Jak włączyć tryb ciemny dla TikTok

Tryb ciemny to świetna funkcja obsługiwana przez większość nowoczesnych urządzeń. Zmniejszając zmęczenie oczu, możesz spędzać więcej czasu na pracy lub korzystaniu z treści online. To powiedziawszy, istnieje znaczna liczba aplikacji, które nie obsługują jeszcze trybu ciemnego na całej planszy.

Jak włączyć tryb ciemny dla TikTok

Jedną z takich aplikacji jest TikTok. Chociaż wciąż nie ma pełnego wsparcia dla trybu ciemnego na każdym systemie, powoli się tam pojawia. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, by tryb ciemny działał w TikTok, kilka następnych sekcji dostarczy wszystkich potrzebnych informacji.

Jak włączyć tryb ciemny TikTok w Androidzie?

W chwili pisania tego tekstu, w maju 2021 r., TikTok nie wydał jeszcze trybu ciemnego w aplikacji na urządzenia z Androidem. Nawet jeśli przeszukasz Internet w poszukiwaniu tej funkcji, nie dostaniesz żadnych informacji o istnieniu takiej funkcji.

Istnieją jednak pewne oznaki, że wielu testerów wersji beta dostało tryb ciemny na swoich Androidach. Chociaż może to być prawda, jeśli zainstalujesz aplikację z Google Play, nie znajdziesz żadnych opcji trybu ciemnego. Nie jest w najmniejszym stopniu.

Biorąc pod uwagę, że TikTok niedawno wypuścił obsługę trybu ciemnego dla najnowszej wersji iOS, miejmy nadzieję, że Android wkrótce dostanie własną. Najwyraźniej tutaj chodzi o cierpliwość.

Jak włączyć tryb ciemny TikTok na iPhonie?

W przeciwieństwie do Androida, TikTok dodał obsługę trybu ciemnego dla urządzeń iPhone i iPad. Możesz użyć przełącznika w aplikacji, aby włączyć lub wyłączyć tryb ciemny, lub możesz to zrobić za pomocą ustawień systemowych na iPhonie. Aby dowiedzieć się, jak to wszystko zrobić, wykonaj poniższe czynności.

Notatka: Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że zaktualizowałeś system iOS do wersji 13. Następnie sprawdź, czy masz również najnowszą aktualizację dla TikTok. Możesz go znaleźć w App Store.

 1. Otwórz aplikację TikTok na swoim iPhonie.
 2. Następnie dotknij Ja. Jest to zakładka w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Stuknij przycisk Więcej w prawym górnym rogu. To ta, która wygląda jak trzy poziome kropki.

 4. W sekcji Treść i aktywność dotknij Tryb ciemny.

 5. Teraz zobaczysz opcje korzystania z trybu jasnego lub ciemnego. Stuknij Ciemny.

Gdy tylko dotkniesz Ciemny, interfejs aplikacji natychmiast przełączy się w tryb ciemny i to wszystko.

Jeśli chcesz, aby TikTok podążał za ustawieniami systemowymi dla trybów ciemnych i jasnych, zamiast stukać w Tryb ciemny w kroku 5, stuknij Użyj ustawień urządzenia. Jest to ten tuż pod opcjami Jasny i Ciemny. Po włączeniu interfejs TikTok będzie przełączał się między dwoma trybami w zależności od wyglądu telefonu.

Teraz, gdy ustawiłeś aplikację TikTok tak, aby podążała za ustawieniami systemu, nadszedł czas, aby włączyć tryb ciemny w telefonie.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

 2. Stuknij opcję Wyświetlacz i jasność.

 3. W sekcji Wygląd u góry ekranu zobaczysz opcje Jasny i Ciemny. Stuknij Ciemny, aby go włączyć.

Gdy to zrobisz, cały wygląd telefonu zmieni się w tryb ciemny. Jeśli ten proces wydaje Ci się uciążliwy, istnieje również wygodniejszy sposób przełączania między trybami:

 1. Przesuń palcem od prawego górnego rogu ekranu, aby otworzyć menu Centrum sterowania.

 2. Dotknij i przytrzymaj kontrolkę Jasność, aby otworzyć dedykowane menu. Tutaj zobaczysz przycisk trybu wyglądu w lewym dolnym rogu. Dotknij go. Jeśli jesteś obecnie w trybie jasnym, przełączy się na ciemny i na odwrót.

Jeszcze wygodniej jest dodać przełącznik trybu ciemnego do Control Center. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz ustawienia.

 2. Przewiń w dół do opcji Centrum sterowania i dotknij go.

 3. Stuknij opcję Dostosuj sterowanie.

 4. W sekcji Więcej elementów sterujących stuknij opcję Tryb ciemny. Stuknij i przytrzymaj ikonę z trzema liniami po prawej stronie, aby ustawić pozycję przełącznika trybu ciemnego w Centrum sterowania.

Następnym razem, gdy otworzysz Centrum sterowania, zobaczysz tam przełącznik trybu ciemnego. Po prostu dotknij go, aby przełączać się między trybami.

Aby w pełni wykorzystać opcję Użyj ustawień urządzenia w TikTok, włącz automatyczne przełączanie między jasnymi i ciemnymi motywami na iPhonie. Aby to zrobić, zamiast stukać w Ciemny w sekcji Wygląd iPhone'a, stuknij Automatycznie teraz. Znajduje się tuż pod opcjami Jasny i Ciemny.

Funkcja Automatycznie udostępnia dwie opcje:

 1. Od zachodu do wschodu słońca automatycznie przełączy się między jasnymi i ciemnymi trybami w oparciu o Twoją aktualną lokalizację i odpowiednią strefę czasową.
 2. Możesz także wybrać niestandardowe godziny włączenia każdego z dwóch trybów, dotykając opcji Harmonogram niestandardowy. Dzięki tej opcji będziesz musiał osobno wprowadzić godziny, w których chcesz włączyć każdy z trybów. Na przykład możesz ustawić tryb jasny, aby włączał się o 6:00 rano, a tryb ciemny o 22:00.

Jak włączyć tryb ciemny TikTok na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook?

Jak dotąd tylko aplikacja TikTok na iOS ma zaletę wbudowanego trybu ciemnego. Niestety sytuacja z komputerami stacjonarnymi i laptopami jest bardziej podobna do scenariusza z Androidem. Ponieważ nie ma dedykowanej aplikacji TikTok na komputery, nie ma możliwości kontrolowania jej wyglądu, jak na iOS. Czy jest tam?

Na szczęście istnieje aplikacja innej firmy, która może Ci w tym pomóc. Dostęp do TikTok z komputera sprowadza się do otwarcia go w przeglądarce. I tu właśnie pojawia się rozszerzenie Turn Off the Lights, które rozwiązuje problem trybu ciemnego.

To, co jest świetne w tym rozszerzeniu, to fakt, że działa z większością przeglądarek internetowych, które można znaleźć na nowoczesnych komputerach. Możesz go używać z Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Brave itp.

Aby zainstalować rozszerzenie Turn Off the Lights, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz centrum pobierania „Wyłącz światła” w swojej ulubionej przeglądarce.
 2. Przewiń w dół strony, aby uzyskać linki do pobierania dla każdej przeglądarki obsługiwanej przez to rozszerzenie.

 3. Kliknij ten, który jest odpowiedni dla Twojej przeglądarki.
 4. W zależności od używanej przeglądarki link przekieruje Cię do dedykowanej strony pobierania lub rozpocznie pobieranie pliku instalacyjnego. W zależności od ustawień zabezpieczeń przeglądarki może być konieczne ręczne zatwierdzenie pobrania pliku.

Po zainstalowaniu rozszerzenia pojawi się ono w menu rozszerzeń przeglądarki. Ikona wygląda jak mała szara żarówka. Ale zanim będziesz mógł go użyć, będziesz musiał go skonfigurować.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia Wyłącz światła w przeglądarce.

 2. Kliknij Opcje.

 3. Teraz strona opcji rozszerzenia otworzy się w nowej karcie przeglądarki.
 4. Kliknij Tryb nocny w menu po lewej stronie.

 5. W sekcji Tryb nocny zaznacz pole wyboru obok opcji Pokaż przycisk przełącznika nocnego….

Teraz za każdym razem, gdy otworzysz stronę w przeglądarce, zobaczysz przełącznik trybu nocnego pojawiający się w lewym dolnym rogu strony. Po prostu kliknij, aby przełączać się między trybami nocnym i dziennym. Oczywiście działa to również z TikTok.

Oprócz funkcji przełączania, istnieje również wiele innych opcji, których możesz użyć w menu trybu nocnego.

 • Opcje Kolor tła, Kolor tekstu i Kolor hiperłącza umożliwiają dalsze dostosowywanie wyglądu strony internetowej po włączeniu trybu nocnego.
 • Możesz także użyć ikony lampy rozszerzenia jako skrótu do włączania trybu ciemnego.
 • Jeśli uważasz, że przełącznik jest irytujący, możesz go wyłączyć po określonej liczbie sekund.
 • Jeśli nie chcesz korzystać z trybu nocnego z określonymi witrynami, możesz dodać je do czarnej listy. I odwrotnie, możesz użyć opcji białej listy, aby zdefiniować tylko niektóre strony internetowe, które powinny korzystać z trybu nocnego.
 • Istnieje również możliwość ustawienia okresu czasu, w którym chcesz zobaczyć przełącznik. Na przykład prawdopodobnie nie potrzebujesz przełącznika trybu nocnego w ciągu dnia. Oczywiście przydałoby się, gdyby pojawił się wieczorem.
 • Możesz sprawić, by przełącznik trybu nocnego stał się przezroczysty, zmniejszając jego wpływ na treści, które czytasz lub oglądasz.
 • Możesz w ogóle nie chcieć mieć przycisku przełącznika. Jeśli tak, możesz włączyć skrót, który włącza tryb nocny po długim naciśnięciu przycisku myszy na stronie.
 • Wreszcie możesz grać z pozycją przełącznika trybu nocnego. Do wyboru są cztery opcje: lewy górny, prawy górny, prawy dolny i lewy dolny. Jeśli żadna z tych opcji nie działa, możesz również wybrać niestandardową pozycję przełącznika.

Często Zadawane Pytania

Oto więcej informacji o TikTok i trybie ciemnym.

Kiedy tryb ciemny pojawi się na Androidzie?

Niestety nie mamy jeszcze na to odpowiedzi. Jak widzieliśmy w przypadku innych popularnych aplikacji, czasami może minąć lata, zanim funkcja trybu ciemnego stanie się częścią interfejsu aplikacji. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest okresowe sprawdzanie ustawień aplikacji TikTok, aby sprawdzić, czy ta funkcja jest dostępna.

Oczywiście zawsze aktualizuj również swoją aplikację. Gdy funkcja zostanie w końcu udostępniona użytkownikom Androida, pojawi się nowa aktualizacja. Nieaktualna aplikacja nie będzie miała nowych funkcji.

Zmierzch z TikTok

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się włączać tryb ciemny w TikTok. Oprócz urządzeń z Androidem istnieje rozwiązanie dla wszystkich innych systemów, z których możesz korzystać. W tym trybie możesz bezpiecznie cieszyć się wszystkimi interesującymi treściami, nie martwiąc się o zmęczenie oczu w ciemności.

Czy udało Ci się włączyć tryb ciemny w TikTok? Czy oglądasz TikTok częściej w ciągu dnia czy wieczorem? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.