Jak słuchać Audible na komputerze?

Audible to jedna z najlepszych międzynarodowych usług subskrypcji audiobooków. Mają nie tylko obszerną bibliotekę książek, podcastów i innych materiałów audio, ale także dostarczają oryginalne treści.

Jak słuchać Audible na komputerze?

Jeśli masz członkostwo Audible, być może przyzwyczaiłeś się do słuchania audiobooków na urządzeniu mobilnym, gdy jesteś poza domem. Ale kiedy jesteś w domu, słuchanie książki na komputerze może być o wiele wygodniejsze.

Na szczęście Audible oferuje tę opcję swoim użytkownikom. W tym artykule wyjaśnimy, jak słuchać Audible na komputerze i odpowiedzieć na wszystkie typowe pytania związane z tym tematem.

Jak słuchać Audible na PC

Po pierwsze, musisz mieć członkostwo Audible. Należy również pamiętać, że metoda, której użyjesz do słuchania świetnej książki Audible na komputerze, będzie zależeć od systemu operacyjnego komputera.

Dobrą wiadomością jest to, że Audible pomyślał o prawie wszystkich typach użytkowników i stale aktualizuje sposoby, w jakie mogą słuchać materiałów audio.

Jak słuchać Audible w systemie Windows

Jeśli Twój komputer działa w systemie Windows 10, możesz słuchać Audible, pobierając bezpłatną aplikację ze sklepu Microsoft Store. Jest to oficjalna aplikacja Audible dla systemu Windows 10, która pozwoli Ci łatwo zsynchronizować wszystkie zakładki Audible, notatki i wszystko inne z innych urządzeń, których używasz do słuchania książek.

Aplikacja zapewnia nawigację po rozdziałach, pozwala zarządzać biblioteką i może zmieniać prędkość słuchania. Działa dokładnie tak samo, jak aplikacje mobilne. Możesz słuchać jej przez Wi-Fi lub w trybie offline, a także możesz wybrać tryb ciemny lub jasny.

Po pobraniu aplikacji zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Audible. Jeśli go nie masz, możesz również utworzyć konto w aplikacji Audible. Następnie znajdziesz aplikację w menu Start i możesz utworzyć skrót na pulpicie.

Inną opcją jest pobranie aplikacji AudibleSync dla systemu Windows 10 ze strony internetowej Audible. Umożliwi to pobieranie plików AAX bezpośrednio na komputer, które można odtwarzać w trybie offline w obsługującym go odtwarzaczu multimedialnym. Będziesz mieć również możliwość przekonwertowania rozszerzenia pliku AAX na MP3 i odtworzenia go na dowolnym odtwarzaczu multimedialnym Windows.

Niestety żadna z tych aplikacji nie obsługuje systemu Windows 8.1 ani 7. Możesz mieć szczęście ze znalezieniem starej wersji programu Audible Download Manager online i używaniem jej do odtwarzania audiobooków. To oprogramowanie ma uproszczony interfejs, ale może załatwić sprawę, jeśli nie potrzebujesz żadnych dodatkowych funkcji.

Jak słuchać Audible na macOS?

Jeśli chodzi o słuchanie ulubionych książek Audible w systemie macOS, najprostszym sposobem jest skorzystanie z aplikacji Apple Books.

Możesz go pobrać stąd na swój komputer, jeśli jeszcze go nie masz. Pamiętaj, że jest to dostępne dla wersji macOS 10.15 Catalina i nowszych. Starsze wersje systemu macOS mogą używać iTunes do uzyskiwania dostępu do książek Audible w trybie offline. Jeśli używasz macOS, wszystko, co musisz zrobić, to:

  1. Zaloguj się na swoje konto Audible w Internecie.

  2. Przejdź do swojej „Biblioteki”.

  3. Wybierz tytuł, którego chcesz posłuchać i kliknij „Pobierz” po prawej stronie.
  4. Gdy książka zostanie pobrana, kliknij ją, a uruchomi się z iTunes lub Apple Books.

Notatka: Jeśli po raz pierwszy pobierasz audiobooka Audible do Apple Books, musisz najpierw autoryzować swoje konto.

Oto jak to zrobić:

  1. Otwórz Apple Books i wybierz „Sklep”.
  2. Wybierz „Uprawnienia”, a następnie „Autoryzuj ten komputer”.
  3. Gdy pojawi się wyskakujące okienko, kliknij „Tak”.
  4. Zaloguj się za pomocą swoich danych Audible.
  5. Teraz wybierz „Plik”, a następnie „Dodaj do biblioteki”.
  6. Znajdź plik audiobooka na swoim komputerze i kliknij go.

Apple Books i iTunes to świetne sposoby na słuchanie audiobooków w trybie offline, ale nie mają pełnych funkcji, które można znaleźć w aplikacji mobilnej iOS Audible.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak odtworzyć plik AAX na moim komputerze?

AAX to skrót od Audible Enhanced Audiobook i jest to rozszerzenie pliku zaprojektowane przez Audible. Pliki te zawierają dźwięk, linki, obrazy, filmy i oś czasu. Po pobraniu pliku AAX na komputer z systemem Windows lub macOS wystarczy go kliknąć, aby rozpocząć odtwarzanie.

Ale potrzebujesz odtwarzacza multimedialnego, który obsługuje to rozszerzenie pliku. Użytkownicy komputerów Mac nie będą mieli z tym problemu, ponieważ Apple Books i iTunes obsługują AAX. Użytkownicy systemu Windows mogą również korzystać z iTunes. Niektóre starsze wersje programu Windows Media Player obsługują również pliki AAX.

Jeśli jednak masz inny typ odtwarzacza multimedialnego na swoim komputerze z systemem Windows, może być konieczne przekonwertowanie pliku AAX na inny format pliku, na przykład MP3. W tym celu możesz użyć jednego z konwerterów plików audio online. Proces jest zwykle szybki, a następnie możesz odtwarzać audiobooka na wybranym odtwarzaczu multimedialnym.

2. Jak mogę słuchać Audible za pomocą urządzenia Sonos?

Sonos to jeden z najlepszych domowych systemów audio z wysokiej jakości głośnikami i obszerną biblioteką strumieniową. Możesz go używać do Spotify, Pandory, a nawet Audible.

Aby cieszyć się słuchaniem audiobooka o doskonałej jakości dźwięku z Sonos, najpierw musisz pobrać zarówno Sonos, jak i aplikację Audible na swoje urządzenie mobilne.

Aplikację Sonos na iOS znajdziesz tutaj, a aplikację na Androida znajdziesz tutaj. Możesz pobrać najnowszą wersję Audible na iOS tutaj i Androida tutaj.

Następnie musisz upewnić się, że głośniki Sonos są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej, co Twoje urządzenie mobilne. Następnie wykonaj następujące kroki:

• Otwórz Audible i przejdź do „Biblioteki”.

• Wybierz książkę audio, którą chcesz odtwarzać w Sonos.

• Na ekranie „Odtwarzacz” wybierz „Połącz z urządzeniem”.

• Wybierz Sonos z listy urządzeń.

Przy pierwszym podłączeniu tych urządzeń będziesz musiał autoryzować swoje konto Audible. Kiedy nadejdzie czas na odtworzenie audiobooka, zostaniesz poproszony o wybranie „Zgadzam się” w celu autoryzacji.

Jeśli jest już autoryzowany, wystarczy wybrać pomieszczenie, w którym Audible ma odtworzyć książkę.

3. Jak słuchać audiobooków na moim komputerze?

Istnieje kilka sposobów słuchania audiobooków na komputerze, w zależności od używanego systemu operacyjnego. Wyjaśnienie znajdziesz w powyższych sekcjach.

Istnieje jednak jeden sposób na słuchanie audiobooków na komputerze bez konieczności pobierania jakichkolwiek aplikacji na komputer. Ta opcja jest dostępna w Audible Cloud Player.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to odtwarzacz w chmurze i można go używać w dowolnej przeglądarce na komputerze. Zasadniczo jest to odtwarzacz, który umożliwia strumieniowe przesyłanie audiobooków Audible na komputer.

Gdy zalogujesz się na swoje konto Audible w Internecie i przejdziesz do swojej biblioteki, obok tytułu zobaczysz opcję „Słuchaj teraz”. Klikając go, uruchomisz Audible Cloud Player w nowym oknie.

Notatka: Ta opcja jest dostępna tylko w przypadku przesyłania strumieniowego online, więc do jej działania potrzebne jest stabilne połączenie internetowe. Nie ma trybu offline.

4. Czy możesz słuchać Audible na dowolnym komputerze?

Odpowiedź brzmi tak. Możesz słuchać Audible na kilka różnych sposobów na dowolnym komputerze, w tym na komputerze stacjonarnym i laptopie.

Aby pobrać aplikacje i audiobooki na komputer, musisz przynajmniej tymczasowo mieć połączenie z Internetem. Aby korzystać z Audible Cloud Player do słuchania audiobooków, musisz mieć połączenie z Internetem.

5. Jak grać w Audible?

Audible jest kompatybilny z wieloma urządzeniami. Najczęstszym sposobem, w jaki użytkownicy słuchają Audible, jest aplikacja mobilna na smartfonie lub tablecie. Ale możesz grać w Audible na Kindle lub Alexa.

Możesz nawet słuchać Audible w aplikacji Waze w samochodzie, przechodząc do Ustawienia>Odtwarzacz audio>Twoje aplikacje i wybierając Audible. Pamiętaj jednak, aby najpierw mieć go na swoim urządzeniu mobilnym. Wreszcie, zawsze możesz grać w Audible na swoim komputerze.

6. Czy Audible oferuje bezpłatną wersję próbną?

Tak, możesz zarejestrować się w 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej Audible przed podjęciem zobowiązania do członkostwa. Jeśli zdecydujesz się pozostać, subskrypcja kosztuje 14,95 USD miesięcznie.

Możesz także zapisać się na roczny plan, który kosztuje 149,50 USD rocznie. Dla członków Amazon Prime Audible jest bezpłatne, ale istnieje limit liczby książek, do których można uzyskać dostęp.

Ciesz się dobrym audiobookiem na swoim komputerze z Audible

Audible zapewniło subskrybentom wiele sposobów na dostęp do swoich audiobooków, mimo że zachęcają aplikacje mobilne jako najbardziej kompatybilne urządzenia. Usługa audiobooków jest łatwo zintegrowana na różnych platformach i prawdopodobnie liczba ta będzie nadal rosła.

Użytkownicy komputerów PC, którzy chcą przechowywać swoje książki audio, mogą to zrobić, pobierając odtwarzacz multimedialny obsługujący rozszerzenie pliku AAX.

Łatwiejszą drogą jest dostęp do odtwarzacza w chmurze i słuchanie. Ale to tylko do przesyłania strumieniowego. Może być również konieczne przekonwertowanie pliku AAX na inne rozszerzenie, jeśli chcesz słuchać książek na swoim komputerze.

Jak wolisz słuchać Audible? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.