Jak zaplanować wiadomość Slack z telefonu lub komputera?

Jako zaawansowana aplikacja do komunikacji biznesowej i współpracy, Slack jest wyposażony w przydatne funkcje, których nie znajdziesz w żadnej aplikacji do czatu na rynku.

Dodatkowo, możliwość planowania wiadomości na Slacku może mieć kluczowe znaczenie dla organizacji. Pozwala planować różne działania biznesowe i realizować je jednocześnie lub indywidualnie w oparciu o harmonogram.

W tym artykule dowiesz się, jak planować wiadomości w Slacku, a także kilka innych fajnych hacków Slack.

Czy możesz domyślnie planować wiadomości?

Slack to wysoce konfigurowalna aplikacja, która mogłaby być fabrycznie wyposażona w każdą potrzebną funkcję, ale tak nie jest. Zamiast dodawać wystarczająco dużo dodatków, które przyprawiłyby Cię o ból głowy, twórcy aplikacji postanowili pozwolić Ci wybrać, które z różnych funkcji chcesz dodać do swojej aplikacji samodzielnie.

Na przykład planowanie nie jest funkcją dołączoną do Slacka. Musisz samodzielnie dodać tę funkcję do swojej aplikacji. Na szczęście możliwość zrobienia tego jest bardzo prosta.

Którego narzędzia użyć?

Jak wspomniano, ze Slackiem można korzystać z różnych dodatków i narzędzi. Tak więc, jeśli chodzi o planowanie wiadomości, przekonasz się, że możesz to zrobić w ramach kilku wtyczek i funkcji. Niektóre pozwalają zaplanować różne rzeczy, podczas gdy inne są botami, które można poinstruować, aby robiły prawie wszystko inne.

Jeśli chodzi o planowanie wiadomości, najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja Message Scheduler. To tak proste, jak dodanie go do obszaru roboczego Slack, tak jak w przypadku każdej innej aplikacji/funkcji.

Do tej pory prawdopodobnie nie możesz się doczekać włączenia planowania wiadomości do swojej platformy Slack. Ale najpierw, jak dodać aplikacje i funkcje do Slacka?

Integracje ze Slackiem

Na przykład w przypadku smartfona dostępny jest sklep, w którym można pobierać aplikacje, które kupujesz lub otrzymujesz za darmo. Ilość aplikacji w sklepie jest ogromna, dlatego większość z nich jest opcjonalna. To samo dotyczy dodatków do Slacka, które oficjalnie nazywają się „integracjami ze Slackiem”. Ale pod każdym względem są to również aplikacje. W rzeczywistości są one nawet określane przez Slacka jako „aplikacje”.

Dodawanie harmonogramu wiadomości

Aby skorzystać z funkcji Message Scheduler w Slack, pierwszym krokiem jest dodanie jej do obszaru roboczego Slack. Dodawanie aplikacji i funkcji do obszaru roboczego Slack odbywa się w ten sam sposób na dowolnym urządzeniu na całym świecie – niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z systemem iOS/Android, Macbooka czy systemu Windows na komputerze Chromebook.

Zintegrowanie opcji sklepu internetowego z samą aplikacją Slack jest z pewnością możliwe, ale spowodowałoby to, że aplikacja byłaby bardzo wymagająca pod względem zasobów. Dodatkowo skomplikowałoby to czas reakcji aplikacji, a Slack musiałby oferować tę funkcję dla swoich aplikacji na Androida, iOS i na komputery stacjonarne/laptopy.

Zamiast tego dodanie integracji do Slacka jest tak proste, jak korzystanie z przeglądarki internetowej. Niezależnie od tego, czy używasz smartfona, tabletu, czy dowolnego typu komputera, dodawanie aplikacji i funkcji do Slacka odbywa się za pośrednictwem przeglądarki. Kolejna rzecz, o której należy pamiętać: po dodaniu integracji do obszaru roboczego Slack jest ona dostępna dla wszystkich urządzeń uzyskujących dostęp do obszaru roboczego. Oto jak to zrobić na całej planszy.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową.

 2. Iść do Slack.com.

 3. Zaloguj się do obszaru roboczego.

 4. Przewiń w dół do sekcji Integracje.

 5. Kliknij/dotknij/wybierz „Dowiedz się więcej o integracjach”.

 6. Wybierać "Przeglądaj wszystkie aplikacje”.

 7. W "Znajdź nową aplikację lub usługę, z której już korzystasz”, Wpisz "Harmonogram wiadomości.

 8. Wybierać "Dodaj do luzu.

 9. Wybierać "Pozwalać na" aby dodać Harmonogram wiadomości do bieżącego obszaru roboczego.

Pamiętaj, że aplikacja ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Po wygaśnięciu tego okresu integracja Message Scheduler kosztuje 7 USD miesięcznie w przypadku planu podstawowego (pozwalając maksymalnie 10 różnym osobom na planowanie wiadomości) lub 20 USD miesięcznie w przypadku planu zespołowego, dając dostęp do planowania wiadomości wszystkim w obszarze roboczym.

Jak zaplanować wiadomość na Slack

Teraz, gdy zainstalowałeś i pomyślnie zintegrowałeś Harmonogram wiadomości, dowiedzmy się, jak zaplanować te wiadomości. Pamiętaj, że te instrukcje mają zastosowanie na całym świecie – bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, zasada pozostaje taka sama.

 1. Otwórz kanał na Slacku lub po prostu przejdź do ekranu wiadomości bezpośredniej.

 2. Wpisz "/harmonogram,

 3. Wpisz wiadomość, którą chcesz wysłać, a następnie godzinę, o której chcesz ją wysłać.

Na przykład, aby wysłać komuś wiadomość z szybkim harmonogramem i mówiącą „cześć”, wpisz „/zaplanuj cześć za 10 minut”. Spowoduje to wysłanie wiadomości z napisem „cześć” do wybranego kanału/użytkownika i zrobi to w ciągu 10 minut.

Najlepszą rzeczą w tej integracji jest to, że nie tylko instruuje bota, aby wysłał zaplanowaną wiadomość. W samej wiadomości nie będzie nic, co informowałoby ludzi, że ją zaplanowałeś – pojawi się ona jako zwykła wiadomość, która właśnie została wysłana.

Dostępna jest również opcja wyboru określonej strefy czasowej, kanału Slack, do którego chcesz wysłać wiadomość lub użytkownika, z którym chcesz się skontaktować. Oto jak uzyskać dostęp do tych zaawansowanych opcji.

 1. Przejdź do dowolnego użytkownika/kanału.

 2. Wpisz "/harmonogram.” Otworzy się okno dialogowe z monitem o wypełnienie różnych pustych pól.

 3. Wpisz swoją wiadomość.

 4. Wybierz godzinę, minutę, dzień lub miesiąc, zgodnie z własnymi preferencjami.

 5. Wybierz strefę czasową (jeśli chcesz).

 6. Wybierz kanał, do którego chcesz wysłać wiadomość i/lub wybierz preferowanego użytkownika.

 7. Wyślij wiadomość.

Możesz zaplanować wysłanie wiadomości na Slack z maksymalnie 120-dniowym wyprzedzeniem. To prawda, że ​​może to nie być konieczne dla wszystkich. Ale możliwość zaplanowania konkretnej wiadomości, powiedzmy, za 14 dni od teraz? To całkowicie wyobrażalne i przydatne.

To zrozumiałe, że możesz całkowicie zapomnieć o zaplanowaniu tej wiadomości. Ale nie martw się, nie będziesz musiał uciekać się do ustawiania przypomnienia na telefonie o tym. Integracja Message Scheduler może pokazać Ci szczegóły dotyczące zaplanowanej wiadomości – kiedy, dla kogo, dlaczego itp. Będzie to widoczne tylko dla Ciebie.

Tego rodzaju informacje są obsługiwane automatycznie przez integrację Message Scheduler. Niektóre z zaplanowanych wiadomości nie będą widoczne (zwykle automatycznie wyświetlane są tylko te wiadomości, które zostały zaplanowane z dużym wyprzedzeniem). Ale jeśli chcesz zobaczyć wszystkie zaplanowane wiadomości, nie martw się. Twórcy aplikacji również o tym pomyśleli.

Lista wszystkich zaplanowanych wiadomości

Możesz uzyskać listę zaplanowanych wiadomości, wpisując kilka podstawowych poleceń.

 1. Przejdź do dowolnego kanału/użytkownika.
 2. Wpisz "/lista harmonogramów”.

Wyświetlona zostanie lista wszystkich zaplanowanych wiadomości dla tego kanału/użytkownika. Ponownie, tylko ty jesteś w stanie to zobaczyć.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę anulować zaplanowaną wiadomość?

Tak, możesz planować wiadomości za pomocą tej integracji. Możesz łatwo uzyskać listę wszystkich zaplanowanych wiadomości na określonym kanale lub czat z użytkownikiem. Jeśli chcesz je anulować, wystarczy wpisać „/schedule delete last”. Spowoduje to usunięcie ostatniej zaplanowanej wiadomości. Aby anulować wszystkie zaplanowane wiadomości na czacie, wpisz „/zaplanuj usuń wszystko”. Aby usunąć konkretną wiadomość, wpisz „/zaplanuj usuwanie [wprowadź tekst wiadomości]”.

Czy możesz używać Slacka do zarządzania projektami?

Slack to oficjalnie narzędzie służące do współpracy i komunikacji. W swojej istocie Slack umożliwia zespołom łatwą komunikację i uzyskanie jasnego obrazu ich obszaru roboczego. Ale przy odpowiednim użyciu Slack staje się genialnym narzędziem do zarządzania projektami. Zainstalowanie integracji może pomóc w przekształceniu Slacka w coś więcej niż tylko biznesową aplikację do czatu. Dzięki narzędziom takim jak Message Scheduler i innym, Slack staje się prawdziwą platformą do zarządzania projektami. Zachęca do organizacji.

Jak skonfigurować powiadomienia Slack?

Otrzymywanie wielu powiadomień na platformach komunikacyjnych może czasami sprawić, że stracisz koncentrację podczas pracy. W takich przypadkach wyłączenie niektórych powiadomień podczas przepuszczania innych może być bardzo pomocne. Aby to zrobić w Slack, otwórz aplikację komputerową i przejdź do ikony profilu w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Preferencje”. Następnie wybierz „Włącz powiadomienia na pulpicie”, aby włączyć globalne powiadomienia Slack. Aby dostosować powiadomienia dla poszczególnych czatów, kliknij czat prawym przyciskiem myszy i zmień ustawienia.

Czy Slack korzysta z danych komórkowych?

Biorąc pod uwagę, że istnieje mobilna wersja aplikacji Slack, jeśli Twoje urządzenie mobilne/tablet nie jest połączone z bezprzewodową siecią internetową, Slack może być dostępny przy użyciu danych komórkowych. Ale chociaż funkcje wiadomości tekstowych nie wymagają zbyt dużej ilości danych, połączenia wideo Slack mogą zużywać dużo danych komórkowych. Ponadto, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące przepustowości, nie oczekuj płynnego korzystania z danych.

Jak otworzyć Slack w aplikacji zamiast w przeglądarce?

Jeśli nie chcesz, aby linki Slack otwierały się w przeglądarce w aplikacji Slack, ale zamiast tego w jednej z preferowanych aplikacji mobilnych / tabletów, istnieje na to rozwiązanie. Przejdź do dowolnej rozmowy i przejdź do ikony z trzema kropkami w prawej górnej części ekranu. Wybierz „Ustawienia” i przejdź do „Zaawansowane”. Wyłącz opcję „Otwórz strony internetowe w aplikacji”. Teraz, gdy klikniesz link w Slack, otworzy się on w domyślnej przeglądarce.

Slack Planowanie wiadomości

Chociaż istnieje wiele sposobów planowania wiadomości Slack, integracja Message Scheduler umożliwia wysyłanie zaplanowanych wiadomości zamiast pozwalać botowi robić to za Ciebie. Ponadto aplikacja jest łatwa do zintegrowania i prosta w użyciu.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub cokolwiek innego do dodania, skontaktuj się z nami w sekcji komentarzy poniżej. Nasza społeczność jest bardziej niż szczęśliwa mogąc z Tobą współpracować.