Jak naprawić kod błędu Disney Plus 42?

Odkąd Disney uruchomił swoją usługę przesyłania strumieniowego, ludzie gromadzili się, aby oglądać wszystkie popularne tytuły, zarówno stare, jak i nowe. Jednym z najlepszych punktów sprzedaży podczas premiery był The Mandalorian – zupełnie nowy program telewizyjny Star Wars.

Jak naprawić kod błędu Disney Plus 42?

Przy tak wielkim szumie popyt na premierę serii przytłoczył infrastrukturę serwerową Disneya. Wtedy pojawiły się pierwsze przypadki kodu błędu 42. Jak się później okazało, nie był to jedyny raz, kiedy ten błąd powodował problemy dla widzów. Na szczęście rozwiązanie jest dość proste.

Co to jest kod błędu 42?

W przypadku błędu 42 nie ma wątpliwości, gdzie leży problem. Ten kod zasadniczo informuje, że Twoje urządzenie nie może nawiązać połączenia z usługą Disney Plus.

Jednym z powodów może być to, że usługa Disneya ma obecnie problemy z serwerem. Z drugiej strony Twoje połączenie internetowe może również mieć obecnie pewne problemy. Niezależnie od przyczyny istnieją rozwiązania dla obu problemów.

Disney Plus

Serwery Disney są przeciążone

W godzinach szczytu serwery Disneya mogą być przeciążone. Zasadniczo uniemożliwiłoby to połączenie urządzenia z Disney Plus, niezależnie od szybkości połączenia internetowego.

Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest poczekanie, aż serwery staną się ponownie dostępne. Może to trwać od kilku minut do kilku godzin.

Twoje połączenie internetowe ma problemy

Innym powodem, dla którego nie można połączyć się z Disney Plus, są problemy z połączeniem internetowym. W zależności od przyczyny tego możesz, ale nie musisz, coś z tym zrobić.

Możliwe, że Twój operator internetowy ma w tej chwili problemy z siecią. Z drugiej strony nic nie możesz na to poradzić. Plusem jest to, że Twój sprzęt internetowy działa poprawnie i musisz tylko poczekać, aż połączenie zostanie ponownie uruchomione.

Jeśli wystąpi problem z modemem lub routerem Wi-Fi, możesz zrobić kilka rzeczy, aby przywrócić połączenie. Najpierw uruchom ponownie modem internetowy. Aby to zrobić, po prostu odłącz go od gniazdka elektrycznego, odczekaj około 20 sekund, a następnie podłącz ponownie. W większości przypadków powinno to rozwiązać wszelkie problemy z Internetem.

Kod błędu Disney Plus 42

Jeśli masz router Wi-Fi jako osobne urządzenie, które nie jest zintegrowane z modemem internetowym, powinieneś go również ponownie uruchomić. Powtórz procedurę wyłączania/włączania, jak wspomniano powyżej.

Następnie upewnij się, że urządzenie, którego używasz do oglądania Disney Plus, bez problemu połączyło się z Wi-Fi. Zanim spróbujesz zalogować się do Disney Plus, upewnij się, że połączenie działa poprawnie. Możesz to zrobić, uruchamiając inną usługę na swoim urządzeniu, która wymaga połączenia z Internetem. Jeśli działa bez żadnych problemów, czas spróbować połączyć się z Disney Plus.

Jeśli żadne z tych zaleceń nie pomogło, jedyne, co możesz zrobić, to skontaktować się z obsługą klienta swojego dostawcy Internetu. Wyjaśnij swój problem i opisz wszystko, co zrobiłeś do tej pory. Mamy nadzieję, że uda im się rozwiązać wszelkie problemy z połączeniem internetowym.

Twój Internet jest wolny

Podobnie jak wiele innych usług przesyłania strumieniowego, Disney Plus również udostępnia swoje treści w rozdzielczości 4K. Jeśli masz problemy z oglądaniem go w ten sposób, Twoje połączenie internetowe może po prostu nie być wystarczająco szybkie. Jeśli nie ma wystarczającej przepustowości dla 4K, możesz rozważyć przejście na rozdzielczość Full HD 1080p. Zużywa znacznie mniej przepustowości niż 4K.

Aby upewnić się, że Twój Internet jest wystarczająco szybki, możesz przetestować jego prędkość, korzystając z popularnego testu prędkości online, takiego jak Ookla Speedtest. Możesz też po prostu wpisać „speed test” w wyszukiwarce Google i użyć ich wersji testu. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj tylko, że minimalna prędkość oglądania treści 4K to 5 Mb/s.

test prędkości

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest upewnienie się, że żadne inne urządzenia nie korzystają z tego samego połączenia Wi-Fi lub Ethernet. Obejmuje to komputer stacjonarny, laptop, konsole i wszelkie inne urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety. Jeśli któryś z nich zacznie aktualizować swoje oprogramowanie, może to znacznie utrudnić korzystanie z Disney Plus.

Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej do oglądania Disney Plus, rozważ wyczyszczenie jej pamięci podręcznej. Tę opcję znajdziesz w menu ustawień przeglądarki. Zwykle znajduje się w sekcji prywatności i bezpieczeństwa.

Ostatnią rzeczą, którą możesz spróbować, jest aktualizacja oprogramowania układowego routera Wi-Fi. Aby to zrobić, zaloguj się do routera i sprawdź, czy są jakieś najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego, które możesz zainstalować. Gdy tam jesteś, możesz także zmienić ustawienia DNS routera na jedną z tych opcji: OpenDNS, Google lub Cloudflare.

Jeśli żadna z tych sugestii nie pozwoliła Ci osiągnąć 5 Mb / s lub więcej, być może powinieneś rozważyć uaktualnienie swojego domowego planu internetowego do szybszego.

Powrót Disney Plus do sieci

Po ponownym nawiązaniu połączenia z Disney Plus nadszedł czas na relaks, relaks i oglądanie ulubionego programu telewizyjnego lub filmu. Przy tak dużej ilości dostępnych treści masz na wyciągnięcie ręki setki godzin rozrywki.

Czy udało Ci się rozwiązać kod błędu 42? Jaki był tego powód? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.