Jak płacić gotówką z Uberem

Zwykle osoby, które jeżdżą z Uberem, płacą kartami kredytowymi, ale czy wiesz, że Uber pozwala również płacić gotówką? Jest jednak dostępny tylko w niektórych lokalizacjach.

Jak płacić gotówką z Uberem

Przyjrzyjmy się, jak możesz zapłacić gotówką za przejazd Uberem. Przeprowadzimy Cię przez kolejne kroki i podamy kilka podstawowych informacji. Możesz nawet znaleźć tutaj odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania.

Płacenie gotówką za przejazdy Uber

Opcja płatności gotówką za Ubera pojawiła się w Hyderabadzie w Indiach w 2015 roku. Był to eksperyment, który odniósł wiele sukcesów. Następnie Uber dodał cztery kolejne miasta do listy lokalizacji dostępnych w gotówce.

W kolejnym roku Uber rozszerzył liczbę lokalizacji, w których można płacić gotówką. W 2016 roku dotarł do 150 miast. Po dwóch latach liczba ta wzrosła do ponad 400 miast.

Obecnie istnieje 51 krajów, w których za przejazdy Uberem można zapłacić gotówką. Wielu użytkowników lubi płacić gotówką w porównaniu z kartami kredytowymi.

Jeśli znajdujesz się w lokalizacji, w której możesz płacić za przejazdy Uber gotówką, możesz to sprawdzić w swojej aplikacji. Musisz to jednak wcześniej skonfigurować.

 1. Uruchom aplikację Uber.

 2. Wybierz „Portfel”.

 3. Przewiń w dół i wybierz „Profile jazdy”.

 4. Wybierz Metodę Płatności."
 5. Będzie dostępna opcja „Gotówka”, którą możesz wybrać.

 6. Jeśli wolisz, możesz ustawić ją jako domyślną metodę.

Nie ma żadnych opłat rezerwacyjnych ani dodatkowych opłat. Jednak Uber radzi użytkownikom, którzy używają gotówki, aby mieli przy sobie wystarczającą ilość pieniędzy. Mogą pojawić się dodatkowe nieprzewidziane koszty.

Kiedy tak się stanie, powinieneś być przygotowany. Czasami jeździec może również nie mieć wystarczającej ilości dokładnej zmiany. Uber zazwyczaj pokrywa koszty po raz pierwszy. W kolejnych scenariuszach aplikacja doda trochę kredytu do konta.

Pamiętaj, że po zapłaceniu gotówką otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.

Płacenie Uber Kierowcom bezpośrednio

Po skonfigurowaniu metody płatności zgodnie z powyższymi krokami możesz zamówić przejazd i czekać. Kiedy przyjdzie twój kierowca, po prostu. Po dotarciu na miejsce po prostu zapłać kierowcy gotówką. Lepiej zapłacić dokładną kwotę lub dać dodatkowe pieniądze jako napiwek.

Nie powinno być potrzeby targowania się o cenę. W przypadku sporu musisz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.

Pamiętaj, że nie możesz płacić gotówką, jeśli nie ustawisz metody płatności jako gotówka. Jeśli Twoja karta jest zarejestrowaną metodą płatności, ale chcesz zapłacić gotówką, nie będzie to dozwolone.

Jeśli Twoja lokalizacja nie obsługuje płatności gotówkowych, nie narzucaj problemu. Wystarczy zapłacić kierowcy dostępnymi metodami.

Płacenie kierowców Uber za pomocą salda konta gotówkowego

Nie mylić z płaceniem gotówką, Uber Cash to sposób na płacenie za korzystanie z usług Uber. Działa na Twoje przejażdżki, a nawet Uber Eats.

Oto jak płacisz kierowcom Uber za pomocą Uber Cash:

 1. Uruchom aplikację Uber.

 2. Wybierz „Płatność”.

 3. Wybierz „Dodaj środki” i dodaj żądaną kwotę do salda Uber Cash.

 4. Wybierz preferowaną metodę płatności.
 5. Wybierz „Kup”.
 6. Teraz powinieneś być w stanie zapłacić za pomocą Uber Cash.

Możesz dodać środki do Uber Cash, korzystając z wielu popularnych opcji. Możesz korzystać z kart debetowych, kart kredytowych, Venmo i PayPal. Po prostu uzupełnij saldo, gdy poczujesz, że jest za nisko.

Oprócz samodzielnego uzupełniania środków Uber Cash, możesz również zarabiać Uber Cash za pośrednictwem systemu Rewards, kart podarunkowych i obsługi klienta.

Z Uber Cash można korzystać tylko w kraju, w którym ją kupiłeś. Na razie nie ma żadnych planów, aby uczynić go międzynarodowym.

Płacenie gotówką za Uber Eats

Uber Eats zaczął przyjmować gotówkę w 2017 roku w Bombaju w Indiach. Obecnie rozprzestrzenił się na inne kraje Ameryki Łacińskiej i Afryki. Nie możesz jednak płacić gotówką za Uber Eats w USA.

Jeśli znajdujesz się w dostępnych obszarach, możesz zapłacić gotówką. Przyjrzyjmy się, jak możesz zapłacić gotówką:

 1. Uruchom aplikację Uber Eats.

 2. Wybierz restaurację, w której chcesz zamówić.
 3. Zamów jedzenie.
 4. Wybierz „Wyświetl koszyk”, aby zobaczyć swoje zamówienie.
 5. Przejdź na dół ekranu i wybierz „Metoda płatności”.
 6. Wybierz „Gotówka”, jeśli jest dostępna.
 7. Wybierz „Złóż zamówienie”, aby potwierdzić zamówienie.
 8. Zapłać kierowcy po dostarczeniu jedzenia.

Podobnie jak w przypadku płacenia za przejazdy Uberem gotówką, nie każdy obszar będzie miał opcję gotówkową.

W przypadku kierowców Uber Eats możesz zatrzymać gotówkę. Uber potrąca kwotę z Twojego konta bankowego lub innej metody płatności po wpisaniu zarobionych pieniędzy.

Korzystanie z Uber Cash ze swojego konta

Możesz zapłacić za przejazdy i zamówienia Uber Eats za pomocą środków Uber Cash. Musisz ustawić ją jako metodę płatności, wykonując czynności opisane powyżej. Jeśli nie, zapłacisz kartą kredytową lub PayPal.

Często zadawane pytania dotyczące Ubera

Czy Uber Cash jest opcją dostępną podczas kryzysu Covid-19?

Możesz zapłacić za przejazdy Uber gotówką lub saldem Uber Cash. Zależy to tylko od tego, czy gotówka jest dostępna w Twoim kraju. Upewnij się, że sprawdziłeś przed zapłaceniem gotówką. Po prostu ustaw Gotówkę jako formę płatności podczas zamawiania przejazdu.

Kryzys COVID-19 tak naprawdę nie wpłynął negatywnie na Ubera. Jednak kierowcy często noszą maski, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Płatności gotówkowe są nadal dostępne, jeśli są obsługiwane.

Jak korzystać z Ubera po raz pierwszy?

Po zainstalowaniu aplikacji Uber należy zacząć od włączenia usług lokalizacyjnych. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł zamówić żadnych przejazdów.

Otrzymasz również szacowany czas przybycia (ETA).

Czasami ceny zamawiania przejazdów wzrosną. Wynika to z dynamicznej wyceny. Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko płaceniu wyższych cen, podczas gdy inni czekają kilka minut, aby ceny spadły.

Wprowadzono dynamiczne ustalanie cen, aby umożliwić podróżowanie tym, którzy naprawdę potrzebują samochodów.

Teraz, gdy znasz już te fakty, przyjrzyjmy się zamawianiu pierwszego przejazdu Uberem:

1. Uruchom aplikację Uber na swoim telefonie.

2. W punkcie „Dokąd?” wpisz swoje miejsce docelowe.

3. Wybierz preferowany typ pojazdu.

4. Wybierz „Zapytanie” i potwierdź miejsce odbioru.

5. Poczekaj, aż kierowca zaakceptuje Twoją prośbę.

6. Kiedy kierowca jest tutaj, wsiądź do jego pojazdu i rozpocznij podróż.

Czasami miejscem odbioru jest pobliska ulica. Będziesz musiał tam iść i chwilę poczekać. Jeśli jesteś w domu, Twój kierowca zwykle będzie pod Twoimi drzwiami, chyba że jest to osiedle ogrodzone.

Zawsze możesz sprawdzić, jak blisko miejsca odbioru znajduje się Twój kierowca. Aplikacja śledzi je w czasie rzeczywistym.

Czy istnieją bezpłatne pierwsze przejazdy Uberem?

Czasami pojawiają się kody rabatowe, które umożliwiają jazdę za darmo. Jednak najczęstsze kody to zniżki, które zmniejszają ułamek pierwszych lub kilku pierwszych przejazdów. Często otrzymują je nowi jeźdźcy.

Czy Twoja wskazówka może być kierowcą Ubera z gotówką?

Tak, możesz. Uber nie zmusza Cię do dawania napiwków, chociaż jest to opcja. Jeśli chcesz dać napiwek kierowcy gotówką, zapraszamy.

Niektóre obszary umożliwiają elektroniczne przechylanie. Możesz napiwek 15%, 20%, a nawet niestandardową kwotę, jeśli chcesz.

Czy mój kierowca Uber zaczeka, aż zrobię zakupy?

Nie, zwykle nie. Ponieważ Uber jest usługą na żądanie, kierowca będzie musiał zaakceptować innych pasażerów, aby zarabiać pieniądze. Będziesz musiał zamówić kolejną przejażdżkę, aby wrócić do domu.

Czy powinienem używać gotówki w Uberze?

Od Ciebie zależy, czy chcesz użyć gotówki. Chociaż kierowca może być zmuszony do ręcznego wpisania kwoty, nie jest to zbyt duży problem. Ostatecznie wybór należy do Ciebie.

Oto Twoja wskazówka!

Teraz, gdy już wiesz, jak zapłacić gotówką za przejazdy Uber, możesz skonfigurować je na następny przejazd. Płacenie gotówką nie wszędzie jest dostępne. Musisz sprawdzić, czy Twój obszar to obsługuje.

Czy zazwyczaj płacisz za przejazdy Uberem gotówką? Czy uważasz, że płacenie za pomocą Uber Cash to dobry pomysł? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.