Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny dla wszystkich głównych aplikacji Google

Jest powód, dla którego niezliczone aplikacje wypuściły opcję trybu ciemnego w ciągu ostatnich kilku lat – jest to nie tylko bardzo modne, ale w rzeczywistości pomaga oszczędzać energię baterii.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny dla wszystkich głównych aplikacji Google

Wiele aplikacji Google oferuje teraz tę opcję i prawdopodobnie będziesz chciał ją włączyć i maksymalnie zaciemnić na swoim ulubionym smartfonie/tablecie. Oto jak włączyć / wyłączyć tryb ciemny w niektórych z najważniejszych aplikacji Google.

Jak włączyć tryb ciemny – ustawienia Androida

Jeśli używasz urządzenia z Androidem w systemie Android 10 lub nowszym, możesz szybko zmienić wszystkie aplikacje w tryb ciemny, wykonując kilka prostych czynności. Poniżej omówimy, jak ustawić każdy z nich z osobna, ale na razie pokażemy Ci, jak zrobić to wszystko naraz w ustawieniach urządzenia.

Oto jak:

 1. Przesuń palcem w dół od góry ekranu i dotknij Ustawienia koło zębate.
 2. Następnie dotknij Wyświetlacz.

 3. Teraz dotknij Tryb ciemny.

Chociaż nie zmieni to wszystkich twoich aplikacji (takich jak Facebook, Instagram itp.), zmieni wszystkie twoje aplikacje Google w tryb ciemny.

Jeśli z jakiegoś powodu ta metoda nie była dla Ciebie skuteczna lub nie chcesz, aby wszystkie Twoje aplikacje działały w trybie ciemnym, czytaj dalej.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny w sklepie Google Play

Spójrzmy prawdzie w oczy, możemy mówić o Mapach Google, Tłumaczu Google, nawet wyszukiwarce Google, ale Sklep Google Play pozostaje najważniejszą aplikacją na Twoim urządzeniu. Dlaczego? Cóż, używasz go do pobierania wszystkich innych potrzebnych aplikacji.

Niezależnie od tego, czy od czasu do czasu pobierasz nowe aplikacje, czy codziennie odwiedzasz Google Play, na pewno zechcesz pobawić się w trybie ciemnym na swoim ulubionym urządzeniu z Androidem.

 1. Zacznij od otwarcia aplikacji Sklep Google Play, a następnie dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu.

 2. W menu znajdź Ustawienia i dotknij go.

 3. w Ustawienia menu, znajdź Temat opcję, dotknij jej, a będziesz mógł wybrać między jasnym a ciemnym.

 4. Istnieje trzecia opcja, która ustawi czas zgodnie z globalnymi ustawieniami trybu ciemnego urządzenia. Wybierz preferowaną opcję – wszystko jest proste.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny w Google Keep

Google Keep to jedna z najbardziej zaawansowanych usług do robienia notatek na rynku. Jest już od jakiegoś czasu, ale od niedawna widać dość nieskuteczność. Widać to po liczbie osób, które teraz z niego korzystają.

Jeśli jesteś jak wielu innych, którzy często używają Google Keep do poprawiania notatek, określony motyw może nie pasować idealnie. Możesz nie lubić jasności zwykłego motywu. A może w ogóle nie lubisz ciemnego motywu.

 1. Otwórz aplikację Google Keep, a następnie przejdź do menu hamburgerów w lewym górnym rogu ekranu.

 2. Z otwartego menu przejdź do Ustawienia opcja.

 3. w Ustawienia ekran, dotknij Temat. Znajdziesz Włącz ciemny motyw opcja.

 4. Możesz też dotknąć Wyłącz ciemny motyw opcja, a tryb ciemny zostanie wyłączony.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny dla Asystenta Google

Jeśli nadal nie korzystasz z Asystenta Google, tracisz – może odpowiedzieć na mnóstwo pytań i zrobić wiele rzeczy na Twoje polecenie. Cokolwiek potrzebujesz, Asystent Google jest dla Ciebie.

Niestety nie możesz powiedzieć Asystentowi Google, aby włączał lub wyłączał tryb ciemny. Jeśli chcesz wybrać między trybem ciemnym i zwykłym, będziesz musiał przejść do tego ręcznie.

 1. Uruchom aplikację Asystent Google na swoim urządzeniu.

 2. Przejdź do prawego dolnego rogu ekranu. Zobaczysz Jeszcze opcja z trzema kropkami, dotknij jej.

 3. Na następnym ekranie wybierz Ustawienia a następnie kliknij Ogólny. Spowoduje to wyświetlenie wielu przydatnych ustawień, wśród których znajdziesz Temat opcja.

 4. Teraz dotknij Temat i wybierz, czy chcesz, aby motyw był Światło, Ciemny, lub przejdź przez Domyślne ustawienie systemowe.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny dla Google Discover

Pamiętasz kanał Google? Wiesz, aplikacja, która pokazywała Ci wszystkie wiadomości i tematy dotyczące rzeczy, które mogą Cię zainteresować? Cóż, nie nazywa się już Google Feed. Teraz jest Google Discover.

Zmiana nazwy to nie jedyna rzecz, przez którą przeszła aplikacja. Wprowadza teraz szereg opcji informacyjnych dotyczących Ciebie i Twoich zainteresowań. Aha, i możesz wybrać, czy chcesz użyć w nim trybu ciemnego.

 1. Uruchom aplikację Google Discover i przejdź do Jeszcze.

 2. Z listy wybierz Ustawienia a następnie przejdź do Ogólny.

 3. Na tej liście znajdziesz opcję Ciemny motyw. Wybierać Zawsze jeśli chcesz, aby strony wyszukiwania Google Discover i dolna karta były ciemne. Pamiętaj jednak, że kanał Discover nadal pozostanie jasny – nie ma możliwości zmiany go na ciemny.

 4. Aby wyłączyć tutaj tryb ciemny, wykonaj te same czynności.

Jak włączyć lub wyłączyć tryb ciemny w Mapach Google

Mapy Google stały się najpopularniejszą na świecie aplikacją do nawigacji. Zawsze, gdy ktoś potrzebuje jakichkolwiek informacji związanych z mapą, jest to jego wybór. Niedawno Mapy Google wprowadziły funkcję trybu ciemnego.

Aby włączyć tryb ciemny w Mapach Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Zacznij od dotknięcia ikony swojego profilu w prawym górnym rogu.
 2. Następnie dotknij Ustawienia.

 3. Teraz dotknij Temat.

 4. Następnie dotknij Zawsze w ciemnym motywie i dotknij Zapisać zastosować zmianę.

Pamiętaj, że motyw menu się nie zmieni. Ale gdy wrócisz do strony głównej Map Google, zobaczysz, że mapa jest teraz ciemna.

Jak włączyć tryb ciemny w wyszukiwarce Google

Wreszcie, najbardziej aplikacja Google na liście – Wyszukiwarka Google. Można by pomyśleć, że ta aplikacja jako pierwsza otrzyma modną funkcję, taką jak tryb ciemny. Jednak mylisz się, ponieważ wprowadzili go zaledwie kilka miesięcy temu.

 1. Zacznij od uruchomienia wyszukiwarki Google na swoim urządzeniu, a następnie przejdź do aplikacji w aplikacji Jeszcze przycisk.

 2. Następnie kliknij Ustawienia.

 3. w Ustawienia ekran, przejdź do Motywy.

 4. Ekran pozwoli Ci wybrać między Ciemny, Światło, oraz Domyślne ustawienie systemowe ustawienia. Jest całkiem jasne, co musisz tutaj zrobić.

Brak dostępnej opcji trybu ciemnego

Niektóre aplikacje Google nie wprowadziły jeszcze opcji trybu ciemnego. Bez względu na powód, pozostają w tyle, ponieważ możesz mieć pewność, że tryb ciemny zostanie wprowadzony do większości, jeśli nie wszystkich aplikacji opartych na Google.

Aplikacje z powyższej listy posiadają opcję trybu ciemnego. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a będziesz mógł szybko go włączyć lub wyłączyć. Jednak aplikacja na Twoim urządzeniu może w ogóle nie zawierać funkcji trybu ciemnego.

Głównym tego powodem jest to, że Twoja aplikacja nie jest aktualna. Z reguły Twoje urządzenie automatycznie zaktualizuje aplikacje. Czasami jednak automatyczne aktualizacje mogą być opóźnione, więc będziesz musiał wykonać je ręcznie.

Aby to zrobić, przejdź do sklepu z aplikacjami i wyszukaj odpowiednią aplikację. Stamtąd zaktualizuj go ręcznie, jeśli to możliwe. Powinno to upewnić się, że aplikacja Google jest aktualna i zawiera opcję trybu ciemnego.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak włączyć tryb ciemny dla wszystkich aplikacji?

Niezależnie od używanego urządzenia istnieje możliwość włączenia funkcji globalnego trybu ciemnego. Funkcja globalnego trybu ciemnego spróbuje wykryć wszystkie aplikacje na urządzeniu, które obsługują tryb ciemny i automatycznie go włączy. Pamiętaj jednak, że może nie wykryć trybu ciemnego z każdą aplikacją, która oferuje tę opcję.

 1. Znajdziesz tę opcję w urządzeniach Ustawienia menu, w systemie Android przejdź do Wyświetlacz i jasność.

 2. Teraz przełącz Tryb ciemny Przełącz na Na.

 1. Na urządzeniach z systemem iOS przejdź do Wyświetlacz i jasność i wybierz preferowaną opcję. Możesz wybrać między Światło, Ciemny, oraz Automatyczny.

2. Czy tryb ciemny jest lepszy dla oczu?

Oprócz zapewnienia dłuższej żywotności baterii w urządzeniu i mniejszego zużycia energii, wiadomo, że tryb ciemny zmniejsza zmęczenie oczu w warunkach, w których jest mało światła.

Jednak tryb ciemny nie jest wymówką do wpatrywania się w ekran telefonu przez wiele godzin dziennie. Każda forma nadużywania ekranu może na dłuższą metę spowodować uszkodzenie wzroku – zawsze o tym pamiętaj.

3. Dlaczego powinieneś używać trybu ciemnego?

Przede wszystkim tryb ciemny powoduje mniejsze zmęczenie oczu. Następnie jest czynnik żywotności baterii. Mówiąc najprościej, białe i jasne tła charakteryzują się wyższą emisją światła (jak zapewne zauważyłeś). Oczywiście pociąga to za sobą większe zużycie baterii.

Tryb ciemny jest również lepszy pod względem produktywności. Dodatkowo wygląda całkiem elegancko i fajnie.

4. Czy Google Chrome ma tryb ciemny?

Na urządzeniach z Androidem tryb ciemny w Google Chrome jest nadal funkcją eksperymentalną, aktywowaną z paska adresu przeglądarki po wpisaniu chrome://flagi. Urządzenia z iOS muszą jeszcze zobaczyć opcję trybu ciemnego w Google Chrome.

Wniosek

Masz to! W ten sposób włączasz tryb ciemny w głównych aplikacjach Google. Chociaż opcja trybu ciemnego nie została wprowadzona w każdej aplikacji Google, możesz być pewien, że powoli do tego dochodzimy. Pamiętaj, rozwijanie tej opcji wydaje się być znacznie większym wyzwaniem, niż się wydaje.

Czy udało Ci się włączyć tryb ciemny w którejś z tych aplikacji? Czy musiałeś je ręcznie zaktualizować, aby to zrobić? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej i dołącz do dyskusji. Nie powstrzymuj się też od zadawania pytań na ten temat.