Jak płacić gotówką Grab

Grab szturmem podbił Azję Południowo-Wschodnią. Jako jedna z najpopularniejszych alternatyw Uber lub Lyft, rozszerzyła zakres usług o portfel bezgotówkowy dla lepszej różnorodności płatności. Chociaż nowa aplikacja GrabPay może być używana razem z usługą GrabCar lub niezależnie, niektórzy użytkownicy nadal wolą używać starej dobrej gotówki, aby zapłacić za taksówki. Czy to jednak nadal możliwe?

W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób możesz zapłacić za przejazd Grab gotówką, nawet jeśli nie masz salda w portfelu w aplikacji.

Ustaw Grab Cash podczas rezerwacji

Niektóre kraje, takie jak Singapur i Malezja, nadal zezwalają na płatności gotówką za przejazdy GrabCar. Użytkownicy mogą wybrać tę metodę płatności bezpośrednio w swojej aplikacji podczas rezerwacji. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację.

 2. Wprowadź miejsce docelowe, aby zarezerwować przejazd.

 3. Przesuń w górę, aby zobaczyć metody płatności. Aktualnie wybrana metoda jest wyświetlana na ekranie.
 4. Stuknij opcję płatności, a następnie wybierz „Gotówka”.

 5. Gdy już będziesz w trasie, zapłać kierowcy dokładną kwotą gotówki na pokrycie opłaty za przejazd.

Korzystanie z gotówki na przejazdy GrabCar nie jest obsługiwane we wszystkich krajach. Możesz nie być w stanie korzystać z aplikacji bez zarejestrowanego portfela GrabPay. Jeśli nie widzisz dostępnych opcji płatności, zarejestruj standardowy portfel GrabPay, postępując zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Poprzednie iteracje aplikacji GrabCar umożliwiały dokonywanie płatności bezpośrednio gotówką. W niektórych krajach, np. na Filipinach, zlikwidowano transakcje gotówkowe i zastąpiono je nową opcją „wpłata z kierowcą”. Możesz jednak skorzystać z tej opcji, aby skutecznie płacić i rezerwować przejazdy, nawet jeśli nie masz salda.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację GrabCar.

 2. Podczas rezerwacji przejazdu, jeśli poprzednią domyślną metodą płatności była „Gotówka”, zostanie ona zastąpiona przez „Wpłata z kierowcą”.
 3. Jeśli nie użyłeś gotówki jako opcji płatności, możesz ją wybrać, przesuwając palcem w górę od dołu.
 4. Będziesz musiał zainstalować „Portfel standardowy” przez GrabPay, nawet jeśli zamierzasz płacić gotówką.
 5. Wybierz formę płatności „Wpłata z kierowcą” podczas rezerwacji i zarezerwuj przejazd.

 6. Stuknij w niebieski baner „Wpłata” na dole, gdy chcesz spieniężyć. Kierowca będzie musiał zaakceptować prośbę.

 7. Minimalna kwota wpłaty to PHP100, a maksymalna PHP1000 (peso filipińskie). W krajach, w których dostępny jest Grab, mogą obowiązywać inne limity.
 8. Przekaż gotówkę kierowcy i poczekaj na potwierdzenie.
 9. Twój portfel GrabPay powinien mieć te same środki dodane do portfela. Możesz wykorzystać te środki, aby zapłacić za ten i kolejne przejazdy.
 10. Pamiętaj, że wymiana gotówki nie będzie dostępna dla tych transakcji.

Funkcja wpłaty umożliwia kierowcom przelanie środków ze swojego konta w portfelu na Twoje i otrzymanie w zamian gotówki. Jeśli chcesz, aby kwota była wyższa niż maksymalna, musisz dokonać wielu transakcji gotówkowych z kierowcą. Kierowca może nie mieć wystarczającej ilości gotówki, aby dokonać wielu wpłat w krótkim czasie. Kierowcy GrabCar od czasu do czasu uzupełniają saldo portfela, aby przelać środki.

Użyj ekranu Grab Trip, aby zapłacić gotówką

Jeśli wsiadłeś do GrabCar i zdasz sobie sprawę, że nie masz wystarczającej ilości pieniędzy w portfelu GrabPay, aby zapłacić za przejazd, możesz użyć wspomnianej wcześniej funkcji „Wpłata z kierowcą”, aby uzyskać natychmiastowe środki do swojego portfela. Funkcja wpłaty może nie być dostępna w zależności od kraju lub kierowcy, ponieważ kierowca potrzebuje środków w swoim portfelu, aby przelać środki.

Możesz zmienić metodę płatności podczas transportu:

 1. Otwórz aplikację GrabCar.

 2. Przejdź do bieżącego przejazdu w tranzycie i przesuń palcem w górę, aby zobaczyć metody płatności.
 3. Przejdź do opcji „Wpłata z kierowcą”.

 4. Wybierz niebieski baner na dole. Kierowca będzie musiał potwierdzić transakcję, ale może odmówić, jeśli nie ma wystarczających środków.

 5. Po wyświetleniu monitu w aplikacji przekaż gotówkę kierowcy.
 6. Powinieneś zobaczyć tę samą ilość środków w swoim standardowym portfelu GrabPay.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki na opłacenie taryfy, możesz przejść na inne metody bezgotówkowe, takie jak karta kredytowa lub debetowa. W 2020 r. GrabCar przestawił się na korzystanie z bezgotówkowych metod płatności za przejazdy, a jedyną opcją gotówkową jest funkcja wpłaty gotówki u kierowców w tranzycie.

Nie możesz prosić kierowcy o wypłatę gotówki, chyba że jedziesz z nim.

Gdzie jeszcze użyć gotówki na grab?

GrabPay otwarcie promuje wyłącznie bezgotówkowe metody płatności, za pośrednictwem e-portfela lub kart kredytowych i debetowych. Jednak nadal możesz korzystać z funkcji wpłaty poza GrabCar. Sklepy 7-Eleven z maszyną CliQQ mogą wykonywać przelewy gotówkowe. Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz GrabPay.
 2. Stuknij w „Płatność”, a następnie „Wpłata”.

 3. Wybierz opcję „W sklepie”. Musisz teraz wpisać kwotę, którą chcesz przelać do portfela (minimum PHP200).

 4. Stuknij w „Wybierz preferowaną metodę płatności”, a następnie wybierz sklep z listy.

 5. Dotknij, aby potwierdzić.
 6. Aplikacja wyświetli numer referencyjny płatności. Wpisz ten numer do maszyny CliQQ (wybierz opcję „Chwyć” na maszynie i postępuj zgodnie z instrukcjami).
 7. Wpłać wybraną kwotę gotówki do kasjera.

Przejście z gotówki na inne metody

Jeśli wsiadłeś do GrabCar i zdasz sobie sprawę, że nie masz wystarczającej ilości gotówki na transakcję gotówkową lub przelew gotówkowy w tranzycie, możesz przełączyć się na inną metodę płatności. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację.

 2. Przejdź do aktualnej jazdy.
 3. Przesuń w górę, aby otworzyć panel metod płatności.
 4. Zmień metodę płatności na inną.

 5. Powiadom kierowcę o dokonaniu zmiany.
 6. Odpowiednio opłać przejazd.

Po przejściu z metody tylko gotówkowej lub metody wpłaty na metodę zbliżeniową nie możesz wrócić. Jeśli nowa metoda płatności nie będzie mieć dostępnych środków, zostaniesz powiadomiony o konieczności zapełnienia portfela GrabPay lub zapłaty w inny sposób.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące płatności gotówką

Czy mogę używać gotówki za grab w Stanach Zjednoczonych?

Grab jest obecnie dostępny tylko w wybranych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Użytkownicy mogą korzystać z „wpłaty z funkcją kierowcy” Grab tylko w kraju, w którym zarejestrowali konto.

Grab, a co za tym idzie, metody płatności gotówką nie są dostępne w Stanach Zjednoczonych.

Możesz jednak zarejestrować konto w Grab, korzystając z danych kontaktowych w USA, i mieć to konto dostępne po wejściu do kraju, który korzysta z GrabCar. Możesz skorzystać ze wszystkich dostępnych metod płatności, które zwykle obsługuje dany kraj, które mogą, ale nie muszą, obejmować opcje gotówkowe.

Czy możesz korzystać z Grab Cash za granicą?

Obecnie musisz znajdować się w kraju, w którym zarejestrowałeś konto, aby korzystać z powiązanych funkcji wpłaty gotówkowej lub samej gotówki. Na przykład, jeśli zarejestrowałeś się na Filipinach, nie możesz korzystać z gotówki podczas podróży po Singapurze.

Gotówka nie wymaga zastosowania

Ponieważ coraz więcej krajów przechodzi z płatności gotówkowych na płatności zbliżeniowe, obejścia, takie jak opcja wpłaty, stały się podstawą. Przyszłe zmiany w aplikacjach GrabCar i GrabPay mogą całkowicie znieść metody płatności gotówką, ale na razie użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać z gotówki podczas przejazdów Grab.

Jak płacisz za przejazdy Grabem? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.