Jak znaleźć diamenty w Minecrafcie

Przed dotarciem do gry końcowej Minecrafta i zdobyciem Netherite, diamenty są najważniejszym zasobem dla graczy Minecrafta. Jest to niezbędny element rzemieślniczy w przypadku wyposażenia wysokiego poziomu, sygnalizatorów i różnych innych przedmiotów.

Jak znaleźć diamenty w Minecrafcie

To także świetne źródło handlowe w różnych wioskach Minecrafta. Chociaż można znaleźć diamenty, często wymaga to szlifowania. Poniższy przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby zbudować swoją skrytkę diamentów.

Jak znaleźć diamenty w Minecrafcie

W przeciwieństwie do żelaza, złota czy netherytu, nie musisz wytapiać diamentów. Bloki rudy diamentu upuszczają diamenty bezpośrednio i możesz szybko użyć ich do stworzenia lepszych przedmiotów.

Pierwszą i najczęstszą metodą znalezienia rudy diamentowej w Minecrafcie jest jej wydobycie. Od czasu premiery gry diamenty pojawiały się w dowolnym miejscu poniżej 16. warstwy. Po latach odkrywania i testowania większość graczy zgadza się, że można znaleźć bogate złoża diamentów i żyły między poziomami piątym i 12.

Oczywiście nie zawsze musisz wydobywać diamenty. Eksploracja naziemna lub podwodna również może dostarczyć tego cennego zasobu. Różne skrzynie mogą zawierać diamentowe bloki lub sztabki w następujących lokalizacjach:

 • Wraki statków
 • Fortece
 • Wioski
 • Świątynie dżungli i pustyni
 • Szyb górniczy
 • Miasto końcowe
 • Ołtarze twierdzy

Jak szybko znaleźć diamenty w Minecraft

Wydobywanie gałęzi to najszybszy sposób na zdobycie diamentów do stworzenia pierwszych diamentowych narzędzi i sprzętu. Przy odrobinie szczęścia możesz pospiesznie znaleźć żelazo i diament pierwszej nocy, pod warunkiem, że zdobędziesz wystarczającą ilość zasobów.

Będziesz potrzebować kilku kilofów (wykonanych co najmniej z żelaza lub wyżej), wiader na wodę, dobrej zbroi, jedzenia oraz miecza lub łuku. Przynieś też dużo pochodni, aby oświetlić sobie drogę.

 1. Wybierz miejsce i zacznij kopać szyb klatki schodowej zamiast prosto w dół.
 2. Zatrzymaj się na poziomie 12 na swojej osi Y.

 3. Zacznij wykopywać długie gałęzie.
 4. Utrzymuj gałęzie o wysokości dwóch bloków i szerokości jednego bloku.

 5. Rozgałęziaj się w różnych kierunkach, aby pokryć większą powierzchnię.
 6. Unikaj kopania korytarzy, które są zbyt duże, aby zaoszczędzić czas.

 7. Gałęzie „dwa po jednym” są najbardziej wydajne, jeśli chcesz szybko znaleźć rudy diamentów.

Jak łatwo znaleźć diamenty w Minecraft

Jeśli masz szczęście znaleźć głęboki i bogaty w zasoby wąwóz, możesz pominąć wydobycie gałęzi. Niektóre wąwozy biegną głęboko pod powierzchnią, a zwykła eksploracja podczas unikania lub zabijania mobów może pomóc ci zlokalizować bloki rudy diamentu.

Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz szybko zebrać dużo diamentów, najlepiej poszukać żył.

Również zaklęcia robią dużą różnicę. Jeśli możesz wyrównać swoją tabelę zaklęć do poziomu 30, możesz umieścić zaklęcie Fortune trzeciego poziomu na swoim kilofie. Da ci to dodatkową szansę na upuszczenie dwóch rud diamentów zamiast jednej.

Jak znaleźć diamenty w Minecraft 1.16

Jeśli chodzi o miejsca odradzania się, przez lata aktualizacji Minecrafta nic się nie zmieniło. Wydobycie diamentów na poziomach 12 i niższych jest nadal jednym z najszybszych sposobów na wypełnienie skrzyń magazynowych.

Jednak aktualizacja 1.16 dodała nowy sposób na zdobywanie diamentów podczas eksploracji gry końcowej. Diamenty mogą generować się w skrzyniach skarbów znajdujących się w Pozostałości Bastionu w Netherze. Ta funkcja jest dostępna zarówno w wersji Java, jak i Bedrock Minecrafta.

Możesz także przyspieszyć proces wydobycia gałęzi, używając sztuczki z zapadniami;

 1. Kop, aż osiągniesz poziom 11 na osi Y.

 2. Wytnij miejsce dwa na jeden, w którym chcesz wykopać swoją pierwszą gałąź.

 3. Umieść zapadnię na drugim bloku i otwórz ją.

 4. Wejdź pod drzwi pułapki, aby je zamknąć.

 5. Z pozycji przykucniętej/leżącej przystąp do kopania pierwszej żyły.

Ta metoda pozwala wykopać gałęzie jednego bloku w celu zaoszczędzenia czasu, jednocześnie odsłaniając jednocześnie cztery bloki.

Jak znaleźć diamenty w grze Minecraft na PS4

Nie ma różnicy między wersją PS4 Minecraft a grą na PC/Mac. Aby znaleźć diamenty podczas gry na PS4, musisz kopać między poziomami od 0 do 16 na swojej osi Y. Warstwa 12 zwiększy Twoje szanse na szybsze znalezienie żył diamentowych.

Jednak niektórzy gracze wybierają poziom 11, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Na poziomie 11 lawa znajduje się na poziomie podłogi. Tak więc, gdy angażujesz się w wydobycie gałęzi, jest mniej prawdopodobne, że wydobędziesz się prosto do rzeki lawy i zginiesz.

Jak znaleźć diamenty w grze Minecraft na konsoli Xbox

Ta sama koncepcja dotyczy gry Minecraft na Xbox. Możesz łatwo znaleźć diamenty na poziomach 11 i 12. Albo wykop własny szyb, aż dotrzesz do żądanej lokalizacji, skorzystaj z głębokiego wąwozu lub systemu jaskiń.

Może zaoszczędzić trochę czasu na kopanie i oszczędzić narzędzia na kolejny dzień. Użyj dostępnych bloków, aby zejść w dół, aby uniknąć obrażeń od upadku. Niektóre wąwozy mogą cię zabić, jeśli upadniesz.

Jak znaleźć diamenty w Minecrafcie na Switchu

Switch używa Minecrafta w wersji Bedrock. Podobnie jak wszystkie inne platformy, miejsca odrodzenia diamentów pozostają takie same, poniżej poziomu 16, z wyższymi szansami między poziomami piątym i 12.

Jak znaleźć diamenty w Minecraft na iOS i Androida

Wydobywanie na urządzeniach mobilnych może być nieco niezręczne, jeśli spędzasz większość czasu grając w Minecrafta na komputerze PC, Mac lub konsoli.

Jednak proces wydobycia pozostaje taki sam. Urządzenia z systemem iOS i Android korzystają z silnika Minecraft Bedrock Edition. Podstawowa gra, jej funkcje i miejsca odrodzenia pozostają takie same.

Wykonuj większość wydobycia na poziomach 11 lub 12 na osi Y, aby szybciej znajdować diamenty.

Jak znaleźć diamenty w Minecrafcie za pomocą poleceń

Jedno polecenie jest w porządku, jeśli chcesz znaleźć diamenty w Minecrafcie. Najważniejszą zasadą znajdowania diamentów jest wydobywanie ich na odpowiednich poziomach. Większość graczy zgadza się, że poziom 12 na osi Y jest najlepszy, podczas gdy poziom 11 może być bezpieczniejszy do eksploracji.

To powiedziawszy, nie wiedząc, gdzie jesteś na osi Y, wydobycie diamentów może trwać wiecznie. Użycie odpowiedniego polecenia do wyświetlenia współrzędnych nieco ułatwi grę.

Tradycyjnie możesz włączyć współrzędne gry z opcji świata. Możesz także nacisnąć F3 lub Fn+F3 podczas grania w Minecraft Java Edition.

Możesz także wprowadzić następujące polecenie:

 • /gamerule pokaż współrzędne prawdziwe

Umożliwia to współrzędne na ekranie i pozwala śledzić swoją pozycję na osi Y. Warto również zauważyć, że od wersji 1.8.0 polecenie działa w edycji Bedrock bez konieczności posiadania świata z włączonymi ustawieniami kodów.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak szybko znaleźć diamenty w Minecrafcie?

Szybkość i łatwość znajdowania diamentów w grze Minecraft zależy od postępów w grze. Im lepszy masz sprzęt i im więcej możesz odkrywać, tym szybciej możesz znaleźć diamenty.

Gracze, którzy mają szczęście znaleźć świątynie lub wioski, mogą znaleźć diamenty bez żmudnego kopania. Jednak mając już wyposażony przynajmniej żelazny kilof i łopatę, możesz rozpocząć wydobycie gałęzi, aby szybko znaleźć diamenty.

Jak znaleźć diamenty w grze Minecraft Survival?

Poziom trudności w trybie przetrwania zmienia twoje doświadczenie i sposób podejścia do strategii – w tym wydobycia.

Eksploracja systemów jaskiń to fajny sposób na znalezienie diamentów, a także innych cennych zasobów, takich jak czerwony kamień, lapis, złoto itp.

Pamiętaj, że duże podziemne otwarte przestrzenie mogą zawierać wiele mobów, lawy i innych niebezpieczeństw. Stworzenie własnego szybu kopalnianego i wydobycie gałęzi jest znacznie bezpieczniejszą opcją. To samo dotyczy eksploracji nad ziemią, aby znaleźć wioski, w których w różnych skrzyniach mogą znajdować się diamenty.

Gdzie można znaleźć diamenty na ziemi w Minecrafcie?

Diamenty naturalnie pojawiają się poniżej poziomu 16 na osi Y. Można je jednak również znaleźć na powierzchni ziemi w różnych lokalizacjach.

Wioski mogą zawierać diamenty. Szukaj skrzyń Toolsmith i Weaponsmith, aby uzyskać 1/10 lub 1/6 szans na znalezienie tego cennego zasobu.

Najazdy na świątynie w dżungli mogą pomóc w zwiększeniu zasobów diamentów bez konieczności kopania. Możesz także znaleźć diamenty w zakopanych skrzyniach ze skarbami, zarówno w wydaniach Java, jak i Bedrock Minecraft. W przeciwieństwie do innych źródeł naziemnych, zakopane skrzynie skarbów mają 50/50 szans na pojawienie się diamentów.

Czego używasz, aby zdobyć diamenty w Minecrafcie?

Możesz użyć kilofa lub TNT, aby zdobyć diamenty w grze Minecraft. Chociaż możesz rozbić blok kamiennym kilofem, nie upuszczą diamentów. Wydobyte diamenty z kamiennym kilofem znikną. Tylko kilofy żelazne, diamentowe i netherytowe mogą wydobywać diamenty.

Używając TNT, możesz zdobyć duże ilości diamentu w ograniczonym czasie. TNT jest skutecznym zasobem, ponieważ upuszcza wszystkie inne przedmioty. Jednak działa tylko w wersji Java Minecrafta, a nie w Bedrock.

Najcenniejszy zasób

Diamentowy sprzęt nie jest już najpotężniejszym w grze. Jednak nadal potrzebujesz tego, jeśli chcesz dotrzeć do końca gry i zmaksymalizować swoje przedmioty. Jest to również preferowany materiał zbywalny na większości serwerów dla wielu graczy, więc musisz znaleźć jak najwięcej i szybko.

Jakie są niektóre techniki wydobywcze, których używasz do lokalizowania żył diamentowych? Jak wybierasz miejsca, wycinasz gałęzie, czy wolisz szukać skrzyń ze skarbami? Zostaw nam swoje przemyślenia w sekcji komentarzy.