Jak naprawić efekt czerwonych oczu w Zdjęciach Google

Zdjęcia Google to świetna aplikacja lub usługa do bezpiecznego przechowywania zdjęć w chmurze. Ale czy wiesz, że można również wprowadzać drobne poprawki do zdjęć? Istnieje mały zestaw narzędzi, które pozwalają zmieniać nasycenie, proporcje i orientację, ale Zdjęcia Google nie zawierają korekty efektu czerwonych oczu.

Jak naprawić efekt czerwonych oczu w Zdjęciach Google

Narzędzie było dostępne w Picasie. Jednak ta aplikacja została wycofana i od tego czasu oprogramowanie jest bez efektu czerwonych oczu. Dlatego musisz znaleźć kreatywne sposoby na usunięcie problemu „czerwonych oczu” przed przesłaniem zdjęć do Zdjęć Google.

Redukcja efektu czerwonych oczu – wypróbowane i przetestowane metody

Aby to ułatwić, podzieliliśmy wskazówki według systemu operacyjnego: iOS, Android, Windows i macOS. Nacisk kładziony jest na korzystanie z narzędzi natywnych, ale tam, gdzie ich nie ma, opisy obejmują aplikacje innych firm.

iOS

Przed wydaniem iOS 13 iPhone'y posiadały wbudowany przycisk do usuwania „czerwonych oczu” z obrazów. Wystarczyło otworzyć zdjęcie, stuknąć Edytuj w prawym górnym rogu ekranu i kliknąć ikonę oka po lewej stronie. Następnie stukasz w oczy i zaczerwienienie magicznie znika.

Jak wskazano, tej funkcji nigdzie nie można znaleźć w systemie iOS 13. Mogą być ku temu dwa powody. Po pierwsze, natywne narzędzia do edycji przeszły gruntowny remont, częściowo zamykając niektóre aplikacje innych firm. Oznacza to, że ikona oka może pojawić się tylko wtedy, gdy oprogramowanie identyfikuje problem.

dostosować

Istnieje również możliwość, że Apple całkowicie porzucił narzędzie, ponieważ bardzo trudno jest uchwycić „czerwone oczy” na iPhonie nawet przy słabym oświetleniu. Biorąc pod uwagę zaawansowany algorytm robienia zdjęć, oprogramowanie może automatycznie wyeliminować „czerwone oczy”, czyniąc narzędzie zbytecznym.

Jeśli naprawdę potrzebujesz dobrego edytora z narzędziem do usuwania efektu czerwonych oczu, wypróbuj Lightroom Mobile na iOS.

Android

Sytuacja jest nieco trudniejsza w przypadku smartfonów z Androidem, ponieważ producenci dostosowują system operacyjny do swoich potrzeb. Na przykład seria smartfonów Samsungs S ma wbudowane narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu. Nic dziwnego, że ta funkcja nie jest dostępna na smartfonach Google Pixel.

W każdym razie są dwie rzeczy, które możesz zrobić, aby zwalczyć irytujący problem czerwonych oczu. Wyłącz latarkę i ryzykuj niedoświetlenie zdjęcia lub skorzystaj z jednej z aplikacji innych firm. Bez wątpienia Photoshop Express to świetne narzędzie do usuwania „czerwonych oczu”. W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych aplikacji do edycji.

Jeśli szukasz czegoś nastawionego na edycję oczu, Modiface Eye Color Studio to świetna aplikacja. Możesz naprawić zaczerwienienie, zmienić kolor oczu i dać sobie tęczówkę podobną do gada. Ale upewnij się, że aplikacja nie sprawi, że oczy będą wyglądać nienaturalnie, zanim prześlesz je do Zdjęć Google.

Okna

Starsze wersje pakietu Microsoft Office były dostarczane z Picture Manager, małą aplikacją, która pozwala naprawiać „czerwone oczy” i wprowadzać inne zmiany. Jednak nowsze wersje pakietu Office, począwszy od 2013 r., porzuciły narzędzie, aby włączyć funkcje Menedżera zdjęć do programów Word, PowerPoint i Outlook.

Jednak nie ma problemu z efektem czerwonych oczu i prawdopodobnie chcesz zaoszczędzić sobie kłopotów z importowaniem obrazów do pakietu Office, zanim wyślesz je do Zdjęć Google. Ponownie pomoc pochodzi z aplikacji innych firm. Ci, którzy poważnie podchodzą do fotografii, mogą skorzystać z Lightrooma lub Photoshopa firmy Adobe, ale te programy są drogie i trochę przesada dla przeciętnego dżentelmena.

Usuń Red Eyes to małe narzędzie z pakietu Microsoft Office, które nie wymaga zaawansowanych umiejętności edycji zdjęć i jest całkowicie bezpłatne. Nie oferuje innych funkcji, ale jest prawdopodobnie najszybszym sposobem na naprawienie zdjęć na komputerze.

Jeśli chcesz więcej z oprogramowania do edycji zdjęć, sprawdź GIMP. Ma funkcjonalność podobną do Photoshopa bez uciążliwego interfejsu użytkownika.

System operacyjny Mac

Sprawy są znacznie łatwiejsze na komputerze Mac, ponieważ narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu jest wbudowane w natywną aplikację Zdjęcia. Dotyczy to iteracji oprogramowania od macOS X i nowszych. Wystarczy otworzyć zdjęcie, kliknąć Edytuj w prawym górnym rogu ekranu, a obok niego pojawi się narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu.

zdjęcie w google

Ale czasami może być ukryty. W takim przypadku kliknij Widok na pasku menu i zaznacz opcję „Zawsze pokazuj kontrolę efektu czerwonych oczu”. Tak czy inaczej, możesz teraz kliknąć narzędzie, wybrać rozmiar pędzla, a następnie kliknąć oczy, aby wprowadzić poprawki. Wspaniałą rzeczą jest to, że to narzędzie można ustawić na Auto i całkiem nieźle usuwa zaczerwienienia.

Opcje edycji Zdjęć Google

Narzędzia do edycji Zdjęć Google są dość ograniczone, ale powinny wystarczyć, aby przygotować zdjęcia do mediów społecznościowych i udostępniania. Otwórz obraz i kliknij ikonę suwaków na dole, aby otworzyć kreatora edycji.

Po pierwsze, możesz wybrać jeden z domyślnych filtrów, które poprawiają obraz, dostosowując nasycenie, odcień, kolor i ostrość. Ponowne dotknięcie ikony suwaków wywołuje ręczne sterowanie kolorem i światłem. Przesuwanie głównego suwaka wpływa na cały obraz i możesz dotknąć strzałki, aby uzyskać więcej regulacji.

napraw czerwone oko

W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się również narzędzie do przycinania. Zaletą tego jest to, że otrzymujesz stopnie przycinania, a także automatyczne przycinanie, w którym możesz wybrać różne proporcje.

czerwone oko

Kto ma czerwone oczy?

Zaskakujące jest to, że Zdjęcia Google nie uwzględniały usuwania efektu czerwonych oczu w swoich narzędziach do edycji, ale to może się zmienić wraz z przyszłą aktualizacją. Do tego czasu wiesz, jakich narzędzi użyć, aby pozbyć się „czerwonych oczu” ze zdjęć.

Jak często masz „czerwone oczy” na swoich zdjęciach? Jakiego aparatu używasz do robienia zdjęć? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.