Jak włączyć latanie w Minecrafcie

Doświadczeni gracze Minecrafta wiedzą, że w każdym trybie można latać na kilka sposobów. Ale jeśli nie znasz dokładnych kroków, latanie może wydawać się zbyt skomplikowane.

Jak włączyć latanie w Minecrafcie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak włączyć latanie w Minecrafcie, mamy Cię w zasięgu ręki. Pokażemy Ci, jak latać w kilku trybach, a nawet wyjaśnimy, jak latać w trybie przetrwania.

Jak włączyć latanie w Minecrafcie

Każdy nowy gracz jest chętny do nauki latania w Minecrafcie, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak włączyć go w każdym trybie.

Na przykład w trybie kreatywnym możesz zacząć latać, gdy tylko zaczniesz budować swój świat. Z drugiej strony, jeśli jesteś w trybie przetrwania, jedynym sposobem na latanie bez kodów jest użycie skrzydeł Elytry z rakietą z fajerwerkami. Jeśli chcesz tego, co najlepsze z obu światów, musisz włączyć kody.

Korzystanie z trybów oszukiwania pozwala latać tak, jakbyś był w trybie kreatywnym na różnych urządzeniach. Oto jak to się robi:

 1. Otwórz „Menu gry”, naciskając przycisk „Esc”.

 2. Kliknij „Otwórz na LAN”.

 3. Kliknij „Zezwalaj na kody”.

 4. Wybierz „Uruchom świat LAN”.

 5. Zacznij korzystać z kodów do gry.

Jak włączyć latanie w Minecrafcie na komputerach Mac, Windows i Chromebook

Jeśli chcesz latać w grze Minecraft podczas grania na komputerze Mac, Windows lub Chromebook, możesz stworzyć swój świat w trybie kreatywnym lub zmienić tryb gry na kreatywny.

Jeśli Twój świat Minecraft jest już w trybie kreatywnym, wystarczy dwukrotnie nacisnąć klawisz spacji, aby lewitować, i wykonać kolejne podwójne dotknięcie, aby zejść. Ponieważ latanie jest konieczne, oczekuje się, że będziesz korzystać z tej funkcji podczas budowania lub transportu bloków.

Z drugiej strony, jeśli jesteś w trybie Survival, możesz latać za pomocą kodów w kilku prostych krokach:

 1. Otwórz „Menu gry”, naciskając przycisk „Esc”.

 2. Kliknij „Otwórz na LAN” i włącz opcję „Zezwalaj na kody”.

 3. Wybierz „Start LAN World” i kontynuuj grę w nowym trybie.

Gdy zezwalasz na cheaty, możesz używać kodów, aby zmienić tryb swojego świata. Kiedy zaczynasz korzystać z konsoli, prosta linia, taka jak „/ gamemode c”, pozwala to zrobić. Oczywiście istnieje mnóstwo kodów, których możesz użyć, aby pozostać przy życiu na zawsze, zniszczyć wrogów i upewnić się, że nigdy nie stracisz swojego ekwipunku.

Jak włączyć latanie w Minecraft na Androida i iPhone'a?

Korzystanie z Minecraft PE na Androidzie lub iPhonie daje ograniczone możliwości latania. Powinieneś znaleźć Elytrę lub użyć kodu. Jeśli chcesz uchronić się przed trudem wyjazdu do End City, możesz latać za pomocą kodów.

Ten sam proces ma zastosowanie, gdy chcesz doświadczyć latania w trybie przetrwania na kilku urządzeniach. Gdy zezwolisz na oszustwa, cały świat Minecrafta może zmienić swoje podstawowe zasady. Zauważysz, że wskaźnik głodu i doświadczenia nie jest już widoczny i dzięki temu dowiesz się, że jesteś teraz w trybie kreatywnym.

Jak włączyć latanie w trybie przetrwania Minecraft na PS4 i Xbox One?

Minecraft pozwala latać w trybie Survival, ale tylko wtedy, gdy zmienisz tryb gry na Creative. Gdy zdecydujesz się włączyć kody, nowy świat LAN stanie się aktywny. W tym jednym kody umożliwią latanie, teleportację i generowanie dowolnego rodzaju bloku, ale tylko na początek.

Należy wspomnieć, że kody są dostępne tylko w wersjach gry, które otrzymały aktualizację Better Together. Ponieważ PS4 wciąż nie jest wśród nich, możesz używać kodów na Xbox One i platformach takich jak Windows 10 i Switch.

Teraz, gdy twój tryb pozwala ci latać, oto jak możesz zacząć latać za pomocą sterowania Xbox One:

 1. Dwukrotnie szybko naciśnij przycisk „A”, aby rozpocząć lot.
 2. Użyj pada kierunkowego i przytrzymaj przycisk „A”, aby nawigować swoim lotem.
 3. Użyj strzałek w górę iw dół, aby latać wyżej lub niżej.
 4. Dwukrotnie szybko naciśnij przycisk „A”, aby wylądować.

Jak włączyć latanie w Minecrafcie za pomocą polecenia

Zanim będziesz kontynuować grę, musisz upewnić się, że kody są włączone. Oto jak:

 1. Otwórz menu główne.
 2. Wybierz „Ustawienia”.
 3. Po prawej stronie przewiń w dół, aż dojdziesz do „Cheats”.
 4. Włącz kody i wyjdź.

Po zmianie trybu świata Minecraft możesz użyć kodu do latania. Jeśli skoczysz dwa razy lub użyjesz „F12”, spowoduje to, że skoczysz wyżej i zaczniesz latać. Używając przycisków skoku i skradania się, możesz kontrolować, czy lecisz wysoko, czy nisko, a gdy jesteś blisko celu, możesz bezpiecznie wylądować.

Pamiętaj, że gdy masz włączone kody, gracze połączeni z Twoim światem nie będą mogli zdobyć żadnych osiągnięć za żadne osiągnięcie w grze Minecraft. Oczywiście mogliby używać kodów i ulepszać swoje umiejętności w grach, ale osiągnięcia pozostają wyłączone do końca.

Jak włączyć latanie w poleceniach dla pojedynczego gracza w grze Minecraft

W Bedrock and Education Edition of Minecraft będziesz musiał użyć innej składni, aby umożliwić latanie. „Mayfly” to komenda odpowiednia do sprawdzania umiejętności latania gracza. Aby ustawić zdolność gracza do latania, należy wpisać „/zdolność ”.

Najlepszym sposobem na uruchomienie polecenia w Minecrafcie jest użycie go w oknie czatu. W przypadku większości wersji Minecrafta wystarczy nacisnąć „T”, aby otworzyć okno i wpisać dowolne polecenie. Jeśli chcesz umożliwić graczowi latanie za pomocą polecenia „mayfly”, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij „T” i otwórz okno czatu.

 2. Wpisz „/zdolność @player mayfly true”.

 3. Kliknij „Enter”, aby uruchomić polecenie.

 4. Polecenie jest aktywowane, gdy zobaczysz je w lewym dolnym rogu.
 5. Kiedy zobaczysz „Umiejętność została przesłana” w lewym rogu, oznacza to, że możesz teraz latać.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to jest polecenie Fly w Minecrafcie?

Oto lista poleceń latających dla różnych urządzeń, których możesz używać do gry w Minecrafta:

• W systemach Windows, PC i Mac należy dwukrotnie kliknąć klawisz spacji.

• W systemie Android lub iPhone dla Minecraft PE kliknij dwukrotnie przycisk skoku.

• Na PS3 i PS4 naciśnij dwukrotnie przycisk X.

• Na konsoli Xbox One lub 360 dwukrotnie naciśnij przycisk A.

Jak przestać pływać w Minecrafcie?

Gdy jesteś w trybie kreatywnym i nie wiesz, jak latać, możesz utknąć, unosząc się nad miejscem, w którym chcesz wylądować. Nie zapominaj, że jesteś niepokonany, ponieważ upadek nie może cię skrzywdzić. Oto jak wygląda sesja latania w Minecrafcie:

• Załaduj grę w trybie kreatywnym.

• Zacznij latać, dwukrotnie naciskając klawisz spacji.

• Użyj lewego przycisku „Shift”, jeśli chcesz powoli zejść na ziemię lub dwukrotnie naciśnij klawisz spacji i szybko znajdziesz się na podłodze.

Czy potrafisz latać w trybie przetrwania w grze Minecraft??

Jest tylko jeden sposób na latanie w trybie przetrwania i to z pomocą Elytry. Jeśli udasz się do miasta Endu, znajdziesz skrzydła i rakietę z fajerwerkami, które wystrzelą cię w powietrze. Możesz ich używać, aby szybować w kosmosie i iść tam, gdzie chcesz. Niemniej jednak musisz uważać, ponieważ rakieta na twoich plecach może cię zranić, chyba że użyjesz skóry jako ochrony.

Jak latać w Minecrafcie bez kodów?

Możesz latać w trybie kreatywnym, ponieważ jest to jeden z głównych sposobów budowania obiektów, ponieważ pomaga zbierać materiały budowlane z całego świata. W trybie przetrwania możesz też latać bez oszustw, korzystając ze skrzydeł Elytry i rakiet z fajerwerkami. Ogólnie rzecz biorąc, narzędzia latające można znaleźć w prawie każdym narzędziu Minecrafta bez używania kodów do oszukiwania.

Jakiego poziomu fajerwerków muszę latać?

W grze Minecraft istnieją trzy poziomy fajerwerków. Poziom pierwszy to najwolniejszy fajerwerk, jakiego potrzebujesz do startu, możesz go łatwo wytworzyć za pomocą jednego prochu i jednego papieru. Fajerwerki drugiego poziomu pomogą ci latać szybciej, a będziesz potrzebować dwóch prochu i jednego papieru.

Na koniec możesz stworzyć fajerwerki trzeciego poziomu za pomocą trzech prochu i jednego papieru. Uważaj tylko, że jeśli używasz rakiety trzeciego poziomu w Netherze, możesz wylądować w lawie, ponieważ gra nie może załadować grafiki z tak dużą prędkością.

Bądź bohaterem swojego świata

Minecraft to gra, która pozwala na nieskończoną kreatywność. Dzięki kodom możesz walczyć z potworami, tworzyć wszystko, co tylko sobie wyobrazisz, zdobyć niezbędny sprzęt, a nawet latać. Wszystko, co musisz wiedzieć, to jak i kiedy je włączyć.

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, jak działa latanie w Minecrafcie, będziesz miał więcej radości z odkrywania tych opcji zarówno w trybie przetrwania, jak i kreatywnym. Co lubisz w lataniu w Minecrafcie? Czy uważasz, że to przydatna umiejętność? Czy już tego próbowałeś?

Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.