Jak robić zrzuty ekranu na Chromebooku

Praca na Chromebooku to zwykle pestka, ponieważ został zaprojektowany jako kompaktowy i łatwy w użyciu. Ta kompaktowa konstrukcja zmieniła jednak to, co jest znane większości. Na przykład robienie zrzutów ekranu nie jest już wykonywane za naciśnięciem przycisku, ponieważ nie ma już klawisza Print Screen.

Jak robić zrzuty ekranu na Chromebooku

Ta funkcja, podobnie jak wiele innych, oczywiście nadal istnieje, a zaraz pokażemy Ci, jak robić zrzuty ekranu na Chromebooku i pokazać wszystkie inne przydatne skróty, które ma Twój Chromebook.

Robienie zrzutów ekranu

Zrzuty ekranu na Chromebooku można wykonać na kilka sposobów: pełny zrzut ekranu całego ekranu lub ujęcie wyboru, w którym możesz wybrać, którą część ekranu chcesz skopiować. Kroki dla każdego z nich są opisane poniżej:

 1. Pełny zrzut ekranu na netbooku – naciśnij Ctrl + Pokaż wszystkie otwarte okna klucz. Jeśli używasz standardowej klawiatury, będzie to przycisk F5.
 2. Pełny zrzut ekranu na odłączanym ekranie lub tablecie — naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności.
 3. Częściowy zrzut ekranu – Przytrzymaj Shift + Ctrl + Pokaż wszystkie otwarte okna klucz. Na ekranie pojawi się kursor, który możesz następnie kliknąć i przeciągnąć po obszarze ekranu, który chcesz przechwycić. Chromebook robi zrzut ekranu w momencie, gdy zwolnisz przycisk myszy (lub zwolnisz palec z gładzika). Nie zwalniaj przycisku ani palca, dopóki nie wybierzesz odpowiedniego obszaru ekranu, który chcesz przechwycić.

Po zrobieniu zrzutu ekranu w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się małe okno pokazujące przechwytywanie. Ma to na celu zarówno potwierdzenie wykonania zrzutu ekranu, jak i pokazanie, jak to wygląda. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz zrobić kolejny zrzut ekranu.

Zrzuty ekranu są zapisywane w aplikacji Pliki na Twoim Chromebooku. Dostęp do tego można uzyskać, naciskając ikonę koła w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierając pliki lub korzystając ze skrótu Alt + Shift + M.

zrzut ekranu na Chromebooku

Drukowanie obrazów

Drukowanie na Chromebooku jest zupełnie inne niż drukowanie na komputerze lub zwykłym laptopie. Chromebookiużywają Google Cloud Print do łączenia się z drukarkami. Jeśli masz tradycyjną drukarkę, która nie obsługuje Google Cloud Print, musisz użyć komputera z zainstalowaną Chrome, aby włączyć Cloud Printing.

Jeśli drukujesz na Chromebooku z drukarką obsługującą chmurę, wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować ją tak, aby urządzenie ją rozpoznało. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Kliknij w prawym dolnym rogu, gdzie wyświetlany jest czas. Otworzy się menu.
 2. Wybierać Ustawienia klikając ikonę koła zębatego.
 3. Przewiń w dół i wybierz Zaawansowane ustawienia.
 4. Teraz wybierz Drukarki.
 5. Znajdź swoją drukarkę w menu Dostępne drukarki do zapisania. Kliknij na to.
 6. Jeśli Twoja drukarka pojawia się pod Zapisane drukarki menu i gotowe.

W przypadku klasycznych drukarek musisz je skonfigurować za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa z zainstalowaną Chrome. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Chrome na komputerze z zainstalowaną drukarką.
 2. otwarty Ustawienia klikając ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu przeglądarki.
 3. W menu po lewej stronie kliknij Zaawansowany.
 4. Kliknij Druk.
 5. W menu Drukowanie wybierz Google Cloud Print.
 6. Kliknij Zarządzaj urządzeniami Cloud Print.
 7. Pod Drukarki klasyczne, Kliknij Dodaj drukarki.
 8. Z listy wybierz drukarkę, którą chcesz dodać, a następnie kliknij Dodaj drukarkę.
zrzut ekranu z Chromebooka

Łączy to drukarkę z kontem Google i może być używane do drukowania obrazów na dowolnym urządzeniu zalogowanym do Twojego konta przez Google Cloud Print.

Inne popularne skróty

 1. Zobacz wszystkie skróty klawiaturowe – Ctrl + Alt + /
 2. Caps Lock wł./wył. – Wyszukaj + Alt
 3. Otwórz nowe okno – Ctrl + n
 4. Otwórz okno w trybie incognito – Ctrl + Shift + n
 5. Otwórz nową kartę – Ctrl + T
 6. Zamknij kartę - Ctrl + w
 7. Zamknij bieżące okno – Ctrl + Shift + w
 8. Strona w górę - Wyszukaj + w górę lub Alt + Góra
 9. Strona w dół - Wyszukaj + w dół lub Alt + dół
 10. Idź do góry – Ctrl + Alt + Góra
 11. Idź na dół –Ctrl + Alt + W dół
 12. Otwórz aplikację Pliki – Shift + Alt + m
 13. Pokaż ukryte pliki Ctrl +
 14. Cofnij - Ctrl + Z
 15. Ponów – Ctrl + Shift + Z
zrzut ekranu na Chromebooku, jak to zrobić

Wszechstronność nad mocą przetwarzania

Chromebook to niedrogie, kompaktowe i stabilne urządzenie przeznaczone dla osób, które przedkładają wszechstronność nad moc obliczeniową. Ze względu na kompaktowy charakter niektóre funkcje, które stały się znane większości użytkowników komputerów, nie znajdują się tam, gdzie zwykle. Wiedza o tym, jak działają różne skróty do tych funkcji, jest niezbędna, aby w pełni wykorzystać możliwości Chromebooka.

Czy znasz inne sposoby robienia zrzutów ekranu na Chromebooku? Czy są inne skróty do Chromebooków, które uważasz za przydatne? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.