Oto sześć sposobów na znalezienie numeru seryjnego iPhone'a

Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać telefon do Apple do serwisu, przygotować go do sprzedaży, czy po prostu udokumentować go w ewidencji magazynowej lub ubezpieczeniowej, prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz musiał znaleźć numer seryjny swojego iPhone'a.

Oto sześć sposobów na znalezienie numeru seryjnego iPhone'a

Pamiętaj, że te instrukcje w tym artykule działają na innych urządzeniach z systemem iOS, w tym na iPadzie.

Oto sześć sposobów na znalezienie numeru seryjnego iPhone'a:

Znajdź numer seryjny w ustawieniach urządzenia

Jeśli Twój iPhone jest sprawny, możesz szybko znaleźć jego numer seryjny, postępując zgodnie z tymi instrukcjami, co można zrobić bardzo szybko:

  1. Najpierw dotknij Ustawienia
  2. Następnie dotknij Ogólny
  3. Następnie dotknij O
  4. w O, zobaczysz swój iPhone Numer seryjny katalogowany.

Uważaj jednak na swój numer seryjny, ponieważ jest to jeden z numerów, które jednoznacznie identyfikują Twoje urządzenie. Będziesz chciał, aby numer seryjny urządzenia pozostał prywatny.

Jeśli przypadkowo opublikujesz go i wpadnie w niepowołane ręce, może zostać wykorzystany do przesłania fałszywego zgłoszenia serwisowego do Apple lub do oszukańczego zgłoszenia Twojego urządzenia jako skradzionego, co spowoduje wiele kłopotów.

Jeśli chcesz wykonać kopię numeru seryjnego iPhone'a, po prostu dotknij numeru seryjnego i przytrzymaj go, aż pojawi się okno dialogowe „kopiuj”.

Następnie dotknij Kopiuj następnie Pasta Twój numer seryjny iPhone'a, w którym musisz go użyć, na przykład na stronie wsparcia Apple.

Jak sprawdzić numer seryjny iPhone'a za pomocą iTunes

Możesz także sprawdzić numer seryjny swojego iPhone'a za pośrednictwem iTunes na komputerze Mac lub PC. Aby sprawdzić numer seryjny w iTunes, podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla Lightning lub 30-pinowego kabla USB, otwórz iTunes, a następnie wybierz iPhone'a z listy urządzeń w górnej części okna.iTunes numer seryjny iphone

Upewnij się, że jesteś na karcie "Podsumowanie", a zobaczysz wszystkie podstawowe informacje o swoim iPhonie, w tym numer seryjny.

Następnie możesz skopiować numer seryjny telefonu iPhone, klikając go prawym przyciskiem myszy (klikając z wciśniętym klawiszem Control na komputerze Mac) i wybierając Kopiuj.

Jak znaleźć numer seryjny wygrawerowany na urządzeniu?

Notatka: Pomiń tę sekcję, jeśli masz iPhone'a 5 lub nowszego, ponieważ te urządzenia nie mają wygrawerowanego numeru seryjnego.

W przypadku oryginalnego iPhone'a 3G, iPhone'a 3GS, iPhone'a 4 i iPhone'a 4S numer seryjny urządzenia można znaleźć na tacce karty SIM.

Używając narzędzia do wyjmowania tacy SIM lub wyprostowanego spinacza do papieru, ostrożnie wyjmij tacę SIM iPhone'a z boku urządzenia. Po wyjęciu znajdziesz numer seryjny wygrawerowany na spodzie tacy.

wygrawerowany numer seryjny iPada

Dla oryginał iPhone i Wszystko W przypadku modeli iPada i iPoda touch numer seryjny jest wygrawerowany bezpośrednio z tyłu urządzenia.

Ze względu na przyjęcie mniejszego standardu Nano SIM, począwszy od iPhone'a 5, na tacy SIM nie ma miejsca na wygrawerowanie numeru seryjnego iPhone'a.

Z tego powodu iPhone 5 i nowsze nie mają wygrawerowanego numeru seryjnego.

Znajdź numer seryjny swojego iPhone'a na opakowaniu urządzenia

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do numeru seryjnego iPhone'a bez otwierania pudełka lub jeśli urządzenie jest uszkodzone i nie możesz użyć innych metod wymienionych tutaj, zawsze możesz bezpośrednio znaleźć numer seryjny wszystkich iPhone'ów, iPadów i iPodów touch na oryginalnym opakowaniu detalicznym.

Naklejka na pudełko z numerem seryjnym iPhone'a

Każde pudełko urządzenia iOS ma naklejkę podobną do pokazanej powyżej, która jest specyficzna dla samego urządzenia. Na tej naklejce, obok innych przydatnych informacji, znajduje się numer seryjny.

iPhone w trybie odzyskiwania

Jeśli Twój iPhone, iPad lub iPod touch jest w trybie odzyskiwania, nadal możesz znaleźć numer seryjny, jeśli używasz komputera Mac.

W systemie macOS numer seryjny telefonu iPhone będzie nadal wyświetlany w iTunes przy użyciu metody opisanej powyżej, nawet gdy urządzenie jest w trybie odzyskiwania.

Znajdź numer seryjny swojego iPhone'a z kopią zapasową iPhone'a

Jeśli nie masz dostępu do swojego iPhone'a, ale tworzysz kopię zapasową telefonu za pomocą iTunes, możesz zobaczyć numer seryjny urządzenia z informacji zawartych w kopii zapasowej. Nie musisz nawet otwierać samej kopii zapasowej, aby odzyskać numer seryjny urządzenia.

Uzyskaj dostęp do kopii zapasowych urządzenia iPhone po pierwszym otwarciu iTunes na komputerze Mac lub PC, a następnie postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Od Menu iTunes, wybierać Preferencje
  2. Następnie idź do Urządzenia.
  3. Następnie zlokalizuj najnowszą kopię zapasową z listy kopii zapasowych.
  4. Na koniec umieść kursor myszy lub gładzika nad nazwą kopii zapasowej na liście Kopie zapasowe urządzenia.
  5. Po kilku chwilach pojawi się wyskakujące okienko z numerem telefonu urządzenia (jeśli dotyczy), numerem IMEI i numerem seryjnym.

Jeśli ten artykuł okazał się przydatny, pomocne mogą być również inne samouczki TechJunkie na temat iPhone'a, w tym Jak naprawić problemy z obracaniem ekranu na iPhone 7 i iPhone 7 Plus oraz Czy można zdalnie wyczyścić mój iPhone?

Czy masz jakieś sugestie, jak znaleźć numer seryjny na iPhonie, który nie działa poprawnie? Jeśli tak, powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!