Jak wyszukiwać aplikacje na Amazon Fire Stick?

Amazon Firestick to niesamowite cyfrowe urządzenie do przesyłania strumieniowego, które zapewnia swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy usług przesyłania strumieniowego, chociaż może również pełnić inne funkcje. Możesz pobrać dodatkowe aplikacje na swój Firestick i dodać mu więcej funkcji dostosowanych do Twoich potrzeb. Oto jak wyszukiwać aplikacje na Amazon Firestick.

Jak wyszukiwać aplikacje na Amazon Fire Stick?

Typy aplikacji Amazon Fire Stick

Firestick został stworzony z myślą o przesyłaniu strumieniowym wideo przede wszystkim. Każde urządzenie jest dostarczane z preinstalowanym Amazon Prime Video, co oznacza, że ​​masz natychmiastowy dostęp do katalogu strumieniowego Amazon. Jednak przy tak wielu dostępnych usługach przesyłania strumieniowego, takich jak Hulu, Netflix, HBO Max, Paramount +, Disney + i inne, prawdopodobnie będziesz chciał uzyskać dostęp do streamerów innych firm.

Dodatkowo istnieją dedykowane aplikacje muzyczne na urządzenia Firestick. Na przykład Spotify można pobrać ze sklepu Amazon. Istnieje wiele innych aplikacji do obsługi wiadomości, sportu, podcastów i innych rodzajów treści. Zgadza się; możesz nawet cieszyć się przeglądaniem stron internetowych, które jest bramą do aplikacji niedostępnych w sklepie Amazon.

Pamiętaj, że chociaż większość natywnych aplikacji Firestick jest bezpłatna, niektóre wymagają miesięcznej opłaty lub płatności z góry.

aplikacje

Wyszukiwanie i pobieranie aplikacji

Możesz pobierać i instalować aplikacje bezpośrednio na Firestick przez Internet. Nie, nie potrzebujesz do tego przeglądarki ani urządzenia innej firmy jako pośrednika.

Aby dodać aplikację do Firestick, przejdź do sklepu Amazon App Store i wyszukaj żądaną aplikację. Jak wspomniano, większość aplikacji jest bezpłatna, dzięki czemu przeglądanie aplikacji jest dość ekscytującym doświadczeniem.

szukaj aplikacji na firestick

Aby pobrać znalezioną aplikację, najpierw wybierz ją z wyników wyszukiwania, a następnie wybierz Dostawać na następnym ekranie. Ta akcja rozpoczyna proces pobierania. Nie wyłączaj Firestick ani połączenia internetowego podczas pobierania, ponieważ będziesz musiał ponownie przejść przez cały proces. Po pomyślnym pobraniu aplikacji może pojawić się monit o wykonanie instrukcji instalacji.

Po zakończeniu powyższego procesu poczekaj na zakończenie instalacji. Twoja aplikacja jest teraz gotowa do użycia i dostępna z listy aplikacji.

Krótki przewodnik po przeglądaniu/pobieraniu

Jeśli się spieszysz lub nie możesz zawracać sobie głowy ręcznym znajdowaniem aplikacji, możesz uzyskać dostęp do sekcji Aplikacje i ją znaleźć.

Najpierw przejdź do Dom na Firestick i naciśnij Prawidłowy przycisk na pilocie. Dotykaj go, aż dojdziesz do Aplikacje patka. Następnie naciśnij W dół przycisk, a to zaprowadzi Cię do sekcji Aplikacje. Korzystając z padów kierunkowych, znajdź aplikację, którą chcesz zainstalować, lub po prostu przejrzyj je wszystkie.

Po znalezieniu aplikacji do pobrania użyj przycisków kierunkowych, aby podświetlić Dostawać link, naciśnij środkowy przycisk na klawiaturze kierunkowej pilota Firestick.

Szybki przewodnik po wyszukiwaniu

Aby znaleźć i zainstalować aplikację, której nie widzisz na karcie Aplikacje, użyj przycisku Szukaj funkcjonować. Jeśli znasz dokładną nazwę aplikacji, pasek wyszukiwania pomoże Ci ją znaleźć. Aby uzyskać dostęp do paska wyszukiwania, przejdź do Dom ekran i naciśnij Lewo na klawiaturze kierunkowej pilota. Użyj pilota, aby wpisać nazwę aplikacji, wybierz ją i kliknij Dostawać aby go pobrać.

Jeśli nie pamiętasz nazwy aplikacji, której szukasz, spróbuj ją znaleźć za pomocą paska wyszukiwania. Wpisz jego cel lub funkcje, a najprawdopodobniej go znajdziesz. Wyszukiwarka Firestick jest potężniejsza niż myślisz.

Pobieranie ze strony Amazon

Pobieranie aplikacji bezpośrednio z Amazon brzmi jak bardziej skomplikowana metoda, ale tak nie jest. Musisz wejść na oficjalną stronę Amazon i wyszukać aplikację. Poza tym wszystko jest całkowicie zautomatyzowane, dzięki czemu cały proces jest bardzo łatwy i przyjazny dla użytkownika. Prawdopodobnie jesteś bardziej przyzwyczajony do swojego komputera, ale po kilku próbach z Firestick, zrozumiesz to.

Aby jednak zainstalować aplikację z przeglądarki komputera, przejdź do amazon.com/appstore, przejdź do sekcji Model Fire TV (znajdującej się na pasku bocznym po lewej stronie) i zaznacz pole wyboru obok opcji Firestick. Teraz znajdź aplikację, którą chcesz pobrać i kliknij ją.

Na następnej stronie znajdziesz Dostarczyć do opcja w prawej części ekranu. Wybierz swoje urządzenie Firestick z listy i kliknij Ściągnij aplikację. Pamiętaj, że aby ukończyć ten proces, musisz zalogować się na swoje konto Amazon.

Wyszukiwanie i pobieranie w Firestick

Istnieją dwa główne sposoby wyszukiwania aplikacji i pobierania ich na Firestick. Najpopularniejszą drogą jest korzystanie ze sklepu Amazon App Store. Jednak pobieranie aplikacji z konta Amazon za pomocą komputera jest mniej skomplikowane i prostsze. Istnieją sposoby pobierania i instalowania aplikacji, których nie ma w sklepie Amazon App Store ani na stronie internetowej, ale ten temat wymaga osobnego artykułu.