Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPoda Touch?

Kiedyś iPod był wszędzie. Nie można było przejść się żadną ulicą, nie widząc charakterystycznych białych słuchawek lub kogoś trzymającego w dłoni swojego malutkiego iPoda Touch, gdy zarządzali swoją muzyką. Wraz z pojawieniem się smartfona, iPod w dużej mierze przeszedł drogę Dodo i jest obecnie rzadko widywany publicznie. Jeśli nadal masz taki i chcesz wiedzieć, jak zresetować iPoda Touch, ten samouczek jest dla Ciebie.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPoda Touch?

iPod na zawsze zmienił sposób, w jaki słuchamy muzyki. Podobnie jak Sony Walkman umożliwia przenoszenie muzyki, tak iPod sprawił, że cyfrowa muzyka stała się częścią naszego codziennego życia. Za to mamy dług wdzięczności. Smartfony mogły przejąć kontrolę i wykonywać bardzo dobrą robotę w zarządzaniu każdym aspektem naszego życia, wciąż jest wiele iPodów w codziennym użyciu.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć zresetować iPoda Touch. Może się zawiesić, sporadycznie przestać odpowiadać lub możesz chcieć przywrócić domyślne ustawienia fabryczne, aby móc go przechowywać lub sprzedawać.

Reset może być miękki, twardy lub obejmować pełne przywrócenie ustawień fabrycznych. Każdy robi coś nieco innego. Miękki reset jest jak ponowne uruchomienie i to ten, który wybralibyśmy jako pierwszy, aby naprawić nieodpowiadającą jednostkę lub iPod Touch, który nie zachowywał się tak, jak powinien. Twardy reset jest używany, gdy miękki reset nie działa lub gdy iOS w ogóle nie reaguje. Wreszcie przywrócenie ustawień fabrycznych dotyczy sprzedaży lub przechowywania iPoda Touch.

Miękki reset iPoda Touch

Miękki reset to zasadniczo ponowne uruchomienie iPoda Touch. Jest to pierwsza rzecz, którą zwykle robimy podczas rozwiązywania problemów z urządzeniem lub uruchomioną na nim aplikacją. Miękki reset nie wpływa na żadne pliki i ustawienia.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij/Obudź w górnej części urządzenia, aż pojawi się suwak zasilania.
 2. Przesuń suwak wyłączania na ekranie w prawo, aby wyłączyć.
 3. Po wyłączeniu ponownie naciśnij przycisk Uśpij/Obudź, aż urządzenie się uruchomi.

Stąd spróbuj ponownie, co powodowało problem i sprawdź, czy został naprawiony. Jeśli tak, nie musisz nic więcej robić. Jeśli iPod Touch nadal źle się zachowuje, spróbuj twardego resetu.

Twardy reset iPoda Touch

Twardy reset dotyczy sytuacji, gdy iPod Touch naprawdę nie reaguje zbyt dobrze. Może się zawiesić, sporadycznie przestać odpowiadać lub utknąć w aplikacji. Twardy reset również nie usuwa żadnych danych ani ustawień.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home i przycisk Uśpij/Obudź.
 2. Trzymaj je dalej, nawet gdy pojawi się suwak wyłączania.
 3. Przytrzymaj przyciski, gdy ekran miga, gaśnie, a następnie miga ponownie.
 4. Puść, gdy pojawi się logo Apple.

iPod Touch powinien teraz uruchamiać się normalnie i przy odrobinie szczęścia powinien teraz działać poprawnie. Twoja muzyka i ustawienia będą nadal dostępne, ale miejmy nadzieję, że teraz urządzenie działa normalnie.

Przywracanie ustawień fabrycznych iPoda Touch

Przywracanie ustawień fabrycznych to czynność, którą wykonujesz, jeśli sprzedajesz lub w inny sposób pozbywasz się swojego iPoda Touch. Wymazuje wszystkie dane i ustawienia i przywraca je do stanu, w jakim był po pierwszym rozpakowaniu. Pamiętaj, aby przed przywróceniem ustawień fabrycznych wykonać kopię zapasową całej muzyki i danych z iPoda Touch za pomocą iTunes.

Przywracanie ustawień fabrycznych iPoda Touch za pomocą menu ustawień

 1. Otwórz iPoda Touch i przejdź do Ustawienia menu.
 2. Wybierać Ogólne i zresetuj.
 3. Wybierać Skasuj całą zawartość i ustawienia.

To zrobi dokładnie to, co mówi, że zrobi. Spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień, wszelkich danych osobistych załadowanych na iPoda Touch i całej zawartej w nim muzyki. Zasadniczo czyści go do czysta i przywraca do ustawień fabrycznych, stąd nazwa.

Przywracanie ustawień fabrycznych iPoda Touch za pomocą iTunes

Możesz wykonać ten proces za pomocą iTunes, jeśli wolisz. Ponieważ prawdopodobnie podłączysz iPoda Touch do iTunes, aby zapisać swoje dane, może być łatwiej zresetować go tam i wtedy.

 1. Podłącz iPoda Touch do komputera za pomocą kabla USB.
 2. Otwórz iTunes i zdobądź go, aby rozpoznał iPoda Touch.
 3. Zapisz wszystkie dane z iPoda Touch, zanim zrobisz cokolwiek innego.
 4. Wybierz urządzenie, a następnie Streszczenie w lewym okienku iTunes.
 5. Wybierać Zresetować urządzenie od centrum i pozwól iTunes wykonać swoją pracę. Musisz potwierdzić swój wybór, zanim wyczyści urządzenie.

Niezależnie od wybranej metody, efektem końcowym jest zupełnie nowy iPod Touch, który wygląda i zachowuje się jak nowy. Teraz możesz mieć pewność, że sprzedając urządzenie, nic z siebie nie oddajesz!