Jak sprawić, by Windows 10 wyglądał jak Windows 7?

Windows 10 jest już od kilku lat. Od tego czasu przeszedł serię aktualizacji, wprowadzając lepsze funkcje i ulepszone zmiany interfejsu użytkownika. Użytkownicy mogą przyzwyczajać się do interfejsu użytkownika systemu Windows 10, ponieważ jest on teraz trochę bardziej znany, ale wciąż nie jest taki sam, zwłaszcza menu Start, które przez wiele lat miało styl Windows XP. Nie ma w tym nic złego, w rzeczywistości ten styl wydawał się bardziej intuicyjny i bezproblemowy dla użytkowników. Teraz wielu uważa, że ​​pasek zadań systemu Windows 10 jest sprzeczny z tym, niepotrzebnie nadmiernie komplikując prawie wszystko.

Dzisiaj pokażemy, jak to zmienić, sprawiając, że system Windows 10 będzie trochę bardziej przypominał system Windows 7. Nadal będziesz otrzymywać najnowsze funkcje i aktualizacje zabezpieczeń, ale z pulpitem w stylu systemu Windows 7.

Ostrzeżenie

Aby dać ci uczciwe ostrzeżenie, system Windows 10 nie ma w sobie niczego, w którym możemy natywnie zmienić jego wygląd. To powiedziawszy, musimy pobrać kilka różnych programów, które pomogą nam w tym zadaniu. Programy te można bezpiecznie pobrać i zainstalować na komputerze i można je łatwo usunąć, po prostu odinstalowując program, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że nie chcesz już tego konkretnego wyglądu.

Jedynym wyjątkiem jest zmiana Eksploratora plików. Możesz łatwo się go pozbyć, po prostu odinstalowując program, ale zawsze dobrze jest utworzyć punkt przywracania systemu na wszelki wypadek. Dzięki punktowi przywracania możesz łatwo przywrócić poprzednią wersję lub stan systemu Windows w ciągu kilku sekund. Dowiedz się jak tutaj. Możesz także przeczytać nasz przewodnik na temat tworzenia najlepszej strategii tworzenia kopii zapasowych, aby mieć spokój ducha, gdyby coś miało kiedykolwiek stać się z twoim komputerem. Zalecamy wdrożenie dobrej strategii tworzenia kopii zapasowych, ale na potrzeby tego artykułu utworzenie czegoś takiego jak punkt przywracania będzie działać dobrze i jest również szybsze.

Zmiana paska zadań

W pierwszej wersji systemu Windows 10 Microsoft miał kryzys na rękach: zupełnie nikomu nie spodobało się nowe menu Start, które było w nim zawarte. Firma z Redmond zrobiła trochę majsterkowania i przywróciła menu Start, ale nadal nie przypomina ono Windows 7 lub wcześniejszych wersji.

Jeśli chcesz przełączyć pasek zadań na wariant systemu Windows 7, pobierz darmowy program o nazwie Classic Shell. Deklarowanym celem Classic Shell jest to, że „umożliwia korzystanie z komputera tak, jak lubisz”. Możesz zobaczyć przykład tego, co może zrobić z paskiem zadań powyżej.

Instalowanie Classic Shell na komputerze jest jak instalowanie dowolnego innego programu - pobierz kreator instalacji, uruchom kreator instalacji, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji.

Niestety, Classic Shell nie wychodzi z pudełka z logo Windows 7, ale oferuje podobnie wyglądające logo ze względu na prawa autorskie. Jeśli jednak chcesz uzyskać dokładną replikę logo systemu Windows 7 na pasku zadań, możesz bezpłatnie pobrać ją z forów Classic Shell.

Zmiana logo menu Start jest prosta. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start Classic Shell i wybierz "Ustawienia". Następnie przejdź do karty Styl menu Start.

Kliknij pole "Zamień przycisk Start" i wybierz "Niestandardowy". Na koniec przejdź do miejsca, w którym pobrałeś nowe przyciski menu Start i wybierz je. I masz to! Masz nowe przyciski menu Start!

Pozbądź się Cortany i Widoku zadań

Jedną z nowych rzeczy w pasku zadań systemu Windows 10 jest funkcja Widok zadań i pole wyszukiwania obsługiwane przez Cortanę. Oba można łatwo wyłączyć. Aby wyłączyć pole wyszukiwania, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i odznacz przycisk "Pokaż widok zadania". W tym samym menu możesz wejść do Cortana >Ukryty aby wyłączyć pole wyszukiwania.

Wyłącz Centrum akcji

Centrum akcji to nowa funkcja dołączona do systemu Windows 10. W związku z tym nie można znaleźć tej funkcji w systemie Windows 7, więc jeśli chcesz „prawdziwego” systemu Windows 7, musimy go wyłączyć. Po prostu wejdź do Ustawienia >System >Powiadomienia i działania. Tutaj wszystko, co musisz zrobić, to „Włącz lub wyłącz ikony systemowe”. Gdy to zrobisz, pojawi się suwak, w którym możesz całkowicie wyłączyć Centrum akcji.

Zmiana Eksploratora plików

W Windows 8, 8.1 i 10 firma Microsoft zmieniła nazwę Eksploratora Windows 7 na Eksplorator plików. Wraz z nim nastąpiło wiele zmian w narzędziu do zarządzania plikami, których wielu nie lubiło i nadal nie lubi. Jeśli nie jesteś wielkim Eksploratorem plików systemu Windows 10, możesz wrócić do korzystania z Eksploratora Windows 7 za pomocą bezpłatnego narzędzia o nazwie OldNewExplorer.

Jako szybkie przypomnienie i powtórzenie, zalecamy utworzenie punktu przywracania przed rozpoczęciem korzystania z Eksploratora plików w ten sposób. Jeśli wystąpił błąd lub coś poszło nie tak podczas instalacji, punkt przywracania przeniesie Cię do poprzedniego stanu systemu Windows 10 (tj. zmian sprzed OldNewExplorer) w ciągu kilku sekund! Daje ci niezbędny spokój ducha.

Tutaj możesz bezpłatnie pobrać OldNewExplorer.

Aby Eksplorator plików był podobny do Eksploratora Windows, będziemy musieli wprowadzić pewne poprawki po zainstalowaniu OldNewExplorer na swoim komputerze. Po zainstalowaniu otwórz narzędzie OldNewExplorer i upewnij się, że wszystkie następujące pola są zaznaczone (za chwilę przejdziemy do kilku dodatkowych, konkretnych):

Ponadto zgrupowane dyski w systemie Windows 7 znacznie inaczej niż Windows 8/8.1 i 10 obsługują to. Aby wrócić do wersji grupowania dysków w systemie Windows 7, po prostu zaznacz pole „Użyj klasycznego grupowania dysków na tym komputerze”. Zaznaczę, że wolę mieć to niezaznaczone. Mimo że jest to nowa grupa, która pojawiła się w systemie Windows 10, wydaje się o wiele bardziej zorganizowana.

Będziesz także chciał zaznaczyć pole „Pokaż okienko szczegółów na dole”. Windows 7 miał "Okienko szczegółów", które pokazywało informacje o dyskach, folderach i plikach. To umożliwia.

Powinieneś także wybrać „Użyj bibliotek; ukryj foldery z tego komputera.” Windows 10 pokazuje głównie foldery w okienku nawigacyjnym Windows 10, podczas gdy Windows 7 pokazuje biblioteki. Zaznaczając to pole, wracasz do nawigacji w bibliotece Windows 7.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Eksploratora plików systemu Windows 10, zauważysz, że otwiera się on na ekranie szybkiego dostępu. W systemie Windows 7 Eksplorator Windows zawsze otwierał menu „Ten komputer”. Aby to zmienić w OldNewExplorer, możesz przejść do Opcji folderów i wybrać Otwórz na tym komputerze z menu rozwijanego, jak pokazano poniżej.

W systemie Windows 7 Eksplorator Windows miałby coś, co nazywa się „Ulubione” w nawigacji Eksploratora Windows. Zamiast tego system Windows 10 ma coś, co nazywa się Szybkim dostępem. Jeśli chcesz przestać wyświetlać często używane foldery w Szybkim dostępie, w tych samych opcjach folderów, do których właśnie uzyskaliśmy dostęp, odznacz opcję "Pokaż często używane foldery w Szybkim dostępie" i naciśnij Zastosuj.

Wygląd

Eksplorator Windows w systemie Windows 7 miał również zupełnie inny wygląd niż Windows 8/8.1 i 10. Aby przywrócić wygląd przypominający szkło Windows 7, musimy pobrać inny bezpłatny program o nazwie Aero Glass, ale tego nie robimy. Całkowicie polecam, ponieważ może to być ryzykowne, chyba że jesteś doświadczonym zaawansowanym użytkownikiem, który wie, co robi.

To powiedziawszy, zalecamy przejście do Ustawienia> Personalizacja> Kolory, aby zmienić rzeczy tak, jak chcesz. Możesz uzyskać odcień zbliżony do Windows 7, ale nigdy nie będziesz w stanie uzyskać prawdziwego szklanego wyglądu, jaki miał Windows 7.

Tapety na pulpit

Wygląd jest wszystkim, a w naszej podróży, aby system Windows 10 był bardziej podobny do systemu Windows 7, możemy to łatwo zrobić, zamieniając tapety pulpitu. Windows 8/8.1 i 10 mają własne zaktualizowane tapety, więc zdecydowanie nie chcesz ich używać, próbując odtworzyć wrażenia z systemu Windows 7. Zamiast tego użyj tapet w stylu Windows 7. Możesz dostać kilka za darmo stąd.

Ekran blokady

Niestety, jeśli nie masz systemu Windows 10 Enterprise, nie można pozbyć się ekranu blokady. Po aktualizacji rocznicowej Microsoft wyłączył to dla wszystkich użytkowników. Jeśli masz wersję Enterprise, możesz ją wyłączyć w Ustawieniach.

Konta lokalne

Nowością w systemach Windows 8/8.1 i 10 jest używanie konta Microsoft w celu uzyskania dostępu do komputera. To jest coś, czego Windows 7 nigdy nie miał, ponieważ działał wyłącznie z kont lokalnych. Jeśli chcesz korzystać z prawdziwego systemu Windows 7, zalecamy zaprzestanie używania konta Microsoft do logowania i utworzenie konta lokalnego.

Zamknięcie

I to wszystko! Postępując zgodnie z powyższymi krokami, stworzyłeś system Windows 7, a jednocześnie możesz cieszyć się wszystkimi dodatkowymi zabezpieczeniami, jakie oferuje system Windows 10. Jasne, nie jest to całkowicie „prawdziwe” doświadczenie systemu Windows 7, ponieważ nadal musisz radzić sobie z autorytarną kontrolą nad aktualizacjami systemu Windows. Ale przynajmniej nadal będziesz mógł mieć ten wygląd systemu Windows 7, jeśli nie podoba ci się nowoczesny styl, który wprowadza system Windows 10 do stołu.

Masz jakąś własną rekomendację, aby uczynić to doświadczenie bardziej podobnym do systemu Windows 7? Zostaw komentarz w sekcji komentarzy poniżej i daj nam znać, co zrobiłeś!