Jak wyrzucić ludzi z Netflix

Udostępnianie konta w serwisie Netflix to świetny sposób na budowanie bliższych relacji ze znajomymi, rodziną i sąsiadami. To także świetny sposób na oglądanie ulubionych programów Netflix bez konieczności płacenia za subskrypcję.

Ale co się stanie, gdy wrócisz do domu z pracy, zrzucisz buty, zjesz coś do jedzenia i odpalisz Netflix, tylko po to, by powitać Cię komunikatem o błędzie z informacją, że zbyt wiele osób korzysta z Twojego konta Netflix? Albo co zrobisz, jeśli zauważysz podejrzaną aktywność na swoim koncie Netflix?

Przyjrzyjmy się, jak możesz wyrzucić innych użytkowników z konta Netflix. (Po pierwsze, czy jesteś pewien, że ktoś jest na piggybacking? Sprawdź nasz artykuł o wykrywaniu intruzów z Netflix.)

Jak mogę sprawdzić, jakie urządzenia korzystają z mojego serwisu Netflix?

Jeśli ciekawi Cię, kto dokładnie korzysta z Twojego konta, Netflix ułatwia sprawdzenie adresu IP i lokalizacji innych użytkowników na Twoim koncie.

Istnieje opcja o nazwie „Ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia” w „Ustawieniach”. Pokazuje, jakie inne urządzenia uzyskały dostęp do Twojego konta Netflix, kiedy się logowały i skąd uzyskały dostęp do Twojego konta.

Jeśli zobaczysz link tekstowy „Zobacz ostatni dostęp do konta” u góry swojej aktywności związanej z oglądaniem, wybierz go. Pokaże Ci, jakie urządzenia i kiedy używały Twojego konta Netflix. Zawiera również adres IP, ale typ urządzenia jest zwykle bardziej przydatny.

Powinieneś być w stanie określić, który członek rodziny lub współlokator korzysta z Twojego konta, na podstawie typu urządzenia, z którego korzysta, aby uzyskać do niego dostęp.

Jeśli nie widzisz opcji „Zobacz ostatni dostęp do konta” lub „Ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia”, musisz przejrzeć historię oglądania, aby znaleźć wszystko, czego ostatnio nie oglądałeś. Jeśli widzisz wiele wpisów dla Korona i wiesz, że go nie oglądałeś, teraz wiesz, że ktoś inny korzysta z Twojego konta.

Wreszcie, jeśli zauważysz, że ktoś zalogował się na Twoje konto na przykład z Maine, ale nie znasz nikogo, kto tam mieszka, oznacza to, że Twoje konto mogło zostać naruszone. (Pamiętaj jednak, aby skontaktować się ze znajomymi, ponieważ mogą po prostu korzystać z VPN.)

Jak wykopać kogoś z mojego konta Netflix?

Jeśli ktoś korzysta z Twojego konta bez Twojej zgody lub po prostu masz dość tego, że inne osoby się z Ciebie wyśmiewają, musisz podjąć kroki, aby wyrzucić innych użytkowników z Twojego konta.

Istnieją trzy sposoby na wyrzucenie ludzi z serwisu Netflix:

  • Odwiedź ich miejsce zamieszkania, podnieś pilota, wstrzymaj ich pokaz w trakcie transmisji i wyloguj ich z aplikacji.
  • Usuń ich profil.
  • Wyloguj wszystkich użytkowników z Netflix i zmień hasło do konta.

Nasz dział prawny rozmawiał z nami dość stanowczo o zaleceniu pierwszej opcji, więc teraz mamy obowiązek powiedzieć, że realizacja takiego planu jest „nierozsądna” i „niepotrzebnie konfrontacyjna”.

W związku z tym będą tutaj wyświetlane tylko instrukcje dotyczące drugiej i trzeciej opcji.

Laptop Netflix

Usuń ich profil

Na szczęście Netflix umożliwia usuwanie profili (z wyjątkiem profilu głównego). Może to być sposobem na pozbycie się irytującego bałaganu lub podpowiedzieć swojemu znajomemu, jak za darmo ma własne konto. Bez względu na powód, oto jak usunąć profil w Netflix:

Otwórz Netflix w swojej przeglądarce internetowej.

Po zalogowaniu kliknij „Zarządzaj profilami”.

Kliknij ikonę pióra w profilu, który chcesz usunąć.

Kliknij „Usuń profil”.

Pamiętaj, że nie wyloguje ich to z Twojego konta. Po prostu usunie ich osobisty profil, ale nadal będą mogli korzystać z dowolnego innego profilu na Twoim koncie.

Spowoduje to jednak usunięcie całej ich historii oglądania, w tym treści, które obecnie oglądają. Tak więc, jeśli mają już siedem sezonów w długotrwałym serialu, takim jak Prawo i porządek, będą mieli trudności z znalezieniem miejsca, w którym przerwali i dlatego mogą z własnej woli ruszyć dalej.

Wyloguj wszystkich użytkowników

Jeśli Twój znajomy nie otrzymał podpowiedzi lub ktoś jest na Twoim koncie i nie chcesz, aby miał do niego dostęp, musisz wylogować wszystkich użytkowników. Niestety Netflix nie pozwala nam wylogować się tylko z jednego urządzenia (jak większość usług subskrypcyjnych). Musisz więc wylogować wszystkich jednocześnie.

Oto jak wylogować się ze wszystkich urządzeń z konta Netflix:

Wybierz „Wyloguj się ze wszystkich urządzeń” w Ustawieniach na ekranie Konto.

Wybierz „Zmień hasło” u góry w sekcji Członkostwo i rozliczenia.

Zmień hasło.

Zaloguj się do serwisu Netflix, używając nowego hasła.

Każdy, kto korzystał z alokacji urządzenia Netflix, zostanie wylogowany z aplikacji. Należy jednak zauważyć, że może to nie być natychmiastowe.

W niektórych przypadkach wyrzucenie wszystkich może zająć godziny, a nawet dni. Zmieniając hasło natychmiast, nie będą mogli się ponownie zalogować, a Ty będziesz mógł objadać się tak często, jak chcesz. Po prostu poinformuj wszystkich uprawnionych użytkowników swojego konta o nowym haśle.

Często Zadawane Pytania

Na wypadek, gdybyś nie znalazł odpowiedzi, których szukałeś powyżej, mamy dla Ciebie więcej informacji!

Czy mogę usunąć tylko jedno urządzenie?

Niestety nie. Netflix nie ma opcji usunięcia tylko jednego urządzenia ani nie ma możliwości trwałego usunięcia adresu IP.

Ktoś nadal uzyskuje dostęp do mojego konta po zmianie hasła. Co się dzieje?

Jeśli ktoś uzyskuje dostęp do Twojego konta, mimo że definitywnie zmieniłeś hasło, prawdopodobnie ma dostęp do Twojego adresu e-mail lub zaktualizował Twój adres e-mail w Twoim profilu Netflix.u003cbru003eu003cbru003eZmień hasło do poczty e-mail lub całkowicie zaktualizuj informacje w profilu.

Czy Netflix ma 2FA?

Nie. Firma musi jeszcze wydać uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla bezpiecznego logowania. To kolejny powód, dla którego musisz wykonać powyższe kroki, aby niechciani goście nie mogli przesyłać strumieniowo Twojego konta Netflix.

Wylogowałem się ze wszystkich urządzeń, ale ktoś nadal przesyła strumieniowo. Czemu?

Oficjalne słowo Netflix z lutego 2021 r. mówi, że minie godzinę, zanim wszystkie urządzenia odczują efekt wylogowania. To spora poprawa w porównaniu z ośmioma godzinami, jakie zajęło mi to do tej pory. u003cbru003eu003cbru003eJeśli zauważysz, że ktoś nadal jest zalogowany, skontaktuj się z zespołem u003ca href=u0022//help.netflix.com/enu0022u003eNetflix Supportu003c/au003e, aby uzyskać dalszą pomoc.

Moje konto Netflix ciągle mnie wylogowuje. Czemu?

Jest to prawdopodobnie wskaźnik niepożądanego intruza na Twoim koncie. Jeśli ktoś inny zna Twoją nazwę użytkownika i hasło, może z łatwością wykonać powyższe kroki, aby wylogować się ze wszystkich urządzeń.u003cbru003eu003cbru003eJeśli wylogujesz się z serwisu Netflix, zaktualizuj hasło i być może zmień adres e-mail. Może to być coś więcej niż zwykła irytacja, dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć swoje konto.

Końcowe przemyślenia

Udostępnianie konta jest powodem, dla którego wiele osób może cieszyć się ulubionymi programami i filmami Netflix, ale może to być bardzo frustrujące, gdy zbyt wiele osób korzysta z Twojego konta i uniemożliwia Ci oglądanie. Czasami jedynym rozwiązaniem jest wyrzucenie wszystkich z konta.

Ostatecznie to Twoje konto i Ty płacisz, więc od Ciebie zależy, jak nim zarządzasz.