Jak uruchomić pliki APK na urządzeniu z systemem Windows 10?

Jeśli jesteś właścicielem urządzenia z Androidem, powinieneś wiedzieć, że pliki APK odgrywają istotną rolę w prawie każdym aspekcie korzystania z telefonu lub tabletu. W rzeczywistości wszystkie te aplikacje, bez których nie możesz żyć, to w rzeczywistości pliki APK.

Jak uruchomić pliki APK na urządzeniu z systemem Windows 10?

Być może zastanawiasz się, czy tych plików można używać na urządzeniach z systemem Windows 10. Same w sobie nie; Windows 10 nie rozpozna pliku APK. Istnieją jednak sposoby uruchamiania plików APK na urządzeniu z systemem Windows 10. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Uruchamianie pliku APK z emulatorem

Emulacja to ekscytujący pomysł. Od pierwszych dni przekaźników i kart perforowanych ludzie byli tym podekscytowani. Chociaż od tego czasu minęło wiele lat, emulacja tak naprawdę nie weszła do głównego nurtu. Były próby, zwłaszcza „przetłumaczenia” gier konsolowych na „język” PC. Przy tak wielu rozbieżnościach między różnymi urządzeniami emulacja nigdy nie została zrealizowana we właściwy sposób.

Chociaż smartfony w żaden sposób nie są prostą technologią, są dosłownie mniejsze niż urządzenia PC. To zdecydowanie oznacza dużo mniej zużywanej energii, co dodatkowo rozwiązuje inne problemy związane z emulacją. Podsumowując, emulacja jest w końcu więcej niż możliwa i osiągalna.

Pliki APK

Korzystanie z emulatora BlueStacks

Jak uruchomić pliki APK w systemie Windows 10

Chociaż dostępnych jest wiele emulatorów APK, najpopularniejszym z nich jest BlueStacks App Player. Oficjalnie BlueStacks to sposób na uruchomienie aplikacji. Jednak w zasadzie działa na pełnym i mocno zmodyfikowanym systemie operacyjnym Android. W rzeczywistości możesz nawet uzyskać dostęp do Sklepu Google Play i pobrać zakupione treści. W rzeczywistości BlueStacks maskuje się jako urządzenie z Androidem i jest wyświetlane na liście urządzeń Google Play.

Jak to działa

Po zainstalowaniu i uruchomieniu na urządzeniu z systemem Windows 10 BlueStacks ładuje się w typowym trybie okna pulpitu. Otrzymasz dostęp do różnych kategorii aplikacji, takich jak społecznościowe, gry itp.

Pliki APK na urządzeniu z systemem Windows 10Uruchom pliki APK w systemie Windows 10

Wyszukiwanie aplikacji spowoduje jednak otwarcie Sklepu Google Play w trybie widocznym na tabletach. Tak, będziesz mógł poruszać się po interfejsie dokładnie tak, jak na tablecie z Androidem. Tak, na tym odtwarzaczu możesz pobierać, instalować i używać aplikacji na Androida. Możesz uruchomić przeglądarkę Chrome (lub dowolną inną) i używać jej jako rzeczywistej przeglądarki.

Uruchamianie plików APK w systemie Windows 10

W rzeczywistości możesz nawet pobrać i zainstalować Apex, Nova lub podobny program uruchamiający innej firmy. Możesz nawet ustawić program uruchamiający innej firmy jako domyślny.

Pliki APK w systemie Windows 10

Pełny dostęp do Sklepu Play oznacza więcej niż myślisz. Oznacza to, że nie będziesz musiał przechodzić przez kłopoty z ładowaniem bocznym aplikacji i napotykaniem po drodze niezliczonych błędów. BlueStacks po prostu uruchamia aplikacje dla Ciebie i wykonuje świetną robotę w tym procesie.

Pliki APK na urządzeniu z systemem Windows 10

To nie jest idealne

Mimo to BlueStacks nie jest oficjalnym emulatorem Androida. Nie jest to standardowa kompilacja obsługiwana przez urządzenia z Androidem. Wprowadzono wiele zmian, aby aplikacje APK działały na komputerze z systemem Windows 10. Nie oczekuj, że aplikacje się zawieszą, ale nie zdziw się, jeśli tak się stanie.

Właśnie dlatego BlueStacks nie jest używany do tworzenia aplikacji – rzeczy będą po prostu renderowane w inny sposób na BlueStacks niż na prawdziwym urządzeniu z Androidem.

Porty PC

Porty nie są dokładnie emulatorami; innymi słowy, tak naprawdę nie są „narzędziami, które pozwalają korzystać z Androida”. Porty zasadniczo oznaczają instalowanie zmodyfikowanych wersji Androida na systemach Windows 10. Istnieją dwa główne wybory, jeśli chodzi o porty Android PC: Remix OS i Android-x86 Project.

Pliki APK, jak uruchomić w systemie Windows 10

Niestety żaden z nich nie działa idealnie. Interfejs użytkownika tutaj nie jest systemem Android; działa raczej na kodzie projektu x86, który został zmodyfikowany w celu zapewnienia użytkownikom wrażenia podobnego do pulpitu. To nie jest zła rzecz, biorąc pod uwagę, jak będziesz korzystać z systemu na komputerze stacjonarnym.

Pliki APK, jak uruchomić na urządzeniu z systemem Windows 10

Alternatywnie możesz spróbować uruchomić system operacyjny Android za pomocą VirtualBox. Jest to szybsze niż oficjalny emulator Androida, ale nie tak skuteczne i szybkie jak BlueStacks. Ponadto nie dostaniesz z tym integracji Google Play.

Urządzenie z systemem Windows 10 Jak uruchamiać pliki APK

Uruchamianie APK przez Chrome

Jedną z najfajniejszych rzeczy w Chromebooku jest to, że może uruchamiać pliki APK. To bardzo podstawowy system operacyjny, który nie jest w stanie zbyt wiele, ale działa doskonale z pakietami APK. Jak to się robi? Cóż, system operacyjny jest oparty na Google Chrome, więc musi coś zrobić ze znaną na całym świecie przeglądarką, prawda? Miejsce na.

Chrome ma narzędzie, które pozwala testować aplikacje na Androida w przeglądarce.

Ale dlaczego miałbyś kiedykolwiek uruchamiać aplikację na Androida w ten sposób? Cóż, to naprawdę proste. Każdy zaawansowany użytkownik Chromebooka powie Ci, że aktywnie korzysta z aplikacji na Androida na swoich laptopach, z braku lepszej alternatywy. Ale dlaczego użytkownik systemu Windows 10 miałby chcieć uruchomić plik APK?

Cóż, istnieją pewne aplikacje na Androida, które nie mają internetowego odpowiednika dla przeglądarki. Na przykład Evernote i Snapchat. Jest też wiele fajnych gier, które możesz chcieć uruchomić, nawet aplikacje, których używanie na mniejszym ekranie jest frustrujące. Właśnie dlatego niektórzy ludzie w pierwszej kolejności otrzymują Chromebooki.

Nie martw się, nie musisz kupować Chromebooka, aby korzystać z tych funkcji. Na szczęście Google Chrome jest w stanie to zrobić w systemie operacyjnym Windows 10.

Pobieranie narzędzia

Google Chrome nie pozwala na uruchamianie plików APK od podstaw. Nie ma widocznej funkcji, która pozwalałaby ci to zrobić tak po prostu. Będziesz musiał pobrać narzędzie o nazwie ARC Welder. To narzędzie jest rozszerzeniem Chrome, które znajdziesz, wyszukując je tak, jak podczas szukania dowolnego innego rozszerzenia. Dodaj go do Chrome, a będziesz mógł uruchamiać na nim aplikacje pojedynczo.

 1. Otwórz Chrome i przejdź do Chrome Web Store. Przycisk sklepu Chrome Web Store
 2. Teraz wpisz ARC Welder, zaznacz go, a następnie kliknij Dodaj do Chrome.
Pliki APK w systemie Windows

3. Następnie upewnij się, że jest włączony, sprawdzając Rozszerzenia.

Jak uruchomić pliki APK w systemie Windows

Fajną rzeczą w ARC Welder jest to, że będzie działać w systemach operacyjnych innych niż Chrome (macOS, Windows 10 i Linux). Jest jednak specjalnie zaprojektowany dla systemu operacyjnego Chrome. Pamiętaj, że błędy mogą wystąpić na urządzeniach z systemem Windows 10.

Zdobycie plików APK

Teraz, gdy pobrałeś i zainstalowałeś niezbędne narzędzie do uruchamiania aplikacji na Androida przez Chrome, nadszedł czas, aby zdobyć pliki APK. W Internecie dostępne są różne bazy danych APK. Pliki APK nie są trudne do znalezienia. Po prostu użyj Google i zwróć uwagę na wiarygodność odwiedzanej witryny APK.

Pliki APK na urządzeniu z systemem Windows 10, jak

Uruchamianie pliku APK za pomocą ARC Welder

 1. Po zakończeniu pobierania pliku APK po prostu kliknij Dodaj swój pakiet APK by zacząć go testować. Po kilku sekundach aplikacja powinna się załadować.
Pliki APK na urządzeniu z systemem Windows 10 Jak uruchomić

2. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to wybrać orientację, zmianę rozmiaru aplikacji, współczynnik kształtu i podobne szczegóły.

3. Kiedy skończysz, kliknij Test w prawym dolnym rogu okna ARC Welder. Aplikacja powinna się załadować. Pamiętaj, że aplikacje mogą się nie ładować, ulegać awarii i napotykać różne inne problemy.

Używanie Android Studio do uruchamiania plików APK

Jeśli nie znasz Android Studio, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować go do uruchamiania plików APK w systemie Windows 10. Musisz upewnić się, że w systemie zostały zainstalowane narzędzia SDK.

 1. Otwórz Android Studio i wybierz Profil lub debuguj pakiet APK. Aplikacja Android Studio
 2. Następnie wybierz żądany plik APK z komputera, aby go uruchomić i nacisnąć ok. Opcja APK Android Studio
 3. Poruszaj się po APK na emulowanym urządzeniu.

Używanie Android SDK do uruchamiania plików APK

Możesz także użyć Android SDK do uruchamiania plików APK przy minimalnym pobraniu. Pamiętaj, aby pobrać pakiet Android SDK ze strony internetowej.

 1. Kliknij Początek menu, wpisz ‘panel sterowania‘ w pasku wyszukiwania, po prostu zacznij pisać, a następnie kliknij Panel sterowania. Menu Start systemu Windows 10
 2. Następnie kliknij System, to przeniesie Cię do nowego ekranu. Panel sterowania Windows 10
 3. Teraz kliknij Zaawansowane ustawienia systemu, znajduje się po prawej stronie ekranu. Menu ustawień systemu Windows 10
 4. Następnie kliknij Zmienne środowiska…, znajduje się na dole karty. Właściwości systemu Windows 10
 5. Teraz tuż pod Zmienne użytkownika sekcja, wybierz Nowy…Zaawansowane ustawienia systemu Windows 10
 6. Rodzaj 'ANDROID_HOME‘ jako nazwę zmiennej i wprowadź ścieżkę do folderu Android SDK. Nowe okno zmiennej systemowej
 7. Teraz również w obrębie Zmienne użytkownika sekcji, wybierz Ścieżka zmienna i kliknij Edytować…Menu ustawień zaawansowanych systemu Windows
 8. Następnie kliknij Nowy, rodzaj '%ANDROID_HOME%\tools;%ANDROID_HOME%\tools\bin;%ANDROID_HOME%\platform-tools', uderzyć Wchodzić a następnie kliknij ok. Zmienne środowiska
 9. Na koniec otwórz okno wiersza polecenia, wpisz „adb„i hit Wchodzić aby sprawdzić, czy to działa. Wiersz polecenia

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy instalacja BlueStacks jest bezpieczna?

Tak, BlueStacks jest całkowicie bezpieczny. Jest to certyfikowane narzędzie i gwarantuje, że nie są do niego dołączone żadne dodatkowe aplikacje. Wiąże się to jednak z ryzykiem. Korzystanie z BlueStacks nie daje Ci swobody instalacji żadnego pliku APK na Twoim komputerze. BlueStacks to maszyna wirtualna, która umożliwia pobieranie i używanie aplikacji na Androida w systemie Windows 10. Jeśli jednak nie pobierzesz aplikacji z zaufanego źródła, nie ma gwarancji, że jest bezpieczna.

Ale tak, BlueStacks sam w sobie jest w 100% bezpieczny. Tylko uważaj na to, co pobierasz po zainstalowaniu BlueStacks.

Co to są pliki APK?

Każdy plik z rozszerzeniem APK (.apk) jest określany jako „plik pakietu Android”. Służą do przechowywania aplikacji na Androida działających na urządzeniach z systemem Android. Zazwyczaj pliki APK są przechowywane w formacie ZIP i są bezpośrednio pobierane na urządzenia z systemem Android za pomocą usługi takiej jak Sklep Google Play. Oczywiście niektóre strony internetowe umożliwiają samodzielne pobieranie plików APK.

Czy APK uruchamia tylko programy na Androida?

Pliki APK to pakiety, które dystrybuują aplikacje na Androida. Istnieją, aby urządzenia z Androidem mogły odczytywać kod przechowywany w plikach APK. Uruchomienie programu innego niż Android przy użyciu APK oznaczałoby utworzenie aplikacji, której nie chcesz uruchamiać na Androidzie, z zamiarem uruchomienia na Androidzie. Dlatego tak, pliki APK działają tylko w programach na Androida.

Czy emulatory Androida są legalne?

Zanim jeszcze zaczniemy debatę na temat legalności emulatorów Androida, weźmy pod uwagę fakt, że pliki APK są dostępne w formacie open source. Tak, oznacza to, że możesz oficjalnie i w pełni legalnie korzystać z plików APK. Jak uruchomić te aplikacje na urządzeniach innych niż Android? Cóż, emulatory są tutaj wyraźnie jedną z głównych odpowiedzi. Na przykład BlueStacks jest certyfikowany i w 100% bezpieczny i legalny. Wiele innych emulatorów również jest legalnych.

Jak uruchomić pliki APK na urządzeniu z systemem Windows

Jak znaleźć APK z aplikacji na Androida?

W przeciwieństwie do systemu Windows 10 ścisła struktura folderów nie jest widoczna na urządzeniach z Androidem. Chociaż możesz przejść do folderu instalacyjnego w dowolnej aplikacji na komputer i zobaczyć pliki, to nie działa tak na urządzeniach z Androidem. Jeśli Twoje urządzenie jest zrootowane, możesz znaleźć plik APK dla aplikacji, którą zainstalowałeś pod /dane/aplikacja. Jeśli szukasz pliku APK do standardowych aplikacji, możesz je znaleźć w /system/aplikacja lub /system/prywatna-aplikacja zakorzenione foldery.

Windows 10 i pliki APK

Istnieje wiele sposobów korzystania z plików APK na urządzeniu z systemem Windows 10. Oczywiście będziesz musiał użyć narzędzia, aby je zainstalować. Użyj emulatora, takiego jak BlueStacks, uruchom je za pomocą aplikacji ARC Welder w Google Chrome lub użyj portu komputera. Tak czy inaczej, istnieją sposoby testowania, uruchamiania, a nawet używania aplikacji na Androida na komputerze z systemem Windows 10.

Czy próbowałeś którejś z podanych metod? Który wolisz? Czy wystąpiły jakieś problemy z plikami APK? Które z nich nie były w stanie uruchomić w systemie Windows 10? Zapraszam do przyłączenia się do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej i dodania swoich przemyśleń na ten temat.