale nie można zmniejszyć rozmiaru podczas wydarzenia

Dodatkowe często zadawane pytania

Jakie są korzyści z dołączenia do klanu Warframe?

Poza wsparciem innych graczy, dołączenie do klanu daje ci dostęp do klanowego Dojo. Odblokowuje to wiele schematów, Warframe'ów i zasobów, które można znaleźć tylko w Dojo Klanu. Zyskujesz również możliwość dołączenia do wydarzeń klanowych, co nieco ułatwia ciągły grind.

Jak zaprosić ludzi do swojego klanu w Warframe?

Jak wskazano w instrukcjach podanych powyżej, możesz wysyłać zaproszenia za pośrednictwem okna czatu lub wpisując imię gracza w wiadomości z zaproszeniem. Pamiętaj, że tylko członkowie klanu z rolą Rekrutera mogą zapraszać inne osoby.

Jak dołączyć do klanu na Discordzie?

Warframe ma własną społeczność Discord, która zawiera listę tysięcy klanów, do których możesz dołączyć. Jeśli masz zainstalowany Discord, po prostu przejdź do strony Discord Warframe, a następnie otwórz zakładkę „Rekrutacja klanu”, aby znaleźć aktywny wątek. Zostaw wiadomość ze swoją nazwą w grze, a jeśli przedstawiciel klanu zaakceptuje twoje zgłoszenie, może wysłać zaproszenie do twojej skrzynki odbiorczej.

Co robi Klanowe Dojo w Warframe?

Klanowe Dojo służy jako swego rodzaju kwatera główna dla członków klanu. Zawiera również różne zasoby ekskluzywne dla klanu, laboratoria badawcze i centra handlowe, które zostały odblokowane dla twojego konkretnego klanu. Jeśli dany obiekt klanowy został odblokowany, będzie dostępny w Dojo klanu.

Jak zdobyć dobry klan w Warframe?

O ile nie jesteś w klanie z ludźmi, których znasz w prawdziwym życiu, nie ma gwarancji, że dołączysz do dobrego klanu, czy nie. Nawet klan, który utworzyłeś sam, może skończyć z kiepskimi jabłkami, zwłaszcza jeśli rekrutujesz członków anonimowo.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy jesteś w dobrym klanie, jest pozostanie przez jakiś czas i zobaczenie, jak pomocni są członkowie. Dobry klan przyczynia się do zadowolenia z twojej gry, a jeśli ci się to nie podoba, być może nadszedł czas, aby odejść.

Wspólny cel

Warframe to gra online, która pozwala graczom na interakcję i pomaganie sobie nawzajem w misjach. Dołączenie do klanu lub tworzenie własnego daje innym ludziom wspólny cel. Bieganie i strzelanie przez Układ Słoneczny jest zawsze przyjemniejsze z grupą przyjaciół.

Czy znasz inne sposoby dołączenia do klanu w Warframe? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.