Jak wydrukować kopertę za pomocą LibreOffice

Minęło trochę czasu (właściwie to bardzo długo), zanim OpenOffice/LibreOffice zrezygnował z całego procesu drukowania kopert. W dawnych złych czasach było to śmiesznie trudne, ponieważ trzeba było stworzyć własny szablon koperty od zera. Na szczęście teraz jest to łatwiejsze, ale sposób, w jaki to się robi, nadal może mylić kilka osób, więc oto, jak się do tego zabrać.

Jak wydrukować kopertę za pomocą LibreOffice

Nie zamierzam wchodzić w niestandardowe szablony ani nic takiego. Celem tego samouczka jest po prostu jak najszybsze wydrukowanie koperty z LibreOffice Writer.

Co jest LibreOffice? Bezpłatna alternatywa dla Microsoft Office. Poniższy samouczek zakłada, że ​​używasz najnowszej (w momencie pisania tego tekstu) wersji 3.5.1.

Krok 1.

Uruchom LibreOffice Writer, aby utworzyć nowy dokument.

Krok 2.

Kliknij Wstawić i wtedy Koperta.

obraz

Krok 3.

Pojawi się okno „Koperta” z zakładkami Koperta, Format oraz Drukarka. Domyślnie zaczniesz od Koperta patka. Podaj odpowiednie informacje:

obraz

ten Format zakładka dostosowuje pozycjonowanie.

ten Drukarka zakładka jest miejscem, w którym możesz ustawić rodzaj koperty, jeśli chcesz. Zobacz następny krok.

Krok 4. (Opcjonalnie)

Częstym zarzutem dotyczącym sposobu drukowania kopert przez LO jest: „Gdzie mogę wybrać rodzaj koperty?” Odbywa się to za pośrednictwem Drukarka w oknie, w którym nadal jesteś:

obraz

obraz

obraz

Są tam wszystkie rodzaje kopert. To, co robi LO, to dawanie drukarka kontrolować rozmiar papieru zamiast obsługiwać go bezpośrednio w samym oprogramowaniu do edycji dokumentów.

Ważna uwaga: Jeśli drukujesz koperty o standardowym rozmiarze, nie powinieneś tego robić. Ale jeśli napotkasz problemy z rozmiarem, teraz wiesz, gdzie zmienić odpowiednie ustawienia.

Krok 5.

Po zakończeniu kliknij Nowy dok. przycisk (z okna Koperta):

obraz

Jeśli tego nie zrobisz i kliknij Wstawić zamiast tego dzieje się tak, że Writer utworzy nową kopertę wraz z pojedynczą pustą stroną. Ponieważ nie chcemy tej pustej strony, użyj Nowy dok. zamiast. Tak, utworzy to drugi dokument, ale warto unikać pustej strony crapola.

Otrzymasz coś, co wygląda tak:

obraz

Tutaj możesz dostosować czcionki i rozmiary pól.

Aby dostosować rozmiar pola, wystarczy kliknąć granicę obszaru pola. Pojawią się zielone pola, które są „punktami chwytania”. Kursor myszy zmieni się w strzałkę zmiany rozmiaru, gdy najedziesz na jeden z nich. Następnie kliknij i przeciągnij do dowolnego rozmiaru:

obraz

Krok 6. Plik >Wydrukować

Po kliknięciu Plik i wtedy Wydrukować, ponownie będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy wybrałeś właściwy rozmiar:

W lewej części dowiesz się, jaki rozmiar koperty jest wybrany:

obraz

Prawa część zawiera obszar właściwości, w którym w razie potrzeby możesz wybrać inny rozmiar:

obraz

Na przykład, może chcesz wybrać standardową kopertę #10. Obszar Właściwości to miejsce, w którym to robisz:

obraz

Następnie kliknij OK, a następnie Wydrukować:

obraz

…i to wszystko.