Jak włączyć Ray Tracing w Minecrafcie

Prawdopodobnie nigdy tego nie zgadłeś, ale modna gra zatytułowana Minecraft została pobłogosławiona aktualizacją z 2021 r. pod względem realizmu. Nazywa się to ray tracingiem i został wprowadzony przez słynnego producenta chipów Nvidię. Chociaż pierwotnie przeznaczony dla graczy na PC, ray tracing zostanie udostępniony na Xbox Series X jako część nowego Minecrafta RTX.

Oto jak włączyć ray tracing w Minecrafcie.

Co to jest śledzenie promieni?

Aby zrozumieć, jak włączyć ray tracing w grze Minecraft, musisz najpierw zrozumieć, czym jest ray tracing.

Tak, jest to stosunkowo niejasny termin, którego nie każdy gracz jest świadomy, ale wpływa on na twoje życie w grach, chyba że wybraną przez ciebie grą jest pasjans.

Przedstawianie światła i cieni w grach wideo zawsze było trochę problematyczne, podobnie jak w przypadku cyfrowych efektów dźwiękowych (SFX). Wydaje się, że największym wyzwaniem w osiągnięciu najwyższego realizmu jest ten dział. Do niedawna gra musiała „zgadywać”, aby jak najdokładniej przedstawić oświetlenie.

Nvidia wprowadziła niedawno nową technologię ray tracingu opartą na innowacyjnych chipsetach RTX. Śledzenie promieni sprawia, że ​​oświetlenie jest wspaniałe w grach, niezależnie od gatunku. Miłośnicy Minecrafta mają więc na co czekać.

RTX w Minecrafcie

Włączenie śledzenia promieni w Minecrafcie nie wymaga ingerencji w sprzęt i oprogramowanie — jest to tak proste, jak zainstalowanie odpowiedniej wersji gry.

Dokładniej, Minecraft RTX. Tak, włączenie ray tracingu w grze Minecraft jest tak proste, jak pobieranie, instalowanie i uruchamianie nowej wersji gry Minecraft.

Jak włączyć ray tracing w grze Minecraft na komputerze z systemem Windows 10?

Jak wspomniano, włączenie ray tracingu w Minecrafcie wymaga instalacji Minecrafta RTX. Jednak pod względem kompatybilności Minecraft RTX jest ekskluzywny. Będziesz potrzebować systemu Windows 10 i jest to jedyna opcja w tej chwili.

Aby aktywować Minecraft RTX, musisz zainstalować „Minecraft dla Windows 10”, najnowszy klient PC dla Minecrafta. Oto jak zainstalować Minecraft na Windows 10.

 1. Kliknij "Początek."

 2. Wpisz „Sklep Microsoft”.

 3. Uruchomi się aplikacja Microsoft Store. Przejdź do paska wyszukiwania aplikacji i wpisz „Minecraft dla systemu Windows 10”.

 4. Kup grę i zainstaluj ją tak, jak każdą inną aplikację. Możesz także wypróbować bezpłatną wersję próbną.

Minecraft na Windows 10 nie włączy automatycznie ray tracingu w grze, nawet po zainstalowaniu najnowszej wersji. Aby włączyć funkcję RTX, musisz zainstalować Xbox Insider Hub. Znajdź i zainstaluj aplikację w sklepie Microsoft Store. Po zainstalowaniu aplikacji, oto jak włączyć śledzenie promieni.

 1. Uruchom aplikację Xbox Insider Hub.

 2. Kliknij "ikona menu” (ikona hamburgera) i wybierz „Treści poufne” znajduje się w lewej części ekranu.

 3. Kliknij „Minecraft na Windows 10” znalezione w sekcji „Gry”.

 4. Wybierać "Dołączyć" stać się częścią systemu Windows 10 Beta.

 5. Z wyświetlonej listy opcji wybierz „Minecraft dla systemu Windows 10 RTX Beta” następnie kliknij "Gotowe."

Teraz RTX Beta powinien zostać automatycznie zainstalowany i zastosowany do twojego Minecrafta dla wersji Windows 10. Tak, ta procedura umożliwia śledzenie promieni.

Notatka: Przejście na Minecraft RTX spowodowało usunięcie wszystkich światów Minecrafta. Upewnij się więc, że najpierw wykonałeś kopie zapasowe.

Jak włączyć śledzenie promieni w grze Minecraft na konsoli Xbox One?

Niestety Minecraft RTX jest dostępny wyłącznie dla systemu Windows 10 dla użytkowników kart graficznych Nvidia RTX. Cisza stała się tematem zainteresowania Mojang, zwłaszcza ze względu na wyzwania związane z wprowadzeniem ray tracingu na konsole XBOX ONE S/X z procesorami graficznymi AMD RDNA 2.

Niezależnie od aktualnego statusu ray tracingu w Minecraft XBOX One S/X, wciąż możliwe jest, że technologia odniesie sukces w przyszłości. W końcu AMD postępuje również w zakresie ray tracingu.

Jak włączyć Ray Tracing w Minecrafcie na Androidzie lub iPhonie?

Dziesięć lat temu nie spodziewano się posiadania bardziej złożonych gier wideo na smartfonach. To się oczywiście zmieniło, ponieważ na naszych kieszonkowych komputerach mamy znacznie bardziej złożone gry niż Minecraft. Czy możesz uzyskać Minecraft RTX na urządzenie z systemem iOS lub Android? Nie, przynajmniej nie na razie. Ray tracing wymaga nowoczesnej grafiki, a technologia smartfonów i tabletów jest jeszcze długa.

Co jeszcze muszę zrobić?

Możesz chcieć upewnić się, że wszystko zostało poprawnie skonfigurowane pod kątem ray tracingu. To w końcu zaawansowana i wymagająca funkcja. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po zainstalowaniu i włączeniu Minecraft RTX, jest aktualizacja sterowników karty graficznej Nvidia. Oto jak to zrobić.

 1. Wejdź na oficjalną stronę Nvidii i pobierz „Doświadczenie Google GeForce” dla systemu Windows 10, a następnie zainstaluj go.
 2. Uruchom aplikację GeForce Experience.
 3. Przejdź do „Kierowcy” patka.
 4. Aplikacja automatycznie sugeruje instalację najnowszych sterowników. Jeśli tak się nie stanie, sprawdź dostępność aktualizacji za pomocą odpowiedniego przycisku w prawej górnej części aplikacji.

Po zaktualizowaniu sterowników graficznych możesz cieszyć się Minecraft RTX!

Włączanie i wyłączanie śledzenia promieni

Pod warunkiem, że zrobiłeś wszystko poprawnie, a Twój komputer jest wystarczająco wydajny, możesz swobodnie włączać lub wyłączać tę funkcję w dowolnym momencie.

 1. Iść do „Ustawienia” w Minecrafcie.
 2. Następnie wybierz „Zaawansowane wideo”.
 3. Kliknij „Śledzenie promieni DirectX”.
 4. Odblokuj to

Alternatywnie, aby włączyć i wyłączyć śledzenie promieni w locie, użyj klawisza średnika (;) na klawiaturze.

Notatka : Nie każdy świat Minecraft obsługuje ray tracing, na razie tylko światy z obsługą RTX. W Minecraft Marketplace znajdziesz różne opcje. Alternatywnie możesz użyć pakietu zasobów z obsługą ray tracingu.

Minimalne wymagania dotyczące ray tracingu w grze Minecraft

Powinieneś pomyśleć o swojej konkretnej karcie graficznej, jeśli chcesz uruchomić Minecraft RTX. Jak już wcześniej ostrzegano, ray tracing to funkcja bardzo wymagająca zasobów. Według Nvidii powinieneś wybrać GeForce RTX 2060 lub nowszy, jeśli chcesz, aby wszystko działało płynnie. Mając na uwadze te informacje, oto lista kart graficznych zgodnych z RTX.

 1. GeForce RTX 2060
 2. GeForce RTX 2060 Super
 3. GeForce RTX 2070
 4. GeForce RTX 2070 Super
 5. GeForce RTX 2080
 6. GeForce RTX 2080 Super
 7. GeForce RTX 2080 Ti
 8. Tytan RTX

Jednak posiadanie jednego z powyższych nadal nie oznacza, że ​​wszystko pójdzie gładko. Twoja specyfikacja systemu będzie miała wpływ na zachowanie gry. Oto, co możesz uznać za minimum.

 1. Intel Core i5 10400 lub AMD Ryzen 5 3600
 2. Corsair DDR4 RAM 16 GB lub 32 GB
 3. Dysk SSD Samsung 860 EVO 250 GB lub Dysk SSD Samsung 970 EVO 250 GB

Oprócz obsługiwanego procesora graficznego z 64-bitowym systemem Windows 10 Home, powyższa konfiguracja powinna być uważana za minimalne wymagania do prawidłowego uruchomienia gry Minecraft RTX. Zejdź niżej i ryzykujesz spadki klatek.

Czy warto?

Jeśli mocno interesujesz się Minecraftem, cały pomysł może wydawać się nieco dziwny. W końcu w Minecraft nie chodzi o grafikę, ale o czystą rozgrywkę. Jednak po wypróbowaniu Minecraft RTX na pewno się zakochasz. Technologia śledzenia promieni sprawia, że ​​nawet ta prosta gra wygląda cudownie. Oświetlenie, cienie, wszystko jest idealne.

Jeśli masz do tego odpowiednią wersję, nie musisz kupować gry. Wypróbuj bezpłatny okres próbny i zdecyduj później, czy chcesz wydać 30 USD.

Jeśli jednak nie masz odpowiedniej konfiguracji, możesz nie mieć ochoty na uaktualnienie. Jednak nowe wydania gier będą używać ray tracingu; ma stać się standardem branżowym. Dlatego aktualizacja może być czymś, co warto rozważyć.

Tak długo, jak masz odpowiednie komponenty sprzętowe i chcesz wydać 30 USD, możesz włączyć ray tracing w Minecrafcie. To też nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy pobrać i zainstalować dwie aplikacje Microsoft Store i wprowadzić w nich pewne poprawki. Jeśli chcesz spróbować, możesz spróbować wersji próbnej i sam zdecydować, czy Ci się spodoba.

Czy udało Ci się włączyć ray tracing dla Minecrafta na swoim komputerze? Jak ci się podoba do tej pory? Daj nam znać o swoich doświadczeniach z ray tracingiem w komentarzach poniżej.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co Minecraft wykorzystuje ray tracing?

Ray tracing w grze Minecraft nie różni się niczym od ray tracingu w dowolnej grze. Technologia ta służy do renderowania grafiki w sposób, który odbija światło od obiektów w grze. W przeciwieństwie do technologii zgadywania z przeszłości, ray tracing działa samodzielnie, wykonując wszystkie funkcje oświetlenia w czasie rzeczywistym. Jest to oczywiście bardzo wymagające sprzętowo, dlatego wypuszczono zupełnie nowy Minecraft – Minecraft RTX.

Czy ray tracing to wielka sprawa?

Tak, ray tracing to ogromny krok w przyszłość gier na PC i konsole. Mówi się, że ta technologia ma stać się normą we wszystkich nadchodzących dużych grach. Obecnie tylko wybrana liczba procesorów graficznych może obsługiwać tę technologię. Gry i konsole mają jeszcze długą drogę do przebycia, aby skutecznie korzystać z technologii ray tracingu.