Jak włączyć powiadomienia na Instagramie

Nadążanie za najnowszymi działaniami swoich obserwujących jest niezbędne, jeśli jesteś zagorzałym użytkownikiem Instagrama. Może nie chcesz przegapić nowego posta znajomego lub nowej prośby o obserwację. Jeśli szukasz sposobów na włączenie powiadomień na Instagramie, dobrze trafiłeś.

W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Ponadto podamy Ci instrukcje, jak otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś rozpocznie transmisję na żywo lub utworzy nowy post na Instagramie – i wiele więcej.

Jak włączyć powiadomienia na Instagramie na iPhonie

Załóżmy, że jesteś zapalonym użytkownikiem Instagrama lub masz firmę do promowania. W takim przypadku możesz chcieć otrzymywać powiadomienia z Instagrama, które zapewnią Ci aktualne informacje o działaniach Twoich obserwujących.

Domyślnie Instagram ostrzeże Cię, gdy pojawi się aktywność z Tobą. Możesz jednak dodatkowo filtrować rodzaj treści, o których chcesz otrzymywać powiadomienia, lub odfiltrować treści, które nie są dla Ciebie ważne.

Oto jak włączyć powiadomienia na Instagramie na swoim iPhonie:

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim iPhonie.

 2. Otwórz menu Instagrama. Stuknij w trzy poziome paski w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przejdź do zakładki „Ustawienia” i otwórz „Powiadomienia”.

 4. Upewnij się, że przycisk przełączania „Wstrzymaj wszystko” jest wyłączony.

 5. Następnie możesz dostosować swoje powiadomienia do określonych czynności, takich jak:
  • Posty, historie i komentarze

  • Obserwujący i obserwujący
  • Bezpośrednie wiadomości
  • Na żywo i IGTV
  • Z Instagrama
  • E-mail i SMS
 6. Aby włączyć określone powiadomienia wymienione powyżej, po prostu kliknij tę sekcję i upewnij się, że przycisk przełączania dla nich jest włączony.

Jak włączyć powiadomienia na Instagramie na urządzeniu z Androidem?

W tej sekcji dostarczymy Ci szczegółowe instrukcje dotyczące włączania powiadomień na Instagramie, jeśli jesteś użytkownikiem Androida. Kroki, które musisz wykonać, są dość proste. Teraz nie musisz się już martwić, że przegapisz ważną historię lub komentarz od swoich obserwujących.

Oto jak włączyć powiadomienia na Instagramie na swoim urządzeniu z Androidem:

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim telefonie.

 2. Otwórz menu Instagrama.
 3. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu.

 4. Stuknij w trzy poziome paski w prawym górnym rogu ekranu.

 5. Przejdź do zakładki „Ustawienia” w prawym dolnym rogu i otwórz sekcję „Powiadomienia”.

 6. Wejdziesz teraz do menu "Powiadomienia push". Jeśli wcześniej nie otrzymałeś żadnych powiadomień, sprawdź, czy przycisk „Wstrzymaj wszystko” jest włączony. Aby otrzymywać powiadomienia z Instagrama, wyłącz ten przycisk.

 7. Teraz będziesz mógł włączyć powiadomienia dla określonych obszarów, takich jak:
  • Posty, historie i komentarze

  • Obserwujący i obserwujący
  • Bezpośrednie wiadomości
  • Na żywo i IGTV
  • Z Instagrama
  • E-mail i SMS
 8. Otwórz każdą z tych sekcji, aby włączyć powiadomienia, które chcesz. Wystarczy dotknąć kółka obok opcji „Włącz”, aby wyświetlić konkretne działania, o których chcesz otrzymywać alerty. Na przykład, jeśli przejdziesz Powiadomienia> Obserwowani i obserwujący> Nowi obserwujący> Wł., będziesz otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy zdobędziesz nowego obserwującego na Instagramie.

Jak włączyć powiadomienia na Instagramie na komputerze?

Włączenie powiadomień na Instagramie na komputerze jest stosunkowo prostym procesem, którego ukończenie nie zajmie więcej niż minutę. Może uważasz, że Twój komputer jest łatwiejszy w nawigacji po ustawieniach aplikacji ze względu na większy interfejs. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby zarządzać powiadomieniami na Instagramie:

 1. Zaloguj się do swojego konta na Instagramie na komputerze.

 2. Kliknij swój awatar w prawym górnym rogu menu Instagrama.

 3. Kliknij sekcję „Ustawienia”, aby ją otworzyć.

 4. Zobaczysz teraz menu Ustawienia po lewej stronie. Przejdź do sekcji „Powiadomienia push” i kliknij, aby ją otworzyć.

 5. Jeśli nie otrzymałeś żadnych powiadomień z Instagrama, może to być spowodowane tym, że są wyłączone. Pamiętaj, aby włączyć je na „Od osób, które obserwuję” lub „Od wszystkich” dla każdej sekcji, z której chcesz otrzymywać powiadomienia.

Możesz włączyć powiadomienia dla następujących kategorii: polubienia, komentarze, polubienia komentarzy, polubienia i komentarze do Twoich zdjęć, zaakceptowane prośby o obserwowanie, prośby na Instagram Direct, Instagram Direct, przypomnienia, pierwsze posty i historie, liczba wyświetleń IGTV, prośby o wsparcie, i wideo na żywo.

Jak otrzymywać powiadomienia na Instagramie, gdy ktoś przechodzi na żywo?

Transmisje na żywo stały się obecnie popularnym sposobem nawiązywania kontaktu z publicznością dla większości użytkowników Instagrama. Niezależnie od tego, czy jest to tylko Twój znajomy, który informuje wszystkich o swoich najnowszych wydarzeniach z życia, czy Twój ulubiony piosenkarz ma sesję pytań i odpowiedzi, nie chcesz przegapić żadnej z tych transmisji.

Dobrą wiadomością jest to, że Instagram ma domyślnie włączone powiadomienia wideo na żywo dla wszystkich użytkowników. Oznacza to również, że nie ma możliwości selektywnego włączania i wyłączania ich dla określonych użytkowników. Możesz otrzymywać powiadomienia od wszystkich lub wyłączyć je w ustawieniach powiadomień.

Jeśli nie otrzymujesz żadnych powiadomień na żywo, upewnij się, że są one włączone. Oto jak sprawdzić:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie i kliknij swój awatar na dolnym pasku narzędzi, aby otworzyć menu.

 2. Udaj się na stronę „Ustawienia”.

 3. Wybierz sekcję „Powiadomienia”.

 4. W środku sprawdź te dwie rzeczy:
  • Czy przycisk przełączania „Wstrzymaj wszystko” jest wyłączony?
  • Czy sekcja „Wideo na żywo” w sekcji „Na żywo i IGTV” jest ustawiona na „Włączone?”
 5. Jeśli odpowiedź na dwa powyższe pytania brzmi „nie”, upewnij się, że wyłączyłeś przycisk Wstrzymaj wszystko i włącz powiadomienia z sekcji „Na żywo i IGTV”.

Powinieneś teraz otrzymywać powiadomienia o użytkownikach przechodzących na żywo na Instagramie.

Jak otrzymywać powiadomienia na Instagramie, gdy ktoś publikuje?

Przewijając swój kanał na Instagramie, możesz zauważyć, że posty nie są sortowane w kolejności chronologicznej. To dlatego, że Insta używa specjalnych algorytmów, aby pokazać Ci odpowiednie treści, które z pewnością Cię zainteresują.

Ta metoda przyniosła platformie wiele sukcesów, ponieważ użytkownicy ciągle przewijają i pozostają zaangażowani. Choć ta metoda zaangażowania może brzmieć fajnie, czasami brakuje Ci postów od użytkowników, od których chcesz zobaczyć aktualizacje. Wtedy pojawia się włączanie powiadomień dla określonych użytkowników.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy określona osoba opublikuje post, oto co powinieneś zrobić:

 1. Gdy zobaczysz wpis pochodzący od tej osoby w swoim kanale wiadomości, dotknij trzech kropek obok jej nazwy użytkownika (w prawym górnym rogu wpisu).

 2. Stuknij opcję „Włącz powiadomienia o wpisach”.

Teraz będziesz otrzymywać alert na swój telefon za każdym razem, gdy ta osoba prześle nowy post.

Innym sposobem włączenia powiadomień od określonego użytkownika jest skorzystanie z jego strony profilu:

 1. Przejdź do wyszukiwania na Instagramie i wpisz nazwę użytkownika osoby, od której chcesz otrzymywać powiadomienia.

 2. W swoim profilu kliknij trzy poziome kropki w prawym górnym rogu ekranu.

 3. W menu opcji dotknij "Włącz powiadomienia o wpisach".

Włączyłeś teraz powiadomienia od określonego użytkownika, a Instagram będzie wysyłać Ci alerty za każdym razem, gdy opublikują coś nowego.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia od wielu użytkowników, musisz powtórzyć te kroki dla każdej osoby z osobna. To samo dotyczy wyłączania powiadomień.

Notatka: Możesz otrzymać powiadomienie, jeśli użytkownik opublikuje posty po długim czasie, nawet jeśli nie zdecydowałeś się na otrzymywanie alertów od tej osoby.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto odpowiedzi na kilka bardziej palących pytań, które pomogą Ci w tym temacie.

Włączyłem powiadomienia, ale nadal nie otrzymuję. Co mogę zrobić?

Czasami nie otrzymujesz powiadomień, nawet jeśli masz je włączone na swoim koncie na Instagramie. Może się tak zdarzyć z kilku powodów, ale bez obaw – jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się, co się stało w Twoim przypadku.

Oto kilka powodów, dla których możesz nie otrzymywać powiadomień:

• Masz włączony tryb „Nie przeszkadzać” na urządzeniu mobilnym. Może tak być, jeśli zauważysz, że o określonej porze dnia przestajesz otrzymywać powiadomienia. Być może zapomniałeś, że na przykład w nocy ustawiłeś automatyczny tryb „Nie przeszkadzać”.

• Powiadomienia z telefonu mogą być wyłączone. Upewnij się, że masz włączone powiadomienia na swoim urządzeniu mobilnym ORAZ na Instagramie. W dalszej części znajdziesz instrukcje włączania powiadomień dla użytkowników iPhone'a i Androida.

• Jesteś w trybie oszczędzania energii. Kolejny głupi powód, który zdarza się częściej niż myślisz. Jeśli Twój telefon jest ustawiony w trybie oszczędzania energii, nie będziesz otrzymywać powiadomień push z Instagrama.

• Zapluskwiona aplikacja. Czasami aplikacja nie jest kompatybilna z Twoim urządzeniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie pobrałeś go z App Store. Upewnij się, że pobierasz aplikację Instagram z oficjalnego sklepu Play lub App Store, ale najpierw odinstaluj obecną na telefonie.

• Pamięć podręczna jest pełna. Jeśli korzystasz z aplikacji zbyt długo, może to oznaczać, że pamięć podręczna została uszkodzona lub jest jej za dużo. Wyczyść pamięć podręczną w ustawieniach pamięci podręcznej i pamięci podręcznej w telefonie i ponownie zaloguj się na swoje konto na Instagramie.

Włącz powiadomienia dla użytkowników iPhone'a

• Otwórz stronę „Ustawienia” w telefonie.

• Dotknij sekcji „Powiadomienia”.

• Przewiń w dół, aż zobaczysz „Instagram” na liście aplikacji.

• Otwórz to.

• Zobaczysz przycisk przełączania obok sekcji „Powiadomienia push”. Powinien być włączony (zielony.)

Jeśli przycisk przełączania jest wyłączony (szary), nie będziesz otrzymywać powiadomień na iPhonie, nawet jeśli masz je włączone na urządzeniu Instagram.

Włącz powiadomienia dla użytkowników Androida

• Przejdź do strony ustawień Androida.

• Dotknij sekcji „Aplikacje”.

• Przejrzyj listę aplikacji, aż znajdziesz Instagram. Otwórz to.

• Stuknij w pasek „Powiadomienia”.

• Upewnij się, że przełącznik „Pokaż powiadomienia” jest włączony (niebieski). Tutaj możesz również dostosować powiadomienia według kategorii – komentarze, polubienia komentarzy, Instagram Direct i inne. Tylko upewnij się, że powiadomienia, których brakowało, są teraz włączone.

Dlaczego powinienem włączyć powiadomienia?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Instagram to świetne miejsce, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami, aktualizacjami od znajomych, wiadomościami o celebrytach i nie tylko. Jednak ze względu na specyficzny system algorytmiczny kanału informacyjnego często możesz przegapić ważną aktualizację. Powiedzmy, że twój kolega z liceum właśnie się ożenił, ale nie pisałeś do niego od jakiegoś czasu. Ten post może łatwo zostać pochowany w masie nieistotnych treści, które Instagram wysyła do Ciebie. Dlatego powinieneś włączyć powiadomienia, aby otrzymywać aktualizacje od ważnych osób.

Dostrajanie powiadomień Insta

Włączenie powiadomień na Instagramie pozwala być na bieżąco z ewoluującą aplikacją i działaniami Twoich obserwujących. Radzenie sobie z ustawieniami powiadomień na Instagramie może początkowo wydawać się nieco skomplikowane, ale naprawdę warto.

Teraz wiesz, jak włączyć powiadomienia na Instagramie na swoim telefonie lub komputerze. Możesz także rozwiązać problem braku otrzymywania powiadomień po ich włączeniu, a także włączenie powiadomień dla określonych użytkowników.

Jakie powiadomienia masz zawsze włączone? Które powiadomienia uważasz za nieistotne? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.