Jak grać w rankingu w Valorant

Przepracowałeś niezliczoną ilość godzin podczas wersji beta Valorant. Poznałeś tajniki rozgrywki i strategii, a nawet zebrałeś zespół. Od czasu pełnej premiery gry w czerwcu 2020 r. twórcy z Riot Games dodali szereg funkcji poprawiających rozgrywkę.

Jak grać w rankingu w Valorant

A teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, jak wypadasz na tle reszty świata.

Zbierz swoich agentów i przygotuj się do wejścia na światową scenę rywalizacji w trybie rankingowym gry. Dowiedz się, jak odblokować tryb rankingowy i jak wspiąć się po szczeblach do statusu Valorant.

Jak grać w rankingu w Valorant

Przede wszystkim, aby zagrać w tryb rankingowy Valorant, musisz go odblokować. Valorant nagradza odważnych graczy, którzy wiernie poświęcają czas na poznanie broni, umiejętności postaci i układów map w grze.

Tak więc magiczna liczba ukończonych meczów, których potrzebujesz, aby przejść na wyższy poziom, to 20. Nie martw się jednak, że twoja wydajność wpłynie na twoje wrażenia z rywalizacji. Potraktuj to jako „tryb ćwiczeń”.

Gdy ukończysz 20 meczów w trybie standardowym, w swoim menu głównym otrzymasz nowy sztandar: „Równowaga”.

Nawet jeśli odblokowałeś tryb rywalizacji, nadal musisz zdobyć swój pierwszy stopień. I nie zrobisz tego, dopóki nie ukończysz pięciu meczów kwalifikacyjnych.

Pamiętaj, że w tej grze osobiste wyniki nie są ważniejsze niż wygrane, zwłaszcza gdy awansujesz w rankingach. Podczas rywalizacji wygrane i przegrane mają większy wpływ na ranking i postępy, ale nie musi to oznaczać, że umiejętności osobiste nic nie znaczą podczas rywalizacji. Pokonaj swoich konkurentów w decydujących zwycięstwach, a zobaczysz, że twoje rankingi rosną wyżej i szybciej niż te wygrane, w których ledwo się przebijałeś.

Riot zaprojektował system rankingowy, aby wykorzystać osobiste wyniki i umiejętności do umieszczania meczów. Pomaga to ograniczyć smerfowanie przez pozbawionych skrupułów graczy, ale także zapewnia, że ​​zawsze jesteś na stosunkowo równym polu gry.

Jednak system nie jest jeszcze doskonały.

Możesz napotkać pewne problemy związane ze śledzeniem wygranych i meczów o wysokiej skuteczności, jeśli utkniesz na danym poziomie przez długi czas. Deweloperzy wciąż dopracowują ten nowy system i rozpracowują problemy.

Jak grać w rankingu w Valorant Fast

Jeśli chcesz zagrać w trybie rywalizacji w Valorant, musisz najpierw rozegrać 20 meczów w trybie standardowym. Po odblokowaniu trybu rywalizacji lub trybu rankingowego musisz ukończyć pięć meczów klasyfikacyjnych.

Te pięć meczów kwalifikacyjnych daje ci twoją początkową rangę i wszystko zależy od twoich osobistych wyników i, oczywiście, wygranej. Potem, jeśli chcesz szybko awansować w rankingach, będziesz musiał wygrywać swoje mecze. To takie proste.

Zwycięstwa przyspieszają awans w rankingu, a porażki, a do pewnego stopnia złe wyniki mogą zaszkodzić ogólnej pozycji w rankingu.

Jak grać w rankingu w Valorant z przyjaciółmi?

Aby grać w trybie rywalizacji, musisz go odblokować, wykonując 20 ukończeń meczu w trybie standardowym. Oznacza to również, że wszyscy w twojej drużynie również muszą ją odblokować.

Ponadto twoja drużyna składająca się z maksymalnie pięciu graczy musi znajdować się w dwóch rankingach lub sześciu poziomach od ciebie jako gospodarza. Pomaga to zapewnić, że wszyscy w meczu będą względnie wyrównani pod względem rankingów, a żaden super gracz nie będzie mógł najechać i zdziesiątkować mapy.

Co się stanie, jeśli wszyscy inni w twojej drużynie są dwa poziomy wyżej od ciebie?

Twórcy Riot Games wiedzą, że tak się stanie i biorą ten scenariusz pod uwagę podczas dobierania graczy. W ich słowach „automatycznie optymalizują Twój mecz, aby faworyzować podobne gotowe rozmiary w drużynie przeciwnej”.

Jak grać w gry rankingowe w Valorant

Zanim zaczniesz rywalizować z Valorantem, musisz udowodnić, że jesteś w stanie się zakwalifikować. Mianowicie, aby odblokować tryb gier rankingowych, musisz ukończyć 20 meczów w trybie standardowym. Nawet jeśli odblokujesz ten tryb, musisz ukończyć pięć meczów kwalifikacyjnych, aby zdobyć swoją pierwszą rangę.

Wielu graczy najpierw trafia do niższych rang. To zupełnie normalne. O ile nie jesteś wyjątkowym graczem, który ma niezwykle wysokie wyniki w meczach kwalifikacyjnych, przyzwyczaj się do pomysłu, aby zacząć od dołu i iść w górę.

Jak grać w trybie rankingowym w Valorant 1.02

Riot Games udostępniło swój tryb rywalizacji dla Valorant wraz z aktualizacją 1.02. W tym nowym trybie pojawia się nowy sposób na zmierzenie się z innymi graczami.

Ale zanim będziesz mógł grać w trybie rankingowym, musisz go odblokować.

Na szczęście odblokowanie trybu rywalizacji jest proste, jeśli poświęciłeś czas na zapoznanie się z mechaniką rozgrywki, bronią i agentami Valorant. Wystarczy ukończyć 20 meczów, a ten nowy tryb stanie się dostępny automatycznie.

Gdy już zdobędziesz ten nowy sztandar w swoim menu głównym, musisz ukończyć pięć meczów klasyfikacyjnych, aby otrzymać swoją pierwszą oficjalną rangę. Chociaż wysoka wydajność pomaga, naprawdę chcesz skupić się na wygrywaniu meczów, ponieważ może to pomóc ci szybciej awansować w rankingach.

Jak odblokować rywalizację rankingową Valorant

Tryb rywalizacji lub tryb „rankingowy” to nowa funkcja, która pojawiła się wraz z aktualizacją Valorant 1.02. W nim gracze mogą zmierzyć się z innymi graczami w bitwie 5 na 5 FPS o najwyższe rankingi.

Jednak rywalizacja rankingowa jest zablokowana dla nowych graczy.

Aby odblokować ten nowy system, gracze muszą ukończyć 20 meczów w trybie standardowym, a następnie kolejne 5 meczów wstępnych, aby otrzymać swój pierwszy stopień.

Dodatkowe często zadawane pytania

Kiedy jest dzień premiery Valorant?

Pełna wersja Valorant Riot Games została wydana 2 czerwca 2020 r.

Ile gier nierankingowych do rozegrania w Valorant?

Jak pokazano, musisz ukończyć 20 meczów w trybie standardowym, aby odblokować nową funkcję rywalizacji w Valorant. Dodatkowo będziesz musiał wziąć udział w pięciu meczach przedpremierowych w nowym systemie, zanim otrzymasz swój pierwszy ranking.

Jakie są rangi Valorant?

Rangi Valorant obejmują:

• Żelazo

• Brązowy

• Srebro

• Złoto

• Platynowy

• Diament

• Nieśmiertelny

• Valorant

Każdy poziom lub ranga ma trzy poziomy, przez które należy przejść przed osiągnięciem następnego poziomu. Na przykład poziom żelaza zawiera żelazo I, żelazo II i żelazo III. Następnie przechodzisz na Brąz I. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni lub najwyższy poziom, Valorant, który ma tylko jeden poziom.

Ile osób może grać w Valorant?

Valorant to gra FPS 5 na 5. Możesz więc mieć do czterech dodatkowych graczy w swojej drużynie, co daje łącznie pięciu na mecz.

Jak działa system rankingu Valorant?

Twoja pierwsza ranga jest przyznawana po ukończeniu pięciu wymaganych meczów klasyfikacyjnych. Później Twój wzrost w rankingu zależy od liczby wygranych meczów i ogólnej wydajności.

Wygrane są ważone nieco wyżej niż wyniki osiągane podczas meczów, zwłaszcza gdy awansujesz w rankingach. Nie oznacza to jednak, że umiejętności osobiste nie są ważne.

Może to być decydujący czynnik, kiedy algorytmy systemu zadecydują o Twojej nowej pozycji. Pomaga to systemowi zdecydować, z kim Cię dopasować.

Rankingi określają również, kogo możesz mieć w swojej drużynie, ponieważ każdy członek musi znajdować się w obrębie sześciu poziomów lub dwóch rankingów gracza gospodarza.

Jak śledzić postępy w rankingu w Valorant?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak blisko jesteś do następnej rangi, sprawdź swoją Odznakę Rangi Aktu. Trójkąty na odznace wypełnią się nowym trójkątem, który reprezentuje rangę, którą grałeś w ostatnim meczu. W miarę postępów w kolejnych rangach mecze o niższych rangach są zastępowane meczami o wyższych rangach.

Możesz również zauważyć, że obramowanie odznaki zmienia kolor w zależności od tego, ile wygranych masz pod pasem za rangę. Jeśli zobaczysz szczególnie kolorową odznakę na końcu aktu, nie martw się; to ma tak wyglądać. Sprawdź swoją odznakę Act Rank i postępy na swojej stronie kariery.

Dlaczego w rankingu Valorant nie ma kolejki solo?

Mówiąc najprościej, Valorant chce, abyś grał zespołowo, a nie polegał na indywidualnych umiejętnościach. Nie uwzględniali kolejkowania w pojedynkę, ponieważ chcą, abyście zorganizowali razem imprezę i nauczyli się współpracować, aby wygrać mecz.

Dlaczego nie mogę grać w rankingu ze znajomymi w Valorant?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz nie być w stanie grać w trybie rankingowym ze znajomymi:

• Tryb nie odblokowany

• Gracze nie znajdują się w obrębie 2 poziomów lub 6 rankingów od gospodarza

Wszyscy gracze w drużynie muszą samodzielnie odblokować tryb rywalizacji, wykonując 20 meczów w trybie standardowym. Ponadto, aby dołączyć do drużyny, gracze muszą być stosunkowo zbliżeni pod względem rangi i poziomu. Pomaga to wyrównać szanse i odpowiednio dopasować partie.

Dlaczego nie mogę grać w trybie rankingowym w Valorant?

Zanim będziesz mógł grać w trybie rywalizacji w Valorant, musisz go odblokować, wykonując 20 meczów w trybie standardowym. Gdy uzyskasz dostęp do nowej funkcji rankingowej, musisz również ukończyć wymagane mecze klasyfikacyjne, aby otrzymać swoją pierwszą rangę.

Rywalizuj o prawa do chwalenia się

Od aktualizacji 1.02 gracze mogą wspinać się po szczeblach do pożądanej pozycji Valorant. Nie dostajesz jednak za to żadnych nagród. Riot Games nie zapewnia specjalnego sprzętu, dostępu do ekskluzywnych agentów ani niczego w tym rodzaju.

Ale dostajesz wyłączne prawa do chwalenia się w rankingach. A czasami to wszystko, czego gracz potrzebuje, aby zmotywować go na szczyt.

Czy trudno ci awansować przy obecnym systemie rankingowym w Valorant? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.