Jak wysłać wiadomość do tabletu Amazon Fire?

Seria tabletów Amazon Fire to coś więcej niż czytniki e-booków, dlatego Amazon zrezygnował z przydomku Kindle we wrześniu 2014 roku. Obecnie są one wyposażone w łączność Wi-Fi, która umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS i MMS, jak również e-maile.

Jak wysłać wiadomość do tabletu Amazon Fire?

Wiadomości tekstowe i e-maile są integralną częścią naszego życia, więc możliwość wysyłania i odbierania wiadomości na tablecie znacznie ułatwia życie. Przyjrzyjmy się różnym sposobom otrzymywania wiadomości na tablecie Fire, a także istotnym informacjom, które musisz znać, aby móc to zrobić.

Odbieranie wiadomości e-mail na tablecie Fire

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości e-mail w swoim Fire, musisz skonfigurować aplikację e-mail dostarczoną z tabletem. To dość prosty proces – oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację E-mail na ekranie głównym Fire. Jeśli nie widzisz aplikacji, dotknij Aplikacje u góry i powinieneś być w stanie ją tam znaleźć.
 2. Jeśli otwierasz aplikację po raz pierwszy, automatycznie poprosi Cię o podanie adresu e-mail, którego chcesz z nią używać. Stuknij w pole tekstowe pod adresem e-mail.
 3. Wpisz w polu adres e-mail, którego chcesz używać z aplikacją.
 4. Stuknij w Dalej.
 5. Wprowadź hasło do tego konta e-mail.
 6. Stuknij Dalej.
 7. Jeśli chcesz dodać więcej kont, aby otrzymywać wiadomości e-mail z tabletu, dotknij przycisku Dodaj kolejne konto, a następnie ponownie wykonaj kroki.

Aplikacja powinna teraz pobierać wiadomości, które zostały wysłane na adresy, z którymi się połączyłeś, a będziesz mieć do nich dostęp w sekcji Skrzynka odbiorcza aplikacji.

tabletka ognia

Odbieranie wiadomości SMS i MMS na tablecie Fire

Aby móc wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe i multimedialne na tablecie Fire, musisz zainstalować aplikację innej firmy ze sklepu Amazon App Store. Jedną z lepszych i najbardziej przyjaznych dla użytkownika opcji jest TextMe, aplikacja freemium, która umożliwia wysyłanie i odbieranie bezpłatnych wiadomości tekstowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Możesz nawet skonfigurować wiele różnych numerów telefonów, aby Twoi międzynarodowi przyjaciele i rodzina nadal mogli łatwo się z Tobą skontaktować. Ponadto możesz używać tego numeru do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych, co zapewnia bardzo potrzebne funkcje do Twojego urządzenia.

Aby ustawić numer, na który ludzie będą wysyłać Ci wiadomości, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację TextMe z ekranu głównego Fire.
 2. Stuknij w Ja w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. Stuknij w Moje numery
 4. Stuknij w Uzyskaj nowy numer telefonu.
 5. Wybierz numer lokalny lub numer międzynarodowy, który chcesz dodać do swojego urządzenia.

Po skonfigurowaniu numeru wyślij go do osób, którym chcesz wysłać wiadomość, lub wyślij im wiadomość za pomocą aplikacji, a one będą mogły kontaktować się z Tobą przez SMS-y i MMS-y.

wiadomość

Użyj Skype'a do odbierania wiadomości

Inną opcją odbierania i wysyłania wiadomości na tablecie Fire jest pobranie Skype Kindle Edition. Możesz komunikować się za pomocą wiadomości tekstowych, głosowych i wideo za pomocą Skype z dowolnymi kontaktami Skype, a także możesz wysyłać wiadomości i dzwonić na telefony innych osób, jeśli dodasz trochę środków do swojego konta.

W dzisiejszych czasach jest to tak powszechna aplikacja, że ​​prawdopodobnie będziesz w stanie komunikować się z większością znajomych, a ponieważ jest to darmowa wiadomość między dwoma kontami Skype, nie powinno być trudno przekonać nikogo, kto nie ma jeszcze zarejestrować konto.

Wiadomość otrzymana

To najlepsze i najłatwiejsze sposoby, jakie znaleźliśmy, aby skonfigurować tablet Amazon Fire do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych i e-mail. Jeśli masz jakieś inne aplikacje do zasugerowania lub metodę, którą przegapiliśmy, podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej!