Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo w Safari

Kiedy przeglądasz Internet za pomocą Safari na Macu lub urządzeniu z systemem iOS i wyskakujące wideo lub inna zawartość audio/wizualna zaczyna się automatycznie odtwarzać, może to być dość denerwujące.

Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo w Safari

Może to nie tylko drażnić i utrudniać czytanie strony internetowej, ale treść może też odtwarzać się w nieodpowiednim momencie – na przykład podczas spotkania biznesowego. Na szczęście dla wszystkich użytkowników urządzeń Mac i iOS możesz wyłączyć tę funkcję i zapomnieć o radzeniu sobie z tym problemem.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces wyłączania funkcji autoodtwarzania filmów w Safari i odpowiemy na kilka typowych pytań związanych z akcją.

Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo w Safari na Macu?

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, którego podstawową przeglądarką jest Safari, z przyjemnością dowiesz się, że firma Apple umożliwiła zarządzanie funkcją autoodtwarzania wideo i ustawienie jej zgodnie z preferencjami.

Jest jednak zastrzeżenie. Tylko użytkownicy systemu macOS Mojave 10.14 i nowszych systemów operacyjnych mają dostęp do ustawień, które wyjaśnimy poniżej. Oto, co musisz zrobić, aby zatrzymać autoodtwarzanie filmów w Safari na Macu:

 1. Otwórz dowolną witrynę w przeglądarce, a następnie wybierz „Safari” na głównym pasku narzędzi u góry ekranu.

 2. Wybierz „Preferencje”, a następnie przejdź do zakładki „Witryny” w nowym oknie.

 3. W panelu po lewej stronie wybierz „Autoodtwarzanie”.

 4. Na koniec wybierz "Nigdy nie odtwarzaj automatycznie" w sekcji "Obecnie otwarte strony internetowe".

Pamiętaj, że te kroki zatrzymają autoodtwarzanie tylko dla otwartej witryny. Aby zatrzymać autoodtwarzanie we wszystkich witrynach, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz Safari, a następnie podążaj ścieżką „Safari>Preferencje>Witryny”.

 2. W sekcji „Autoodtwarzanie” znajdź opcję „Podczas odwiedzania innych witryn” u dołu wyskakującego okna.

 3. Wybierz „Nigdy nie odtwarzaj automatycznie”.

Teraz wiesz, jak wyłączyć autoodtwarzanie tylko dla jednej witryny lub wszystkich. Możesz jednak również zatrzymać autoodtwarzanie dla określonych witryn w Safari. Aby to zrobić, otwórz strony internetowe w osobnych kartach w Safari i ustaw preferencje autoodtwarzania wideo dla każdej z nich.

Lista witryn z wyłączonym autoodtwarzaniem pojawi się w sekcji „Skonfigurowane witryny” w menu „Autoodtwarzanie”. Jeśli jednak Twoje preferencje uniemożliwiają autoodtwarzanie na wszystkich stronach internetowych, musisz najpierw je wyłączyć.

Kolejny sposób na zatrzymanie automatycznego odtwarzania wideo w Safari na Macu

Istnieje skrót do zatrzymania funkcji autoodtwarzania wideo w Safari na Macu, który może się od czasu do czasu przydać. Jest to szczególnie przydatne, gdy wiesz, że wchodzisz na stronę internetową, która zazwyczaj zawiera treści audiowizualne, które uruchamiają się natychmiast. Oto jak to działa:

 1. Otwórz witrynę w Safari, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pasek adresu.

 2. Z menu rozwijanego wybierz "Ustawienia dla tej witryny".

 3. Obok „Autoodtwarzanie” wybierz „Nigdy nie odtwarzaj automatycznie”.

Możesz także wybrać opcję „Zatrzymaj multimedia z dźwiękiem”, co oznacza, że ​​Safari przestanie automatycznie odtwarzać filmy z dźwiękiem. Jednak filmy bez dźwięku będą nadal odtwarzane.

Ta opcja jest przydatna podczas odwiedzania witryny, której nigdy wcześniej nie odwiedzałeś, a autoodtwarzanie nie zostało wyłączone dla wszystkich witryn.

Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo w Safari na iPhonie?

Około połowa wszystkich wyszukiwań internetowych rozpoczyna się na urządzeniu mobilnym. A ponieważ Safari jest domyślną przeglądarką iPhone'a, ma sens, że wielu użytkowników polega na niej podczas przeglądania w podróży.

Oznacza to również, że jeśli otworzysz stronę internetową w Safari na iPhonie, a część dźwiękowa wideo zacznie się od razu rozbrzmiewać (na przykład w transporcie publicznym), może to być dość krępujące.

Ponieważ nigdy nie wiesz, na co się natkniesz, przeskakując z nowej witryny na inną nową witrynę w Safari, możesz całkowicie wyłączyć tę funkcję.

Wykonaj poniższe czynności, aby zatrzymać autoodtwarzanie w Safari na iPhonie:

 1. Otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim iPhonie.

 2. Stuknij w „Dostępność”.

 3. Następnie dotknij „Ruchów”, a następnie „Automatycznie odtwarzaj podglądy wideo”.

To wszystko. Należy jednak zauważyć, że po wyłączeniu tej funkcji nie będzie można zobaczyć podglądu wideo dla żadnej natywnej aplikacji na iPhone'a.

Oznacza to, że na przykład nie zobaczysz podglądów filmów w rolce z aparatu. Oznacza to również, że jeśli używasz aplikacji innej firmy (takiej jak Chrome) do przeglądania, to ustawienie nie będzie miało zastosowania.

Innym sposobem wyłączenia autoodtwarzania na iPhonie jest przejście do iTunes i App Store, a następnie „Ustawienia” i wyłączenie opcji „Autoodtwarzanie wideo”. Niestety, w żaden sposób nie wpłynie to na funkcję autoodtwarzania w Safari.

Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie wideo w Safari na iPadzie?

Dla niektórych użytkowników przeglądanie w Safari jest znacznie wygodniejsze na iPadzie. Ale te filmy, które zaczynają się automatycznie odtwarzać, mogą ci jednak przeszkadzać.

Aby zatrzymać autoodtwarzanie w Safari na iPadzie, musisz również przejść do ustawień "Ułatwienia dostępu", tak samo jak w przypadku iPhone'a. Dlatego jeszcze raz poprowadzimy Cię przez te kroki:

 1. Otwórz aplikację „Ustawienia” na iPadzie.
 2. Wybierz „Dostępność”, a następnie „Ruch”.
 3. Tam upewnij się, że wyłączyłeś opcję „Autoodtwarzanie podglądów wideo”.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy to zatrzyma automatyczne odtwarzanie filmów w ESPN, Facebooku i Daily Mail?

Jeśli wyłączysz "Autoodtwarzanie podglądów wideo" na iPhonie lub iPadzie, zatrzyma to automatyczne odtwarzanie wszystkich filmów w dowolnej witrynie, o ile korzystasz z Safari.

Jednak na urządzeniach mobilnych nie możesz wybrać i wybrać witryny, której chcesz zablokować za pomocą funkcji autoodtwarzania. Ale jeśli używasz laptopa lub komputera stacjonarnego Mac, możesz uniemożliwić określonym witrynom wymuszanie automatycznego odtwarzania filmów.

Jeśli więc chcesz zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów ESPN, Facebook i Daily Mail, musisz otworzyć każdą ze stron internetowych w osobnych kartach i wykonać następujące czynności, aby zatrzymać ich automatyczne odtwarzanie:

• Przejdź do „Safari>Preferencje”, a następnie przejdź do zakładki „Witryny”.

• W sekcji „Aktualnie otwarte witryny” dla każdej wymienionej witryny wybierz „Nigdy nie odtwarzaj automatycznie”.

Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy każdy pasek adresu witryny i wybrać "Nigdy nie odtwarzaj automatycznie" obok opcji "Odtwarzaj automatycznie".

2. Czy automatyczne odtwarzanie spowalnia Twoje urządzenie Apple?

Szybkość wczytywania strony zależy od wielu czynników: połączenia internetowego, tego, czy witryna jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, wieku urządzenia itp.

Jednak osadzone wideo, które jest automatycznie odtwarzane na stronie internetowej, może również wpływać na szybkość wczytywania strony. W niektórych przypadkach może to być nieznaczna różnica.

Należy zauważyć, że jeśli musisz poświęcić czas na wyciszanie wideo lub wstrzymywanie go podczas próby czytania strony, opcja autoodtwarzania spowalnia przeglądanie.

Oglądanie tylko tych filmów, które chcesz

Funkcja autoodtwarzania wideo jest nieco dzielącym problemem wśród użytkowników. Ma swoje zalety, ponieważ może szybko przeprowadzić Cię przez treść i wprowadzić coś, o czym możesz chcieć dowiedzieć się więcej.

Czasami jednak może wydawać się dość nachalny, a wiele osób wolałoby nie być zaskoczonym filmem odtwarzanym natychmiast po otwarciu strony internetowej. W szczególności witryny z wiadomościami wykorzystują tę taktykę, aby utrzymać zaangażowanie odwiedzających stronę. Na szczęście użytkownicy iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac mają sposób, aby temu zapobiec podczas przeglądania w Safari.

Wolisz włączyć czy wyłączyć funkcję autoodtwarzania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.